Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Ali Utd je po mom misljenju definitivno imao sasvim prepoznatljiv DNK sve to vreme i mnogo vise slicnosti nego razlika. 

 

Ma imao je, ali nije to nešto što neophodno ima veze sa stilom igre (osim, kažem, ovoga što sam naveo)

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma imao je, ali nije to nešto što neophodno ima veze sa stilom igre (osim, kažem, ovoga što sam naveo)

 

Onda se zapravo slazemo, a osim toga to sto si naveo uopste nije malo. Ja i ne pominjem "stil igre" kao nesto sto se odmah vidi na prvi pogled, nego na dublje specificnosti. 

Link to comment

Stil igre, ono što je "imanentno" nekom klubu kako igra njegov tim je nešto što je, kako da kažem, neizbežno. Kako god da sklopiš United i kakve god instrukcije da daš, na kraju dobiješ napade po krilu. To je tako već minimum 60 godina, a i duže. To, plus, publika na OT ti prosto ne da da posed kod kuće potpuno prepustiš protivniku (ali ne ko što radi ovaj bandoglavac, imati recimo 45% poseda sigurno ne bi izazvalo neku pobunu na tribinama)

Link to comment

Ta teorija da je stil igre imanentan klubovima je daleko radikalnija od moje. To vise ne vazi cak ni za reprezentacije.

 

Pa ok, onda ne znam o čemu pričamo :)

Link to comment

Ajde nastavicemo sutra ako budes imao volje. :) Ali cini mi se da ti je ovo sto pisem u startu delovalo suvise glupo i da zato nisi lepo ni odvojio trenutak da razmislis sta hocu da kazem. Stvar je vrlo prosta: iza svih timova koji su toliko dugo dominantni ili konkurentni na internacionalnom nivou ne stoje samo pare i dobar roster, nego i neka osnovna ideja, ozbiljan sistem, koncept, nazovi to kako hoces, koja ima kontinuitet i od koje se ne odustaje tako lako i koja se pokusava nadograditi i unaprediti umesto da se pocinje ispocetka na svake dve ili tri godine. Veliki timovi su oni koji razmisljaju veliko, ne od danas do sutra. Novi trener se prilagodjava sistemu znacajno vise nego sistem njemu.

Edited by IndridCold
Link to comment

Ok. Koga da dovedemo da nasledi koncept u kome je menadžer Uniteda mentor/patron/prijatelj polovini lige? Koga da dovedemo da nasledi koncept da je za 75% utakmica psihološka priprema važnija od taktičke? (oko, recimo da Mou ima neki sličan trait, ali...). Koga da dovedemo da bude toliki kockar da kaže vom timu "do 75 minuta polako, kako ide ide, ali od 75 minuta gruvajte iz sve snage"? Koga da dovedemo ko će na onog koga percepira kao najopasnijeg prvo mesecima psihološki da uništava?

 

Ti ne razumeš zašto su ljudi toliko mrzeli Fergusona, a mi ga toliko voleli? On je čovek, tako, pola političar, pola vojnik koji je, eto, izabrao da se bavi fudbalom. Murinjo je jedini koji u naznakama ima te karakteristike. Za Fergusona je obračun sa najvećim rivalom bio "personal". Kako da "nadgrađuješ" na tome, kojom fintom?

Edited by MancMellow
Link to comment

Manc je sve u pravu ali ono što previdja je da je voljeni mu klub upravo tim konceptom - usavršenim od strane napoelona kojeg majka dvaput ne radja - posejao seme sopstvene propasti. Ono, održivost sistema rodjaci... Najgenijalniji sistemi su oni koje može bilo ko iole sposoban da nasledi. To što je imao Munčester je bilo onoliko genijalno koliko je trajao glavni šaman. Sad možete da se slikate jbg.

Link to comment

Vrlo je moguce, a ti se u to bolje razumes od mene, da je konkretno u Junajtedu bilo nemoguce da se ostvari kontinuitet sa Fergusonovim periodom. E to je onda ono sto sam napisao, to ce od sada samo po imenu i dresovima biti isti tim, sve ostalo pocinje ispocetka. A to je mnoooogo, uzasno skupo finansijski. Zato i trosite toliko para, a rezultata ni od korova. Uostalom, to sto tim i sistem pocivaju na jednom coveku umnogome odredjuje i ovu problematicnu situaciju. Ispada da je kontinuitet engleskih timova ogranicen trajanjem menadzera, sto je jako lose. Recimo, Klop je dobro resenje za Liverpul, iako ga preterano ne cenim, pod uslovom da mu daju sansu koliko i Arsenal Vengeru. Zapravo, to sto se vi drzite i ne pustate Van Gala u principu nije uopste pogresno - pogresna je jedino osoba.

Link to comment

Manc je sve u pravu ali ono što previdja je da je voljeni mu klub upravo tim konceptom - usavršenim od strane napoelona kojeg majka dvaput ne radja - posejao seme sopstvene propasti. Ono, održivost sistema rodjaci... Najgenijalniji sistemi su oni koje može bilo ko iole sposoban da nasledi. To što je imao Munčester je bilo onoliko genijalno koliko je trajao glavni šaman. Sad možete da se slikate jbg.

Moglo je to da je predata sila™ nekome na vreme, Scholesu ili Gigsu, da su poslednjih 3-4 sezone matorog oni vodili utakmice, a matori samo sedeo pozadi...

 

Nešto slično nekadašnjoj yu basket školi, kada je Obradović vodio utakmice, a prvo Profa, a posle i Duda sedeli pored/iza njega...

 

Zašto to tako nije rađeno, jbg...

Link to comment

Moglo je to da je predata sila nekome na vreme, Scholesu ili Gigsu, da su poslednjih 3-4 sezone matorog oni vodili utakmice, a matori samo sedeo pozadi...

Nešto slično nekadašnjoj yu basket školi, kada je Obradović vodio utakmice, a prvo Profa, a posle i Duda sedeli pored/iza njega...

Zašto to tako nije rađeno, jbg...

E to.

Link to comment

Manc je sve u pravu ali ono što previdja je da je voljeni mu klub upravo tim konceptom - usavršenim od strane napoelona kojeg majka dvaput ne radja - posejao seme sopstvene propasti. Ono, održivost sistema rodjaci... Najgenijalniji sistemi su oni koje može bilo ko iole sposoban da nasledi. To što je imao Munčester je bilo onoliko genijalno koliko je trajao glavni šaman. Sad možete da se slikate jbg.

 

Da, ali treba gledati odakle je početo. Imali smo manje titula od Evertona. Jednom prvaci Evrope, onako u sepiji. Sa finansijama smo uvek bili ok, ali ni prineti onome što je deda ostavio. Uzeo je jednog sleeping gianta, a ostavio planetarnog komercijalnog juggernauta. Prosto ostavio je, sa Gillom, klub koji može da proba da "spend their way out of trouble". Pri tom, ako ostavimo čisto fudbalsku priču po strani, taj njegov (i Gillov) legacy šljaka punom parom. Evo ovih dana i u Kini (i to bez podrški vlada raznih zemalja  :fantom: ). Postoji Fergusonov legacy, njega je najbolje opisao Roy Keane jednom rečju u onom intervjuu: ruthless. Just do it. Izbacite matorog seronju, dovedite nekog ko ume. Misliš da je Ferguson vodio računa o "zaslugama" i "kako će to da izgleda" kad je razmontirao šampionski tim 1995-te? Ili kad je shvatio da je napadač ono što mu treba 2012? Ili kad je namolio Rooneya da ostane u klubu 2010 jer je znao da je potreban, a hteo da ga najuri 2013 kad je video da je potrošen. To je Fergusonov legacy. Klub samo treba da ga poštuje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...