Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2015/2016


dranata

Recommended Posts

ZASTUPNIK PARTIZANOVOG FUDBALERA, PREDRAG ĐORĐEVIĆ, OTKRIO NOVE DETALJE UGOVORA SA INVESTICIONIIM FONDOM

 

Sam fudbaler insistira da se crno-belima pomogne da izbegnu plaćanje „penala“ od 2.500.000 evra.

 

ZAHAVI IZGUBIO pravo na Andriju

 

Kako se bliži prelazni rok, tako i ujdurma oko najtalentovanijeg srpskog igrača, Andrije Živkovića, postaje sve veća i svakodnevno isplivavaju novi detalji. Jedini pravi zastupnik fudbalera, nekadašnji as Predrag Đorđević, se oglasio otkrivajući nove detalje o podeli procenata posle prodaje Investicionom fondu Pinija Zahavija.
Đorđević otkriva da istekom ugovora Živkovića sa Partizanom (jun), odnosno pravom da počne pregovore sa drugim klubovima, koje je stupilo na snagu 1. januara 2016. godine, ističu i vlasnička prava pomenutog fonda (50 odsto). A, igrač sam odlučuje o daljoj karijeri.

„Sport“ takođe saznaje da Andrija Živković insistira kod svog zastupnika da se Partizanu pomogne da prevaziđe teško breme od 2.500.000 evra, koliko iznose „penali“ dogovora sa Zahavijem i na tom planu se traži rešenje.

 

– Red je da srpska fudbalska javnost sazna istinu oko budućeg transfera fudbalskog bisera Andrije Živkovića. Naime, opšte je poznato da je Andrija član kluba koji najviše voli još od 2009. godine, da je 2011. potpisao stipendijski, a 2013. i profesionalni ugovor na tri sezone. Samo jedna agencija je bila podrška u navedenom periodu i samo će ona, u dogovoru sa porodicom igrača, da odluči gde i kada Andrija nastavlja put. To je agencija „Doni menadžment“, čiji sam suvlasnik – kaže Predrag Đorđević.

Bivši igrač Crvene zvezde i legenda Olimpijakosa objašnjava situaciju do najsitnijih detalja.

– Mnogo je prašine bacano u vetar i oko famoznog ugovora i ekonomskih prava, a istina je da ni igrač ni otac nemaju procente od dalje prodaje, tek da upoznam zagovornike teorija zavere.

Đorđević kaže da za tvrdnju postoje dokazi u Fudbalskom savezu Srbije.

– Ugovorom je potvrđeno, a FSS overio između Partizana i agencije, koja poseduje 25 odsto od obeštećenja u slučaju prevremenog raskida saradnje. Klub je svoja ekonomska prava, usled nužde, prodao Fondu, ali oni nikada nisu zastupali niti imala prava odlučivanja o karijeri Živkovića. Oni su svoja „prava“ vezivali za ugovor sa klubom, tako da istekom saradnje između Partizana i igrača prestaju i sva prava trećeg lica, odnosno pomenutih fondova. Po FIFA pravilniku igrač stiče pravo na samostalno odlučivanje, pa i potpis novog ugovora bez odobrenja kluba, pošto je u završnim mesecima dogovora sa crno-belima.

Đorđević ipak ne bi da otkriva gde će Andrija nastaviti karijeru, ali ističe da Humsku sigurno ne napušta do kraja tekuće sezone.

– Kao što je rečeno, maske su pale po pitanju pravnih i finansijskih zarvrzlama iz prošlosti, a ostaje samo tajna u kojoj elitnoj evropskoj ligi ćemo gledati srpski fudbalski biser za šest meseci.

Porodicu Živković i mene vezuje poslovanje, ali i veliko prijateljstvo, pa nastavljamo dalje. O ponudama koje dolaze svakodnevno, ne bih javno, iz krajnje poslovnih razloga – zaključio je Đorđević.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    1570

  • kud u maglu Simoviću

    1081

  • Muwan

    587

  • El Patron

    526

Top Posters In This Topic

Posted Images

samo da ne bude "ivan tomic zvani vucic" za nekoliko meseci  :fantom:

 

ne znam šta bi to trebalo da se desi pa da ga proglasimo za vučića? meni lično se ovo sviđa kako čisti škart koji su nam dovlačili nikolić, milinković, vučelić i vazura.

 

i tek je počeo, treba se zahvaliti luki, kosoviću, golmanu živkoviću...ponavljam, oko 35 igrača smo imali pod ugovorom do početka prelaznog roka.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Jel ostaje neko da igra?

 

Samo 38 igrača  :fantom:

 

 

Na prvu prozivku odazvalo se 38 igrača:

 

– Jovičić Marko, Živković Živko, Kljajić, Milenković Nikola, Jovanović Đorđe, Leković, Ostojić, Stevanović Miladin, Aškovski, Subić, Vlahović, Marinković, Jovanović Marko, Jevtović, Ćirković, Trujić, Nišić Jovan, Birmančević Veljko, Balažic, Luka, Vulićević, Brašanac, Živković Andrija, Božinov, Fofana, Mihajlović, Bogosavac, Šaranov, Ninković, Bandalovski, Stevanović Alen, Lukić, Ilić Saša, Kosović, Petrović Nemanja, Bošnjak Strahinja, Knežević, Glavčić.

Link to comment

Jel ostaje neko da igra?

 

Koji će nam. Mi i da ne izađemo na teren, Tolo nam upisuje tri boda. Dakle treba nam po par dečaka i devojčica da istrče u dresovima držeći sudije za ruke i toeto.

Link to comment

Polako,polako...jeste da su otisli po sumu, ali ako ne zavrse posao sa njim, alternativa sa kojom se vracaju u beograd je ibrahim iz trencina :)

Edited by BlackGeorge
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...