Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Klopp je potpuno poludeo ako u sred sezone preuzme razvaljeni Liverpool kojem su potrebne godine ulaganja da bi bio standardan među četiri u Engleskoj. Čak i da uspe nekom šok terapijom da donese neki brzi uspeh, biće u sličnoj situaciju kao u Dortmundu da zida Skadar na Bojani.

 

 

Ko je engleski Bajern, Siti?

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Јакако , Челзијев ростер све ас до аса, Арсенал доминира са Корколаном, Вилширом, Жируом.... Лига је јако изједначена, екипа из Бостона је показала да нису шкртице, хајп око Ливерпула у Енглеској буквално има још Јединство, професионално је то јако велики изазов. 

 

Liga je sve samo ne izjednačena. To što na početku sezone neki Soton ili Palace ili Swansea uzme pa se probije u Top3 ne znači da ćemo to gledati u poslednjem kolu. U decembru i januaru stvari uvek dođu na svoje mesto i dobijemo jednih te istih Top4, s tim da će ove sezone to biti istih Top3 usled ničim izazvanog raspada Čelsija. U stvari, deluje kao da će svake sezone neko od njih da se raspadne (United, pa Čelsi, sledeće sezone možda City) ali oni preostali će formirati Top3.

 

U Arsenalu ne dominiraju pobrojani nego Alexis a sinoć i Özil, takve igrače Liverpul može samo da sanja. I je l' Žiruov učinak ove godine nešto pa slabiji od učinka prvog Liverpulovog napadača koji je plaćen 4x više? Liverpulov roster je tuga, individualno gledano nije ni u Top5. Tu je potreban neki ozbiljno genijalan trener da napravi neku super hemiju koja će da izbori mesto koje vodi u LŠ. Postoje neke mršave šanse sad kad je Čelsi velikodušno ustupio svoje mesto ali trebaće mnogo toga da se lepo poklopi, počev od dolaska nekog harizmatičnog Kloppa koji još uvek ima šanse da se pretvori u nekog Hiddinka.

Link to comment

 

Klopp ako sačeka naredno leto, siguran sam može da dobije daleko primamljivije ponude od Liverpoolove. Možda čak i ne mora da sačeka leto, Mourinho je na dobrom putu da uspe da dobije otkaz. Liverpool je sve samo ne odličan izbor za trenera kao što je Klopp. To je rizičan posao sa velikom šansom da stečenu reputaciju upropasti.

 

Npr. od UTDa :naughty:

Link to comment

Middle, koliko bi bio srecan od Weenie do beskonacno kad bi Mourinho dosao u LFC?

 

Niko ne bi bio srecniji od Vinija i mene da Mou preuzme Liverpul!

Link to comment

Ja sam simpatizer/navijac Liverpula i naravno da bih voleo da dodje Klop, medjutim nisam uopste nesto siguran da ce uspeti, sta god to znacilo. Takodje ne mislim da Klop ima beskonacno mnogo primamljivih ponuda. Ne treba zaboraviti da je vise puta kad je bilo vazno znao da fejluje, 2x u zadnjem kolu sa Majncom je ispustao promociju, da bi uspeo tek iz treceg puta, pa i ono finale LS je izgubio, mada je veliki uspeh sto ga je igrao uopste. Onda ova zadnja sezona u Dortmundu mu ne ide u plus.

Za Liverpul bi bio dobar da malo razdrma stvari, voli napadacki fudbal tako da se mogu i tu poklopiti. Voleo bih da ga vidim, ali su mi ocekivanja umerena.

Link to comment

Ko je engleski Bajern, Siti?

 

Za Liverpool su Arsenal, City, Utd i Chelsea, Bayern. Svake godine najbolje igrače Liverpool mora da proda, jer nema način da ih zadrži. Sličan problem je imao i Klopp u Dortmundu, a imao je zapaženije rezultate od Liverpoola prethodnih godina.

 

Poručniče, gledaš očima navijača. Jedino što Liverpool drži kao kec u rukavu je slava, sve ostalo nije na nivou pomenute četvorke. Liverpool je bliži Tottenhamu po kvalitetu rostera i organizaciji kluba već sezonama, nego ovoj četvorci. Recimo, meni se sastav belih iz Londona prilično dopada, ali to nije tema. Ovoj četvorci ponestaje po neko pojačanje, ali ne i rekonstrukcija tima. Smejati se Chelsea-u je čudno, kada je osnova ovog tima pomela konkurenciju prošle godine. Ova sezona ide na dušu Mourinhu, jer nema logike zašto se tim raspao, sem nekog pucanja u svlačionici. Mlad tim, kome nije potrebno više od para pojačanja u odbrani (jedan štoper, jedan bek).

 

Za EPL bi dolazak Kloppa bio izuzetan potez, za Liverpool takođe, ali ne i za njega samog. Iz moje prespektive u ovom trenutku bi mu bolje bilo voditi Valenciju nego Liverpool. Lakše može do CL, finansije su sređene, roster bolji, očekivanja realnija, bolja omladinska škola...

 

Ja sam Kloppa uvek video kao naslednika Wengera, mada bi se dobro snašao i u Man Utd-u. On ima svoje mane, ali slabiji treneri imaju dobre poslove. On je u Dortmundu prošle godine imao isti problem koji Mourinho ima ove godine. Tim je imao ozbiljne probleme, a oni nisu vezani za kvalitet igrača, što se pokazalo na terenu ove godine.

Link to comment

U Arsenalu ne dominiraju pobrojani nego Alexis a sinoć i Özil, takve igrače Liverpul može samo da sanja. I je l' Žiruov učinak ove godine nešto pa slabiji od učinka prvog Liverpulovog napadača koji je plaćen 4x više? Liverpulov roster je tuga, individualno gledano nije ni u Top5. Tu je potreban neki ozbiljno genijalan trener da napravi neku super hemiju koja će da izbori mesto koje vodi u LŠ.

 

Preterujete sad i ti i Posrbica. Liverpulov trenutni roster jeste žalostan, ali ne postoji neka svemirska razlika između njega i hipotetičkog rostera tima koji bi se borio za titulu. Case in point, pre dve godine su imali isti ovaj roster plus jedan Suarez sa kojim su rizikovali kad niko drugi nije hteo, jedan isluženi veteran, i jedan žestoko precenjeni tinejdžer, pa su došli na korak od titule.

 

Naravno da je potreban rad i vreme da se Rodgersova drvna građa raščisti i tim ponovo učini konkurentnim, ali nije potrebna ni ne znam kakva genijalnost trenera ni ne znam kakav finansijski boost u odnosu na ogromne pare koje se već (uludo) troše. To da LFC može samo da sanja igrače kao što su Alexis i Ozil je spektakularna glupost, zvuči kao da pričaš o Getafeu i igračima kvaliteta Messija i Ronalda.

Link to comment

Pa hajde, koji igrač njihovog kalibra je u poslednjih ne znam koliko godina došao u Liverpul? Alonso eventualno, još neko?

 

Mislim, sorry što neće trofej, ne CL nego bilo koji, da se vrati kući ali takmičenje je takvo pa jebiga. Dok ne počnete da trošite kao šeici, Romani i Glejzeri - a da pri tome taj trošak ima iole nekog smisla - neće vam pomoći ni Klopp ni Ancelotti ni ne znam ko. Čelzi i City su, da bi se probili u to društvo, u prvih par sezona po prispeću neograničenih finansija ulupali boga oca para jer su morali da preplaćuju vrhunske igrače i nude im nenormalne plate da bi ih ovi uopšte uzeli u razmatranje. Kada su počeli da pristižu trofeji i kada je učešće u CL postalo redovna pojava to ulupavanje para je stavljeno pod kakvu-takvu kontrolu. Pri tome vreme radi protiv vas jer su transferi u Engleskoj svake godine sve veća komedija. Pošto se Suarez više neće ponoviti ostaje vam samo onaj pomenuti izbor ako hoćete da konkurišete za titulu: sledećeg leta upucati 300 miliona evra neto u nove igrače i pride dovesti vrhunskog trenera da sa njima nešto osvoji. To jest, jedno pola milijarde evra u dve godine, pa ako se kockice slože možda postanete stabilan i priznat član Top ekipe u BPL. Ova varijanta, daj da počistimo drvnu građu i dovedemo nekoliko dobrih igrača pa će Klopp od toga da napravi čudo suštinski nije prošla ni u Bundesligi a pogotovo neće proći u BPL. 

Link to comment

s obzirom na statuse murinja, van gala i pelegrinija, slobodne klopa i anćelotija i može biti slobodnog pepa, onu dvojicu koji vode real i barsu, može se do sledeće jeseni desiti nemala vrteška diljem evrope.

Edited by Malvo
Link to comment

Pa hajde, koji igrač njihovog kalibra je u poslednjih ne znam koliko godina došao u Liverpul? Alonso eventualno, još neko?

Luis-Suarez-013.jpg

 

'Nuff said.

 

Mislim, sorry što neće trofej, ne CL nego bilo koji, da se vrati kući ali takmičenje je takvo pa jebiga. Dok ne počnete da trošite kao šeici, Romani i Glejzeri - a da pri tome taj trošak ima iole nekog smisla - neće vam pomoći ni Klopp ni Ancelotti ni ne znam ko.

Ama ne moraju da se finansijski nadmeću sa Abramovičem i ostalim šeicima, neka za početak budu konkurentni 1 Arsenalu. Da ne pominjemo to koliko šeičko™ rasipanje nije garancija ničega - Chelsea ove sezone ne igra ni za penis, isto kao i pretprošle, a kad se ta pretprošla slučajno poklopila sa lošim horoskopom za City, umalo da autsajder sa kretenom na klupi i samo par dobrih, jeftinih kupovina (Suarez, Sturridge, Coutinho) uzme titulu.

 

Ali ako zastupaš istorijski determinizam po kom Alexis Sanchez ni u kom slučaju prosto nije mogao da završi u jednom, bljak, Liverpoolu nego je samo i isključivo mogao da ode u Arsenal, onda dobro™.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...