Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Ali kako je samo otresao onog ljaljana Arnautovica, kao slinu.

Arnautovic je pizda na kubik. Za ono sto je uradio Debuchyju prosle sezone ima zagarantovan lakat u labrnju pri svakoj posjeti Emiratima.

 

@Manc, iduca domaca tekma je sa vama.

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arnautovic je pizda na kubik. Za ono sto je uradio Debuchyju prosle sezone ima zagarantovan lakat u labrnju pri svakoj posjeti Emiratima.

 

@Manc, iduca domaca tekma je sa vama.

 

Mi i Stoke baš i nemamo puno zajedničkog :)

Link to comment

Nije on trener za Romana. Posvadjali bi se posle 6 meseci. 

Идеалан је за шкртице из Бостона. Не троши пуно, не меша се у довођење играча, а одличан тренер.

Link to comment

Идеалан је за шкртице из Бостона. Не троши пуно, не меша се у довођење играча, а одличан тренер.

 

Ne znam šta da mislim o njima. S jedne strane, finansijski vode klub više-manje the proper way. Na primer, commercial revenue je 2013-14 bio 104m funti što jeste isto kao BVB (trebalo bi da bude više od njih, mislim), ali je opet za skoro 30m više od Arsenala (Kroenke je najgori gazda od svih, ne samo po pitanju pojačanja, nego i po pitanju cimanja da se unapredi overall poslovanje). Ne može se reći da su tolike škrtice jer su u poslednjih pet godina (prema transferleague.co.uk) odobrili net potrošnju od 162m funti što je na godišnjem nivou oko samo 11m funti manje od recimo Chelskog, a isto toliko više od Arsenala. Pa onda ulažu u proširenje stadiona beskamatnom pozajmicom od preko 100m funti, što bi trebalo da se potpuno isplati za 5-6 godina i samo posle toga će Liverpool biti bogatiji za čistih oko 25m funti godišnje. 

 

Ali opet, vaš najbolji tim (bez povreda) uopšte ne bi trebalo da bude nesposoban da se bar bori za Top 4. Jer to otprilike izgleda ovako:

 

Mignolet

 

Clyne - Skrtel - Sakho - Moreno

 

Henderson - Milner - Coutinho

 

Firmino - Benteke - Sturridge

 

Na klupi ima igrača koji su ok za rezerve. Po imenima ovaj tim nikako ne bi smeo da završi ispod 5. mesta. Ali ok, jbg, dugotrajne povrede umeju da sjebu koncepciju, a Rodgersova fascinacija Lovrenom je prosto frapantna.

 

No bez obzira. Liverpoolov relativan "pad" se tačno poklapa sa ulaskom sumanutih para raznih emira (2009-10), ćak bez obzira što je upravo 2010 Liverpool spašen od one dvojice šarlatana i konačno dobo nekakvu zdravu finansijsku strukturu sa ulaskom FSG. Mislim, mene se može optužiti da sam biased prema Unitedu, ali u "duelu" Liverpool - City, teško da sam nešto mnogo pristrasan, posebno ako se dugoročno gleda. A vas je definitvno ulazak Cityja izbacio iz Top 4. O da, bilo je pogrešnih menadžera i pogrešnih kupovina. Ali nisu li ih imali i United, Chelsea, City i Arsenal (ok, u slučaju Arsenala samo kupovine, ili manjak istih, što mu dođe isto na nivou samog fudbala). To je ono što ti novac pruža, ne samo u fudbalu - podnošljivost skupih grešaka. Liverpool je jedini od ovih 5 klubova koji prosto nema pravo na to jer ne mogu da "spend their way out of it", a ne može ni, kao Arsenal na primer, da ponudi kontinuitet CL fudbala, kao ni London kao grad. 

 

Zato vam™ treba menadžer koji sam nije "greška", koji je dugoročno rešenje, koji ume iz postojećeg da izvuče i preko maksimuma, koji ume da prepozna talenat i koji može da vam pomogne da vrebajući neko štucanje Chelskog, Uniteda ili Arsenala povremeno ulazi u CL, tako održi status i hype (i zbog broja navijača i zbog, sledstveno, sponzora) narednih 10 godina dok stadion ne bude generisao dodatnih 40-50 miliona (kad bude bio oko 60k kapacitet). Dakle, da, Liverpoolu treba Klopp. Rodgers kad ne bi imao te svoje lične bube, ne bi bio toliko loš trener, ali Liverpoolu zbog gore napisanog treba prilično bolje od toga.

Edited by MancMellow
Link to comment

Čovek koji kupuje Lazara za onolike pare, pa drži Lovrena verovatno znači da ga drži Zahavi nekim ucenama za jaja ili je u pitanju samo pohlepa. Drugačije numem d'objasnim. Osim da je bolid.

Link to comment

Naravno da je bolid. Ko je mislio da je pretprošla sezona njegova a ne Suarezova zasluga sad može da vidi koliko je ta pretpostavka tačna.

 

Mislim, nije mnogo veći bolid od drugih bolida u BPL. S tom razlikom da, kako je Manc primetio, on mora da pametno potroši svaki cent i nema pravo na greške od po 10-20 milki. Liverpulov izbor je savršen trener ili Top7 u ligi, Brendara je ovo drugo.

Link to comment

Arnautovic je pizda na kubik. Za ono sto je uradio Debuchyju prosle sezone ima zagarantovan lakat u labrnju pri svakoj posjeti Emiratima.

 

@Manc, iduca domaca tekma je sa vama.

 

aha, baš ga je zbog Debuchyja odvalio laktom a ne zato što je džiber  <_<

inače red bi bio da Gabriel popase neku suspenziju naknadno zbog lakta u glavu

Link to comment

Manc, taj hiperofanzivan tim nećeš nikad videti od početka, ni kod Rodgersa ni kod bilo kog drugog trenera. Coutinho nije centralni vezni, Sturridge je i u vreme Suareza odbijao da igra po krilu. Bar jednog od njih dvojice mora da zameni neki veznjak, drugim rečima Can jer su ostale opcije Allen :isuse: i Lucas :isuse: i više niko. Od kako je Rodgers došao ja kukam što ne dovodi DCM, ali džabe - on misli da je Joe Fucking Allen rešenje na tom delu terena, čovek sa konstitucijom petlića i mudima paramecijuma. Organski se protivi kupovini fizikalca koji zna primarno da uzima lopte, on bi da mu taj zadnji vezni bude mobilni kreativac koji će da čuva loptu, započinje sve akcije, i po potrebi ubacuje se u napad. To nije mogao uspešno da igra ni Gerrard, svakako neće Milner (koji mi se kao kupovina veoma sviđa, ali nije ni blizu dovoljnog).

 

Naravno, da bi Sakho zamenio Lovrena biće potrebno da se ovaj izblamira još jedno 3-4 puta i da se izgubi još toliko utakmica. Onda će da se proba malo sa tri štopera, onda kad se ispostavi da to ne ide Leadership Lovro će ipak da sedne na klupu, a onda će Sakho da krene da pravi gluposti jer je od njega pouzdaniji možda samo 20%.

 

Naravno da je bolid. Ko je mislio da je pretprošla sezona njegova a ne Suarezova zasluga sad može da vidi koliko je ta pretpostavka tačna.

 

+1,000,000

Link to comment

Bar jednog od njih dvojice mora da zameni neki veznjak, drugim rečima Can 

 

 

pa dobro, ok, to je i dalje tim bez problema za 5. mesto koji bi i dalje mogao da se bori za top 4. 

Link to comment

To i jeste ideja. Ako nešto može da najuri Rodgersa, onda bi to verovatno bilo rano ispušenje iz trke top 4. Samo što nisu neke šanse da se četvrti u dovoljnoj meri odlepi u sledećih par meseci, pogotovo sa Čelsijem u raspadu.

 

Squad je i dalje užasno tanak, druga postava bi bila ovako nešto:

Bogdan

Gomez, Toure, Lovren,opet Gomez

Lucas, Allen

Ibe, Lallana, Origi

Sturridge/Ings

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...