Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Nema tog "zauzeca" koje novac ne moze kupiti 

 

Nema, ali meni se nekako čini da je i on mislio da nije dobar "fit" za United. 

 

Već sam, čini mi se, jednom na forumu napisao - ni mnogi navijači Uniteda, koji prate aktivnosti kluba non-stop ne shvataju kakav je to posao. United je po količini i veličini svih mogućih operacija definitivno u "ligi" jedino sa RM, Barcom i Bayernom. S tom razlikom što su odgovornosti i zaduženja menadžera u Unitedu znatno veće nego ova ostala 3 kluba. Mi nemamo DoF-a, niti nekoga ko praktično funkcioniše kao DoF (Real). Woodward kupuje i prodaje, ako uspe, ali se skoro uopšte ne meša u to koga ćemo dovesti, a koga prodati. United je posao koga se verovatno svaki menadžer na svetu pomalo plaši (osim, verujem, Murinja, čiji je ego odavde pa do večnosti, što u stvari možda i nije tako loše ako ikad dođe u razmatranje za poziciju).  Npr, in a very unlikely event da Klopp bude "flop" u Liverpoolu, bar polovina pundita, medija uopšte, a možda i fellow fudbalskih ljudi će zaključiti da čim ni on nije uspeo da nešto suštinski ne valja sa klubom, strukturom, najvišim menadžmentom, transfer politikom, transfer ili wage budžetom ili ko zna čime. U Unitedu toga nema. Evo ti sve odluke, evo ti...mnogo para i, jbg, ako fejluješ, fejlovao si.

 

A posao je ogroman, king size, od youth developmenta, komplet skautinga, do medicinskog osoblja i lika zaduženog za dresove i pri tom highest profile zamisliv. Plus (plus), to se mora reći, United, ominously kao i Liverpool početkom 90-tih, ima svojevrsnu "dinastiju" u vidu SAF-a, koji definitivno i dalje ima neki uticaj, pa onda svih onih kojima je "patron", dakle Giggs, Scholes, Neville(s), Butt...ljudi za koje nek niko ne misli da nisu svojevrsni "klan" u okviru kluba - koji se znaju i druže ceo život i koji su, nakraju krajeva i poslovni partneri - sa sopstvenim interesima i idejama. Pa onda "kolektivno predsedništvo" u vidu braće i sestre Glazer. Mislim, trenirati igrače i smišljati taktiku je jedno, a snaći se u svemu ovome je nešto sasvim drugo, a mora se biti odličan i iskusan i u jednom i u drugom i -to je veliki problem za bilo koga ko dođe "sa strane".

 

United je mnooogo različita "zverka" od one koja je bila kad je Fergie preuzeo (i izgradio - sa Edwardsom i Gillom - u ovakvu) i, ako se ne promeni organizaciona struktura, samo najbolji i najiskusniji i to na najvišem nivou dolaze u obzir. Ili će se "ključevi" i zvanično predati u ruke Safovićima pa će ispasti ili idealno ili čist pakao od koga se klub neće oporaviti bar deceniju.  

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Је л' то Фергусон увео или је у Манјунајтеду увек било тако, само на мањем нивоу?

 

Едит: Заинтересовао сам се, па одмах питао, па дочитао и видео да си већ одговорио. :)

Edited by Прслин
Link to comment

Plus (plus), to se mora reći, United, ominously kao i Liverpool početkom 90-tih, ima svojevrsnu "dinastiju" u vidu SAF-a, koji definitivno i dalje ima neki uticaj, pa onda svih onih kojima je "patron", dakle Giggs, Scholes, Neville(s), Butt...ljudi za koje nek niko ne misli da nisu svojevrsni "klan" u okviru kluba - koji se znaju i druže ceo život i koji su, nakraju krajeva i poslovni partneri - sa sopstvenim interesima i idejama.

Sa ovim si ubo. Jeste se vreme drastično promenilo za četvrt veka, ali te forice "niko nije dovoljno dobar za Instituciju & Dinastiju kakvu smo mi" nisu funkcionisale ni onda a neće ni sada ako Man Utd stvarno bude tako funkcionisao. Nažalost, cenim da neće tako funkcionisati i da tvoj izrazito navijački pogled na unikatnost™ posla koji svakom sledećem menadžeru predstoji ne deli dovoljan broj ljudi u i oko kluba.

 

Ali realno, baš bih voleo da grunete u tom smeru pa da postavite nekog svog Sounessa jer je eto bivši pa ima osećaj za feeling kako se igra the Liverpool Way vodi klub 1 renomea i 1 veličine Man Utd. Jer to, zna se, vodi samo i isključivo off the fookin perch :) Ali OK, znam da fantaziram i da cash cow koja stoji u osnovi kluba niko nije lud da do te mere godinama vozi nizbrdo.

Link to comment

Sa ovim si ubo. Jeste se vreme drastično promenilo za četvrt veka, ali te forice "niko nije dovoljno dobar za Instituciju & Dinastiju kakvu smo mi" nisu funkcionisale ni onda a neće ni sada ako Man Utd stvarno bude tako funkcionisao. Nažalost, cenim da neće tako funkcionisati i da tvoj izrazito navijački pogled na unikatnost™ posla koji svakom sledećem menadžeru predstoji ne deli dovoljan broj ljudi u i oko kluba.

 

Ali realno, baš bih voleo da grunete u tom smeru pa da postavite nekog svog Sounessa jer je eto bivši pa ima osećaj za feeling kako se igra the Liverpool Way vodi klub 1 renomea i 1 veličine Man Utd. Jer to, zna se, vodi samo i isključivo off the fookin perch :) Ali OK, znam da fantaziram i da cash cow koja stoji u osnovi kluba niko nije lud da do te mere godinama vozi nizbrdo.

 

Nije unikatan po "kvalitetu", nego po "kvantitetu". Po kvalitetu je samo zajeban zbog više nivoa uticaja i odlučivanja. No, naravno, krajnju reč imaju Glazeri, a oni su jednom naseli na "romant'ku", sumnjam da će još jednom. Jer je njima zaista samo i isključivo novac bitan. Što, opet, ne mora da bude ni loše. 

 

edit: u stvari, ono što je dobro je što im je ne samo sam novac bitan, nego i održavanje vrednosti kluba tj vrednosti akcija (onih koje jesu na berzi)

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa...ako bude, biće malo drugačije, jer zapravo će to biti režim, a ne jedan čovek, već grupa ljudi, sa SAF-om u pozadini. Nekako mi ne izgleda da će Glazeri dopustiti faktički stvaranje rivalskog pola moći u klubu, ali ko zna - ni oni "od kad je Pantelija umro" nisu baš sasvim svoji tj jedinstveni.

Link to comment

Pa...ako bude, biće malo drugačije, jer zapravo će to biti režim, a ne jedan čovek, već grupa ljudi, sa SAF-om u pozadini. Nekako mi ne izgleda da će Glazeri dopustiti faktički stvaranje rivalskog pola moći u klubu, ali ko zna - ni oni "od kad je Pantelija umro" nisu baš sasvim svoji tj jedinstveni.

Нису ни ти Глејзери Крафтови, па да су савршене убице. Пијани Шкот озбиљан баја кога не могу да се отресу као Ливерпул Шенклија ономад. 

Link to comment

Pa nisu, samo kažem. Ne zna se razvoj događaja, ali, za razliku od situacije na terenu gde ponekad i fula (ponekad i ozbiljno kao vs Arsenala), na korporativno snalaženje LvG-a nemam apsolutno nikakvih zamerki. 1 Iskustvo se vidi iz aviona.

Link to comment

Pa nisu, samo kažem. Ne zna se razvoj događaja, ali, za razliku od situacije na terenu gde ponekad i fula (ponekad i ozbiljno kao vs Arsenala), na korporativno snalaženje LvG-a nemam apsolutno nikakvih zamerki. 1 Iskustvo se vidi iz aviona.

Има Лујо подота искуства у том сналажењу, него се увек некако дешавало да се од клубова у којима је радио опрашта потпуним растуром система. Можда је под старе дане научио да се контролише.

Link to comment

Mitar je zato kao dren, za vikend predvodi proboj ka sigurnoj zoni za pocetak, potom i Evropi. Elem zadnji je voz da se otarasite McLarena ako se planira opstanak u PL.  

Link to comment

José Mourinho is considering using Kurt Zouma as a full-back in Chelsea’s vital Premier League game against Aston Villa on Saturday after Branislav Ivanovic was ruled out for up to a month with a hamstring injury sustained while on international duty with Serbia. He is unsure whether Rahman has the height or the experience necessary to face 1 Aston Villa

“Baba Rahman arrived on the last day of the transfer window, and he doesn’t know what it is to play in this kind of championship,” said He.

 

189-, replika?

Link to comment

ova poslednja recenica je starijeg datuma, jos pre povrede baneta.

 

nije mnogo iznenadjujuce sto ce zouma dobiti priliku pre babe rahmana. to se videlo i posle onoga sa visokim igracima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...