Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2015/2016


dranata

Recommended Posts

Ne vidim sta je problem kreirati sa pozicije zadjeg veznog.

 

Bogami Brasnjavi na ppp predje put od Fejse do Pirla... od trnja do zvezda!

 

Tako nekako. Inače, pamtim Brašanca iz perioda kada je ulazio u prvi tim, dok sam još redovnije pratio Partizanove tekme, još tada se vidjelo da je izuzetno talentovan. Šta se u međuvremenu događalo s njim, osim te povrede, nisam siguran, ali ne može biti da je zaslužio baš takav tretman kao što je imao ovde tokom prošle sezone.

Link to comment
  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    1570

  • kud u maglu Simoviću

    1081

  • Muwan

    587

  • El Patron

    526

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kod Nikolića je igrao isključivo defanzivnog veznog a na toj poziciji je užasan, otud i takav tretman. Kada igra ofanzivnog veznog to je skroz druga priča.

 

Ako me sećanje ne vara, Partizan je poslednji put uspeo da prođe dalje nakon poraza u gostima bez postignutog gola pre nekih 25 godina, protiv Sosijedada, a i to je bilo na o-ruk i penale. Sve posle toga što smo prošli nakon poraza u prvoj utakmici, prošli smo jer smo imali gol u gostima ili barem 0:0. Mi posle QPR dokazano nismo bili u stanju da sustižemo prednost protivnika kada su potrebna dva gola i da se ne primi nijedan. To nismo bili u stanju ni kada smo na teren izvodili 11 kakvih-takvih fudbalera a pogotovo nismo u stanju sada kada izvodimo igrača manje u svakoj liniji. Najbolje da ćemo sada prekinuti tu tradiciju, tako hendikepirani i još protiv sovjetske škole.

 

Steaua ne znači ništa. To smo prošli samo zahvaljujući Živkari a ni on nas ne bi spasao da ovi nisu imali igrača manje. Izvukli smo se na srećnu okolnost da su i Rumuni imali svog Petrovića koji nas je prvo častio golom a onda i crvenim kartonom. Mimo toga su nas lagano sabili u odbranu baš kao i Bate sinoć.

Link to comment

Ma brasanac kao zadnji vezni i kao ofanzivni vezni ko nebo i zemlja. Bezveze je to i komentarisati. Covek nije uopste za zadnjeg veznog ali eto sada ce opet to igrati jer nema ko.

 

Nasa agilna i pametna uprava je pametno procenila da nam ne treba branko ilic jer je preskup sa svojih 200k ugovora pa ce covek zato sa kazahstanskom astanom da udje u ligu sampiona, po prvi put od kada se fudbal igra u toj drzavi.

 

Sve se vraca, sve se placa. Moralo je necinjenje uprave i zabijanje glave u pesak da nam se vrati kao bumerang. Prvo trubis na sva zvona da hoces lomica, a onda kada vidis da je to neizvodljivo vracas opet tog petrovica u prvih 11 iako to jednostavno ne ide. Pa gde je tu mozak?? Pa sutnite tog bandalovskog iz kluba, koji ce vam on? Eto vam ga petrovic i babovic pa neka igraju

Link to comment

Kod Nikolića je igrao isključivo defanzivnog veznog a na toj poziciji je užasan, otud i takav tretman. Kada igra ofanzivnog veznog to je skroz druga priča.

 

Ako me sećanje ne vara, Partizan je poslednji put uspeo da prođe dalje nakon poraza u gostima bez postignutog gola pre nekih 25 godina, protiv Sosijedada, a i to je bilo na o-ruk i penale. Sve posle toga što smo prošli nakon poraza u prvoj utakmici, prošli smo jer smo imali gol u gostima ili barem 0:0. Mi posle QPR dokazano nismo bili u stanju da sustižemo prednost protivnika kada su potrebna dva gola i da se ne primi nijedan. To nismo bili u stanju ni kada smo na teren izvodili 11 kakvih-takvih fudbalera a pogotovo nismo u stanju sada kada izvodimo igrača manje u svakoj liniji. Najbolje da ćemo sada prekinuti tu tradiciju, tako hendikepirani i još protiv sovjetske škole.

 

Steaua ne znači ništa. To smo prošli samo zahvaljujući Živkari a ni on nas ne bi spasao da ovi nisu imali igrača manje. Izvukli smo se na srećnu okolnost da su i Rumuni imali svog Petrovića koji nas je prvo častio golom a onda i crvenim kartonom. Mimo toga su nas lagano sabili u odbranu baš kao i Bate sinoć.

 

 

gde se seti sosijedada sunce ti poljubim! koji je to oruk bio...

 

elem slažem da se da dva gola bez primljenog iz ovog ugla ne deluje kao realističan scenario, pogotovu što nemamo koga na zadnjeg veznog. ako kiza ima nekog keca u rukavu (a izgleda da nema) sad je trenutak da posegne za njim.

 

iako mislim da ako uspemo 1 gol da im damo, da će se njihova igra promeniti drastično na našu korist i ako neko bude umeo da odigra zadnjeg veznog - dajem nam šansu da prođemo 50% !

 

mislim da će sale ilić ovde igrati od prvog minuta kako bi se postigao neki rani gol kojim ćemo otvoriti igru pa saleta će menjati ringla ili trujić negde od 60tog minuta. tako bih ja postavio igru jer više nema šta da se izgubi. bez obzira na krštenicu, preveliki je ulog da ti saleta ne staviš da igra u finalnom meču koji odlučuje za ulazak u LŠ.

 

kog datuma se igra revanš?

Link to comment

sinocna utakmica je samo jos jedno potvrdila da smo mi zemlja fudbalskih seljaka. samo timovi bivse yu, srj i srbije mogu coveka tako da omlohave nakon svakog paljenja pre svake bitne tekme. ono sto je jevtovic uradio gledam 30 i nesto godina sa svakim nasim timom za koji mazohisticki navijam i konstantno se pitam da li je moguce da smo toliko fudbalski nepismeni glupi?

da dodam jos konstantno moširanje iz 100% sansi poput ilica protiv reala pre 10ak godina, do preslikanih zivkarinih promasaja sinoc.

kao slag na tortu jos dodje jedan "novinar" arene sport koji nakon treceg (3.) loseg uzastopnog primanja lopte babovica i minimum pet pogresnih pasova pre toga izgovori sledece: "jedna od retkih gresaka babovica veceras"?! u prevodu - sta sve mozes u srbiji za 20 evra ili porciju jagnjetine.

ono sinoc je bio bogznakoji reality check koji svaki grobar dozivljava barem par puta godisnje - nas samo luda sreca spasava u sledecem mecu :(

Link to comment

kog datuma se igra revanš?

sreda 26.08.

 

lažni rusi imaju poprilično raštimovanu odbranu, ukoliko uspemo da se izborima sa njihovim presingom na granici faula u vezi™ možda se i pojavi kakva šansa, da kroz produžetke prođemo dalje.

 

ključna stvar je ko će menjati jevtovića. protiv spartaka smo igrali sa brašancem, lukićem i babovićem gde niko nije igrao striktno na poziciji dm-a. ako to bude opcija protiv batea trebaće nam dva srca darka brašanca na terenu, a ujedno će to biti diplomski ispit za lukića da se vidi da li jeste ili nije igrač. ukoliko pronadjemo lek za njihovu igru igru na sredini možemo čemu da se nadamo.

 

edit

@goranz

kad i za lš

:unsure:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Daj ne zezaj, razbili su nas i u prvom na sredini terena, samo sto nisu znali da daju gol. 

 

Stvarno ne znam sta siroka forumaska populacija ocekuje? Da se igra od noge do noge, svaki od igraca da je u mogucnosti da nanize po petoricu, 5 gola minimum po mecu, od toga makar 2 makazicama?

 

Od svog tog razbijanja videsmo dve sanse Batea koje su zavrsene polumlohavim sutiranjem glavom u okvir gola, maksimalno metar od mesta na kome golman stoji? Pa ono sto je omasio mali Zivkovic je mrtva stopostotna prilika u odnosu na ucinak Belorusa.

 

Debelo nam fali reality check - ja se prilicno dobro secam svih Partizanovih epopeja po Evropi od ranih osamdesetih pa nadalje, tako da ovo sinoc nije bilo uopste katastrofalno kao sto se ovde trenutno pripoveda. 

 

Rezultat je, sto bi se reklo, aktivan a protivnik je slabiji i od Steaue, i od Ludogoreca i od Apoela. Tek da pomenem neke 'egzoticnije' odnosno istocnoevropske ekipe od kojih smo ispadali poslednjih sezona. Optimista sam.

Edited by ManicMiner
Link to comment

rezultat je los zato sto smo imali dva zicera za dva gola u gostima koje bi bate jako tesko nadoknadio da mora da juri rezultat.

kao sto smo juce primili gol za kaznu za zivkovicev promasaj par minuta pre toga, tako smo u prvom mecu propustili sansu da maltene resimo prolaz.

uz nasu standardno sjajnu odbranu samo lud covek moze da pomisli da smo favoriti u drugom mecu - ne smem da pomislim kako ce ih samo rodionov zlostavljati u polukontrama i kontrama.

meni je bate sinoc delovao kao mnogo ozbiljnija/spremnija ekipa od steaue.

btw - brasnjo nam je ubedljivo najbolji/konstantniji igrac u dosadasnjem delu sezone.

Link to comment

Debelo nam fali reality check - ja se prilicno dobro secam svih Partizanovih epopeja po Evropi od ranih osamdesetih pa nadalje, tako da ovo sinoc nije bilo uopste katastrofalno kao sto se ovde trenutno pripoveda. 

 

Rezultat je, sto bi se reklo, aktivan a protivnik je slabiji i od Steaue, i od Ludogoreca i od Apoela. Tek da pomenem neke 'egzoticnije' odnosno istocnoevropske ekipe od kojih smo ispadali poslednjih sezona. Optimista sam

 

Rezultat je aktivan na papiru, u stvarnosti će Partizan primiti još i više golova nego sinoć. Ne zato što igra protiv neke kaznene ekspedicije, ne zato što su ne znam koliko loši, već iz prostog razloga što je nemoguće na terenu nadoknaditi manjak koji prave Petrović, Babović i donekle golman. Barem nije moguće protiv prosečnog beloruskog tima koji se naigrao LŠ u prethodnim godinama, protiv Spartaka i Metalca je svakako moguće. Ali na žalost ove kvalifikacije ne igramo protiv njih nego protiv tima koji je sastavljen od par talenata i desetak ispodprosečnih fudbalera - ali ipak fudbalera. Mogu se tako nazvati. Partizanov tim je sastavljen od par talenata, par prosečnih fudbalera, par isceđenih sunđera, ispodprosečnog golmana i dvojice likova koji sakate svaku igru, postavku i taktiku taman isto onoliko koliko bismo je ti i ja osakatili da uskočimo na njihove pozicije. Pri tome su ta dvojica jedini kojima je mesto u timu 100% zagarantovano. Ne može bre ljudi, to ne biva da se tako uđe u LŠ.

 

Što se tiče prve rečenice ja uopšte ne mislim da je Partizan sinoć bio katastrofalan. Ono što mislim je da kvailitetom i prikazanom igrom ne može da parira Borisovu a to je šteta jer sve što je potrebno da bi im parirali je da izvedu 11 fudbalera na teren, bez menadžersko-sponzorskih projekata. Tu je Živkara, tu je još par solidnih igrača, trener nije klasičan batađorista. Znači, može se uz minimalno cimanje ali džabe sve to jer uprava očigledno neće. Upravi je već i plasman u LE čist ćar koji nisu planirali a za LŠ im je savršeno jasno da se neće desiti.

Edited by beowl
Link to comment

rezultat je los zato sto smo imali dva zicera za dva gola u gostima koje bi bate jako tesko nadoknadio da mora da juri rezultat.

kao sto smo juce primili gol za kaznu za zivkovicev promasaj par minuta pre toga, tako smo u prvom mecu propustili sansu da maltene resimo prolaz.

uz nasu standardno sjajnu odbranu samo lud covek moze da pomisli da smo favoriti u drugom mecu - ne smem da pomislim kako ce ih samo rodionov zlostavljati u polukontrama i kontrama.

meni je bate sinoc delovao kao mnogo ozbiljnija/spremnija ekipa od steaue.

btw - brasnjo nam je ubedljivo najbolji/konstantniji igrac u dosadasnjem delu sezone.

džabe pričaš, mi smo "favoriti"..

 

što pre shvatimo da je steaua bila divlja ekipa koja je imala dobre pojedince a bate jedna vojnički disciplinovana ekipa u kojoj svako radi svoj posao biće nam lakše. nama je steaua odgovarala jer smo mogli iz kontri da radimo šta hoćemo. sa ovima nema šale nego samo batine na sredini terena. ne znaju da igraju fudbal ali su zato opasno disciplinovani a to nam nikako ne odgovara, jer ne možemo na sredini da im pariramo. imamo sreće što im je mlitav napad pa se nešto i nadamo..

Edited by BlackGeorge
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...