Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2015/2016


dranata

Recommended Posts

Vučelić više nije u Partizanu? U tom slučaju iskreno čestitam Drulari na taktici i svim ostalim naporima koje je uložio u sinoćnji debakl.

+ stohiljada slonijardi

Link to comment
  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    1570

  • kud u maglu Simoviću

    1081

  • Muwan

    587

  • El Patron

    526

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije se sinoć ništa desilo što već mnogo puta nismo videli ali ima jedan detalj koji apsolutno ubija u pojam.

 

To je ono kad znaš da ćeš par sekundi kasnije videti gol u mreži Partizana.

 

Prvi gol: nepotrebno krljanje u nadoknadi vremena i već imaš loš osećaj; onda lik zavrne loptu na prvu stativu i vidiš da na nju idu dva Nemca; znaš da će u sledećoj sekundi jedan od njih dvojice uhvatiti taj centaršut i da će to ići u gol jer su u pitanju školovani fudbaleri a ne trupci sa kojima nikad nisi načisto da li će iz zicera nešto napraviti ili neće; i u istom trenutku kada lik hvata tu loptu glavom tebi je jasno da to ide u gol i da nema sile na ovom svetu koja će to da spreči (možda De Gea ili Lloris, ali svakako ne Živko Živković).

 

Drugi gol: lik drži loptu ispred naših 16, drži je, drži, i drži... (za razliku od Babovića koji je ispred njihovih 16 promptno gubi); neko vreme ne zna ni on šta će a onda vidiš lika kako utrčava sa desnog krila pored isključene Ringle i znaš, jednostavno znaš da će ovaj odmah da ga gađa; onda vidiš kako ovaj lepo prima i spušta loptu i tog trenutka znaš da će u sledećoj sekundi ta lopta biti u golu i da nema Boga, Alaha ni Velikog Manitua koji tu može nešto da uradi.

 

Treći gol: lik hvata loptu glavom ispred našeg peterca (Brašanac se okliznuo, jebiga), vidiš da ona ide prema Bobadilji i znaš da je to treći gol iako ovaj još uvek nije ni zahvatio loptu. Znaš da je Nemanja Petrović suviše glup da to shvati, znaš da u tom trenutku vredi čak i rušiti ga sa leđa za penal/crveni ali da Petrović to neće uraditi jer je obučen i utreniran za "neće valjda" fudbal, znaš da Živković to neće odbraniti sve i da ide pravo u njega (a kod sva sva tri gola mu je lopta bila manje-više na ruci), znaš da neće biti prečka, znaš da neće biti stativa, bukvalno vidiš dve sekunde u budućnost, lopta je u golu jer jednostavno ne može da ispadne drugačije.

 

Ali to nije tako kada Partizan napada. Onda do poslednjeg trenutka ti ne možeš da zamisliš loptu u golu. Nema veze da li Abubakar ima 1na1 sa gošom, da li je Brašanac izašao sam pre istog, da li je neko ostao sam na petercu da bira gde će šutirati... uvek možeš da očekuješ pogrešan prijem, pogrešan dodir, predugo nameštanje, šut u golmana (koji nije Živković pa će da odbrani), gubitak ravnoteže, manjak samopouzdanja i sve ostale stvari koje sprečavaju gol. Pa kada stvarno uđe onda si, ono, baš prijatno iznenađen i možeš da se raduješ.

 

Ne mogu da se odlučim da li je užasniji osećaj kad vidiš primljen gol pre završnog dodira ili kad čekaš sva moguća fulanja koja će osujetiti postizanje gola. To je Partizan, već godinama.

Amin...

Link to comment

1. Omladinska skola: Zao mi je, laz najveca. Partizan daje sansu mladima koji se jedino zahvaljujuci svom talentu uspevaju prodati. Svakog karakterise los prijem lopte, losa kretnja, ocajna duel igra i katastrofalan sut. Zile je protiv Batea imao dva puta istu situaciju i sinoc jednom (mislim da je i protiv Bilbaoa isto imao) kada zbog loseg prijema uspeva da prokocka 100% sansu. Svi jucerasnji sutevi osim Abuovog gola i Ninkoviceve precke su bili blago receno katasrofalni. To sto ih uce u Partizanovoj skoli to vise niko normalan ne uci svoje buduce igrace. Ni Sasa Ilic ne zna da sutne loptu. Ja ne znam ni jednog igraca koji ima sjajnu pas igru a da ima toliko los sut. Prosao je Partizanovu skolu i niko ga nije naucio da sutira jer nam je omladinska skola SRANJE.

 

2. Raport kod navijaca: Umesto u svlacionicu igraci na poluvremenu prvo idu ispred tribine sto kod njih ocigledno stvara ogroman pritisak. Gomilu golova su primili ove sezone pred kraj prvog, pocetkom i krajem drugog poluvremena. Oni se ne boje trenera vec sta ce razularena horda sa tribine da misli o njihovoj igri. Zato i padaju u igri, kao da osluskuju ko sta dobacuje sa tribina.

 

3. Fabrisio Dornelas: Igrac koji je blago receno satro Partizan ove sezone. Ladno je pri rezultatu 1-2 kad Partizan, igra sa igracem manje i to pri samom kraju meca, krenuo u kontru i ostao tamo nakon cega smo primili gol. Zaista, svaka cast upravi kako su uspeli da iskopaju takvog kretena.

 

4. Fudbalski klub Partizan: Iskren da budem, ne znam koji su jos klubovi u Evropi organizovani poput nasih - da ih vode politicari, kriminalci i najgori olos koji veze nemaju sa fudbalom i pitaju se za sve u klubu. Evo ne znam svega mi. Berluskoni je uticajan u Milanu, ali Berluskoniju ne pada na pamet da sam bira igrace koje ce klub dovesti. Ako se u narednih par sezona organizacija i nacin funkcionisanja kluba ne promene Partizan se gasi. Ako se ne ugasi prace nas u evropskim takmicenjima najveci anonimusi od klubova. Astana iz Kazahstana je za Partizan ne klub, nego uredjena drzava.

 

5. Navijaci sa Juga: Ukratko, CIGANI.

 

6. Uprava: izlisno je trositi reci na taj olos.

 

7. Drulovic: Napravio je izmene kao da ih nije napravio. Postavka igre uzas, a i iz tog uzasa smo mogli pet golova da damo Augsburgu. Za razliku od njega, trener Nemaca je zamenio onog lika sto ga je cuvao Bandalovski jer je Bugarin dobio sve vazdusne duele i ubacio crnju koji je dobio vazdusni duel sa njim cim je usao u igru i na kraju je glavom asistirao Bobadilji preko Bandalovskog koji se okliznuo, mada i da se nije okliznuo ne bi se pitao pored njega. Da je neki autoritet od trenera i da ima veze sa zivotom izveo bi A. Zivkovica koji je dobio preglup zuti, koji  je napusavao saigrace i svadjao se sa njima na poluvremenu i posle drugog primljenog gola i koji je bio vidno nervozan. E, tu bi dobio utakmicu najverovatnije. Ovako je ispao totalni pacer i neznalica. Kiza je bar znao izmene da nabode i da rotira krilne napadace pa da promesa napad. Kad god nije islo Zileta slao bi ga na suprotnu stranu. Tako je dobio Steauu. Drulovic apsolutno nista nije menjao a kola su konstantno isla nizbrdo. Izmene su mu bile kao da ce se igrati produzeci sa nekim seoskim klubom u kupu Srbije.

 

Da Partizan zna osnove fudbala i da ima barem solidnog trenera nabusio bi Augsburg lagano jer su Nemci mnogo gresili na levoj strani odbrane, bili su otvoreni i zreli za primanje golova sa sve onim golmanom koji nije znao gde ce i sta ce kad Partizan udje u sansu. Kad je Brasanac sutao u njega odbio je loptu Ninkovicu na nogu, a ovaj je sutnuo toliko metiljavo da mi je doslo da ga zadavim. Pola sata pre toga je slomio nogu protivniku i posle toga sutne kao da su njemu slomili nogu. Nema vise smisla pratiti sve ovo, o istim stvarima se prica preko 20 godina.

Link to comment

Mogli su 50 kontri da im udare, a udarili su samo tri: kad je Jevtovic ispucao loptu ko sivonja i slucajno asistirao Abuu i dva puta kada je Brasanac izneo loptu kao lav sam do njihovog gola i promasio. Ni jednom nisu povezali 2-3 pasa i da rese mec. Ni jednom jer ne znaju da prime i dodaju loptu jer lopta stalno skace oko njih. Kada ne skace jedan je igrac drzi a ostali se mole da taj nesto izmisli pa ce se oni mozda pojaviti ako se bas ukaze neka ocigedna prilika. Ma ni jedna akcija sa strane sa ubacajem na spica, nista, nista, nista sto svako normalan igra. I iz takve kese od fudbala su mogli pet golova da im daju.

Edited by parmezzzan
Link to comment

Vecina navijaca, cak i sa ovog foruma je bila da se Kiza otpusti zbog losih utakmica u nasoj ligi, a covek je igrao uvek napadacki. Mozda nije neki trener, ali za razliku od Drule igrali smo bar neki fudbal. 

Ne mogu da verujem da nije ubacio u 2. pol. Stevanovica umesto Ninkovica i pred kraj Saleta. Abubakar ne moze da igra centarfora, jeste juce dao gol, ali da je igrao krilo, a Bozinov ili makar Saponjic u napadu dali bi smo jos neki.

Milinkovic je sa ovim timom izvukao maksimum u Evropi, a doveden je Drulo koji se proslavio sa reprezentacijom Makedonije.

Link to comment

Primetio sam da se spominje Brasanac kao neki tragicar, ali ja ga zaista ne gledam tako. Postupio je igracki u onoj situaciji i na terenu je bio u top 3 najbolja igraca. A posle neprespavane noci razumem ga sto nije pao, ipak bi to bio penal na ovosezonski ukleti gol ka jugu, pitanje je ko bi smeo da ga izvede i kako.

Link to comment

Vecina navijaca, cak i sa ovog foruma je bila da se Kiza otpusti zbog losih utakmica u nasoj ligi, a covek je igrao uvek napadacki. Mozda nije neki trener, ali za razliku od Drule igrali smo bar neki fudbal. 

Ne mogu da verujem da nije ubacio u 2. pol. Stevanovica umesto Ninkovica i pred kraj Saleta. Abubakar ne moze da igra centarfora, jeste juce dao gol, ali da je igrao krilo, a Bozinov ili makar Saponjic u napadu dali bi smo jos neki.

Milinkovic je sa ovim timom izvukao maksimum u Evropi, a doveden je Drulo koji se proslavio sa reprezentacijom Makedonije.

hm, a ni reci o tvom miljeniku, koji nas je (ponovo) satreo sinoc?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...