Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Pa naslusao sam se mnogo pundita pa nisam cuo ovakve komentare, ne vode se svi (kao Anri) bojama kluba koji su branili. Sve je bilo u fazonu da su u UTD ispali debili sto su doveli Marsijala za te pare. Cuj broj telefona :isuse: . Po onome sto je pricao o njemu deluje mi da ga je ispratio taman kao i Runi, sve neka opsta mesta. Takodje u slucaju DDG je implicirao da nije bas siguran da je samo Real kriv (naravno niko u studiju ga nije pitao na osnovu ceka to misli). Govnar bio govnar i ostao :fantom:

:isuse: Pa Henry pljuje najvise po Arsenalu, Giroud ga zvao da mu u facu kaze sta ima za reci. Druga je stvar sto je United scijentologija medju sektama.

 

Ja bih samo da spomenem Wengeru sve zensko sto ima u rodbini, a da je punoljetno.

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

I dalje ne verujem da je Utd dao 50m evra za ovog klinca. To ludilo mora prestati.

Sad bez zezanja, cifre kažu da ne da neće prestati nego će tek da eksplodira jer još nisu krenuli da troše kintu od novog TV ugovora. Nezamislivo bolesne pare su u igri.

 

The perception that transfer fees this summer have inflated due to the new TV deal do not appear to be quite right. Confusing, but it is important to realise that the new TV deal, of which the £5.136bn from Sky and BT is only for the UK live rights, does not start until next season; it runs from 2016-19. The Premier League is expecting a further £3bn from overseas TV companies for the rights to broadcast (and charge viewers for) our globally ubiquitous league, so the TV money will increase 60% from next year.

 

Although the fees are huge this summer, the money being spent now comes from the final year of the 2013-16 deals, which were £5.5bn altogether, for UK and overseas rights. That is still hugely more than any other league in Europe, and the Premier League is financially dominant in the market for players, but the money being spent this summer is broadly on a par with last. Accountants Deloitte have just issued their running total, reckoning that Premier League clubs’ gross (perhaps in both senses of the word) spending, with seven hours to go till the window closes, is currently £790m, still £45m short of the £835m set in the Angel di Maria summer of 2014.

 

Meni lično cifre kao takve nisu problem. Gde ima para, pare se i troše (pa i na angro). Meni je veći problem ovo idiotsko ostavljanje svega za poslednjih 48h kada se suvim zlatom plaćaju mačke u džaku a igrači kao što je Austin izduvaju za angažman. Nije mi jasno da neko ko je debelo plaćen da osmisli strategiju kupovine preko leta nije sposoban da to i uradi. Čast izuzecima kao što su Soton, Labudje Jezero i Arsenal, a ovo što su juče i danas radili kandidati za ispadanje plus pola lige je nevidjen debilizam. Usput su pozajmice potpuno obesmišljene kao koncept i treba ih ukinuti.

Link to comment

Takodje svi su izgledi da su Glejzeri zapravo ponovo zavrnuli česmu i da su ova razmetanja ciframa po medijima samo dimna zavesa, jer kako objasniti da su gadjali samo igrače koje apsolutno ni promil šanse nije bilo da dovedu (Bejl, Ramos, Muller, Kane). Ući u sezonu bez makar 2 krštena CB i više od 2 napadača, dokaz su da ambicija da se klub bori za trofej, makar deklarativno, ne postoji.

Ovo bi možda moglo da se objasni prethodnom sezonom kada su odvrnuli slavinu do balčaka a rezultat je bio do mojega. Možeš li da ih realno kriviš ako su ove godine rekli: "E, faco, super ti je to četvrto mesto kao maksimalan domet ali ove godine ćeš ga osvajati sa budžetom za četvrto mesto a ne za triplu krunu".

Link to comment

Pa, ono, jasno je sta se desavalo. Ako nista United je bar ispostovao™ formu.

Ako se vratimo na onu hronologiju:

 

1. Man Utd agreed to start negotiations yesterday.

2. Real Madrid initiated conversation.

3. Man Utd would only do deal if it included Navas.

4. Both clubs agree deal & Madrid send documents to Man Utd at 12.39pm.

5. United replied at 8.39pm asking for some changes which Madrid agree to immediately.

 

 

... imaš li neku ideju zbog čega su, kada im je već bio ispunjen zahtev, čekali 8(!) sati da pošalju ne potpis nego zahtev za korekcije(!!).

 

Ispoštovali formu, možeš misliti. Ako neko nije hteo realizaciju ovog transfera to je sujetna matora drtina. Što je skroz legitimno ali mogao je bar da bude toliko čovek kao gazda WBA i da glatko odbija sve ponude kako pristižu. Ovo je jadno i bedno a saopštenje je uriniranje po svom igraču kakvog bi se i FK Partizan postideo pa bi ga neko u upravi stopirao.

Link to comment

... ovo što su juče i danas radili kandidati za ispadanje plus pola lige je nevidjen debilizam. Usput su pozajmice potpuno obesmišljene kao koncept i treba ih ukinuti.

Ух, ух... Вест Хем је данас довео Сонга и Моузеса на позајмицу, а Антонија и Јелавића за стално. Сонгов дил сам нашироко објашњавао пре пар страна и чинило ми се да сам доказао да је врло разуман. Моузес је пре позајмице потписао четворогодишњи уговор са Челзијем, а Вест Хем плаћа и његову плату и неку цифру Челзију за коју не знам колика је, али за коју у клубу кажу да је "сигнификант". Антонио је плаћен 7 милиона фунти, што је за солидно чемпионшипашко крило у доњем дому Премијер лиге скоро једнако лудо као 30 милиона за најперпективнијег младог Француза у горњем. Питање за шта би било пара да је доведен Чичарито који је био главна мета или, што ми је већ врло жао, Ају (Ајев™) који је тражио 8 милиона за потпис као фри трансфер.

 

Дакле, није се све остављало за крај из жеље, већ из нужде.

Link to comment

A Лукаку? Де Брујне?

Немој да сте на крај срца, Челзи игра по правилима и нико ту није на губитку: гомила клубова по Европи добија играче које иначе не би могла да приушти, Челзи на некима заради, на некима трсне - бизнис ез јужуал.

 

 

 

Mnogo sto sta je po zakonu i pravilima, ali to ne znaci da je u redu. Lukaku i De Brujne su ionako dosli za malo vece pare, ali sta je na primer sa klincima koji dodju za 2-3 miliona evra i odmah ih sutnu u Viteze ili ko zna gde vec gde sa njima radi i kurta i murta. Zasto bi njih bolela picka da razvijaju tudjeg igraca koji ce tu biti godinu ili dve dana i od koga nece videti dinara? Evo na primer Rajkovic, koji je bio jedan od najperspektivnijih stopera, potpisao za Celski, otisao na pozajmicu i pukao kao kurton i psihicki i fizicki. Na svakog mladog igraca koji uspe, propadne njih 10, sto je neminovno, ali je u Celziju taj procenat 1/20 ili 1/30.

 

 

normalno da chelsea nece davati igrace konkurentima u ligi. cak je to pomalo i nerealno jer kad bi chelsea imao igraca koji je dovoljno dobar da ode na loan u npr. arsenal, onda bi ili dobio sansu u chelsea ili bio prodat. ovi igraci, osim mozda nekolicine nemaju bas kvalitet da igraju za najvece klubove. a i za same igrace je pametnije da odu tamo gde ce dobiti priliku umesto da sede na tribinama/klupi sto mogu i u chelsea.

 

i nikako ne vidim nista lose u ovome sto radi chelsea. klub zadovoljan, igraci zadovoljni, nema nikakvih problema. ako igrac odigra dobro i pokaze svoj kvalitet i ispuni potencijal taj ce svakako zaigrati u nekom velikom klubu, ako vec ne u chelsea. 

 

a i ovakva transfer politika dobro dodje kod ffp-a.

Ovo stoji, svi su zadovoljni. I ja da sam glupi klinac od 17-18 godina i da mi Celzi nudi 20k nedeljno, otisao bih bez razmisljanja. Samo sto tek posle dodje iz dupeta u glavu. Mada kakvi su fudbaleri mentosi i to je pitanje, 80% bi pre drzalo splav nego igralo ozbiljan fudbal.

Link to comment

Watford zajebao i partizan i zvezdu, potpisali su 15 igraca u ovom prelaznom roku.

Uživaću u svakom minutu njihovog ispadanja iz lige.

 

Prsline, Šunki mogu da dam kredit za koliko-toliko smislene pozajmice, daleko od toga da su oni tipičan primer idiotizma o kojem pričam.

Link to comment

Nešto sumnjam da ti klinci, kad im agent dođe i kaže "traži te Chelsea, nude više para nego što si u životu video" zamišljaju da će provesti veći deo karijere u nekom Vitesseu.

 

Mislim OK, danas je već sprdnja sa CFC farmom talenata sveprisutna, oni su kao neki poster club za taj fenomen, ali ne znam koliko je klinaca pre par godina bilo svesno da potpisom ulaze tek u prvo od šest kola pretkvalifikacija za ulaz u uži izbor za plasman u elitnu grupu kandidata koji će potencijalno nekad možda nastupiti za prvi tim.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

А Рајковић је као прсао зато што је играо на позајмици, а не зато што се формирао у тако нездравој средини као што је српски фудбал?

Link to comment

Čast izuzecima kao što su Soton, Labudje Jezero i Arsenal,

 

Čekaj, šta? :D Arsenal je kriminalno proveo prelazni rok. Realno, oni su definitivno mogli da kupe još dva igrača tamo gde im treba i da bez problema sigurno budu jedan od kandidata za naslov™. Pazi kad njihova transfer politika mene izluđuje a neće njihove navijače (mada, ok, kapiram šta rade, ali...jbt, imajte milosti prema ljudima koji plaćaju one cene karata)

Link to comment

 

 

Mnogo sto sta je po zakonu i pravilima, ali to ne znaci da je u redu. Lukaku i De Brujne su ionako dosli za malo vece pare, ali sta je na primer sa klincima koji dodju za 2-3 miliona evra i odmah ih sutnu u Viteze ili ko zna gde vec gde sa njima radi i kurta i murta. Zasto bi njih bolela picka da razvijaju tudjeg igraca koji ce tu biti godinu ili dve dana i od koga nece videti dinara? Evo na primer Rajkovic, koji je bio jedan od najperspektivnijih stopera, potpisao za Celski, otisao na pozajmicu i pukao kao kurton i psihicki i fizicki. Na svakog mladog igraca koji uspe, propadne njih 10, sto je neminovno, ali je u Celziju taj procenat 1/20 ili 1/30.

 

 

Ovo stoji, svi su zadovoljni. I ja da sam glupi klinac od 17-18 godina i da mi Celzi nudi 20k nedeljno, otisao bih bez razmisljanja. Samo sto tek posle dodje iz dupeta u glavu. Mada kakvi su fudbaleri mentosi i to je pitanje, 80% bi pre drzalo splav nego igralo ozbiljan fudbal.

 

boli ih patka jer ne kupuju igraca, prakticno im dodje igrac za dzabe (i to igrac koji je i vise nego solidan za hol ligu) i pomaze ekipi da izbori evropu.  a ako klub ne iskoristi igraca i ne ispostuje svoj deo iz dogovora, vise nece dobijati igrace nego ce dobiti neki drugi klub. 

rajkovic je propao zato sto je budala a ne zato sto ga je chelsea zajebao, kao sto ti sugerises.

i opet, gde je krivica chelsea ako igrac propadne?

 

 

a sta im tacno dodje iz dupeta u glavu?

Edited by 189-
Link to comment

А Рајковић је као прсао зато што је играо на позајмици, а не зато што се формирао у тако нездравој средини као што је српски фудбал?

Ih, pa kao da nema onoliko igraca koji su se formirali na istom, ili gorim mjestima, pa napravili vise. Rajkovic prosto nije bio dovoljno dobar za taj nivo. Iskreno, nije djelovao ni onda kad je prelazio u Chelsea, ali dobro, to je sad druga tema.

Link to comment

Ako se vratimo na onu hronologiju:

 

1. Man Utd agreed to start negotiations yesterday.

2. Real Madrid initiated conversation.

3. Man Utd would only do deal if it included Navas.

4. Both clubs agree deal & Madrid send documents to Man Utd at 12.39pm.

5. United replied at 8.39pm asking for some changes which Madrid agree to immediately.

 

 

... imaš li neku ideju zbog čega su, kada im je već bio ispunjen zahtev, čekali 8(!) sati da pošalju ne potpis nego zahtev za korekcije(!!).

 

procitaj/poslusaj Balagua, pa onda realovo saopstenje, pa unitedovo saopstenje. pa ako posle toga odlucis da verujes samo i iskljucivo realovom saopstenju, onda ne vredi ni da pricamo uopste. 

 

samo razmisli o jednoj stvari: da je danas iz bilo kog razloga krahirao ovaj transfer Martiala iz Monaca u United u nekoj hipotetickoj slicnoj situaciji, na pamet mi ne bi palo da krivim Monaco sve i kad bi objektivno bio kriv. Jer - jebote, imali ste tri jebena meseca da uradite nesto i sad ste se setili! Ali bey obzira na to vrati se i uporedi sva tri gledista

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...