Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

To što su imali Arsenal i Junajted od 1997 do sredine prošle decenije je sve što 1 fudbalsko rivalstvo treba da ima, i što će teško biti ponovljeno.

 

Naglasak je na 'fudbalsko'.

 

 

pa da, ali teško da je fudbal samo - fudbal :D

 

+1

Da podvučemo crtu - vi ste blizanci engleskog fudbala, siti je čuka, a arsenal očigledno voša  :fantom:

Пре је ситуација слична са футбалом од пре рата. Ми најсрпскији тим из Сплита, Секта Грађански, твоји ХАШК, Арсенал Југославија, Челси БСК. 

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa mislim da 90% fanova u koje spadate i vi ovde, ipak zanimaju ove stvari koje su fudbal u nekom aj da kažemo užem smislu :)

 

pa ne znam, kapiram da sam u manjini, al ja nisam počeo da navijam za MUFC zbog fudbala, uopšte :D ali većina, ok, verovatno da. Ali koliko sam shvatio ti si pričao o fanovima bilo gde koji su mlađi od 45, a ne samo kod nas?

Link to comment

Nas na distanci by and large boli dupe za to, osim ako volimo da se pretvaramo da smo rođeni i odrasli u senci stadiona...

 

S obzirom da pretendujete na full service pdf, ovde negde bi morao da stoji detaljan spisak rivalstava. Šta ako 100% dignem ruke od Zvezde i izaberem klub ovde, moram odmah znati koga mrzim od davnina.

Link to comment

Suviše sam mlad da bih pohvatao poručnika, ali pretpostaviću da je taj hašk isto u fazonu privatni novac, pametno poslovanje i zdrava sporcka priča

A ovaj laron bi da bude navijač a mrzi ga da poseti wiki i učlani se na stranjski forum gde će dobiti sva potreba upustva :isuse:

Link to comment

pa ne znam, kapiram da sam u manjini, al ja nisam počeo da navijam za MUFC zbog fudbala, uopšte :D ali većina, ok, verovatno da. Ali koliko sam shvatio ti si pričao o fanovima bilo gde koji su mlađi od 45, a ne samo kod nas?

 

Jesam, možda sam preterao sa brojkom jer te generacije ipak pamte i rane 80te ali hteo sam ukazati samo na to da je od svih kombinacija među velikim eng klubovima, zapravo utd-l'pool najnesadržajnije fudbalsko rivalstvo unazad dve decenije, a takvim ga čini odsustvo tog takmičarskog....ne verujem da to vremenom ne 'ublažava' rivalitet. Razvodnjava ga itekako 

Edited by dillinger
Link to comment

zavisi gde. da li u M'cr, da li u ostatku UK/IRL, da li u ostatku Evropi, da li u ostatku sveta (ali ni to nije svejedno gde)

 

Bukvalno da ne znam nijednog a da Liverpul ne smatraju za najvećeg rivala i da su im te pobede najslađe a porazi najteži

Link to comment

Jesam, možda sam preterao sa brojkom jer te generacije ipak pamte i rane 80te ali hteo sam ukazati samo na to da je od svih kombinacija među velikim eng klubovima, zapravo utd-l'pool najnesadržajnije fudbalsko rivalstvo unazad dve decenije, a takvim ga čini odsustvo tog takmičarskog....ne verujem da to ne 'ublažava' rivalitet itekako 

 

Nemam pojma šta da ti kažem na ovo, a da ne izvodim neke misaone vratolomije. Empirički prosto, Unitedov fan u Londonu, u Birminghamu, u Glasgowu, (a pogotovu) u Dublinu, Corku, itd generalno nema dileme koga najviše ne podnosi. 

Link to comment

Bukvalno da ne znam nijednog a da Liverpul ne smatraju za najvećeg rivala i da su im te pobede najslađe a porazi najteži

Наравно бре. Ни близу нису локални дербији са Евертоном и са Ситијем.

Link to comment

Bukvalno da ne znam nijednog a da Liverpul ne smatraju za najvećeg rivala i da su im te pobede najslađe a porazi najteži

 

Realno, dilema može da postoji samo kod nekih lokalnih navijača koji, da se izrazim jezikom tribine, Liverpool mrze (hate), a City preziru (despise). 

 

Ali uvek treba imati u vidu da je rivalstvo sa Liverpoolom i takmičarsko i lokalno, dok je sa Cityjem lokalno i, kod dela lokalaca, iz ovog ili onog razloga - lično (jbg, isti grad). Ono što hoću da kažem je da osim onih koji najviše ne podnose Lpool, postoje samo oni (i to su isključivo lokalci) koji najviše ne podnose City, ali su u velikoj manjini, to da. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Larsone, imaš u Pro Evolution Soccer za svaki klub po tri slota u koje možeš da upišeš lokalne rivale po izboru. Posle kad igraš protiv njih, komentatori odmah krenu da kenjaju kako je derbi praznik fudbala, žestoko rivalstvo tisućlećima unazad, itd. Dakle sve se to da podesiti, ta mržnja od davnina.

 

a kako je u indiji?

 

Zajebano, klubovi razbacani po velikoj zemlji pa ne može da se formira lokalni rivalitet :( Glorihanters navijaju za Atletiko iz Kalkute, a mi hipsteri za Goa iz Margaoa.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Наравно бре. Ни близу нису локални дербији са Евертоном и са Ситијем.

 

Realno, dilema može da postoji samo kod nekih lokalnih navijača koji, da se izrazim jezikom tribine, Liverpool mrze (hate), a City preziru (despise). 

 

Ali uvek treba imati u vidu da je rivalstvo sa Liverpoolom i takmičarsko i lokalno, dok je sa Cityjem lokalno i, kod dela lokalaca, iz ovog ili onog razloga - lično (jbg, isti grad). Ono što hoću da kažem je da osim onih koji najviše ne podnose Lpool, postoje samo oni (i to su isključivo lokalci) koji najviše ne podnose City, ali su u velikoj manjini, to da. 

 

Rivalstvo tj rivalstvo™ (ovo naše, lokalno) sa Evertonom nikada nije imalo priliku da se razvije, jer za njih niko ne navija (sorry Cane), ali s druge strane, Junajtedovaca ima puno pa je bilo i puno prilika za navijački banter. Uostalom forum je najbolji pokazatelj za to. Ili recimo vesti na domaćim portalima gde će na neku vest o Liverpulu da se javi minimum 25% Junajtedovaca.

 

 

Zajebano, klubovi razbacani po velikoj zemlji pa ne može da se formira lokalni rivalitet :( Glorihanters navijaju za Atletiko iz Kalkute, a mi hipsteri za Goa iz Margaoa.

 

zar je glorihanterisanje navijati svojevremeno da 1 Luis Garsija uzme titulu? :(

Link to comment

Rivalstvo tj rivalstvo™ (ovo naše, lokalno) sa Evertonom nikada nije imalo priliku da se razvije, jer za njih niko ne navija (sorry Cane), ali s druge strane, Junajtedovaca ima puno pa je bilo i puno prilika za navijački banter. Uostalom forum je najbolji pokazatelj za to. Ili recimo vesti na domaćim portalima gde će na neku vest o Liverpulu da se javi minimum 25% Junajtedovaca.

 

naravno, samo nemoj da porediš to vaše™ "poluprijateljsko"  rivalstvo sa Evertonom, United-City je daleko "toksičnija" priča

Link to comment

Jesam, možda sam preterao sa brojkom jer te generacije ipak pamte i rane 80te ali hteo sam ukazati samo na to da je od svih kombinacija među velikim eng klubovima, zapravo utd-l'pool najnesadržajnije fudbalsko rivalstvo unazad dve decenije, a takvim ga čini odsustvo tog takmičarskog....ne verujem da to vremenom ne 'ublažava' rivalitet. Razvodnjava ga itekako 

 

:isuse:

 

Imam i prijatelje i in-laws svih uzrasta u UK, mostly oko Manchestera, i svako - ama bas svako smatra L'Pool za najveceg rivala, skoro pa u stilu vecitih kod nas. Ne znam gde si to iskopao da je Arsenal juce, a City danas (Gospode, sta sve necu procitati) najveci rival "mladjima", jer to uopste, UOPSTE nije tacno, niti realno. Drugim recima: sereš™ - da izvines, nista licno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...