Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rangiranje i trenerometriju bih prepustio drugima. Neka bude i 100-ti, što se mene tiče je fenomenalan menadžer, koji je uzdigao Arsenal na jedan potpuno novi nivo i njegov legacy i značaj za ovaj klub je nesporan. Da ne govorim da za 20 godina u klubu nema bivšeg igrača koji je o njemu lošu reč rekao, što je za svako poštovanje. 

 

 

  Kad hoce, jest. Onu Heynckesovu masinu je umalo izbacio iz Lige prvaka sa Jenkinsonom, Artetom i Gervinhom.

 

Pa jbg, kriterijumi za titulu fenomenalnog trenera su prilično jasni u kategoriji top ekipa, a Arsenal je definitivno u tom rangu, što će reći, klub koji je u top 4 najjače lige, sa tradicijom i neupitnim budžetima. Dakle, trofeji. Igraš u društvu najjačih i od tebe se očekuje nešto.

 

Kapiram ja da on zna fudbala, ali u zadatke vrhunskog trnera spada još niz ostalih stvari, a to su između ostalog i hendlovanje i optimizacija skvoda, kao i tempiranje forme i psihička priprema ekipe. S obzirom da je njegov ™ slavni raspad oko nove godine (koji već deceniju spada u redovnu sprdnju), povrede igrača, preokret Barse u finalu LŠ i pucanje od raspalog Birmingema u finalu kupa, ovo boldovano iz Arleovog posta dobija pravi smisao. Mogli bi da kažemo da je umalo vrhunski trener.

Edited by ljakse
Link to comment

Ono sto je mocno kod Arsenala je da njih niko zivi ne uzima ozbiljno, osim njihovih fanova.

 

Uvek ista prica sa sleparenjem umesto da se odresi kesa (jbg kad se mora mora se, to je trend modernog fudbala fazon :fantom: ),  pa ako neko zvucan i dodje ili ce na polusezoni ispasti iz forme ko iz voza ili ce trecinu tekmi provesti na lecenju. Onda se malo zasija u LS, demolira se Bajern ili Barsa u Londonu, ali se uredno ispadne posle revans meca. Venger zivi zbog novca koji trpa u dupe vlasnicima, a zahvaljujuci preprodajama igraca tako da je za mene Venger vrsan nakupac, pa tek onda vrhunski trener (sa Vierom, Berkampom i Anrijem bi i Toni Pjulis uzeo titulu/e :fantom: )

Uostalom tad kada je uzeo titule "Fergiju ispred nosa" je tim bio na vrhuncu, a mi™ smo renovirali tim (Smajhela zamenio Bartez :wacko: out Stam, Jonsen, Irvin in Rio, Silvestre, Ves Braun, da ne pricam o zameni u spici™ gde su Kola i Jorka zamenili RVNisterloj i Solskjer...citaj samo RVNistelroj)

 

Na stranu sto je Venger uvek forsirao brzu i lepu igru, to mu se ne moze oduzeti, ali uvek sam ih dozivljavao kao tim koji ce ipak nesto sjebati i ipak sezonu zavrsiti pre u borbi za LS nego za titulu.

Link to comment

neupitnim budžetima

Neupitni budzet? Kakav budzet? Pa Villina kupovina Benta je bila skuplja od svih Wengerovih do Ozila.

 

Pucanje u finalu je nefer spominjati bez da se spomene da je tu dovukao Ebouea, Senderosa, Tourea i Flaminija kao zadnju liniju i sa 18-godisnjim Fabregasom kao kljucnim veznjakom, preko Reala i Juventusa bez primljenog gola.

 

Sto rece Keown nekom nadobudniku na Emiratesu koji je pitao gdje su Wengerovi trofeji: "Sjedis na njemu."

Link to comment

Neupitni budzet? Kakav budzet? Pa Villina kupovina Benta je bila skuplja od svih Wengerovih do Ozila.

 

Pucanje u finalu je nefer spominjati bez da se spomene da je tu dovukao Ebouea, Senderosa, Tourea i Flaminija kao zadnju liniju i sa 18-godisnjim Fabregasom kao kljucnim veznjakom, preko Reala i Juventusa bez primljenog gola.

 

Sto rece Keown nekom nadobudniku na Emiratesu koji je pitao gdje su Wengerovi trofeji: "Sjedis na njemu."

 

A jbg, ono što ja sve vreme pokušavam da kažem je fakat da za 50 godina u monografijama nećeš imati to "umalo", nego ćeš imati Kapela, Lipija, Fergusona, Murinja i njihove trofeje. I za to što je on imao takvu ekipu u finalu LŠ je kriv ko, vanzemaljci?

 

Što se tiče budžeta, prvih nekoliko ekipa u PL fakat uglavnom ima da pljune 100 milki u prelaznom roku, a to što oće ili neće, to je stvar stava, i glupo je to navoditi kao opravdanje, kao što je i kintometrija u tom rangu glupa sama po sebi (ko je dao 20 ili 40 milki ovih ili onih para više, moš misliti).

Link to comment

jel moguce da se vengeru tek tako oprastaju svi oni idiotski transferi?

evo, bez pomoci inter neta mislim da mogu da ih nabrojim makar desetak

golman rajt, skuilaci, kacamak, suker, mali silva, onaj koreanac, arsavin, sigan, lord bendtner, baptista, i kao slag na tortu, provereni strajker frensis dzefers za tada bijednih 10 milijuna, i to umesto zlatana.

Link to comment

Pucanje u finalu je nefer spominjati bez da se spomene da je tu dovukao Ebouea, Senderosa, Tourea i Flaminija kao zadnju liniju i sa 18-godisnjim Fabregasom kao kljucnim veznjakom, preko Reala i Juventusa bez primljenog gola.

 

 

Po meni, Wengerov najveći neuspeh je što 2004. nije uzeo LŠ. Tad je Arsenal bio najbolji tim u Evropi. Ovo posle, jeste imao nekoliko prilika za titulu, ali nedostajao je neki Čeh uglavnom ili odsustvo pehova poput Eduarda i sl, ali je i činjenica da realno nije bilo kinte za mačevanje sa šeicima i oligarsima.

Link to comment

jel moguce da se vengeru tek tako oprastaju svi oni idiotski transferi?

evo, bez pomoci inter neta mislim da mogu da ih nabrojim makar desetak

golman rajt, skuilaci, kacamak, suker, mali silva, onaj koreanac, arsavin, sigan, lord bendtner, baptista, i kao slag na tortu, provereni strajker frensis dzefers za tada bijednih 10 milijuna, i to umesto zlatana.

 

To da ne pominjemo.

 

Fakat je da on ima svoj neki trip i da mu ekipa uvek igra lep fudbal (ko voli takav), ali trener za kog znaš da će ekipa da mu se raspadne svake godine kad je bitno, i da će uvek imati po deset povređenih bitnih igrača, svakako ne može da se ubroji u vrhunske.

Link to comment

Najjače da postoji čovek koji nije imao loš transfer. Pričamo o periodu od 20 godina, hej. Ajmo o Fergijevim promašajima, lista je definitivno duža, a Fergijev autoritet valjda nije sporan.

Link to comment

ok, ima lose transfere, ne zna da postavi taktiku, na pola sezone pola tima mu je u bolnici, ali je dobar trener jer igraci nemaju losu o njemu (sem viltora), ima smisla.

 

 

Mislis kao Junajted od kako se pijani Skot povukao?

:(

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ajmo o Fergijevim promašajima, lista je definitivno duža, a Fergijev autoritet valjda nije sporan.

 

Ne bi baš išlo u prilog tvojim teorijama :naughty: promašaji su mu bili najveći tamo 2002-04.

 

edit: u tome je recimo razlika, Vengeru se takve stvari uzimaju kao olakšavajuća okolnost, dok Fergi uzima titule sa poluraspad ekipom, a Murinjo sa gomilom underrated jeftinih poluanonimusa.

Edited by ljakse
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...