Jump to content

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Ne lupaj Coltrane, nisam ni ja još pročitao ali autor je Džonatan Vilson, jedini Englez u medijima koji zna nešto o fudbalu - ne može da ne valja. Pitali su ga prošle godine za nekog dečka iz Čukaričkog, znao je i to da prokomentariše...

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobar je Wilson, ali ovde razradjuje svoju tezu koju sam pre izvesnog vremena (kod njega isto, normalno) i procitao: da postoje tri grupe skola fudbala: Barcajax, ne-Barcajax, anti-Barcajax. Ova poslednja ima samo jednog clana, pogadjate, Murinja. Teza je "malo" Barcajaxocenticna, ali je svakako zabavna.

 

edit: u tu Barcajaxnu, naravno, spada i LvG, sto je lepo objasnio Henry gledaocima (i onom vasem™ beku :D) u ponedeljak na Sky-u.

Edited by MancMellow
Link to comment

Ne lupaj Coltrane, nisam ni ja još pročitao ali autor je Džonatan Vilson, jedini Englez u medijima koji zna nešto o fudbalu - ne može da ne valja. Pitali su ga prošle godine za nekog dečka iz Čukaričkog, znao je i to da prokomentariše...

 

I ti meni kazes da ne lupam :isuse:

Link to comment

Tekst je odlican i jedan od najboljih koje sam u skorije vreme procitao na Gardijanu. Jeste carsafcina, ali kroz hronologiju Muove karijere daje mnogo jasniju sliku o svemu sto (mu) se desavalo, a i sto se moze desiti.

 

Nema teorije da ne ceka Pepa u Sitiju kako bi preuzeo Junajted. All in - ili ce da dobije novu rundu i onda proba da ode u Bajern i dodatno se popisa po njemu odozgo, ili ce da zavrsi u ludnici. A cak i ako dobije, obrazac destrukcije je tu, a Junajted sa matorim jarcima Fergusonom i Carltonom, bez obzira na sav glejzerovski korporativizam™, mu nije Celzi, gde je mogao da radi sta hoce (a cak je i tamo nekako prekardasio).

 

Rekao bih i da pumpa svoj ego i gubi racio izmedju ostalog i zato sto ne uspeva da postane deo necega, postoji nekakav kompleks odbacenosti. I ko zna koliko je narastao od ovog odlaska iz Celzija, jer nekako ne verujem da ce se u isti opet vratiti. A nema vise ni gde dalje da ide, osim u PSZ ili Bajern... Ne znam samo kakav odnos ima prema Portu, kako oni vide i da li bi mogao da se vrati kroz koju godinu.

Edited by Malvo
Link to comment

@JC: Upoznaj se sa čovekovim radom pa će ti biti jasno koliko je osnovana hiperbola. Jeste da ja volim da kenjam po filmovima i serijama koje nisam gledao, ali žestok je promašaj J. Wilsona na slepo dezavuisati. 

 

(Na žalost, za Guardian piše i njegov debeli ćelavi prezimenjak, nepodnošljiv idiot.)

Link to comment

Mnogo romanticno gledate. Ono cega se boje u Unitedu je da im se ne izvlace pare preko targetiranja iskljucivo Mendezovih pulena (od kojih je jedan i sam Murinjo). 

Link to comment

@JC: Upoznaj se sa čovekovim radom pa će ti biti jasno koliko je osnovana hiperbola. Jeste da ja volim da kenjam po filmovima i serijama koje nisam gledao, ali žestok je promašaj J. Wilsona na slepo dezavuisati. 

 

(Na žalost, za Guardian piše i njegov debeli ćelavi prezimenjak, nepodnošljiv idiot.)

 

Covece dragi™, kao sto rekoh tekst nisam ni procitao, a htedoh se nasaliti na konto caršafa. Pa nisi valjda mislio da ozbiljno ištem banove za kacenje dugih tekstova?

Link to comment

Dobar je Wilson, mada po meni ima jos dobrih, ehm, pisaca tekstova. Ovaj se pojavio na Blizzardu par dana posle otkaza Murinju, odlican tekst. 

 

Elem, po meni bi za United bilo bolje da izbjegne cirkus koji sasvim sigurno dolazi s Murinjom. 

Link to comment

Mnogo romanticno gledate. Ono cega se boje u Unitedu je da im se ne izvlace pare preko targetiranja iskljucivo Mendezovih pulena (od kojih je jedan i sam Murinjo). 

 

To je takodje tacno i sasvim ocekivana bojazan, ali mislim da se ne bi zalili da im se ispumpa nekoliko desetina miliona evra u zamenu za PL titulu ili LS. Junajted ima tacno jednu i po sezonu da nesto napravi, jer bi Pep u drugoj pa nadalje bio cist favorit s obzirom na sastav Sitija, novac na raspolaganju i reputaciju koju ima Gvardiola.

Link to comment

Problem je sto u Unitedu nemaju ideju sta im je ciniti. Da imaju bolju opciju od Murinja odavno bi LVG bio pokojni. Sad se satro cekaju jos 2 poraza da bi sebi dali alibi. Tipujem da postoji struja koja je za Murinja i ona za Giggsa kao instant resenja, naravno Pep je verujem svima prva opcija ali je sad kasno za to ocigledno. Nazalost problem u ovom trenutku je sto se ne nazire neka opcija van ovih pomenutih, a svakako ne ona koja je dostupna u januaru. Tako da, ne sumnjam da se ide ka najgorem resenju, koje god to bilo... 

 

Sto se pomenutog Arsenala tice, treba da budu presrecni sto i dalje imaju Wengera, zdravog, motivisanog i neizlapelog. Kad on ode sledi im Man Utd scenario bez dileme... Neka cuvaju kako znaju i umeju sto duze, presmesni su pozivi za njegovu smenu (koji su zadnjih nedelja utihnuli zbog situacije na tebeli i mirisa titule, ali ce oziveti sa prvim vezanim losim rezultatima).  

Edited by ducca
Link to comment

Arsenal vec 10 godina ima UTD scenario od odlaska Fergija :fantom:

 

igraju CL. Mislim nije to pravo trofej, ali... Mi smo u prvoj sezoni posle SAF popili 7. mesto. 

 

Murinjo nije "idealno" resenje, nego je prosto razumno, i uz sav cirkus (pri tom ja zaista mislim da on zeli duze da ostane u MUFC-u od te proverbialne 3 sezone), obzirom na okolnosti. 

 

Neka niko ne zaboravi - nama treba trener pod kojim hoce da igraju igraci koje mi gledamo da dovedemo. 

Link to comment

Neka niko ne zaboravi - nama treba trener pod kojim hoce da igraju igraci koje mi gledamo da dovedemo. 

 

To je upravo i jedna od velikih pobeda Liverpula dovođenjem Klopa. Uopšte ne mogu da se porede igrači koje Klop potencijalno može da privuče u odnosu na Rodžersa, sve i da Liverpul bude osmi ove sezone.

Link to comment

To je upravo i jedna od velikih pobeda Liverpula dovođenjem Klopa. Uopšte ne mogu da se porede igrači koje Klop potencijalno može da privuče u odnosu na Rodžersa, sve i da Liverpul bude osmi ove sezone.

 

Razlika je u tome što MOUFC ima rešene razna druga pitanja koja LFC nema. Ne privlači igrača samo reputacija trenera nego i reputacija samog kluba i još milion stvari, da ne pominjemo sad onu za forum nepoželjnu sitnicu zvanu plata.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...