Jump to content

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja ne pamtim bolju, i nije uopste rec o izjednacenosti, koja je posledica raspada Arsenala i Mancestera.

 

Osrednji PL klubovi lagano dovode najbolje igrace Standarda, Brage i Genta, cak sa njima ispadaju u Cempionsip. Lestvica kvaliteta podignuta je napretkom raznih Palasa, Votforda i Evertona.

 

To što oni dovode ne implicira da igraju bolje. Mogu oni da ispadnu sa nekdašnjim vedetama Genta i u isto vreme budu 30 bodova iza Mančestera koji bi dupe dao za Gentov CL rezultat.

 

Arsenal i Mančesteri godinama padaju, a o Čelsijevom ovogodišnjem raspadu će se snimati blokbaster u 4 nastavka. Otud je i izvodljivo da se najgori tim u 90% prošle sezone danas komotno bori za titulu. 

 

U stvari najbolji prilog koji mi sad pada na pamet je utakmica Mančester-Čelsi. Gledaoci napokon zadovoljni, Van Gal i Hidink sve na note, a Murinjo i Ferguson bi se trkali do svlačionice pre deset godina - ko će pre da se obesi.

Link to comment

Totenhem je mali klub. Jbg, izdavanje DVD-ja nakon 4-4 sa Arsenalom je definicija malog kluba.

Oni imaju svega 2 titule i kad me zanimalo sto ih ubrajaju u veliku petorku malo sam citao, to je pre svega jer su prvi u ligi koja drzi do tradicije osvojili duplu krunu plus su prvi klub sa ostrva koji je osvojio evropski trofej (sve to 60-tih).

 

Ovo za DVD nisam znao, da smesno jeste ...

Link to comment

Dobro, de, nabacio sam Everton kao treci u poredjenju, mada s nisu se ni oni naosvajali trofeja u proslih 50 ili 30 godina. Neka bude Stouk umesto Evertona, ili Lester.

 

@kralj

Ne znam da li i sta gledas, ali nivo igre Stouka, Palasa i posebno Lestera je uzdignut za makar jedan nivo iznad onoga sto su igrali pre pet ili da ne govorimo pre deset godina. I to nema nikakve veze sa raspadom Celzija i Mancestera, iako dobro dodje najboljima i najsnalazivljijima od njih da se cak usetaju i u borbu za titulu. Jedan od razloga za to je sto se svaki bolji igrac tih klubova vrlo lako moze zamisliti cak i u prvoj postavi sadasnjih pretendenata na titulu. Favorit dovede Depaja, fenjeras Vijnalduma; favorit dovede Vilijana, fenjeras Arnautovica ili Krkica ili Sacirija; favorit Fernanda, fenjeras Kabaja; favorit Zirua, fenjeras Enera Valensiju*... Sa druge strane, stvaranje superklubova od Barselone, Reala i Bajerna je najvece klubove dobro blokiralo u pokusaju dovodjenja najboljih svetskih igraca. Iznivelisao se kvalitet, razlike smanjene, liga postala kvalitetnija i dinamicnija - ovo drugo ne mora apriori da znaci dobro, jer se juri instant rezultat.

 

*odrednicu "fenjeras" shvatiti uslovno, ali u pitanju su klubovi od 10. do 20. mesta

 

edit

 

izmenio za bolje poredjenje

Edited by Malvo
Link to comment

to je usled pravedne raspodele para od tv prava, već sam kačio onu tabelu raspodele po kojoj fenjeraš dobija tek 20 milki manje od šampiona, pa kada ekipa koja je jedva izbegla ispadanje dobije 80+ milki samo iz tog izvora lako može da se desi da ubode dobra pojačanja iz belgije, holandije itd i da već naredne sezone bude u top 5, jer su extra igrači rezervisani za veliku trojku svetskog fudbala

Link to comment

Tek ce "mali" klubovi napredovati narednih godina sa novim TV ugovorom. Vec vidim kako Stoke placa 30 miliona za igraca i daje mu platu koju neka Roma ne moze ni u snu da plati.

Link to comment

Wenger potvrdio danas da ce biti aktivan u prozoru™, a ElNenny izgleda dolazi, rekao je da nista ne moze potvrditi i da novinari znaju vise od njega. To je valjda to.

 

Lik je ocito dobar trkac, zna opaliti po lopti, ima iskustvo iz CL...

Edited by ArleKino
Link to comment

To što oni dovode ne implicira da igraju bolje. Mogu oni da ispadnu sa nekdašnjim vedetama Genta i u isto vreme budu 30 bodova iza Mančestera koji bi dupe dao za Gentov CL rezultat.

 

Jok i ne igraju bolje. Watford je konsenzusom svih koji prate ligu bio zakucan kao prvi od tri tima koji će da ispadnu ove sezone a oni će je umesto toga završiti u prvih 10. Bournemouth koji je bio zakucan kao drugi tim za ispadanje će glatko izboriti opstanak. Pri tome ni jedni ni drugi nisu dovodili vedete Genta ili Brage. Štaviše, Watford je pokazao da se ulaganje u dobrog trenera može isplatiti više nego 10 transfera igrača.

 

Pa onda imaš npr Stoke koji ne dovodi bivše vedete Genta nego bivše vedete Barcelone i onda pola lige ne može da im uvali gol.

 

To što su se Chelsea i Mutd raspali ne znači da manji klubovi nisu napredovali. Soton uzme pa natovari glavne kandidate za titulu sa 4-0, Stoke tako ugazi druge kandidate za titulu da je ovima poraz od 2-0 delovao kao poklon sa neba. To bi pre 5-6 godina bile istorijske senzacije a danas su results as usual.

Edited by beowl
Link to comment

Moze li Lester da pobedi Juventus? Cisto sumnjam.

 

Elem, siguran sam da EPL ima najveci potencijal u buducnosti zbog ovih TV prava i to ce se desiti cak vrlo brzo jer je sistem genijalan, ali kvalitet fudbala je trenutno losiji nego pre nekoliko sezona, iz raznoraznih razloga. Vec sam napisao da mislim da bi Mutd i u Nemackoj i u Italiji bio na istom mestu na tabeli kao sada, a u Spaniji bi bili jos losiji. To sto Watford moze da pobedi bilo koga moze da znaci da je liga napredovala, ali isto tako i da je nazadovala. To nije nikakav argument trenutno.

Edited by IndridCold
Link to comment

Pa onda imaš npr Stoke koji ne dovodi bivše vedete Genta nego bivše vedete Barcelone i onda pola lige ne može da im uvali gol.

 

 

 

Jos je ludje i kad prime 3, oni daju 4... Spooky

 

 

Moze li Lester da pobedi Juventus? Cisto sumnjam.

 

 

Pregazili bi ih kao plitak potok.

Link to comment

Arsenal moze da pobijedi Bayern, City je prosao kraj Seville i lazne Borussije, Chelsea raspao kakav jest je izbacio Porto..

Arse ne moze da pobedi Bajern ako je Bavarcima utakmica bitna. Ja znam da City i Chelsea mogu da izbace Sevilju i Porto, ne verujem da to moze Lester.

 

Editovao sam post iznad, dopisao sam nesto, procitaj please.

Link to comment

Ako pod naprekom podrazumevamo izjednacenost lige, onda nema sumnje da ste u pravu, ali bitan je i kvalitet fudbala valjda.

Da li bi nama neukima prezentovao svoje proračune za određivanje kvaliteta fudbala?

Link to comment

Da li bi nama neukima prezentovao svoje proračune za određivanje kvaliteta fudbala?

Ma daj, ne pretendujem na to da ih znam bolje od vas, zna se (uglavnom) sta je to, samo kazem da izjednacenost lige ne znaci i kvalitet fudbala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...