Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2015/2016


dranata

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    1570

  • kud u maglu Simoviću

    1081

  • Muwan

    587

  • El Patron

    526

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobar je bugarski Romario ne zajebavajte...

+1

 

proba ga kizara da vidi od čega je. ne bi me začudilo da u batetu počne šaponja, a da tuta uđe u drugom poluvremenu.

Link to comment

Trener javno kritikovao bozinova: "niko u partizanu nije zadovoljan njegovim igrama.vec mesec dana igra utakmice i jos nije pruzio partije koje se od nega ocekuju".

 

Pridruzujem se kritikama.

 

Ali nijedna losa rec o levom beku, interesantno..

Kiza kad insistira na ofanzivnoj igri tu podrazumeva aktivno učešće oba defanzivna spoljna. Petrović ispada tako što ode preduboko tamo gde bi Bakar trebao da bude, ne stiže da se vrati da brani kontru i polukontru, pa Fabrisio pokriva tu stanu ponekad izlazeći do same aut linije, zato je i Brazilac par puta ispadao.

Ne bih da branim Petrovića jer je kiksao kod oba gola protiv Steaue, ali mu Kiza daje zadatke koje ovaj ne može da ispuni. Vuličević ima isti problem, samo što mu Andrija više pomaže pa se to slabo primećuje.

 

Ovo sa Lomićem, kakvim takvim, u ovom trenutku, je prijatna vest!  :) 

Link to comment

Kiza kad insistira na ofanzivnoj igri tu podrazumeva aktivno učešće oba defanzivna spoljna. Petrović ispada tako što ode preduboko tamo gde bi Bakar trebao da bude, ne stiže da se vrati da brani kontru i polukontru, pa Fabrisio pokriva tu stanu ponekad izlazeći do same aut linije, zato je i Brazilac par puta ispadao.

Ne bih da branim Petrovića jer je kiksao kod oba gola protiv Steaue, ali mu Kiza daje zadatke koje ovaj ne može da ispuni. Vuličević ima isti problem, samo što mu Andrija više pomaže pa se to slabo primećuje.

 

Ovo sa Lomićem, kakvim takvim, u ovom trenutku, je prijatna vest!  :)

ma daj, petrovic u duel igri ne znam da li je ikada oduzeo loptu protivniku ili makar cusnuo u aut. to kada se desi prodje halejeva kometa..

Link to comment

 

Ne bih da branim Petrovića jer je kiksao kod oba gola protiv Steaue, ali mu Kiza daje zadatke koje ovaj ne može da ispuni. Vuličević ima isti problem, samo što mu Andrija više pomaže pa se to slabo primećuje.

 

 

nije on kiksao samo protiv Steaue, on kiksa konstantno. koliko je meni poznato on je svojevremeno iz veze prekomandovan u odbranu, što je očito bila vrlo loša ideja.

 

ako si primetio protiv Vojvodine, kada je ušao kapiten, bila je situacija kad se Petrović zlopati u duelu sa protivnikom i prilazi kapiten i pokazuje mu kako se uzima lopta. onda imaš situaciju kod trećeg gola koji smo primili kada čovek, protivno zdravom razumu, igra glavom i izbacuje tri protivnika u gol šansu. da ja samo propustio loptu, verovatno ništa ne bi bilo. on naprosto bira najgora rešenja u kritičnim situacijama i to je, nažalost, pravilo. a na poziciji na kojoj igra ima dosta takvih situacija.

 

činjenica je i da su napadi protivnika išli uglavnom preko strane Petrovića, što naravno nije slučajno.

 

dolaskom Lomića trebalo bi da imamo podjednak kvalitet sa obe strane, a za očekivati je da Fabrisio i Abu budu lišeni nekih od muka i nevolja koje su do sada imali. plus imamo dobrog izvođača prekida i slobodnjaka. 

Edited by Ted
Link to comment

To je minoran pomak i teško da će biti dovoljan. Imamo kiksaru na golu za početak, posle toga ide nešto još uvek nedefinisano na levom beku i štoper koji zbog tog nedefinisanog fenomena i sam postaje kiksara. Ajde da budemo optimisti da Lomara u svojim 30-im još nešto vredi i da će se taj opšti haos u zadnjoj liniji nekako iznivelisati, ostaje nam kiksara na golu i ispred te kiksare odbrambena linija koja je u najboljem slučaju suv prosek. U veznom redu imamo jednog igrača koji doprinosi timu ako igra ofanzivno ali ukoliko igra defanzivno to je katastrofa u najavi. Takođe imamo Babovića koji predstavlja čistog igrača više za protivnika. Sve to zajedno daje malkice previše početne prednosti protivnicima u Evropi plus Voši i Čuki u Srbiji. Praktično je nemoguće pokrpiti toliko rupa.

Link to comment

mrzi me da trazim po "nasem" topiku nekoliko godina unazad, al' su svi komentari iz poslednjih par dana za "kiksalda", preslikani komentari na lomiceve "bravure" iz tog perioda. petrovic je uzasan, al ne dobijamo bogznakakav upgrade s lomarom.

dodatno, par ljudi je lepo primetilo problem netrcanja i nepomaganja veznjaka (+abubakara, stagod on igrao), pa je teret na zadnjoj liniji jos veci. petrovic, pored ociglednog problema da se (blago receno) ne snalazi pod pritiskom, ima mnogo veci zajeb s fizikalijama, jedva da je nesto visi od 1.70, nema 70ak kilograma, a nije dovoljno brz da kompenzuje ove "nedostatke". s lomicem tu i dobijamo nesto, al' se ne secam nijednog igraca partizana kome su protivnici vise puta loptu proturali loptu kroz noge do njemu. uglavnom, cak i da dodje potpuno spreman, po toj strani, s abubakarom ispred, dornelasom pored, te zivkom pozadi (i uvek babovicem u mislima), mnogo tanko delujemo pred beloruse, koliko god oni ocajni bili :(

 

edit: sad vidim, maltene dupli post kao beowl :)

Edited by Nebojsa
Link to comment

u zadnjoj liniji je haos zato što se čekalo sto godina da se reši problem koji je bio svima poznat. opet se išlo na sistem "ako prođe prođe" i naravno nije prošlo. u poslednjem mandatu rekao bih da je Lomić bio jedan od boljih igrača Partizana, a u međuvremenu nije igrao na Tajlandu i Hongkongu, nego u Rusiji. mislim da fizička sprema kod njega nikada nije bila problem, pa neće ni sada, jer je prošao pripreme, odnosno ne dolazi sa Halkidikija nego sa priprema.

 

Fabrisija još ne bih otpisivao, em je imao nesreću da se povredi, em je imao nesreću da igra sa Petrovićem, a na sve to nama najvažnije tekme dolaze na početku sezone, odnosno pritisak je najveći tada. očekujem da ustali formu i bude bolji. mnogo veći problem je odsustvo bilo kakve alternative. ova dvojica što su rezerve nisu ni za Teleoptik dobri.

 

jedini nerešiv problem sada je Babo i sa time se moramo pomiriti.

Link to comment

Lomic je dobro resenje(pod uslovom da dolazi fizicki spreman) jer mu ne treba prilagodjavanje i sto donosi kvalitet vise u prekid igri! Sto se tice defanzivnih zadataka, daleko je od sigurnog igraca ali opet nije  gori od Petrovica, tako da ovim transferom mozemo biti samo na dobitku... Sto se tice golmana , tu bi isto trebalo reagovati sto pre, posebno jer ne iziskuje neko preterano prilagodjavanje. Igrati grupnu fazu nekog evropskog takmicenja sa Zivkom i nekim juniorom je vise nego neozbiljno!

 

p.s. Naravno tu je i velika zelja da dodje neki ozbiljan igrac na Babovicevo mesto, ali treba biti realan i prihvatiti da ga samo povreda moze odvojiti od prvog tima , ma koliko lose igrao ...

Link to comment

jedini nerešiv problem sada je Babo i sa time se moramo pomiriti.

+1

 

babo je imao svetle momente ove sezone doduše trajali su kratko, ali ih je bilo. pogotovu u evro(aziji)pi, ja od babinja ne očekujem, da bude pirlo, par kikseva, par dobrih lopti i to je to. asistencija za gol ili sam pogodak su čist ćar.

 

da se pokrpe te rupe o kojima se priča, lb volkov, cb ivanov, zadnji vezni juca, gk stojković npr. mi bi sada željno iščekivali žreb u nionu i polemisali da li ćemo biti drugi ili treći u grupi. ovako nam ostaje da se patimo, jinxujemo i prizivamo fortunu.

Link to comment

kad uđemo u lš na uefakom ćemo pratiti naprednu statistiku. verujem da će mnogi biti iznenadjeni.

:fantom:

 

e

kad pomislim da je babi zamena ludi ringla, nekako ga gledam drugačijim očima

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Nije njemu zamena ringla nego Kapiten. Imajući u vidu koliko Kapiten može u ovom trenutku u karijeri, može se komotno reći da on i nema zamenu.

 

Ne znam šta ima da se polemiše uopšte oko Lomića, Lomić je tri puta bolji od Petrovića, Petrović je kiks koji čeka da se dogodi, da na njegovoj strani igra Kanavaro iz najboljih dana, Kanavaro bi bio žabarska prevara. Čovek je već protiv Steaue ne mogao nego trebao da nas košta Evrope i svega, a oni su majstori čekali još 10 dana posle toga da dovedu nekog na njegovoj poziciji. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...