Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2015/2016


dranata

Recommended Posts

Nemaju. Partizan je, rekao bih posle ove utakmice, ozbiljno precenjen tim. Sto je najgore po njih, izmedju ostalih ga je precenila i uprava Partizana. Zvezdin nikad tragkomicniji ulazak u sezonu i prolaz protiv Steaue su malo uljuljkali upravu crno-belih, a kad su shvatili da se odnos snaga ubrzano menja izmajmunisali su prelazni rok baveci se vise sopstvenim marketingom (saga Ivanic i nudjeni milioni) nego sto su pokusali da solidnim igracima zatvore rupe koje imaju u timu. Ne racunajuci malog Zivkovica koji je klasa, sve ovo ostalo je dosta lose poslozeno i sastoji se iz fizicki dominantnih igraca koji su sa tehnikom na vi i igraca koji znaju a ne mogu da se sastave jer im je dusa u nosu posle 15 minuta utakmice. Posto ima vrlo malo kompletnih igraca nema tempa u igri, linije stoje dosta daleko jedna od druge i igra se na mahove, sto protiv dobro organizovanih ekipa tesko da moze da prodje. Bukvalno sve sto je Partizan uradio na derbiju doslo je kao posledica uzasno loseg kvaliteta Zvezdine uze odbrane i njenih tehnickih gresaka u postavljanju.

 

Nije to los tim za nase prilike ali morace dobrano da se doselektira tokom zimske pauze, narocito ako klub ne uspe da zadrzi Zivkovica. Kako trenutno stvari stoje Zvezda ima poprilicnu prednost u kompoziciji tima a i to je nov tim koji ce sigurno igrati sve bolje kako se ovi novi igraci budu vise uklapali. Dakle, ako Partizan hoce titulu morace da se ispruzi jer sa ovim timom sanse mu i nisu Bog zna kakve.

 

Slazem se sa vecinom stvari, ali bih se nadovezao na beowla. Ne mislim ni da ste vi odigrali nekakvu atomsku partiju, odnosno i vase najbolje akcije i golovi sem prvog su dosli posle nasih kardinalnih gresaka i predaje lopte direktno u noge vasim igracima.

Zvezda se nesumnjivo pojacala sa nekoliko kvalitetnih igraca, i drugi je tim u odnosu na onaj koji je istrcao protiv borata, ali pozadi i dalje duva solidna promaja i to su zivkovic, babumakar i stevanovic morali bolje da iskoriste. 

 

edit : Esencija baboviceve igre  i korisnosti se moze videti kod prvog hugovog gola, gde veoma uspesno presingom brani vazduh. 

Edited by ZokiAsov
Link to comment
  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    1570

  • kud u maglu Simoviću

    1081

  • Muwan

    587

  • El Patron

    526

Top Posters In This Topic

Posted Images

Partizan jednostavno na širem spisku nema igrača koji na sredini može da parira Grujiću i Donaldu. A ovaj drugi je u najboljem slučaju igrač za BATE, zicer balvan koji je elementarno tehnički i taktički pismen, plus ima snagu. Izbaciš Babovića i ubaciš koga?

 

Ubaciš malog Lukića, ne zato što će ne znam šta napraviti već iz prostog razloga što je u pitanju kakav-takav fudbaler koji će možda biti neprimetan na terenu ali barem neće drastično odmagati svom timu i praviti dodatne probleme svim linijama koje su već dovoljno pritisnute nedostatkom kvaliteta.

Edited by beowl
Link to comment

Ubaciš malog Lukića, ne zato što će ne znam šta napraviti već iz prostog razloga što je u pitanju kakav-takav fudbaler koji će možda biti neprimetan na terenu ali barem neće drastično odmagati svom timu i praviti dodatne probleme svim linijama koje su već dovoljno pritisnute nedostatkom kvaliteta.

 

Izgleda da Milinkovic Lukica vidi kao zamjenu Brasancu, a buduci da ovaj kakti igra dobro, Lukic grije klupu.

Edited by reginald
Link to comment

Ubaciš malog Lukića, ne zato što će ne znam šta napraviti već iz prostog razloga što je u pitanju kakav-takav fudbaler koji će možda biti neprimetan na terenu ali barem neće drastično odmagati svom timu i praviti dodatne probleme svim linijama koje su već dovoljno pritisnute nedostatkom kvaliteta.

 

Pa eto, možda bi bio neki sitan dobitak, a opet kažem, ponavljam™, radi se o liku koji je morao da igra pod svim upravama u proteklih 10 godina, tako da mi stvarno nije jasno šta je to što se Kizari stavlja na teret povodom toga.

Link to comment

Istina, ali igrali ste protiv Zvezde a ne neke narocito ozbiljne ekipe koja na malom prostoru moze da iskoristi sve mane odbrane. Mi se mucimo protiv jacih odbrana kroz celo prvenstvo, pravimo malo sansi a na centarsuteve smo uglavnom nemocni.

 

 

Slazem se sa vecinom stvari, ali bih se nadovezao na beowla. Ne mislim ni da ste vi odigrali nekakvu atomsku partiju, odnosno i vase najbolje akcije i golovi sem prvog su dosli posle nasih kardinalnih gresaka i predaje lopte direktno u noge vasim igracima.

 

Link to comment

U pravu je gf za bate. Na papiru jes gol u gostima, ali je u revansu prva sansa napravljena u nadoknadi.

 

Nije tačno. Na 0:0, imao Živković odličnu šansu.

 

Što se tiče Brašanca, on protiv Zvezde nije počeo na dmc nego Babović, onda je Babović prešao napred, a on pokrio nazad.

Link to comment

Pa eto, možda bi bio neki sitan dobitak, a opet kažem, ponavljam™, radi se o liku koji je morao da igra pod svim upravama u proteklih 10 godina, tako da mi stvarno nije jasno šta je to što se Kizari stavlja na teret povodom toga.

 

Ja mu po pitanju Babovića ne zameram ništa, nema tog autoriteta na svetu koji njega može da odstrani iz tima. Ono što sam rekao je da kad već imaš takvu štetočinu u timu i kad je to zakucano pa je zakucano, onda moraš dobro da izmozgaš neku taktiku koja će biti dovoljna da tako osakaćen izvučeš makar remi od Zvezde. Teško jeste ali nije nemoguće. To je trenutak u kojem Kizitove sposobnosti treba da dođu do izražaja a on uzme pa samo dodatno zakopa već dovoljno unesrećen tim. Kizito jednostavno nije dovoljno dobar poslušnik, o tome se radi. Čak i poslušnici u Partizanu moraju da pokažu nekakav nivo znanja koji će pomoći da nakon što prime instrukcije o tome ko sve mora da im igra u timu ipak ne popasu po tri komada od svakog iole tvrđeg toloprotivnika. Imali su i Beli i Lemur i Stanoje čitave spiskove balvana sa zacementiranim mestom u timu, koji su drastično otežavali posao ostalima, pa se opet nisu ovako blamirali.

Link to comment

Pa koja je to dobitna taktika sa ovakvim rosterom?

 

Imali su i Beli i Lemur i Stanoje čitave spiskove balvana sa zacementiranim mestom u timu, koji su drastično otežavali posao ostalima, pa se opet nisu ovako blamirali.

 

 

Jebiga sad, nije baš da mogu da se porede sastavi koje su imala ova trojica, sve sa Krstajićima, Žukama, Moreirama, Kleoima™, Paunovićima, mlađim Ilićima i sličnim, sa ovim današnjim, koji ima ukupno jednog i po igrača.

Link to comment

kakav je bio alen slavica? lici li na fudbalera, sta taj covek uopste igra i hoce li nam nesto znaciti? (nisam gledao tekmu.)

 

Bice on vama vrlo koristan kad se uigra. Nije igrac koji moze sam da napravi razliku ali je takticki pismen, spreman igrac koji zna da igra fudbal. Partizan napred igra sa tri dosta dobra igraca, problem je to ko im drzi ledja.

Link to comment

znaci vezni? prednji?

u svakom slucaju, izgleda da nece biti mesta za malog lukica :(

sto se tice drzanja ledja, sada gledao dajdzest, kod druga dva gola zvezde, u oba slucaja pogresio brasanac (los pas nazad, pa lose primanje i izgubljena lopta), uz dodatno losu pomoc/reakciju u odbrani na levoj strani i katastrofalnog zivkovica. nazalost dakle sve ono o cemu uvazeni forumasi ovde pisu vec vise od mesec dana.

dodatno, usudicu se da branim trenera nam u ovom konkretnom slucaju - sta da ocekujemo od ostalih, kada nam najbolji igrac u sezoni dosad bude direktan krivac za 2 od 3 primljena gola.

Link to comment

znaci vezni? prednji?

u svakom slucaju, izgleda da nece biti mesta za malog lukica :(

sto se tice drzanja ledja, sada gledao dajdzest, kod druga dva gola zvezde, u oba slucaja pogresio brasanac (los pas nazad, pa lose primanje i izgubljena lopta), uz dodatno losu pomoc/reakciju u odbrani na levoj strani i katastrofalnog zivkovica. nazalost dakle sve ono o cemu uvazeni forumasi ovde pisu vec vise od mesec dana.

dodatno, usudicu se da branim trenera nam u ovom konkretnom slucaju - sta da ocekujemo od ostalih, kada nam najbolji igrac u sezoni dosad bude direktan krivac za 2 od 3 primljena gola.

 

Mene iznapusavase ovi tvoji samo tako kad sam na temi o reprezentaciji pomenuo Grujica (i to kao trecu opciju) umesto Brasanca a nije proslo ni par nedelja gde se u direktnom duelu videlo koliko je sati. Istina, lakse je igrati pored Donalda nego pored Babovica ali ako se iskljuce navijacke emocije odmah se vidi ko je perspektivniji igrac. Brasanac je solidan klupski igrac ali tesko da ce ikada biti nesto vise od njega, jednostavno kod njega ne vidim nista sto ga izdvaja iz gomile drugih igraca..

Link to comment

 

sto se tice drzanja ledja, sada gledao dajdzest, kod druga dva gola zvezde, u oba slucaja pogresio brasanac (los pas nazad, pa lose primanje i izgubljena lopta), uz dodatno losu pomoc/reakciju u odbrani na levoj strani i katastrofalnog zivkovica. nazalost dakle sve ono o cemu uvazeni forumasi ovde pisu vec vise od mesec dana.

dodatno, usudicu se da branim trenera nam u ovom konkretnom slucaju - sta da ocekujemo od ostalih, kada nam najbolji igrac u sezoni dosad bude direktan krivac za 2 od 3 primljena gola.

 

Nisi ti to dobro video. Kod drugog gola loptu je prodao kapiten, a kod treceg je bio ocajan pas Cirkovica.

Link to comment

Izgleda da Milinkovic Lukica vidi kao zamjenu Brasancu, a buduci da ovaj kakti igra dobro, Lukic grije klupu.

eto ti još jedan razlog zašto kiza mora da dobije nogu u dupe. kako, majku mu "ne vidi" babovića?...uvek vidi nekoga da izbaci iz igre koji daje kakav-takav doprinos na terenu. prekjuce je to bio stevanovic..

Edited by BlackGeorge
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...