Jump to content

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zašto "kolje"? Meni bi, da živim u Engleskoj, bilo 5x bitnije ono što se dešava u tih 38 krvavo neizvesnih ligaških utakmica nego bilo šta što mogu da vidim u desetak utakmica CL od čega će polovina biti protiv nekih smarača tipa BATE i Makabi. Koga bre boli uvo za to? Titula u EPL je neuporedivo vrednija.

 

Lako je Realu, Barsi i Bajernu da se fokusiraju na CL kad u svojim ligama polovinu utakmica dobiju sa petocifrenom razlikom a drugu polovinu sa pola snage. Jedini način da Englezi ponovo budu favoriti u CL je da se EPL ponovo svede na dva kluba i sve ostale. Screw that. Ja već drugu sezonu ne propuštam nijednu EPL tekmu koju imam vremena da pogledam a utakmice CL veoma lagano podredjujem drugim stvarima sve do polufinala. Nije mi ni približno interesantno koliko EPL.

+1

 

dabogda crkla uefa

Link to comment

E da, Poketino je kesa. Totenamu treba bolji trener

 

Nije Poketino loš. Sredio odbranu, daje šansu mladim igračima koji to opravdavaju. Jedino što mu zameram je ziheraštvo. Koštalo ga je pobeda protiv WBA, Chelsea i zbog toga je došao poraz od Newcastle.

Inače Tottenham maksimum 3. mesto ove sezone, i to ako se Kane ne povredi

Link to comment

Real, Barca i Bayern, prvo i osnovno, ne mogu da se porede ni sa jednim engleskim klubom po nacinu kako funkcionisu. Real je poludrzavni klub, Bayern je isto to jedne pokrajine koja ima ekonomiju jacu od ogromne vecine nezavisnih drzava, a Barca je klub katalonske finansijske elite. Jedini koji po nacinu funkcionisanja moze sa njima da se poredi u UK je City, samo je tamo ipak mnogo neukusnije nego i u ovim klubovima. 

 

Svi ostali su realno privatne firme i koliko god da privatna firma ima para, tim parama postoji konac i kraj, prosto postoji guber i postoji vrlo konkretna osoba koja strahuje za taj novac. U nacin funkcionisanja italijanskih klubova sam manje upucen pa cu preskociti. 

 

Mozete da se zalite (ko ima potrebe) za ovo sto sam napisao ali tako je, jbg. 

Link to comment

Mancester Junajted je do 2012. bio najbogatiji klub na svetu, po Forbsovoj (i ostalim listama) i to je drzao prvo mesto nekih 10 godina za redom. Drugo, Roman je u par sezona istina povukao rucnu, ali je u prethodne dve sezone spickao po 100milki, a da mu se ukaze prilika za nekog Ronalda izvadio bi 150 ko od sale. Kako oni tacno ne mogu da se porede sa Barselonom i Realom?

Link to comment

Mancester Junajted je do 2012. bio najbogatiji klub na svetu, po Forbsovoj (i ostalim listama) i to je drzao prvo mesto nekih 10 godina za redom. Drugo, Roman je u par sezona istina povukao rucnu, ali je u prethodne dve sezone spickao po 100milki, a da mu se ukaze prilika za nekog Ronalda izvadio bi 150 ko od sale. Kako oni tacno ne mogu da se porede sa Barselonom i Realom?

 

Manchester United je po papirima mozda i danas najbogatiji klub na svetiu. Ne radi se o tome.

Edited by MancMellow
Link to comment

Ah, javio se i D.Moyes. Veli, LvG-u treba dati vremena. A Rooney je i dalje izvrstan golgeter i treba ga  "istrpeti". Klub ga je, naravno, otpustio na pravdi boga, ali sad ne sme da ponovi gresku sa van Gaalom. Paralelna stvarnost. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Mancester Junajted je do 2012. bio najbogatiji klub na svetu, po Forbsovoj (i ostalim listama) i to je drzao prvo mesto nekih 10 godina za redom. Drugo, Roman je u par sezona istina povukao rucnu, ali je u prethodne dve sezone spickao po 100milki, a da mu se ukaze prilika za nekog Ronalda izvadio bi 150 ko od sale. Kako oni tacno ne mogu da se porede sa Barselonom i Realom?

Kad Glejzerima zafali para, oni moraju da uzmu kredit ili da izmisle novce. Kad Realu zafali para, oni ne plate porez, izmisle neki trange frange zemljištem, ili već nešto slično.

 

To nije uporediv nivo poslovanja.

Link to comment

Jok i ne igraju bolje. Watford je konsenzusom svih koji prate ligu bio zakucan kao prvi od tri tima koji će da ispadnu ove sezone a oni će je umesto toga završiti u prvih 10. Bournemouth koji je bio zakucan kao drugi tim za ispadanje će glatko izboriti opstanak. Pri tome ni jedni ni drugi nisu dovodili vedete Genta ili Brage. Štaviše, Watford je pokazao da se ulaganje u dobrog trenera može isplatiti više nego 10 transfera igrača.

 

Pa onda imaš npr Stoke koji ne dovodi bivše vedete Genta nego bivše vedete Barcelone i onda pola lige ne može da im uvali gol.

 

To što su se Chelsea i Mutd raspali ne znači da manji klubovi nisu napredovali. Soton uzme pa natovari glavne kandidate za titulu sa 4-0, Stoke tako ugazi druge kandidate za titulu da je ovima poraz od 2-0 delovao kao poklon sa neba. To bi pre 5-6 godina bile istorijske senzacije a danas su results as usual.

Nisam ja rekao da nisu napredovali, nego da nikad lakše nije bilo osvojiti titulu u EPL nego ove godine(kada sam napisao da ne igraju bolje mislio sam da ne igraju bolje od Genta).

 

Dakle, Već sada može da se kaže da slabiji tim dugo (morao bih da razmislim ali verovatno od osnivanja EPL) nije uzeo titulu od ovog koji je uzme ove (ko god to bio). To što Votford, Stouk i Lester igraju iznad svih očekivanja i pobeđuju nominalne favorite, mnogo više govori o favoritima nego o njima.

 

Uvek je bilo timova koji su igrali iznad očekivanja, silnih Hodžsonovih Fulama i Rodžersovih Svonsija, ali ovi jači su uvek sa suficitom od 30 bodova merkali da li će da zaštrči neki Vardi ili Demba Ba, ne bi li ga doveli posle 1 dobre polusezone. Ove godine je jedina razlika u tome što tog suficita nema.

 

Transfer tendencije svakako ne idu na ruku manjim klubovima. Fudbal je danas zapravo, pre svega ostalog, koncipiran da afirmiše razliku između Čelsija i Votforda, a da uzmeš koji god Čelsi iz prethodnih 10 godina i projektuješ ga na aktuelnu tabelu, šampion bi bio rešen sa sve 15 Kike Floresa i Krkića.

 

Mada se slažem da je problem u struci. Murinjov kolaps, Venger je pred penzijom, Pelegrini otaljava, Van Gal nije više za klupski fudbal...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ah, javio se i D.Moyes. Veli, LvG-u treba dati vremena. A Rooney je i dalje izvrstan golgeter i treba ga  "istrpeti". Klub ga je, naravno, otpustio na pravdi boga, ali sad ne sme da ponovi gresku sa van Gaalom. Paralelna stvarnost. 

normalno, brani čovek struku ^_^ 

- trenerima treba dati vremena barem pola decenije kako bi ostvarili svoju viziju, to je san svih koji se bave tim poslom, neki vengerovski status

Link to comment

Već sada može da se kaže da slabiji tim dugo (morao bih da razmislim ali verovatno od osnivanja EPL) nije uzeo titulu od ovog koji je uzme ove (ko god to bio).

Manchester United 1996-97. - igrali polufinale CL sa ucinkom W4D1L5, osvojili ligu sa 75 bodova usprkos porazu 5:0 od Newcastlea. 2, 3. i 4. na tabeli imali po 68 bodova, Newcastle bio ispred Arsenala o Liverpoola.

 

Manchester United 2010-11. - mozda i najslicnija sezona ovoj. Osvojili titulu sa 80 bodova, dosli do finala CL preko nesto laksih suparnika gdje ih je rutinski odradila Barca. U gostima se patili, mislim da su ih dobili i Wolvesi, ali su uzeli ligu sa 9 bodova ispred dvojice Talijana. Fletcher i Carrick na stoperima.

 

Ove godine u Premiershipu briljiraju individualci - Lukaku, Vardy, Ighalo (inace Sektas), Ozil, Mahrez, pa i Payet do ozljede, odlicni su KDB i Deulofeu. Od toga se moze napraviti citav konstrukt sta u Premiershipu valja, a sta ne valja.

Link to comment

i liverpool, arse i chelsea, prva 4 gostovanja remizirali (2:2, 3:3...)

Da, da, Suarez se izivljavao na make-shift odbrani, Ramsey ubio Osamu, Atkinson dominirao... Ligu su osvojili kod kuce, neki nenormalno dobar ucinak (18-1-0 ili tako nesto).

Link to comment

Real, Barca i Bayern, prvo i osnovno, ne mogu da se porede ni sa jednim engleskim klubom po nacinu kako funkcionisu. Real je poludrzavni klub, Bayern je isto to jedne pokrajine koja ima ekonomiju jacu od ogromne vecine nezavisnih drzava, a Barca je klub katalonske finansijske elite. Jedini koji po nacinu funkcionisanja moze sa njima da se poredi u UK je City, samo je tamo ipak mnogo neukusnije nego i u ovim klubovima. 

 

Svi ostali su realno privatne firme i koliko god da privatna firma ima para, tim parama postoji konac i kraj, prosto postoji guber i postoji vrlo konkretna osoba koja strahuje za taj novac. U nacin funkcionisanja italijanskih klubova sam manje upucen pa cu preskociti. 

 

Mozete da se zalite (ko ima potrebe) za ovo sto sam napisao ali tako je, jbg. 

To је то. Та три и она превара из Париза су државнији клубови него Звезда и ЈСДП. 

 

Nisam ja rekao da nisu napredovali, nego da nikad lakše nije bilo osvojiti titulu u EPL nego ove godine(kada sam napisao da ne igraju bolje mislio sam da ne igraju bolje od Genta).

 

Dakle, Već sada može da se kaže da slabiji tim dugo (morao bih da razmislim ali verovatno od osnivanja EPL) nije uzeo titulu od ovog koji je uzme ove (ko god to bio). To što Votford, Stouk i Lester igraju iznad svih očekivanja i pobeđuju nominalne favorite, mnogo više govori o favoritima nego o njima.

 

Uvek je bilo timova koji su igrali iznad očekivanja, silnih Hodžsonovih Fulama i Rodžersovih Svonsija, ali ovi jači su uvek sa suficitom od 30 bodova merkali da li će da zaštrči neki Vardi ili Demba Ba, ne bi li ga doveli posle 1 dobre polusezone. Ove godine je jedina razlika u tome što tog suficita nema.

 

Transfer tendencije svakako ne idu na ruku manjim klubovima. Fudbal je danas zapravo, pre svega ostalog, koncipiran da afirmiše razliku između Čelsija i Votforda, a da uzmeš koji god Čelsi iz prethodnih 10 godina i projektuješ ga na aktuelnu tabelu, šampion bi bio rešen sa sve 15 Kike Floresa i Krkića.

 

Mada se slažem da je problem u struci. Murinjov kolaps, Venger je pred penzijom, Pelegrini otaljava, Van Gal nije više za klupski fudbal...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Добро ово ти је оно Качар-Милијаш фазон.

 

+1 na beowla.

 

Ovo sto Ingridgold prica je teska detinjarija.

 

 

E da, Poketino je kesa. Totenamu treba bolji trener

Индриголд  се труди да буде једини кандидат за Треска на подофруму али му Краљара не да.

Покетино је одличан тренер. 

+365 за Сову из Константинопоља и Моцу. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...