Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2015/2016


dranata

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    1570

  • kud u maglu Simoviću

    1081

  • Muwan

    587

  • El Patron

    526

Top Posters In This Topic

Posted Images

nije mi samo jasna funkcija Jevtovića u današnjoj utakmici, to je pri onakvoj postavci igre protivnika

Mislim da je i Kiza računao da ovi neće baš stvarno igrati u formaciji 9-0-1

Meni je ovaj Jevtović sasvim solidan, mislim da će se to tek videti protiv ekipa koje igraju sa veznim redom.

Link to comment

Mislim da je i Kiza računao da ovi neće baš stvarno igrati u formaciji 9-0-1

Meni je ovaj Jevtović sasvim solidan, mislim da će se to tek videti protiv ekipa koje igraju sa veznim redom.

+1

 

Ne moze se nista zakljuciti na osnovu ove utakmice gde je protivnik odigrao jedan zestoki bunker. Sve ce se videti u revansu kad se ovi otvore. Jevtovica cemo videti u revansu, veceras je bio slabo primetan ali nije gubio lopte...sto se ne moze reci za cirkovica koji je uspeo da napravi par zestokih gresaka i protiv ovako slabog protivnika. Srecom tu je bio balazic da ispravlja, a u revansu neka igra brazilac.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

STEFAN BABOVIĆ 7,5 - taman da nije uradio ništa vredelo je doći na stadion u Humsku zarad one majstorije iz 83. minuta kad je pobedio najpre zvižduke na svoj račun, a zatim i razbranjenog golmana Ševčenka. Do tad je često nervirao publiku koja bi morala da nauči da gleda, a ne rasuđuje na osnovu predrasuda, jer su Babovićeva odigravanja često bila iz prve, čisto fudbalska. Pritom. naravno, jeste grešio (možda i najviđe od vezista), ali zar nije poenta fudbala da se igra unapred i iz prve. Kapiten Partizana je to bar pokušavao...

 

 

Mozzart zna znanje

Link to comment

Dila je dosla da ne igra fudbal, kao sto dolazi i 90% nase lige. dosli su da kradu vreme, valjaju se po terenu, bunkerisu i cekaju da prodje vreme.

 

valjda su smislili da ovde nekako izvuku nulu, pa kuci, na guzove, da probaju da prodju. sve u svemu ostavili su utisak vrlo jadnog tima, skromnog kvaliteta i seoskog mentaliteta.

 

videcemo kako ce izgledati kada probaju da napadnu. najveci protivnik svako ce nam biti neuigranost i slaba pripremljenost nekoliko kljucnih igraca.

Link to comment

Mislim da je i Kiza računao da ovi neće baš stvarno igrati u formaciji 9-0-1

Meni je ovaj Jevtović sasvim solidan, mislim da će se to tek videti protiv ekipa koje igraju sa veznim redom.

 

Slažem se za prvi deo. Mislim da niko nije očekivao da će ovi baš ovako da se zatvore. Kiza je u suštini postavio ofanzivno koliko se može očekivati. 

 

Za Jevtovića nisam siguran. Nesiguran mi je sa loptom u pm. Protiv jačih protivnika je nada da ćemo da izvučemo na krila nešto iz nekih kontri pošto će nas svaka jača ekipa samleti u sredini pa makar Brašanac i ovako odigrao svaku utakmicu što bi bilo prilično neverovatno. 

 

Levi bek, zadnji vezni i neko umesto Babovića i ova ekipa bi verovatno igrala LŠ

Edited by theanswer
Link to comment

STEFAN BABOVIĆ 7,5 - taman da nije uradio ništa vredelo je doći na stadion u Humsku zarad one majstorije iz 83. minuta kad je pobedio najpre zvižduke na svoj račun, a zatim i razbranjenog golmana Ševčenka. Do tad je često nervirao publiku koja bi morala da nauči da gleda, a ne rasuđuje na osnovu predrasuda, jer su Babovićeva odigravanja često bila iz prve, čisto fudbalska. Pritom. naravno, jeste grešio (možda i najviđe od vezista), ali zar nije poenta fudbala da se igra unapred i iz prve. Kapiten Partizana je to bar pokušavao...

 

 

Mozzart zna znanje

 

 

 

:lol:  Mocart...

 

Negde sredinom prvog poluvremena lopta se odbija izvan protivničkog šesnaesterca i ide ka usamljenom Baboviću. Lagana lopta, svi očekuju da je rutinski primi bilo kojim delom tela, on postavlja svoju delta glavu od koje se odbija kao od kamena i odlazi u aut. Muk i neverica.

Link to comment

najveci problem je tajming ovih utakmica a ne kvalitet protivnika. treba biti u optimalnoj formi sredinom jula, sto je nespojivo sa konceptom poslovanja nasih uprava....gde prelazni rok predstavlja seriju slucajnih okolnosti, besomucno cekanje da se otvori neka kombinacija, bez ikakvog plana i programa.

 

da bi igrali dobro u ovom periodu, moramo da imamo kompletan tim mesec dana ranije, a to znaci da se aktivnosti u prelaznom roku moraju okoncati na samom pocetku.....a to opet znaci da sve mora biti osmisljeno i pripremljno unapred.

 

u suprotnom dobijes blamazu poput komsijske ili mucenje popot ovoga veceras. kad bi igrali sa Dilom za mesec ili dva, verujem da bi to bila laganica.

Edited by Ted
Link to comment

 

Za Jevtovića nisam siguran. Nesiguran mi je sa loptom u pm. Protiv jačih protivnika je nada da ćemo da izvučemo na krila nešto iz nekih kontri pošto će nas svaka jača ekipa samleti u sredini pa makar Brašanac i ovako odigrao svaku utakmicu što bi bilo prilično neverovatno. 

 

 

Ali nemoj od Jevtovića da očekuješ neku kreativnost, on i nije doveden zbog toga. Ne možeš ceniti njegov učinak po tome kakav je sa loptom. Mi ćemo relano igrati tu formaciju 4-5-1 koja u tranzciji i protiv slabijih ekipa ide u 4-3-3..i sad, čak i kad igraš 4-5-1 zapravo imaš ofanzivne Abua-Božinova-Živkovića, plus Babović i Brašanac (koji je sve osim DMC-a) , i od Jevtovića je dovoljno da ne greši u predaji, dobija duele, pravi faulove kad treba...to su parametri na osnovu kojh treba da se meri njegov učinak.

Ako podeli neki pas, grune golčinu sa 30 metara, super! Ali on mora sam bukvalno da ti drži defanzivu, uz odbranu, kad ovih pet ostalih ofanzivnih jurne napred. Ja iskreno, jesam video potencijal u njemu po tom pitanju, ali kažem, nisam cenio kakav je sa loptom, jer ne očekujem od njega da pored pet ofanzivnih igrača on nešto organizuje..to bi bilo suludo.

Meni je stvarno korektan, i u sitaciji kad je jedini defanzivan (ne računajući zadnju liniju) svakako je bolji i od Brašanca i od mrtvog Saše Markovića i Drinčića, u to sam siguran.

Edited by Godfrey
Link to comment

Jevtovic je sjajno uklizao kad je Petrovic ispao kao iz voza u prvom poluvremenu.

Pred kraj lepo izbacio Vulicevica kad je posle centarsuta Babinjo malo zakasnio za 2-0, a mogao je i gol da postigne da je imao malo srece.

Dosta od njega za prvu utakmicu. U prvom poluvremenu je bio medju losijima, ali kasnije se popravio.

A realno, ovi sto pljuju po Bapirlu i kad treba i kad ne treba, mrze ga jer ima lovu, dobre ribe, igra fudbal iz zezanja, a ne zbog love itd :D Igrao covek po Francuskoj, Spaniji, Holandiji, postao legenda Vozdovca, kapiten Partizana, ostavio trag i u Ofk, dao doprinos i za reprezentaciju Srbije do 21 godine, bio sa Dzajinom cerkom... sta jos covek moze da pozeli :D

Zaboravljaju se ove majstorije 

 

Edited by El Patron
Link to comment

Koliko su puta Balažic i Ćirković povlačili loptu napred jer je Jevtović od nje bežao? Ne očekujem ni ja od njega da kreira igru ali ipak... Mada, tu je Babović bio mnogo gori. Božinov i Oumaru vrlo tužni večeras mada mislim da se to popraviti.

 

EDIT

 

Niko da pohvali vrlo solidnog Ninkovića.

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

Ali nemoj od Jevtovića da očekuješ neku kreativnost, on i nije doveden zbog toga. Ne možeš ceniti njegov učinak po tome kakav je sa loptom. Mi ćemo relano igrati tu formaciju 4-5-1 koja u tranzciji i protiv slabijih ekipa ide u 4-3-3..i sad, čak i kad igraš 4-5-1 zapravo imaš ofanzivne Abua-Božinova-Živkovića, plus Babović i Brašanac (koji je sve osim DMC-a) , i od Jevtovića je dovoljno da ne greši u predaji, dobija duele, pravi faulove kad treba...to su parametri na osnovu kojh treba da se meri njegov učinak.

Ako podeli neki pas, grune golčinu sa 30 metara, super! Ali on mora sam bukvalno da ti drži defanzivu, uz odbranu, kad ovih pet ostalih ofanzivnih jurne napred. Ja iskreno, jesam video potencijal u njemu po tom pitanju, ali kažem, nisam cenio kakav je sa loptom, jer ne očekujem od njega da pored pet ofanzivnih igrača on nešto organizuje..to bi bilo suludo.

Meni je stvarno korektan, i u sitaciji kad je jedini defanzivan (ne računajući zadnju liniju) svakako je bolji i od Brašanca i od mrtvog Saše Markovića i Drinčića, u to sam siguran.

 

Jebem li ga, ne očekujem kreativnost, očekujem da povuče loptu malo napred kada se već ovi brane u 30m. Mada jeste da bi bilo to možda preterano očekivati ali ono za nešto više od ovog što igramo potreban je igrač Jevtovićevih gabarita i defanzivnih sposbnosti plus ovo što sam naveo bar da ima. Kao što nam treba levi bek koji bi mogao da glumi Volkova u napadu ali da bude bolji defanzivac od njega. Mislim to možda deluje previše kad se napiše, ali eto dva takva igrača i Markinjos recimo da izbaci Babirla iz tima sa pomeranjem recimo Ninkovića iza špica a da bi taj neki Markinjos igrao recimo levo, Živković desno i Oumaru u špicu, ja kontam da bi mogli da napadnemo LŠ. A nisu to neka ulaganja. Samo jbg, ovakav prelazni rok bi bio realan kao put na Veneru.

Link to comment

najveci problem je tajming ovih utakmica a ne kvalitet protivnika. treba biti u optimalnoj formi sredinom jula, sto je nespojivo sa konceptom poslovanja nasih uprava....gde prelazni rok predstavlja seriju slucajnih okolnosti, besomucno cekanje da se otvori neka kombinacija, bez ikakvog plana i programa.

 

da bi igrali dobro u ovom periodu, moramo da imamo kompletan tim mesec dana ranije, a to znaci da se aktivnosti u prelaznom roku moraju okoncati na samom pocetku.....a to opet znaci da sve mora biti osmisljeno i pripremljno unapred.

 

u suprotnom dobijes blamazu poput komsijske ili mucenje popot ovoga veceras. kad bi igrali sa Dilom za mesec ili dva, verujem da bi to bila laganica.

 

jebem li ga, mislim da niko živ ne tempira formu za sredinu jula. tu se treba proći na suvi kvalitet ako ga imaš ili ovako kao dila da se braniš pa ako te usere na kontre. pogotovo za naše uslove gde je ovo što je Partizan koliko toliko rano doveo pojačanja i nije bilo odlazaka u zadnji čas kao ranije bukvalno najbolja moguća varijanta.

 

 

EDIT

 

Niko da pohvali vrlo solidnog Ninkovića.

 

Ninković je bio odličan ali u prvom poluvremenu uglavnom. I nije bio jedini koji je mnogo bio bolji u prvom. Vulićević isto, čak i Oumaru. Možda je jedino Jevtović bio bolji u nastavku. Videlo se da hoćemo ali da ne možemo negde posle 70og minuta. 

Link to comment

Da bacim i ja koju. Mislim da se ne moze mnogo proceniti po vecerasnjoj utakmici, jer je Dila bila u rangu najgorih tsl bunkerasa. Najgorih po destrukciji igre, ali najboljih po disciplini, jako su dobro pazili sta rade, metar levo, metar desno, totalni autobus, ali sa malo naivnih ispadanja. U takvoj utakmici kizini junaci se jednostavno nisu snasli, u ovom trenutku realno gledano oni i nemaju kvalitet da takav blok, inferiornih igraca izbuse sa 3,4 gola. Ono sto im se mora priznati jeste da su napadali, i pokusali da daju gol, za razliku od staljina,  sto bi i trebalo da bude neka poenta ove igre. Sto se novajlija tice, ocigledno je da su babumakar i omaleno bugarce potpuno van forme i veoma upitne fizicke spreme . Da ne kenjam previse, ali ono sto su oni pruzili veceras, mogao bih i ja verovatno, barem na cistu emociju prema klubu i dopingovan peconijevim vinjakom. Da je Brasnjavi malo rasirio noge kad je trebalo, ovo bi veceras bilo gotovo, ovako ocekuje nas prilicno cimanje. Ne mozemo da pretpostavimo kako ce izgledati kad Gruzini napadnu, ali ukoliko nas veceras nisu sve prevarili, ne deluje da imaju previse fudbalskog znanja u nogama. U principu, od nas zavisi kako cemo proci tamo, jedan gol bi trebalo da bude dovoljan. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...