Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кажу да кад аутобус прави паузу од 15 минута у Травнику, возач путницима предложи да за то вријеме обиђу мјесто, поједу ћевапе и заврше факултет. :fantom:

Link to comment

Mislim da cemo na navijace Cityja cekati da malo poodrastu da bi se mogli registrovati na forum.

 

Kad je u pitanju rivalitet*, navijaci Arsenala navijaju da Tottenham izgubi, makar to znacilo trofej za Mourinha i Chelsea. Tottenham je neprijatelj broj 1. Sa Unitedom postoji...nesto jos od 1990.godine i okrsaja koji je Arsenal kostao bodova za zelenim stolom. Nastavak je uslijedio po dolasku Arsenea i trajalo je dok Abramovich i Emirates nisu Arsenal poslali u zapecak po pitanju konkurentnosti, uz lagano podgrijavanje kod Van Persiejevog odlaska (s tim da je i tu odijum bio usmjeren na njega, a ne na klub). Chelsea se prezire, Tottenham se mrzi, United se prezirao i mrzio, a sad ni Van Persieja nemaju da se to podgrijava.

 

 

 

 

 

* Pisem na osnovu licnog iskustva.

 

Šta znam, teško mi je bilo da prihvatim rivalstva koja su rezultat nečega što nema nikakve veze sa mnom. Totenhem mi je bio čak i simpa u vreme kada sam počeo da pratim EPL, teško sam mogao da ga doživim kao ozbiljnog rivala Arsenalu. Veći gradski derbi mi je bio ARS-CHE, onu pobedu od 3:2 kada je Kanu zabo het trik ću pamtiti dok sam živ. Kao pravog i dugo vreme jedinog rivala sam doživljavao MANUTD, i danas je to jedan od antipatičnijih mi klubova, iako sam cenio kako igraju, kako prave igrače i generalno Fergusonov pristup fudbalu. Malo je klubova koje baš ne volim.

Link to comment

 Kao pravog i dugo vreme jedinog rivala sam doživljavao MANUTD, i danas je to jedan od antipatičnijih mi klubova, iako sam cenio kako igraju, kako prave igrače i generalno Fergusonov pristup fudbalu. Malo je klubova koje baš ne volim.

 

Kako ti ova dva idu zajedno? Osim ako ne različito gledamo na antipatiju kao termin.

 

Ja najviše mrzim Partizan, ali imam poštovanje prema njemu, kao najvećem rivalu, nije to antipatija. Tu bi mogao da se smesti recimo Dinamo, bezbojni isprdak, luzerski režimski klub oko koga nema ničeg zabavnog niti šmekerskog. Partizan i Hajduk mrzim, ali oni imaju nekog šmeka i neku priču.

Link to comment

Šta znam, teško mi je bilo da prihvatim rivalstva koja su rezultat nečega što nema nikakve veze sa mnom. Totenhem mi je bio čak i simpa u vreme kada sam počeo da pratim EPL, teško sam mogao da ga doživim kao ozbiljnog rivala Arsenalu. Veći gradski derbi mi je bio ARS-CHE, onu pobedu od 3:2 kada je Kanu zabo het trik ću pamtiti dok sam živ. Kao pravog i dugo vreme jedinog rivala sam doživljavao MANUTD, i danas je to jedan od antipatičnijih mi klubova, iako sam cenio kako igraju, kako prave igrače i generalno Fergusonov pristup fudbalu. Malo je klubova koje baš ne volim.

Pa to je OK, govorio sam vise o percepciji kod Goonera u Engleskoj koje znam i koliko se to razlikuje kod Goonera u rasejanju™. St Totteringham's Day im je velika stvar jer nije uvijek Arsenal bio iznad Tottenhama kao u Wengerovoj eri. Nama koji pratimo Premiership samo 20 godina Tottenham nije napet, triput su mogli biti ispred Arsenala u tom periodu i svaki put spektakularno fejlovali, jednom se i doslovno usrali kod Prslina.

 

United je druga prica, s tim da je tu prvo pravo neprijateljstvo bilo jos u Grahamovoj sezoni 1990-91. Vieira-Keane, Wenger-Fergie, Wright-Schmeichel... Okrsaja kao u prici.

 

Chelsea je opet nesto trece, njihov rast se vidi kao uzurpacija Arsenalove pozicije FM-ovskim trosenjem u periodu kad je Arsenal raspolagao mrvicama zbog stadiona.

Link to comment

Chelsea je opet nesto trece, njihov rast se vidi kao uzurpacija Arsenalove pozicije FM-ovskim trosenjem u periodu kad je Arsenal raspolagao mrvicama zbog stadiona.

 

Chelski je nabio ozbiljne komplekse topnicima unazad deceniju, u nekom momentu je to postalo isuviše predvidivo pa ni jednima ni drugima taj okršaj nije imao tooliku draž. Na stranu previše igrača koji su igrali za oba kluba i sl.

Link to comment

Chelski je nabio ozbiljne komplekse topnicima unazad deceniju, u nekom momentu je to postalo isuviše predvidivo pa ni jednima ni drugima taj okršaj nije imao tooliku draž. Na stranu previše igrača koji su igrali za oba kluba i sl.

Pa sad, kako se uzme. U prvih 9 godina Wengerovog mandata Chelsea je dobio 0 (nula) od 18 ligaskih utakmica i izgubio finale FA Kupa, uz dvije pobjede u Liga-kupu i onu najvecu u cetvrtfinalu CL. Tek u drugoj Mourinhovoj sezoni pocinje dominacija Chelsea nad Arsenalom u medjusobnim duelima.

Link to comment

Čudi me da ovde nema Totenhemovih navijača, kao "Čelsijevcu", skroz su mi simpatičan klub. Isto važi i za Vest Ham.

Na drugoj strani Man Utd, Arsenal i Liverpul. Tim redom.

Link to comment

Koliko je gunnersima na ostrvu bitan rivalitet sa Totenhemom i koliko ih boli bilo kakva i naznaka uspeha govori Wilsherovo skandiranje na proslavi FA Cup titule kao i skorija izjava Ian Wright-a

 

 

 

I don’t think I can live in a world where Tottenham are the champions
 
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...