Jump to content

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Ali oni polako ulaze u fazu da im sve osim odmeravanja sa Realom, Barsom i Bajernom - nije ni bitno. Postaju dovoljni sami sebi, dok ostatak Evrope, sa naglaskom na ovaj nas istok, i dalje ne moze bez evropskih takmicenja.

 

Isto tako moze da se kaze i da Vest Hem moze da dovede prvotimca Juventusa ili igraca Barselone, Palas PSZ-a, i ima slicnih primera milion. Cak i drugoligaski Midlsbro dovede jednog od najboljih igraca Espanjola. U suprotnom smeru se to pak ne desava, nece Fiorentina dovesti igraca Arsenala, ili ce to biti neki egzoticni transferi.

Edited by Malvo
Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovaj Leicester mozda moze. Onaj koji ce igrati protiv njih dogodine - nece moci. I tu je trahedija PL. Tu i sto imaju milion utakmica. I sto je tempo visi. Nacekace se Englezi do osvajanja CL najverovatnije. S druge strane sve vise pocinje da znaci samo ucestvovanje u CL i posebno dolazak do recimo polufinala nego samo osvajanje. Takodje, plasman u Top 4 sve vise je neki trofej sam za sebe (Wenger vizionar). 

Link to comment

Ali oni polako ulaze u fazu da im sve osim odmeravanja sa Realom, Barsom i Bajernom - nije ni bitno. Postaju dovoljni sami sebi, dok ostatak Evrope, sa naglaskom na ovaj nas istok, i dalje ne moze bez evropskih takmicenja.

 

Isto tako moze da se kaze i da Vest Hem moze da dovede prvotimca Juventusa ili igraca Barselone, Palas PSZ-a, i ima slicnih primera milion. Cak i drugoligaski Midlsbro dovede jednog od najboljih igraca Espanjola. U suprotnom smeru se to pak ne desava, nece Fiorentina dovesti igraca Arsenala, ili ce to biti neki egzoticni transferi.

Oni su oduvek bili dovoljni sami sebi, ali gresis ako mislis da za prestiz lige nisu bitni rezultati u Evropi.

 

Sve zavisi o cemu pricamo, o fudbalu koji je mocan i konkurentan (valjda svi znamo sta to znaci), ili o dobroj, uzbudljivoj i neizvesnoj zabavi. Vro je verovatno da ce EPL postati dominantna u obe ove stavke, ali trenutno jos nije. Niti je ova sezona u EPL zanimljivija od one u Seriji A, niti je to bila prosla, niti su engleski klubovi imali bolje rezultate od italijanskih.

Link to comment

Engleske klubove u Evropi najvise kolje visak utakmica i gust raspored, pa onda nesto grublji fudbal i sledstveni visak povreda, pa tek onda podignut (ako jeste) kvalitet lige. Plus sto EL ne interesuje nikog zivog jer - od toga nema para i samo sluzi da ti kljucni igraci crknu u cetvrtak za bitnu prvenstvenu utakmicu u nedelju. 

Link to comment

I ja se ne mogu nacuditi da iko moze da gleda Ligu Evrope, da ikog to moze da zanima. Navijam zapravo da Englezi budu avangarda i zabatale i jedno, pa ako treba i drugo takmicenje, i to kazem bez ikakvog sarkazma i podjebavanja. Neka igra sampion ako uvedu Kup Evropskih Sampiona svakog meseca po jednu utakmicu i toliko. Neka dodatni novac donese Liga kup i FA kup. Slazem se potpuno sa Vasicem po ovom pitanju. Nijednu evropsku utakmicu nisam odgledao ove polusezone, totalni smor. Ali kapiram da sam u debeloj manjini.

Link to comment

Niti je ova sezona u EPL zanimljivija od one u Seriji A, niti je to bila prosla, niti su engleski klubovi imali bolje rezultate od italijanskih.

 

Jeste.

 

Po meni najjaca i najzanimljivija liga bila je Serija A, tamo od 1998-2001, gde su za titulu mogli da se bore Inter, Milan, Juventus, Lacio, Fiorentina, Parma, Roma. Koliko su puta tada osvajali LS? Juve dosao do finala jednom. Bajern boli kurac za domace prvenstvo kad ga obezbede u novembru, tako da im je jedina ambicija LS, Real i Barsa takodje imaju po 4-5 bitnih utakmica u domacoj ligi/kupu, Juventus poslednjih godina postao italijanski Bajern, dok se Englezi bore kao crvi i za 4. mesto. Tako da verovatno neki Everton, Stouk ili Liverpul  :)  ne bi bio prvi ili drugi po tim ligama, ali bi bili konstantno 3. ili 4.

Link to comment

Realno nam treba posebna tema za ligometriju, ova rasprava se svako malo javi što ovde što na Primeri, verujem i na topicima na koje ne zalazim.

 

EPL je ove sezone toliko zanimljiva da u najgušćem periodu pričamo o seriji A od pre 15 godina. Opet.

 

Danas Klopp stiže Luja na tabeli ako preskoči Big Sama (koga je doduše lakše zaobići) i njegov shit show. Ako na onom raspadu ne vrate gol razliku u plus, nigde neće.

Link to comment

1:0 iz nekog sranja, u najboljem slučaju i to, negde posle 70. minute.

 

@manc

 

Čelzi će na proleće biti jako ozbiljan u CL, ne bih rekao tek tako da Englezi neće skoro do tog trofeja. Na stranu to što će biti ozbiljni, jer neće imati šta drugo da ganjaju.

Link to comment

Everton i Liverpul 3. ili 4. u Spaniji? No comment.

 

Liverpul je tolika jedna kesa od tima da to nije zdravo. Nista nije bolji od Milana.

Mancester igra kao Roma, pa i gore, Arsenal je poput Juvea, City je kao Inter. Totenhem je jak tipa kao Fiorentina, tu negde, Lester ce sigurno pasti u formi i zavrsice van 4, nesto kao Lazio prosle godine. U Italiji imamo jos i Napoli, koji je tu negde kao Chelsea.

Edited by IndridCold
Link to comment

EPL je ove sezone toliko zanimljiva da u najgušćem periodu pričamo o seriji A od pre 15 godina. Opet.

 

Serie A je znala da bude mnogo dosadnija u najjacem periodu nego EPL sad, obicno su se vec na polusezoni znala dva tima koja se bore za titulu. Ali je svako kolo donosilo svemirski fudbal i po dva derbija u kojima su igrali sve sami bogovi fudbala. I zato je to bila najjaca liga ikad, zbog tolike koncentracije dobrih igraca na jednom mestu, a ne zbog neizvesne tabele u polusezoni.

 

A pogledaj sadasnju tabelu u Italiji i videces da je isto tako napeto kao u Premier ligi.

Edited by IndridCold
Link to comment

Engleske klubove u Evropi najvise kolje visak utakmica i gust raspored, pa onda nesto grublji fudbal i sledstveni visak povreda, pa tek onda podignut (ako jeste) kvalitet lige.

Zašto "kolje"? Meni bi, da živim u Engleskoj, bilo 5x bitnije ono što se dešava u tih 38 krvavo neizvesnih ligaških utakmica nego bilo šta što mogu da vidim u desetak utakmica CL od čega će polovina biti protiv nekih smarača tipa BATE i Makabi. Koga bre boli uvo za to? Titula u EPL je neuporedivo vrednija.

 

Lako je Realu, Barsi i Bajernu da se fokusiraju na CL kad u svojim ligama polovinu utakmica dobiju sa petocifrenom razlikom a drugu polovinu sa pola snage. Jedini način da Englezi ponovo budu favoriti u CL je da se EPL ponovo svede na dva kluba i sve ostale. Screw that. Ja već drugu sezonu ne propuštam nijednu EPL tekmu koju imam vremena da pogledam a utakmice CL veoma lagano podredjujem drugim stvarima sve do polufinala. Nije mi ni približno interesantno koliko EPL.

Link to comment

Jel to vec svanuo 1.januar? Pisete kao da ste mamurni.

 

Aj vratite par meseci u nazad, kakvi hvalospevi Svonisiju, Vest Hem u LS, S'oton prvak (kad su vezali onih 7 kola bez poraza)...

 

Danas je Totte prvak ili u prva 3, topnici™ brzo zaboravili kako su primili 4 komada za vikend po tamburi, mocni Lester je kita lastina u derbi mecevima ( nula sa oba Mancestera i Toteom, pukli od Livea i Arsenala) ostanu li na kratko bez Vardija ili Mareza bice kao Vest Hem bez Pajea. Votford je sve jace tekme igrao kuci...

 

Ima jos ovoliko da se igra a vi sve uzimate zdravo za gotovo kao da ima jos 3 kola do kraja.

Link to comment

Zašto "kolje"? Meni bi, da živim u Engleskoj, bilo 5x bitnije ono što se dešava u tih 38 krvavo neizvesnih ligaških utakmica nego bilo šta što mogu da vidim u desetak utakmica CL od čega će polovina biti protiv nekih smarača tipa BATE i Makabi. Koga bre boli uvo za to? Titula u EPL je neuporedivo vrednija.

 

Lako je Realu, Barsi i Bajernu da se fokusiraju na CL kad u svojim ligama polovinu utakmica dobiju sa petocifrenom razlikom a drugu polovinu sa pola snage. Jedini način da Englezi ponovo budu favoriti u CL je da se EPL ponovo svede na dva kluba i sve ostale. Screw that. Ja već drugu sezonu ne propuštam nijednu EPL tekmu koju imam vremena da pogledam a utakmice CL veoma lagano podredjujem drugim stvarima sve do polufinala. Nije mi ni približno interesantno koliko EPL.

 

Za prvi pasus +1, ali moram se osvrnuti na bold, jer mislim da je posredi logicka greska. I sam cu upotrebiti bold jer ovo moram neprestano da ponavljam:

 

Realu, Bajernu i posebno Barseloni je lako da se fokusiraju na CL jer su toliko jaki da mogu da se igraju kao macka sa misem i sa najjacim timovima iz svih drugih liga. Nisu tome krive spanska i bundes liga. Naprosto, ovo su galakticki timovi u odnosu na sve ostale timove na svetu, udaljeni su od ostalih svetlosnim goinama po kvalitetu. Videli smo prosle godine kako je Real u gostima pocistio Liverpul sa pola snage; to je realna slika - nijedna druga sudbina ne bi ocekivala ni Lester, ni Everton, ni Mancester, ni Stouk, ni Arsenal. 

 

Sad, o zanimljivosti. Prosle godine je La Liga bila zanimljivija tri puta od EPL-a, gde se pobednik znao veoma brzo. Svi timovi su igrali lose, sa izuzetkom Celsija. U Spaniji je makar bilo neizvesno izmedju Reala i Barse do skoro samog kraja. Pre dve sezone obe lige su bile podjednako zanimljive: u Spaniji titulu je osvojio Atletiko, a u Engleskoj se desilo cuveno klizanje u finisu. Ova sezona takodje donosi za sada uzbudljivu tabelu: Barsa 35, Atletiko 35, Real 33. 

 

Inace, pridruzujem se Vinijevom apelu da se otvori nova tema za ovo caskanje. Meni je takodje neprijatno sto ovoliko cesto oftopicarim. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...