Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2015/2016


dranata

Recommended Posts

Kao što sam rekao, ajde neka bude da su svi problemi u odbrani rešeni dovođenjem Lomića. Ostaje nam kiksara na golu i igrač manje u veznom redu, da tako napadnemo LŠ. Takav luksuz si nismo dopuštali u prethodna dva plasmana.

Link to comment
  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    1570

  • kud u maglu Simoviću

    1081

  • Muwan

    587

  • El Patron

    526

Top Posters In This Topic

Posted Images

Radiša je bio izuzetno limitiran golman ali nije bio kiksara. Ova druga trojica su još više limitirani irači ali niko od njih nije predstavljao igrača više za protivnika.

Link to comment

za golmana se slažem, iz dva razloga. najpre, nemamo rezervnog, niko ne zna na šta liči ovaj što sedi na klupi.

 

Živko je ušao u seriju grešaka i nesigurnost. on je solidan golman, nivo Lukača. dobar je jedan na jedan, ima odličan refleks. linijaš je, ima čuveni problem sa "cenjenjem" lopte. izgleda da i psihološki pada kada napravi par grešaka. treba što pre da izađe iz kanala, biće onda bolji. odbrana mu ne pomaže, verovatno ga je strah na levo i da pogleda. treba mu jedna dobra tekma, sa par odbrana, da se vrati.

 

u vezi priče o igraču manje, generalno se slažem. ali....treba imati u vidu da u dosta slučajeva i protivnici imaju igrača tih karakteristika....čak i više njih. nija baš da mi igramo protiv Barse, Bajerna, Juvea, PSŽ u kontinuitetu. svaka JLS ekipa ima nekoliko "igrača manje". pa ni ovaj BATE koji sam gledao, nisam siguran da i oni ne pate od iste boljke. hoću reći, jeste to nama minus, ali minus koji, u većini slučajeva, potre minus koji protivnik ima.

Edited by Ted
Link to comment

Kao što sam rekao, ajde neka bude da su svi problemi u odbrani rešeni dovođenjem Lomića. Ostaje nam kiksara na golu i igrač manje u veznom redu, da tako napadnemo LŠ. Takav luksuz si nismo dopuštali u prethodna dva plasmana.

 

Ali moraš uzeti u obzir kako je tim posložen. Tim je posložen tako da problemi u odbrani dolaze do izražaja duplo nego u nekoj drugoj formaciji, jer je Jevtović osuđen da bude jedini igrač u veznom redu koji je defanzivno orijentisan, samim tim ima više prostora po bokovima, to se vidi ne samo po Petroviću nego i po Vulićeviću. Za svo vreme koje je do sada Vulićević proveo u Partizanu nikada nije bio ovako šupalj kao na početku ove sezone, razlog za to je što igramo napadački, uvek smo hteli da gledamo takav Partizan koji igra na gol više, dobija 4:2, gubi 2:3. Ja stvarno nemam problem sa tim i ubeđen sam da možemo da prođemo BATE ako ne budemo menjali tu orijentaciju. Za nešto više u Evropi, za konkurentan nastup je potrebno da imaš baš igrače koje prave razliku na tim kritičnim pozicijama štopera i zadnjeg veznog. Ako se složimo da i ove igrače koje smo doveli u ovom prelaznom roku nismo baš očekivali da će doći, nismo baš naviknuti da dovodimo krštene igrače i to dosta rano u prelaznom roku, onda uviđaš valjda koliko je realno očekivati još par pojačanja. Mislim da o tome možemo da sanjamo samo ako se kvalifikujemo za LŠ. Jbg Zvezda je dovela 15 igrača ovaj prelazni rok ponovo, ali se možemo složiti da to i nije baš normalno.

Link to comment

nije on kiksao samo protiv Steaue, on kiksa konstantno. koliko je meni poznato on je svojevremeno iz veze prekomandovan u odbranu, što je očito bila vrlo loša ideja.

 

ako si primetio protiv Vojvodine, kada je ušao kapiten, bila je situacija kad se Petrović zlopati u duelu sa protivnikom i prilazi kapiten i pokazuje mu kako se uzima lopta. onda imaš situaciju kod trećeg gola koji smo primili kada čovek, protivno zdravom razumu, igra glavom i izbacuje tri protivnika u gol šansu. da ja samo propustio loptu, verovatno ništa ne bi bilo. on naprosto bira najgora rešenja u kritičnim situacijama i to je, nažalost, pravilo. a na poziciji na kojoj igra ima dosta takvih situacija.

činjenica je i da su napadi protivnika išli uglavnom preko strane Petrovića, što naravno nije slučajno.

 

dolaskom Lomića trebalo bi da imamo podjednak kvalitet sa obe strane, a za očekivati je da Fabrisio i Abu budu lišeni nekih od muka i nevolja koje su do sada imali. plus imamo dobrog izvođača prekida i slobodnjaka.

 

Ovako nesto sam i ja pomislio. Nekako mi deluj nemoguce da su skolovali momka da bude bek a ne zna tu duznost uopste da obavlja. Jedino je ovo logicno. S druge strane, imamo skolovanog levog bwka i treba ga pustati da igra na, uslovno receno, laksim utakmicama (bogosavac).

Sad imamo problem sa viskom neupotrebljivih igraca koji primaju platu: petrovic, luka, ostojic, cirkovic...treba im pronaci klub do prvog septembra.

Link to comment

Jbg Zvezda je dovela 15 igrača ovaj prelazni rok ponovo, ali se možemo složiti da to i nije baš normalno.

 

Mislim da je dovela sedam, ali to ne menja mnogo poentu  :D.

Edited by Aleksandar88
Link to comment

dobro, i mi moramo sa sobom da se dogovorimo. bilo je kuknjave kad smo igrali sa dva zadnja vezna, u smislu šta će toliko, pola sredine je odbrambeno nastrojeno, bata Đora, kurac, palac....sad kad igramo sa jednim, sad ide priča kako je samo jedan odbrambeno nastrojen, da možda treba drugi.

 

ako je ideja da igramo napadački, a izgleda da jeste, to ima i neku cenu. neće moći baš da se posloži tim koji će da napada kao Brazil iz najboljih dana, a i usto vreme se brani kao Italija iz najboljih dana.

 

to naravno ne znači da treba promaja da duva nazad, to znači da tim mora da bude dobro posložen, tako da kvaliteti nadjačaju ili potru slabosti.

Link to comment

 

Arnaud Djom mogao bi da postane nova akvizicija Partizana.Kako naš portal nezvanično saznaje Kamerunac bi trebalo da potpiše trogodišnji ugovor sa Partizanom već u toku sledeće sedmice.

Đoum je igrao u karijeri za Rodu, Akišar, a poslednjih šest meseci proveo je u poljskom Lehu.

Igra na poziciji zadnjeg veznog, vrednost mu se procenjuje na oko 400 000 eura, a zastupa ga srpski menadžer Srđan Jeremić.

 

u pitanju ne neki portal volimpartizan. net

 

edit.

 

preteče me Simović

Edited by Ted
Link to comment

evo dmc smo doveli, pričao je trbojević o nekom klincu '96 golmanu koji je biser™ škole, i o celom tom 1996. godištu kao o nečemu vanserijskom.

 

ništa briga ništa stres

:fantom:

Link to comment

al mladunci imaju priliku da vide kako je živkara dobro prošao što je ostao + lukić(koji je to godište) je već potpisao

 

novi vetrovi u humskoj

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...