Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

A i nismo™ se bas nesto otimali za Klajna :fantom:

 

 

edit: Clevere jel to Mateo na tvom avataru?

Edited by John Coltrane
Link to comment

Ja bih se tačno rokno da mi dovedu neke tamo depaja, darmiana i šnajderlina i predstave kao pojačanja :fantom:

 

Vidi, lepo je što su doveli Darmiana, dobro dečko igra, solidno pojačanje, ali malo ima Unitedovih navijača koji bi se bunili da je Rafael na primer (p)ostao prva opcija za desnog beka. Schweiny...takođe, iskusan igrač, biće ok, ali da su za zadnju "vezu" doveli samo Schneiderlina takođe se niko ne bi bunio. Obzirom da je otišao Di Maria, kao i obzirom na to da je Young not so young i da je jedino established levo krilo, neko kao Memphis je morao da bude doveden ako se misli ozbiljno igrati na toliko frontova koliko treba ove godine. Memphis je prosto like for like (well...) zamena za ADM-a. Drugim rečima, Schneiderlin (kao zamena/dopuna za Karića™) i Memphis kao zamena za ADM-a su, ono, prava, neophodna, pojačanja i svaka čast na poslu. Svaka čast i na Darmianu, ali, kažem, realno niko se ne bi bunio da je ostao Rafael i da Schweiny nije došao, njih dvojica su na neki način luxury signings. 

 

E sad. Ostali smo u prethodna dva meseca bez dva centarfora - to još uvek nije "addressed". Takođe, na Evansa se (bogu hvala) više ne računa ozbiljno, u Jonesa se ima toliko poverenja da umesto njega igra igrač kome to jbg, nije priridna pozicija (iako, ne kažem, dobro se snašao, ali nemoguće da je to trajno rešenje). Suštinski naš 1st choice CB par je Smalling - Rojo. To sve zajeno uzev je ok ako nam je cilj da preteknemo Liverpool u borbi za 4. mesto. Mislim (nisam 100% ubeđen, ali mislim) da je to dovoljno za to ako i jedan i drugi tim ostanu sa sadašnjim igračima tj niko bitan ne ode i ne dođe. Ako je to cilj, onda je u redu. Ne kažem da je to neki nizak cilj u Premier Ligi kakva je danas, ali prosto da budemo načisto. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Šta je uopšte cilj junajteda za ovu sezonu? Titulu nećete uzeti, lš hoćete izboriti.
Ako uzmemo da je tako ovaj sad tim je i više nego dovoljan. Jedino na špicu baš skripi, ali to je neki van galov rizik u koji je ničim izazvan ušao. Pozadi imate: nikad boljeg smolinga, roha, džounsa, blinda* i meknera da zakrpi ako mora. Sa neuporedivo boljom zaštitom koju će imati od veznog reda ove sezone i više nego dovoljno. A i prosto nema smisla dovoditi još nekog ako se ne planira prvo prodaja. Ni čelzi trenutno ne stoji ništa bolje sa štoperima imho.

Dalje, darmian je lagano bolji igrač od rafaela. Ofanzivni trio depaj-mata-januzaj može da prođe, ali sigurno da bi bilo dobro pojačati tu konkurenciju. Mane bi bio sasvim dovoljan. Taj jedan igrač i jeste praktično sve što vam stvarno treba, ako uzmemo da memfis može u špic ako zatreba. A i tu je čiča i dalje, kao i vilson.

Edited by Ruxin
Link to comment

Šta je uopšte cilj junajteda za ovu sezonu? 

 

Sumnjam da bi bilo ko iz kluba priznao da je LŠ cilj a ne titula, zato me i nerviraju. Dovedeni igrači su svi dobra pojačanja, samo ih fali još za barem pokušaj juriša na titulu. A para sumnjam da fali.

Link to comment

I dalje potcenjujete Blinda na DC.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ne potcenjujem. znam da je igrao to u mlađim selekcijama. inteligentan igrač koji pregledom igre (postavljanjem) i taktičkom disciplinom u dobroj meri nadoknađuje nedostatak visine za štopera i, definitivan, nedostatak brzine. Veoma kvalitetna makeshift CB opcija, ja bar tako vidim. Ali, naravno, dobro je da imamo takvu opciju.

Edited by MancMellow
Link to comment

Šta je uopšte cilj junajteda za ovu sezonu? Titulu nećete uzeti, lš hoćete izboriti.

Ako uzmemo da je tako ovaj sad tim je i više nego dovoljan. Jedino na špicu baš skripi, ali to je neki van galov rizik u koji je ničim izazvan ušao. 

 

 

Pa ja sam prvi napisao da su Rooney i Chicha dovoljni za sam špic, ali u situaciji kad se dovodi još neki igrač (kao što je trebalo da bude Pedro) koji ume da daje golove. Ok, Mata definitivno ume da daje golove, ali ćemo ako se koncentriše prevashodno na napad sa 4-2-3-1 biti slabi na desnom boku, što će iole bolje ekipe koristiti. Drugim rečima, Herrera mora da se stavi na desetku, jer on kad se povuče nazad omogućava Scneiderlinu da pokriva iza Mate, sa Januzajem to nema šanse, dečko je defanzivno skoro neuporebljiv. Naravno, može se staviti i Fellaini na desetku, ali to onda znači potpuno druga igra, jer on  ni izbliza nema kreativnost i pregled igre kao ova dvojica. 

 

Cilj je, objektivno LŠ, ali svi znamo da da bi imao zagarantovan LŠ mora se pucati na više od 4. mesta, pa onda ako ispadne 4. mesto - ok. Za ozbiljan napad na titulu nam trebaju još dvavrlo kvalitetna igrača. 

 

Treće - tačno je da bi u teoriji ovaj ovogodišnji vezni red trebalo daleko bolje da štiti odbranu od prošlogodišnjeg, ali tačno je i to da ove godine na golu neće biti prošlogodišnji De Gea, pa taman i da brani - De Gea. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...