Jump to content

FK PARTIZAN 2015/2016


dranata

Recommended Posts

Tuga sve u svemu. Pre svega taktički nas je deklasirao BATE. Sem Abubakara nisam video igrača kod nas koji može da napravi razliku, Živković maši opet dve mrtve šanse što su 4 ukupno u 2 utakmice, ne može se tako u LŠ. Odbrana umesto da iz utakmice u utakmice izgleda bolje, ona izgleda sve gore i gore, svaki kontakt sa loptom im je frka, panika, lagana lopta koja treba da se izbaci odjednom postaje nagazna mina, nesrećnog Necu gađaju od početka po sistemu bunarenja, igramo dugu loptu na desnu stranu napada pa šta bude, a obično bude nešto dobro, primamo gol iz jednog pasa i neuspele ofsajd zamke što njima ne može da se desi. Treba da se šutamo u dupe sa rezultatom, jer neko ko nije gledao utakmicu pomisliće i nismo toliko loši. Kiza užasan. Imao je istorijsku priliku da se proslavi, a oni su nas deklasirali taktički. Zakasnio je i sa Ilićem i sa promenom nečega u sistemu igre, pa druže ako gubiš 0:1 i 70 minuta si lošiji tim na terenu u svim segmentima iako prividno imaš inicijativu moraš da menjaš nešto i formacijski a ne samo da zameniš igrača. Propuštena prilika da se posle Božinovljeve povrede gurne Abu u špic a levo stavi Trjuć. Sad sam video njegovu izjavu gde kaže da smo razbili BATE, da se nisu videli i da smo bili bolji. Jesmo al u Vazura-Vučela svetu, on samo prenosi šta oni misle. Odavno nije bio puniji stadion, veća gužva mislim nego protiv Steaue, ali ljudi vole vređati od prvog minuta da to nije normalno. Nekad stvarno pomislim da su oni na Jugu bolji od Zapada. Dok lopta posle šuta nekog od Belorusa nije još ni izašla napolje, Živkoviću se već jebe mama što nije brže izveo gol-aut i hiljadu takvih primera. 

Link to comment
  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    1570

  • kud u maglu Simoviću

    1081

  • Muwan

    587

  • El Patron

    526

Top Posters In This Topic

Posted Images

Malo će čudno zvučati, ali Partizan je od odlaska ZekoBjeke pao za granu do dve niže no što je tada bio. Ne prizivam njihov povratak, ali činjenica je da smo tada igrali prvi put LŠ, da smo nakon toga imali fenomenalnu sezonu sa prolećem u kupu UEFA i onu prokletu Artmediu, a ekipa nam se sastojala od aktuelnih i bivših reprezentativaca.

 

Nakon toga, trenere menjamo na po godinu i po dana, bilo je tu sasvim dobrih imena sa odličnim rezultatima - Đukić, Jokan, Stanojević - koji su poterani na silu, a i tu padamo jer smo počeli trenerima da se snabdevamo iz JSL klubova.

Igrače smo počeli da prodajemo po principu - čim stigne prva ponuda, klinci odlaze bez da su i ispalili propisno metak u dresu Partizana, i najčešće završavaju u drugorazrednim klubovima ili na klupama evropskih velikana.

Kao da sve to nije dovoljno, u igru ulaze i menadžerske agencije koje drže udeo u vlasništvu igrača, pa samim tim em što dobiješ manje para od transfera istog, em što ti igrači, najčešće drveta, moraju da igraju inače će menadžerovi pajtosi da dođu i da ti polome noge. Plus što njih boli paja za razvoj kluba i igrača, oni su tu da uzmu prve pare koje naiđu, otuda i ono prodaj odmah.

Mnogo toga je naopakog u korenu kluba da bi išta funkcionisalo kako treb, i dok se to ne promeni čekaćemo zauvek da nas usere još neki Kleo i Anderleht, umesto da se pretplatimo na učešće LŠ dokle god traje ovaj tupavi sistem. Jbt, pa Dinamo, pored svih sranja u klubu, Mamića, bojkota itd, igra treći put LŠ za pet godina.

Link to comment

Covek vas na prethodnoj strani ljubazno pitao nesto u vezi nekog klinca koji je prosao vasu skolu, tako da ste mogli da ga udostojite bilo kakvog odgovora...

 

I batalite da pricate o evropi kad bi vasoj odbrani moja ekipa iz kraja dala 2-3 komada, le je premija, kad vec uprava nije htela da ulozi milionce npr i dovede lb i dc i da im se to vrati x15, al ko ih j...

Nego kakav je taj vas bivsi ataking midfilder Nikola Stojanovic iz generacije 95, ima li materijala?

Edited by Kec u Nisu ljudi kec uNisu
Link to comment

sjajan je igrač. križanac pirla u napadu, a pozadi kida ko matić

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Covek vas na prethodnoj strani ljubazno pitao nesto u vezi nekog klinca koji je prosao vasu skolu, tako da ste mogli da ga udostojite bilo kakvog odgovora...

 

 

 

Evo ja ću da udostojim. Tačno nam puca kurac za tog lika za koga verovatno niko nije nikad čuo. Izvini što sam iskren. 

Link to comment

Da valja nesto ne bi zavrsio u Radnickom iz Nisa.

Bilo bi dobro da zavrsimo u 3 sesiru, a da Kairat prodje Bordo, mozda imamo priliku da osvetimo komsije :D

Ili da Steaua nacini cudo protiv Rozenborga, pa da se sastanemo jos 2 puta ove sezone.

Edited by El Patron
Link to comment

... Živkoviću se već jebe mama što nije brže izveo gol-aut i hiljadu takvih primera. 

To sa izvođenjem auta od strane svih naših igrača je zabrinjavajuće bilo sinoć, završavalo se ishodom 50:50 .

 

Umesto da koriste domaći teren, odnosno da pomoćnik sa klupe objasni klincima brže i pravovremeno doturanje lopte, bilo par situacija da igrač sam ide po loptu, do slučaja da su bile dve lopte u terenu, čak i Kiza lično ubacio jednu loptu u teren kad se jedan naš spremao da izvede aut.

 

Faca Vulićevića pri svakom izvođenju auta sve rekla.

Edited by J-♣
Link to comment

To sa izvođenjem auta od strane svih naših igrača je zabrinjavajuće bilo sinoć, završavalo se ishodom 50:50 .

 

Umesto da koriste domaći teren, odnosno da pomoćnik sa klupe objasni klincima brže i pravovremeno doturanje lopte, bilo par situacija da igrač sam ide po loptu, do slučaja da su bile dve lopte u terenu, čak i Kiza lično ubacio jednu loptu u teren kad se jedan naš spremao da izvede aut.

 

Faca Vuličivića pri svakom izvođenju auta sve rekla.

 

 moram reći da to nisam primetio. klinci su bili ažurni u tom segmentu, moguće da nisam primetio te situacije...

Link to comment

Evo ja ću da udostojim. Tačno nam puca kurac za tog lika za koga verovatno niko nije nikad čuo. Izvini što sam iskren. 

:lolol:  :lolol:  :lolol:

Sto je najgore i ja sam isto pomislio a sa suprotne strane brda sam :(

Link to comment

 moram reći da to nisam primetio. klinci su bili ažurni u tom segmentu, moguće da nisam primetio te situacije...

U početku bilo sve nespretno, uglavnom fudbaler koji treba da izvede aut inercijom krene u pravcu prema lopti koja je izašla sa terena, a ne gleda klinca koji treba da mu doturu loptu, a i klinac je drži u predelu q... , bilo slučajeva da mu se dve lopte istovremeno bacaju, kasnije se popravili mada presing ovih iz Bate-a opao nakon što su dali go.

 

Mora se priznati da ovi iz Bate-a nisu nimalo naivni, vrlo brzo markiraju baš sve igrače kojem ovaj što izvodi može da dobaci (Bakrenog su čak udvajali), a od onih daljih koji su u sredini terena lukavo se izmaknu, ali taman toliko da mogu da preseku dodavanje iz auta, sreća pa Petrović i Vuličević nisu na to naseli već kad su shvatili da nemaju kom bunarili što dalje da dobace loptu uz aut liniju.

 

Protiv Steaue bila sasvim druga situacija, brzim izvođenjem auta smo stvarali konstantan presing do momenta vodstva.

Link to comment

Odgledah sinoć snimak prvih tridesetak minuta. Mi smo imali dva opasna napada: iz auta pa Brašanac-Abubakar-Živković i akcija na desnom krilu kada je nakon serije brzih pasova Živković ušao u kazneni ali su ga izblokirali. Oni su (do gola) imali tri povoljne situacije: Fabrisio dodaje loptu na tacni za kontru, Babović gubi loptu na centru i kreće akcija koja se završila sudarom Živkovića i Rodionova, Živković dobacuje loptu blizu igrača BATEa na nekih dvadeset metara od gola i samo pukom srećom uspevamo da se odbranimo. To je ono iskustvo, kvalitet, uigranost LŠ ekipa o kojem se stalno bistri, ne žure i čekaju da im protivnik maltene sam omogući da postignu gol.

Link to comment

Pa naravno kad ste ista govna, sto li sam pokusao da prodiskutujem kao sa ljudima...

Dace Bog sto vise Kairata i Bate-a 

 

+1 i vama trecu ligu. Lepo sto si svratio popi vinjak.

Link to comment

Uopšte, gledajući i Partizan i Vojvodinu, utisak je da naši igrači ne znaju da igraju presing i na pristisak prema lopti i zato, kao, igraju neku čekalicu... Sa druge strane, ne znaju ni pod pritiskom da odigraju i da otresu protivnika, nego redovno gube loptu nekim besmislenim ispucavanjem, umesto da probaju da se trčanjem i brzim pasovima otvaraju...

 

Rekao bih da je to problem, pre svega, rada u mlađim kategorijama, i nesposobnosti naših trenera + sudija da prate trendove...

+1

da dodam jos i nas/srpski mentalitet, od koga u ovom timu po tom pitanju (pritisak na protivnika s loptom) jedino odskacu lukic i brasanac.

 

koliko je domace sudjenje pogubno za nas same se najbolje sinoc videlo gde bi u jsl babovic komotno (nazalost, naravno) dobio faul u situaciji pre gola. koliko puta samo skandinavac ni jednima ni drugima nije svirao te sitne faulove koje smo navikli da gledamo.

 

da se vratim na nas mentalitet/kulturu - mi generalno negujemo taj wussy senzibilitet i u fudbalu i basketu, gde se na svaki kontakt gleda kao faul, a igrac koji startuje maltene smatra dijabolom. i dok smo mi takve pickice sasvim je ocekivano da dodje seljana iz belorusije, dobro nas izlupa na nasem terenu i prodje dalje. tek kad budemo imali vise lukica i brasanaca, moci cemo necemu visem da se nadamo.

Link to comment

Pa naravno kad ste ista govna, sto li sam pokusao da prodiskutujem kao sa ljudima...

Dace Bog sto vise Kairata i Bate-a 

Da, baš si lepo pokušao da prodiskutuješ. Krenuo si đonom, pa nije neobično što ti je tako i uzvraćeno. Što kaže Goranz verovatno niko nije čuo za momka, pa zbog toga čovek nije dobio nikakav odgovor. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...