Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma da.

 

Mislim, postoji i pozitivna strana svega ovoga. Ako je stvar u "filozofiji", a ja sam sada ubedjen da jeste, onda nam ne trebaju ne znam kakve kupovine u narednih godinu dana. Sa novim pristupom igri trabju nam maksimalno tri kvalitetna pojacanja u naredna dva prelazna roka. Ok, i zaena za DDG ako ode na leto. Ali to je to. Ali ne moze vise ovako da se igra.

 

E da, znam da ima ljudi koji sumnjaju u vaznost i kvalitet Schneiderlina. Evo, nije igrao poslednja tri meca i - 6 primljenih golova. On dosta stvari radi tako da se ne vidi na prvu loptu, ali defo radi posao.

Kontam da uzimate Šmajhela umesto DDG-a... I nije da mi se to dopada...

 

Meni nije jasno kako on nije u nekom od finansijski top 5 klubova u Pl...

Link to comment

Ali razmisli, realno. Pošto, složili smo se, ne možeš prodati sve sad igrače ponovo kad je već sve napravljeno - za šta mi imamo tim, u ovom trenutku? Upravo za kontranapadački 4-3-3 fudbal. Tu bukvalno samo fali jedan kvalitetan štoper da se kupi. Pa na leto još 1-2 kvalitetna igrača. Plus, i Mourinho je (kao Pep) na neki način, kao i njihovi stilovi, izašao iz LvG-ovog šinjela i unapredili su ono što su naučili. Znači nije sad kao da treba da usvajaju totalno novu "filozofiju", samo da je...well, unaprede.

Sto vise razmisljam o Murinju, to mi je teze da ga svarim. Van Gaalova je to skola sto rece neko, ne u smislu nacina igre, vec vojnicke discipline, zamornih drilovanja na treningu, beskrajnih ponavljanja, predvidivosti, odsustva kreativnosti, preizrazene sujete, itd... To je ono sto je Portugalca dovelo do sramnog zavrsetka epozode u CFC, posle cega su mu poljuljani i reputacija i autoritet, a isto ce proci i LVG u svom klubu. Postavlja se pitanje koliko onda stvarno moze promeniti situaciju Murinjo, osim tog nekog instant efekta na kraci rok, koji promena trenera obicno donese...

 

Cini mi se i da posle svega Joseove "moci" vise nikad nece biti iste, i da je mit o njemu kao (jednom od) najvecem trenerskom magu na svetu mrtav. Pred njim je izvesna nizbrdica i taj voz treba izbeci. Stavise i po njega bi bolje bilo da napravi pauzu od bar tih 6 meseci, mozda i jace, i povrati sopstveno samopouzdanje i glad za fudbalom, sredi i zivce sa kojima je ocigledno popustio, a usput ce se pride ohladiti i ovo blamiranje koje je doziveo, umesto sto srlja u novi posao zarad isforsiranog dokazivanja sebi i drugima.

Edited by ducca
Link to comment

Kasper? Pa bio je pet godina u Sitiju, šta ćeš više...

I otišao pre koliko 6-7 godina u Nottis County, pa odatle u Leeds, pa odatle u Lester... A i tad u Cityju nije bio loš, nikad nisam razumeo što su ga škartirali sa 21-22 godine...
Link to comment

Sto vise razmisljam o Murinju, to mi je teze da ga svarim. Van Gaalova je to skola sto rece neko, ne u smislu nacina igre, vec vojnicke discipline, zamornih drilovanja na treningu, beskrajnih ponavljanja, predvidivosti, odsustva kreativnosti, preizrazene sujete, itd... To je ono sto je Portugalca dovelo do sramnog zavrsetka epozode u CFC, posle cega su mu poljuljani i reputacija i autoritet, a isto ce proci i LVG u svom klubu. Postavlja se pitanje koliko onda stvarno moze promeniti situaciju Murinjo, osim tog nekog instant efekta na kraci rok, koji promena trenera obicno donese...

 

Cini mi se i da posle svega Joseove "moci" vise nikad nece biti iste, i da je mit o njemu kao (jednom od) najvecem trenerskom magu na svetu mrtav. Pred njim je izvesna nizbrdica i taj voz treba izbeci. Stavise i po njega bi bolje bilo da napravi pauzu od bar tih 6 meseci, mozda i jace, i povrati sopstveno samopouzdanje i glad za fudbalom, sredi i zivce sa kojima je ocigledno popustio, a usput ce se pride ohladiti i ovo blamiranje koje je doziveo, umesto sto srlja u novi posao zarad isforsiranog dokazivanja sebi i drugima.

 

Mislim da malo preterujes, Murinjo je daleko od gotovog, i ne bih rekao da su mu reputacija i autoritet poljuljani, niti da je u rangu sa Van Galom. Otprilike ima 5 klubova u Evropi koji ga ne bi rado uzeli. Eno Perez vec sikanira Rafu i zove ga u Madrid.

Link to comment

Murinjo je i dalje jedan od tri najbolja trenera na svetu. On je pukao na planu medjuljudskih odnosa, ne na fudbalskom, sto mu sigurno nije nekakav plus, ali nije sad njega vreme pregazilo, covek vec deset godina ostvaruje vrhunske rezultate, ukljucujuci i pretproslu sezonu. Neka bude i da mu je tesko da odrzi kontinuitet, neka bude da igraci ne mogu dugo da ga trpe, neka bude da nije vizionar... Nista od toga ne smeta ovom Junajtedu. Vama™ treba jedna brza titula, u sledecih godinu i po dana, inace ste najebali™ kad Pep preuzme konce i kad polako krene da se rusi fama o Junajtedu kao velikom klubu. Nije ni vama™ nista bilo Bogom dano, nego se od devedesetih stvaralo polako, a tim putem ide i Siti (ne racunam predjasnju istoriju, makar ne u kontekstu stvaranja planetarno popularnog superkluba od Junajteda). A ako neko i moze da se prejebava s Pepom, to je Murinjo. U sustini, Junajted moze i mora da pronadje menadzera koji bi ga odveo do titule ove ili sledece sezone.

Edited by Malvo
Link to comment

Umeo je i Ser Aeks da igra defanzivno, pogotovo u Evropi... I to uglavnom protiv timova koji su na papiru bili jači od njegovog, što je i logično...

 

Tako isto i Murinjo...

 

Pokušava se prilagođenje protivniku, pa neki put se omane u postavci, preceni/potceni protivnik...

 

 

Ovde propustas jednu bitnu stvar- SAF je cesto bio u podredjenoj poziciji u smislu igrackog kadra, a Murinjo je bunkerisao i protiv mnogo slabijih timova.

 

 

Mi™ smo odrasli na klasicnom 4-4-2 sa stoperima-tornjevima opasnim u prekidima, brzim krlima sa filigranski preciznim centarsutevima, golovima iz kontri i slobodnjaka i uvek ubojitim tandemima spiceva. Tesko je sad da se bilo ko navikne da npr. vidi Matu kao najisturenijeg (kao kad Murinjo stavi Azara) ili da sa 5 u odbrani. Ono sto je sigurno da bi u pogledu marketinga to bila bomba decenije, a ponavljam mogao bi debitovati na OT protiv Chelskija-pa to bi bio spektakl.

Sto se tice inteziteta treninga, mislim da je evidentno da je Pep taj koji "lomi noge igracima", proslosezonski Chelski nije imao problema sa povredama, cak je uzeo titulu sa mozda najkracom klupom u zadnjih nekoliko sezona. A i Pepa bi morali cekati do juna, pa bi sigurno imali 3 sezone za redom bez trofeja.

 

Koliko god bio protiv Murinja on bi bio najbolje resenje bez ikakve dileme.

Link to comment

Jbg, ljudi vole krajnosti. Murinja vrijeme pregazilo, a prosle godine osvojio titulu...

 

Cinjenica je da je zadnjih 5 godina manje uspjesno nego prethodnih 5 u njegovoj karijeri, ali to je kao kad se Guardiola smatra neuspjesnim zato sto nije sa Bayernom uradio isto sto i sa Barcom. 

That being said, ne mislim uopste da je Unitedu jedina sansa dovodjenje Murinja, ili ce da se raspadnu ili sta god. Ima i te kako dobrih trenera, neki mozda nisu toliko izvikani, ali svejedno. Pomenu vec neko Pocchetina, ima jos mladih trenera. Ako se gleda duzi rok, Murinjo sigurno nije neko ko prvi padne na pamet. Ali kratkorocno, vjerovatno ne postoji bolje rjesenje. 

 

Mislim da nema sanse da Pep dodje u United, City je prosto trenutno bolje organizovan klub, plus tamo ima ljude s kojima je vec saradjivao. 

Link to comment

Murinjo je i dalje jedan od tri najbolja trenera na svetu. On je pukao na planu medjuljudskih odnosa, ne na fudbalskom, sto mu sigurno nije nekakav plus, ali nije sad njega vreme pregazilo, covek vec deset godina ostvaruje vrhunske rezultate, ukljucujuci i pretproslu sezonu.

Не рачунаш шампионску титулу прошле сезоне?

Link to comment

Jbg, ljudi vole krajnosti. Murinja vrijeme pregazilo, a prosle godine osvojio titulu...

 

Cinjenica je da je zadnjih 5 godina manje uspjesno nego prethodnih 5 u njegovoj karijeri, ali to je kao kad se Guardiola smatra neuspjesnim zato sto nije sa Bayernom uradio isto sto i sa Barcom. 

That being said, ne mislim uopste da je Unitedu jedina sansa dovodjenje Murinja, ili ce da se raspadnu ili sta god. Ima i te kako dobrih trenera, neki mozda nisu toliko izvikani, ali svejedno. Pomenu vec neko Pocchetina, ima jos mladih trenera. Ako se gleda duzi rok, Murinjo sigurno nije neko ko prvi padne na pamet. Ali kratkorocno, vjerovatno ne postoji bolje rjesenje. 

 

Mislim da nema sanse da Pep dodje u United, City je prosto trenutno bolje organizovan klub, plus tamo ima ljude s kojima je vec saradjivao. 

 

De pojasni ovo 'leba ti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...