Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

De pojasni ovo 'leba ti.

Ozbiljno treba pojasnjenje? United sa ekipom na celu luta u izboru trenera, panicno kupovanje igraca... City djeluje daleko ozbiljnije otkad je Fergie otisao

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovde propustas jednu bitnu stvar- SAF je cesto bio u podredjenoj poziciji u smislu igrackog kadra, a Murinjo je bunkerisao i protiv mnogo slabijih timova.

 

 

Mi™ smo odrasli na klasicnom 4-4-2 sa stoperima-tornjevima opasnim u prekidima, brzim krlima sa filigranski preciznim centarsutevima, golovima iz kontri i slobodnjaka i uvek ubojitim tandemima spiceva. Tesko je sad da se bilo ko navikne da npr. vidi Matu kao najisturenijeg (kao kad Murinjo stavi Azara) ili da sa 5 u odbrani. Ono sto je sigurno da bi u pogledu marketinga to bila bomba decenije, a ponavljam mogao bi debitovati na OT protiv Chelskija-pa to bi bio spektakl.

Sto se tice inteziteta treninga, mislim da je evidentno da je Pep taj koji "lomi noge igracima", proslosezonski Chelski nije imao problema sa povredama, cak je uzeo titulu sa mozda najkracom klupom u zadnjih nekoliko sezona. A i Pepa bi morali cekati do juna, pa bi sigurno imali 3 sezone za redom bez trofeja.

 

Koliko god bio protiv Murinja on bi bio najbolje resenje bez ikakve dileme.

Da imao je slabije, ali je imao i jače timove, pa pušio zbog izbora taktike (sećaš se da je imao failova da ne prođe grupu u LS, na primer?)...

 

I inače, kao nekome ko je pre svega ljubitelj ostrvskog fudbala, 4-4-2 je uvek bio sinonim za ManU... Ovo sa 4-3-3 i 5-3-2(Rodžers i Van Gal :isuse:) i sličnim stvarima meni nije ostrvo, nije ni ManU, ni L'pool, ni Arsenal... Ser je pred kraj karijere, polako prešao na 4-3-3, ali nije to bilo ono što je on voleo, niti ono što smo mi svi voleli da gledamo...

 

4-4-2, da li ravan ili dijamant, nije bitno, to je bio fudbal :deda iz mene progovara:

Link to comment

Ma nema dileme da je Pepu City najmanje rizican korak, gotov tim kome treba 1 ili 2 pojacanja, vise za dubinu rostera nego da bi doneli neku sustinsku razliku. Kad je Murinjo otpusten pojavila se vest da je Chelsea vec kontaktirao Pepa (posto je otkaz ocigledno bio sacinjen danima pre urucenja), i da se ovaj glatko zahvalio na ponudi i rekao da je Chelsiju potrebno 10 novih igraca da bi opet bili u vrhu. Jasno je da ne moze imati previse razlicito misljenje ni o Unitedu, kao i to da ocogledno ne namerava da bude deo bilo kakvih dugorocnih projekata baziranih na renoviranju i slicno.

Edited by ducca
Link to comment

Mi™ smo odrasli na klasicnom 4-4-2 sa stoperima-tornjevima opasnim u prekidima, brzim krlima sa filigranski preciznim centarsutevima, golovima iz kontri i slobodnjaka i uvek ubojitim tandemima spiceva.

Ta koncepcija više ni u Škotskoj ne može da donese srebrninu u kuću, a kamoli u Engleskoj. Evropu neću ni da pominjem.

Link to comment

LVG je i dalje trener, ko ce biti njegov zamenik to je pitanje. Kad napises luta u izboru trenera to zvuci kao da su promenili 3 trenera u jednoj sezoni.

 

Toliko o ozbiljnosti kluba kome je najveci plus odlazak legende konkurenstkog kluba :isuse: .

 

Ozbiljnost Sitija se ocitava u Evropi. 7 godina ozbiljnog ulaganja, 2 titule (jedna na gol razliku druga na klizanje Dzerarda) i opet se brukaju u LS.

O kupovinama da ne govorim ko je sve prodefilovao i koliko su neki igraci bili preplaceni. Prvu titulu su Kompani, Yaya, Silva kidali-pet godina kasnije oni su i dalje glavni igraci (dodaj oduzmi jednog-dvojicu).

 

edit: @ shef

Edited by John Coltrane
Link to comment

u svakom slucaju, ovo pepovo je najveci skonja na magarca slucaj u istoriji modernog nogometa :fantom:

Zašto? Šeik će dati lovu za još par igrača iz top5 grupe, kostur tima je već tu. Neće Pepu biti previše teško da izdominira, možda će biti malo manje brutalno nego u Nemačkoj i Španiji ali ako dovede još 2-3 zveri ima da se prošeta kroz EPL i do polufinala CL.

Link to comment

Nije tim bez tradicije, al i da jeste, nebitno, City je tim koji, s obzirom na pare i infrastrukturu, ima buducnost, a to je, jebiga,  ipak bitnije.

Link to comment

Opa, Bogdan na golu, Clyne, Skrtel, Sakho, Moreno, Henderson, Leiva, Can, Cou, Firmino, Lallana.

 

Gledao sam par dana klipove Watforda, opasna ekipa, kratki pasovi, spretni ispred i u PB, bice zajebano.

Link to comment

ok, sa izuzetnom tradicijom :fantom:

Mislim da je Pepu od tradicije mnogo bitnije to koliko vrhunskih igrača tim danas može da kupi i sastavi kaznenu. Da mu kao alternative ponudiš npr Arsenal ili Bazen kao dva tima sa veoma izraženom tradicijom, prilično sam siguran da bi on opet izabrao City.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...