Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

+1000

 

Sekta je platila danak plitkoumnom hajpu. Siroke mase su mogle da se loze na Luju, no fudbalski eksperti i cuvari novcanika su morali da znaju sta sa njim dobijaju; igra Holandije, koja je mogla da rezultuje cime god, trebalo je da bude dovoljna za zakljucak da on nije trener za Junajted. Tako ni sada od Ancelotija ne treba praviti mesiju, on uistinu radi sa drugacijim timovima.

 

Moje neutralno misljenje je da uprava treba da stavi sve pare na sto i dovede Pepa ili Simeonea, mozda cak i Murinja, ili pruzi priliku nekom etabliranom EPL treneru, bez usplahirenih reakcija oko toga sta je uradio ili nije uradio u proslih pet meseci. Martinez bi mogao da im bude sasvim dobro resenje na dugi rok. Ne bi me cudilo ni da ga je Arsen pikirao kao svog naslednika.

Martinez deluje dobro sa timovima sredine tabele. I ja sam jedno vreme mislio da bi bio dobar za jake PL timove, ali više to ne mislim...

 

Man U treba da pusti Gigsa da radi,daju mu odrešene ruke, istrpe možda i 3-4 godine padova, ali dobiju novu legendu i verovatno vrhunskog trenera... Ako je uprava na to spremna...

 

Propustili su Kloppa, koji bi bolje legao tamo, nego u L'poolu, i kao simpatizer Liverpoola sam srećan zbog toga... Pepea će im uzeti šeici, Simeone ne verujem da će doći u PL, pre mi deluje kao sledeći u Realu... Murinjo će ostati još bar godinu dana u Čelziju, ne verujem da će sad tek tako otići... Anđeloti je uprskao 3:0 na poluvremenu u finalu LS, i izgubio titulu od Šmicera, Hamana, Finnnana, Djimi Traorea i Baroša... Kome takav trener treba? :P

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

+1000

 

Sekta je platila danak plitkoumnom hajpu. Siroke mase su mogle da se loze na Luju, no fudbalski eksperti i cuvari novcanika su morali da znaju sta sa njim dobijaju; igra Holandije, koja je mogla da rezultuje cime god, trebalo je da bude dovoljna za zakljucak da on nije trener za Junajted. Tako ni sada od Ancelotija ne treba praviti mesiju, on uistinu radi sa drugacijim timovima.

 

Moje neutralno misljenje je da uprava treba da stavi sve pare na sto i dovede Pepa ili Simeonea, mozda cak i Murinja, ili pruzi priliku nekom etabliranom EPL treneru, bez usplahirenih reakcija oko toga sta je uradio ili nije uradio u proslih pet meseci. Martinez bi mogao da im bude sasvim dobro resenje na dugi rok. Ne bi me cudilo ni da ga je Arsen pikirao kao svog naslednika.

Kako mislis Ancelotti radi sa 'drugacijim timovima'? U odnosu na sta? Ova Arlekinova teorija da radi samo sa gotovim timovima nakrcanim zvijezdama mi zvuci malo suplje. Kako se njegov izbor klubova razlikuje od izbora bilo kojeg vrhunskog trenera ikad?

 

Da li bi bio savrseno rjesenje za United ne mozemo znati dok ne dodje, ali tesko da ima bas puno boljih rjesenja od njega. 

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Kako mislis Ancelotti radi sa 'drugacijim timovima'? U odnosu na sta? Ova Arlekinova teorija da radi samo sa gotovim timovima nakrcanim zvijezdama mi zvuci malo suplje. Kako se njegov izbor klubova razlikuje od izbora bilo kojeg vrhunskog trenera ikad?

 

Klopp je uzeo Liverpool koji, najblaze receno, nije gotov tim niti je nakrcan zvijezdama. Uzmi Ancelottijev CV i sve ce ti biti jasno. Od Parme nije bio u klubu koji nije bio vec formiran ili apsolutno nadmocan rivalima u finansijskom pogledu. Bayern je otud logicnija destinacija - em je maher za Ligu prvaka, em Bundesligu sa Bayernom moze osvojiti i Miodrag Jesic.

Link to comment

Ljudi bez ironije cene Ancelotija... Mislio sam da ljudi na ovom topicu gledaju fudbal. Mada da bi bio unapredjenje u odnosu na drvenu klompu, bio bi. Isli bi cak mozda i do osmine finala LS i 3. mesta u PL.

Link to comment

Klopp je uzeo Liverpool koji, najblaze receno, nije gotov tim niti je nakrcan zvijezdama. Uzmi Ancelottijev CV i sve ce ti biti jasno. Od Parme nije bio u klubu koji nije bio vec formiran ili apsolutno nadmocan rivalima u finansijskom pogledu. Bayern je otud logicnija destinacija - em je maher za Ligu prvaka, em Bundesligu sa Bayernom moze osvojiti i Miodrag Jesic.

Ne vidim kako su te 2 situacije sustinski drugacije . Cak je preuzimanje Liverpoola od strane Kloppa i Ancelottija od strane Juventusa prilicno slicno - obojica su preuzeli velike klubove koji imaju gomilu para nakon prilicne krize [Juve ako se dobro sjecam, bio sedmi sezonu prije dolaska Ancelottija].

 

Svi vrhunski treneri imaju mogucnost da biraju gdje ce, i biraju ono sto im se cini kao najbolji put do uspjeha. Klopp i Ancelotti su uz to u potpuno drugacijim situacijama sto se njihovih karijera tice, pa jedan jos ima da se dokazuje. Mourinho, Capello, Lippi* i ko god oces drugi biraju klubove u kojima ce im biti lakse da napreduju i osvajaju trofeje, ne vidim kako se Ancelottijev izbor klubova na bilo koji nacin razlikuje. 

 

Ni Klopp nije birao Liverpool da bi sebi otezao posao, nego je otisao u veliki klub, sa puno para, realnom sansom da se plasira u CL, a bez pritiska. 

 

Da li bi Ancelotti bio pravi izbor za  United je druga prica, ali teorija da on nije ne znam kako dobar jer trenira bogate, 'formirane' klubove je prilicno klimava.

 

 

*Capello i Lippi su to mogli nekad da rade, njihovo je ocigledno proslo

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Junajted ima para da dovede po 3 vrhunska igraca u svakom prelazbom roku, samim tim je anceloti idealno resenje za njihovu klupu. Za godinu dana bi od njih naprcio kazbenu :)

 

Al na kraju ce bajern da im ga mazne ispred nosa, pa ce gigs da vergla par sezona u prazno...

Link to comment

Ljudi bez ironije cene Ancelotija... Mislio sam da ljudi na ovom topicu gledaju fudbal. Mada da bi bio unapredjenje u odnosu na drvenu klompu, bio bi. Isli bi cak mozda i do osmine finala LS i 3. mesta u PL.

 

Dobro, daj jos nekog ko bi mogao od govana (tj neformiranog tima) da napravi pitu u roku od npr 3 godine. Anceloti sranje, Pep sranje, vole samo formirane timove,...ko valja? 

Link to comment

E jbg sad ako cemo porediti poziciju ondasnjeg Juventusa i sadasnjeg Liverpula... Liverpulu je potreban krupan iskorak, prelazak na visi nivo, da bi bio konkurentan mnogo bogatijim mancesterskim i u svakom smislu postojanijim i igracima pozeljnijim londonskim klubovima. A ne mogu toliko da skoce, moze im se zalomiti jedna ekscesna sezona gde bi im sanse za povratak medju najvece bile pola-pola. Ako je ne iskoriste, cao do sledece prilike... S druge strane, Junajted i Siti mogu svakog leta da se frljaju desetinama i stotinama miliona za najbolje igrace, a i Celzi i dalje ima prilican kapital i moze vrlo lako da se vrati na vrh vec sledece sezone. Klopa je verovatno povukla harizma kluba slicna onoj koju je imao sa Dortmundom - napravio je potez koji je smeo i za postovanje. Jer verovatno nece uspeti da postigne vise od direktnog plasmana u LS, a dolazi sa statusom carobnjaka.

 

Ancelotiju se takav rizik nece desiti i takodje sam ubedjen da ce u Bajern (osim ako ne bude nekog unutrasnjeg pritiska za domacim trenerom), a ne bi me cudilo ni da Konobara zameni Pelegrini ukoliko Siti ne osvoji PL ni LS ove sezone.

Link to comment

Jebiga vrhunski treneri su sebi utabali put da vise ne moraju da se bakcu sa malima.

Isto je kod fudbalera.

Kao sto je nerealno da se CR u naponu snage vrati u Sporting ili ode u neki Udinese, tako ni Klopp vise ne mirise Mainz ili Ancelotti Parmu.

Usli su u krug velikih i to je to, najbolje da ce da se vraca na dno kace.

 

 

via Tapatalk

Link to comment

Junajted ima para da dovede po 3 vrhunska igraca u svakom prelazbom roku, samim tim je anceloti idealno resenje za njihovu klupu. Za godinu dana bi od njih naprcio kazbenu  :)

 

 

 

Dzabe pare kad vrhunski igraci nece u hladni i ruzni Manchester, a vecina verovatno ni iz tople Spanije. Utd ili uopste timovi iz Engleske ne mogu da racunaju na nekoliko najvecih superstarova svetskog fudbala, ali mogu da love one koji ce to postati. U tome je poenta, ubosti premiju makar i za grdne pare, ali nekog ko ce biti franchise player narednih X godina (City je tu napravio najbolji posao prethodnih godina sa SIlvom, Aguerom, pre toga Yayom pa i Kompanijem, pa sad KDB), otuda i dalje u najvecoj meri zive od tadasnjeg uspeha na pijaci (dok je recimo Utd jurio Chicharita zbog marketinga u Mexicu, Kagavu takodje iz ociglednih razloga, ili domace talente poput Zahe). Chelsea zabo Hazarda, a Liverpul pre toga Suareza, i gle cuda upravo je na tim igracima baziran najveci uspeh zadnjih godina. Jedina trasa do ponekog bisera su rejecti Reala i Barse koji ocigledno tesko mogu u onaj suprotni tim, tu je Arsenal prosao do jaja, dok je Chelsea izvukao Pedra a Utd Di Mariu (koji je, uz svo duzno postovanje, ipak najveci krivac za ocaj koji je pruzio u Engleskoj pateći za Madridom). Jebeno je privoleti najbolje na ostrvo sa svim parama ovog sveta...i zapravo je oduvek i bilo. Nece tu nista da se promeni, a iskreno i bolje to je tako. 

Edited by ducca
Link to comment

Jebiga vrhunski treneri su sebi utabali put da vise ne moraju da se bakcu sa malima.

Isto je kod fudbalera.

Kao sto je nerealno da se CR u naponu snage vrati u Sporting ili ode u neki Udinese, tako ni Klopp vise ne mirise Mainz ili Ancelotti Parmu.

Usli su u krug velikih i to je to, najbolje da ce da se vraca na dno kace.

 

 

via Tapatalk

+1
Link to comment

Bolje da je tako? Kome? Ljubiteljima fudbala sigurno nije. Hendersonu, Šou, Alenu i ostalim Kerolima jeste. Mora da si na eng balvane mislio.

 

Meni bi bilo skroz bizarno da gledam recimo Messija ili Neymara u EPL. Nek se jebavaju oni po jugu, joga bonito i ostale fore, EPL je za rezervisana za neostvarene nade, kasape i buduće joga bonićare :fantom: 

Link to comment

LVG je kao Lalat, daje sansu klincima, samo kuka i pusi za titulu. Na leto ce doci novi trener, kupiti 3-4 nova igraca i osvojiti PL vec u februaru :fantom:

 

 

Pre 20tak godina je 1 strucnjak izjavio "You can't win anything with kids". Malo kasnije se pokazalo da je pogresio, ali to se desava jednom u 100 godina.

 

I nisam bas siguran da LVG nema formiran tim. Pre bi se reklo da ima problem sa povredama i da je najvecu gresku napravio nekupovinom pravog iskusnog world class spica. To je jedina karika koja nedostaje ovom timu.

Kao ipsravne su se pokazale njegove procene za DC, Smoling igra u zivotnoj formi, a ni Blind, ni Roho, ni Dzons ne bi bili toliko los izbor za PL (a ovde smo svi kukali za stoperom letos). Ostanes bez Luk Soa, na operaciju ode Valensija, cela koncepcija se menja sa izvodjenjem svaki put razlicitih 11 igraca.

Mancesteru nije problem odbrana, niti UTD prima puno golova. Mancesteru nije problem ni kreacija-pogledajte broj suteva u okvri gola ili bar sansi iz 16m. Mancester, jednostavno, nema ubojitog spica koji je u stanju da spakuje 25 golova i to je to.

Daleko da branim matoru klopu (kao sto neko rece :D ) ali definitivno ne moze se sve svaliti samo na njegova ledja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...