Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Davao je Liverpool već te pare za neke likove tipa Ilorija, Aspasa i dr, za koje se znalo da će teško ikada imati kvalitet za PL, tako da me ne bi čudilo da iskeširaju 5m za Grujića. Ono što me brine je mali procenat igrača sa ovih prostora koji ostvare očekivanja. Ja sam u lfcu želeo da vidim Matea Kovačića i Nemanju Matića, za njih se videlo da su upgrade u odnosu na tadašnje igrače. Ne znam koliki su dometi Grujića, pre bih sačekao da odigra dve sezone u Holandiji ili Francuskoj, pošto dominacija u ovoj ligi ne znači ništa, osim što podiže Poručnikov hajp i preterivanje oko svakog igrača čije se prezime završava na ić :D.

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Подсетио бих цењени аудиторијум да је Грујић првак света у фудбалу.

I Rajković je, pa opet je daleko od opravdanja 3 miliona koje su Izaerlci dali. Tzv najbolji golman na svetu. Podseti me ko je još od tih prvaka zabo transfer u neki od top 30 klubova i redovno igra tamo? Edited by Aleksandar88
Link to comment

Davao je Liverpool već te pare za neke likove tipa Ilorija, Aspasa i dr, za koje se znalo da će teško ikada imati kvalitet za PL, tako da me ne bi čudilo da iskeširaju 5m za Grujića. Ono što me brine je mali procenat igrača sa ovih prostora koji ostvare očekivanja. Ja sam u lfcu želeo da vidim Matea Kovačića i Nemanju Matića, za njih se videlo da su upgrade u odnosu na tadašnje igrače. Ne znam koliki su dometi Grujića, pre bih sačekao da odigra dve sezone u Holandiji ili Francuskoj, pošto dominacija u ovoj ligi ne znači ništa, osim što podiže Poručnikov hajp i preterivanje oko svakog igrača čije se prezime završava na ić :D.

 

Jedini problem sa tom logikom je taj što obično taj igrač onda neće da dođe u Liverpool, jer ga je "prerastao" dokazujući se u Holandiji ili Francuskoj. Jedan od osnovih razloga zašto timovi iz ostalih liga petice pružaju bolje partije od ostrvskih. Matić i Kovačić igraju za Chelsea i Real Madrid.

 

Aspas je korektan igrač, ne spektakularan, talentovaniji svakako od Ingsa.

Link to comment

I Rajković je, pa opet je daleko od opravdanja 3 miliona koje su Izaerlci dali. Tzv najbolji golman na svetu. Podseti me ko je još od tih prvaka zabo transfer u neki od top 30 klubova i redovno igra tamo?

 

O ovoj temi za pet godina.

 

Kada god svratim na ovaj topic skapiram koliko su ljubitelji ostrvskog fudbala fudbalski deformisani. Neverovatan nivo arogancije, nepoštovanja, omalovažavanja i kurčenja od navijača čiji timovi gube od Leicestera ili Newcastlea.

Link to comment

Nisu igraci s ovih prostora veliki rizik, ciji se talenti ne razviju do kraja, nego igraci generalno. Mislim, talenti se prosto ne pretoce uvijek u kvalitet. 

 

Grujic ima pola godine odlicnog fudbala iza sebe, napravio je ogroman napredak. Da li je dovoljno dobar za veliki klub necemo znati dok ne ode u veliki klub. Koji moze biti u engleskoj ili negdje drugo, ovdje se stvari postavljaju kao da je PL neki drugi univerzum pa treba igrac da se pripremi na to na ne znam kakav nacin.

 

Kad se pominje Kovacic, on je primjer nekoga ko nije dovoljno napredovao - vjerovatno je prerano otisao iz Dinama, nije dovoljno, niti dobro igrao u Interu, sad nema previse prostora u Realu. Ali je i dalje jasno da je vrhunski talenat, i ima i dalje dovoljno vremena za njega. 

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Jedini problem sa tom logikom je taj što obično taj igrač onda neće da dođe u Liverpool, jer ga je "prerastao" dokazujući se u Holandiji ili Francuskoj. Jedan od osnovih razloga zašto timovi iz ostalih liga petice pružaju bolje partije od ostrvskih. Matić i Kovačić igraju za Chelsea i Real Madrid.

 

Aspas je korektan igrač, ne spektakularan, talentovaniji svakako od Ingsa.

 

A opet imamo situaciju da kvalitetan trener kao sto je Klop bez problema dodje u isti taj Liverpool. Sto ne ode u Holandiju ili Francusku kad su vec na istom nivou, ili u mucenu Italiju. Nije to nikakva arognacija nego malo zdravog razuma i neuskakanje u bandwagon Sta radi toliko hvaljenji napadac Mitrovic u tom istom Newcastleu ? Greje klupu. Zoran Tosic, Lazar Markovic, Milan Jovanovic, Dejan Lovren, Edin Dzeko, Stevan Jovetic, Matija Nastic. Sve redom fudbaleri cija je karijera posle Engleske krenula na dole. Mnogo je kraca lista onih koji su tamo uspeli. 

Link to comment

A opet imamo situaciju da kvalitetan trener kao sto je Klop bez problema dodje u isti taj Liverpool. Sto ne ode u Holandiju ili Francusku kad su vec na istom nivou, ili u mucenu Italiju. Nije to nikakva arognacija nego malo zdravog razuma i neuskakanje u bandwagon Sta radi toliko hvaljenji napadac Mitrovic u tom istom Newcastleu ? Greje klupu. Zoran Tosic, Lazar Markovic, Milan Jovanovic, Dejan Lovren, Edin Dzeko, Stevan Jovetic, Matija Nastic. Sve redom fudbaleri cija je karijera posle Engleske krenula na dole. Mnogo je kraca lista onih koji su tamo uspeli. 

 

Kao što sam napisao kada je Klopp dolazio, dobija Liverpool top trenera na staru slavu, jer ne postoji nijedan realan razlog zašto bi on trebao da ih preuzme, sem emotivnog. Bolje da je preuzeo Valenciju.

 

Ovde si nabrojao više kategorija igrača. Jovanović, Lovren i Marković spadaju u grupu igrača koji su po meni precenjeni i koji nisu nikada trebali da dođu ovih klubova. Ostaje da se vidi za Markovića, ali nisam optimista. Lovren igra, ali je još u Lyonu igrao ispod nivoa. Kako je napredovao do Liverpoola, dobro je pitanje za ljude koji su ga kupili.

 

Ostatak igrača sa spiska su kvalitetni igrači koji nisu mogli da se snađu u opštem ludilu EPL, mada je većina njih imala zapažene minute. Ispade na kraju Džeko promašaj, igrač koji je rezerva Kunu. Ako je parametar za kvalitet igrača startovanje u Man Cityju onda nema više od 50 kvalitetnih igrača na svetu. Slično važi i za Nastasića i Jovetića, dva odlična igrača. Što se tiče Mitrovića, talenat je nesporan, problem je fokus, ne bih ja otpisivao igrača koji ima 21 godinu.

 

edit. Mnogo bi se igrača menjalo za karijeru Zorana Tošića. Igra za stalnog učesnika CL standardno, ima 200 mečeva, par titula. Bolje to, nego da igra za Swansea. Daleko da je neki mega igrač, ali vrlo pristojan.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Kao što sam napisao kada je Klopp dolazio, dobija Liverpool top trenera na staru slavu, jer ne postoji nijedan realan razlog zašto bi on trebao da ih preuzme, sem emotivnog. Bolje da je preuzeo Valenciju.

 

Posrbice, ocigledno je da ne volis ostrvski fudbal, ali ne mogu da verujem da ovo stvarno mislis.

 

Po meni je Grujic dobar fudbaler koji ce imati sta da kaze u PL. Smatram da je Maksimovic bolji igrac, a za obojicu smatram da su trenutno mnogo daleko od startne u LFC, cak i sa ovakvom sredinom koju imamo.

Link to comment

West Ham injury report:

 

- Dimitri Payet - out until february

- Diafra Sakho - out until february

- Enner Valencia - has been out for 5 weeks

- Manuel Lanzini - out for 6 weeks

- Victor Moses - out for 6 weeks

- Winston Reid - out for 4-6 weeks

 

gori smo od Arsenala, jbt. Sakho, Lanzini, Moses i Reid odose u aut odjednom.

 

blowing bubbles.  :mad:

Edited by Sundance Kid
Link to comment

Pa ko je tu ziv od ofanzivaca - lomljivi Najskuplji, lomljivi Zarate i onaj nabildovani crnac? To se ne moze dobro zavrsiti.

 

Sto se tice ostalog, EPL je postalo najatraktivnije takmicenje, onda se slilo mnogo para i sad su toliko dominantni da osrednji i ispodprosecni klubovi lagano dovode dobre igrace iz najboljih klubova ostalih top5 liga ili najbolje igrace onih tek nesto manje kvalitetnijih. Pa jedan Njukasl, borac za opstanak, doveo Vijnalduma, koji bez problema moze da igra u timu koji se bori za titulu. Sunka nakrcala dobar napad i navalu, Svonsi spojio Ajeva, Montera i Gomisa, Sautempton sa zadovoljstvom gustira Beneluks, ma jebeni Stouk se pretvorio u filijalu Barselone. Cak su i drugoligasi poceli da dovode kvalitetne kontinentalne igrace - da neko bude bacen u decembar 2015., dobije pitanje ko je prvi na tabeli a ko igra Cempionsip, i odgovore u vidu veznog reda Lesterskih lisica i Halskih tigrova, rezultat bi bio 50:50. Para ima za sta oko iste - samo je pitanje kako se koriste.

 

A verujem da bi se Zoran Tosic u dupe sutirao da ga pozove neki engleski klub. Samo je pitanje sta bi tacno i gde imao da ponudi uzimajuci u obzir krilne igrace u klubovima iz donjeg dela tabele. Pre tri godine mozda, sad vec vise nije dovoljno kvalitetan.

Link to comment

Ja i dalje imam veru L.Markovica iako ga golovi i asistencije nece u Feneru (a nema sanse pored preporodjenog Nanija-dok je levo standardan Turcin Potuk), mislim da ce talenat pretvoriti u dobru karijeru. Da li kod Klopa ili nekoj drugoj ekipi videcemo, ali posle zadnje sezone u Benfici kao tinejdzer prosto ne mogu a da ga ne zamislim kao uspesnog igraca.

 

Mali osvrt na Nastasica, kad ga vec pominjete-on je u prvoj sezoni igrao odlicno, bio starter, a cak mislim i u timu godine debitanata ili igraca ispod 21 godine. Njega su povrede iskasapile i u Engleskoj a i takve je kurate srece da se i na startu ove sezone teze povredio u Nemackoj.

Jovetic je dokazao da je PL preteska za njega, ali i da u ITA moze (ponovo) da bude kralj.

Dzeko je odavno prosao svoj zenit (uzimanje titule u VfL sa Grafiteom u paru) i prelazak u Siti s kojim je uzeo 2 titule. Mislim da bi u svakom drugom PL timu isporucivao 20 golova po sezoni, ali da jednostavno kao rezerva Kunu u striktoj formaciji sa 1 spicem nije ni imao zasluzenu minutazu (milsim "zasluzenu minutazu" pored Kuna koji je u 3 spica na svetu u tom trenutku). Na kraju krajeva on je u 2 sampionske sezone davao po 15 golova kao drugi spic-milsim da se niko ne bi bunio da ga ima u ekipi. Ne bih se slozio da Dzeko nije uspeo u PL.

 

 

Sto se tice Grujica velika je razlika izmedju nasih livada i top fudbala, ali on svojim igrama pokazuje da je ne za klasu, nego za 5 klasa ispred svih ostalih i to u tinejdzerskim godinama. Kako ce se sve to odvijati ako na leto ode niko ne moze da zna. Jedno je sigurno da ima brdo talenta koji se mora obraditi na pravi nacin da bi posta world class.

I te spekulacije da li je bolje da ode u neku slabiju ligu ili ne su budalastine. Ako ima slifa pokazace odmah, bas kao i svi veliki igraci koji su kao "deca" rulali gde god su igrali.

Link to comment

Sto se tice ostalog, EPL je postalo najatraktivnije takmicenje, onda se slilo mnogo para i sad su toliko dominantni da osrednji i ispodprosecni klubovi lagano dovode dobre igrace iz najboljih klubova ostalih top5 liga ili najbolje igrace onih tek nesto manje kvalitetnijih. Pa jedan Njukasl, borac za opstanak, doveo Vijnalduma, koji bez problema moze da igra u timu koji se bori za titulu. Sunka nakrcala dobar napad i navalu, Svonsi spojio Ajeva, Montera i Gomisa, Sautempton sa zadovoljstvom gustira Beneluks, ma jebeni Stouk se pretvorio u filijalu Barselone. Cak su i drugoligasi poceli da dovode kvalitetne kontinentalne igrace - da neko bude bacen u decembar 2015., dobije pitanje ko je prvi na tabeli a ko igra Cempionsip, i odgovore u vidu veznog reda Lesterskih lisica i Halskih tigrova, rezultat bi bio 50:50. Para ima za sta oko iste - samo je pitanje kako se koriste.

 

A verujem da bi se Zoran Tosic u dupe sutirao da ga pozove neki engleski klub. Samo je pitanje sta bi tacno i gde imao da ponudi uzimajuci u obzir krilne igrace u klubovima iz donjeg dela tabele. Pre tri godine mozda, sad vec vise nije dovoljno kvalitetan.

 

Samo ako je lud bi prešao bi u neki osrednji tim. Na svu sreću, ne traži ga niko, a i za transfer postaje star. Siguran sam da ima dobru platu, pogotovo od kako je produžio ugovor. Takmičarski je mnogo bolje boriti se za prvo mesto u solidoj ruskoj ligi sa Zenitom, nego se boriti za deseto mesto u EPL.

 

Meni EPL ne smeta preterano, jer su jako dobri za finansiranje ostalih liga. Dobar deo novca se slije proizvođačima fudbalera, a to što Engelzi ne umeju da upakuju dobar tim i što je strpljenje jako malo je već neki drugi problem. Tuga je kada vidim da najbolji igrači L'OM odlaze da igraju u Swansea, Newcastle ili West Ham umesto da pokušavaju da sagrade još bolji tim u luci. Novac diktira pravila, jasno.

 

Liverpool je klub ogromne tradicije, ali vrlo slabe bliske prošlosti. Sem Istanbula, uglavnom su porazi. Klopp je trenutno bolji trener nego što je Liverpool klub. S druge strane, Valencija je finansijski stabilna podjednako, ušešće u CL je izglednije, liga je možda po imenima igrača slabija, ali vrlo kompetitivna. Ne znam da li sam ovde napisao, ali ako imate slobodnog vremena, nađite na netu meč Celta - Barcelona i recite mi koji klub u EPL možde da odigra onakav meč na svom terenu protiv Barcelone, a da nije top 4 klub. Pobediti Barcelonu u njihovoj igri je nešto što uspeva par puta u sezoni i to najčešće najjačim timovima Evrope.

 

---

 

Pogledao sam par mečeva Lisica, igraju dobru odbranu i imaju odličnu atmosferu, po meni se ističu dva fudbalera kvalitetom, Marhez naravno i onaj mali crni defanzivni veznjak, Kante. Obojicu očekujem u nekom boljem klubu od naredne sezone. Nije me ubedio ovaj njihov centarfor da je nešto spektakularno, više imam utisak da ga hoće, nego koliko zna.

 

West Ham ima dobar tim, ali mislim da sam to već napomenuo na početku sezone, dobar trener, dobre kupovine, šteta što su odustali od Evrope. Lanzini deluje bolje nego što sam očekivao, Payet je već postavio standard u svojoj igri. Po meni on je vrlo blizu da bude siguran putnik na Euro. Najvažnije dobro im deluju svi igrači u veznom redu.

Link to comment

Videćemo, voleo bih da si u pravu za obojicu... Navodno se stari Arsen raspituje za Živkovića.

Ливерпул прати и Живковића. Рекох да им главн скаут чучи у Београду и посматра тренинге, утакмиве, посећује школе...

Link to comment

Nije mi jasno sto bi u avgustu Grujic isao u Liverpul?! Da igra na jesen LE na Enfildu, kad moze LS na Marakani. U januaru kad se preselimo u LE neka ide gdje hoce.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...