Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Božović i zvanično do 2018.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Шта је требало да уради? Да оде? ^_^

Link to comment

@kralj: Verovatno takav pristup u Football Manageru daje rezultat. U zivotu je ipak malo drugacije. Grujic je npr. dobitovao pre par sezona u mecu sa Vojvodinom u poslednjem kolu sezone kada smo pukli ko kruske. To je bilo 2 godine pre nego je dobio sansu kod Bozovica. Delovao je kao potpuni dunster, cak su ga neki i ovde tako okarakterisali nakon te utkamice.

 

Neki igraci ranije sazru. Npr. Mitrovic je sa 17 godina delovao isto kao i sada. S druge strane Ninkovic koji je slovio za 10 puta veceg talenta ni dan danas nije sazreo (fizicki cak i jeste, psihicki ko zna dal ce ikad). Ljajic je najavljivan kao talenat reda velicine Pixija, a ni Jovetic nije bio daleko. Pa cak i oni su delovali traljavo kada su usli u tim. To se brzo zaboravi, ali i oni su poprilicno pljuvani kao precenjeni igraci - i ovde i generalno u javnosti.

 

Svaki igrac je prica za sebe - kakav je fizicki, kakav je psihicki, kakvog je mentalnog sklopa itd. Koliko je lose da ne dobijaju priliku dok su mladi (sto je kod nas dugo bio slucaj), toliko je lose ubaciti ih prerano da sagore. O takvim igracima se manje pise, jer ih ljudi brzo zaborave. Posle kad ih neko i pomene, krene prica kako oni i nisu bili u stvari toliki talenti, kako su bili ovakvi ili onakvi.

 

Joveljic jeste talentovan igrac, ali je recimo Luka Jovic 10 puta veci potencijal pa je pokazao jako malo za srpskog Falkaa, a bio popljuvan kao da je mator konj. S druge strane Grujic se vukao po tamo nekim Kolubarama, pa onda bljesno kao mator igrac u 18oj godini...

 

Mislim da je to jedna od stvari koje su sada znacajno bolje u klubu, a to je da se misli o mladim igracima i njihovom ulasku u prvi tim.

 

Evo, npr. ako mene pitas, ja sam siguran da ce pre sansu u provm timu dobiti Uros Racic, nego Joveljic. Dovoljno je bilo onih 15 minuta protiv Olyja da se vidi kako izgleda pored svih ostalih igraca. Joveljic bi tu delovao kao njegov mladji brat...

Pa neka deluje, neka ga i popljuju eksperti sa PPP, koga briga. Zviždao je stadion i Deji Savićeviću, vrlo važno... Ja ne znam ni jednog jedinog igrača koji je prerano dobio šansu i zbog toga "sagoreo" i poslao karijeru tamo gde sunce ne sija.

 

Luka Jović nije dobio adekvatnu šansu. Prošle sezone je igrao kud i kamo manje od Parkera, ove je zbog imovinskih odnosa imao mesto u timskoj hijerarhiji iza Sikimića.

 

U Đurićevom (i ranijim) Partizanu on bi bio glavni igrač. Ma i u ovom sad. Baš kao što Nemanja Mihajlović u svim Zvezdama do sad terena ne bi video.

 

Moguće da se promenila strategija glede mladih igrača (mada sam bliži da poverujem da je to ekskluziva namenjena isključivo ovoj generaciji), ali daleko je to od onoga što treba da bude.

Link to comment

Pa neka deluje, neka ga i popljuju eksperti sa PPP, koga briga. Zviždao je stadion i Deji Savićeviću, vrlo važno... Ja ne znam ni jednog jedinog igrača koji je prerano dobio šansu i zbog toga "sagoreo" i poslao karijeru tamo gde sunce ne sija.

Јовељић нема снаге за сениорски фудбал и ту сво дрндање престаје.

Роналдо је са 17 година био стандардан у Спортингу. Меси је у тим годинама одиграо седам утакмица у Примери, укупно 72 минута... Поређење са Партизановим играчима је

глупаво. Влаховић је висок 186 и има скоро осамдесет кила.

 

Luka Jović nije dobio adekvatnu šansu. Prošle sezone je igrao kud i kamo manje od Parkera, ove je zbog imovinskih odnosa imao mesto u timskoj hijerarhiji iza Sikimića.

Лука Јовић је одиграо 23 утакмице, Сикимић 11... махом 6 до 10 минута.

Не причај напамет.

Михајловић је иначе Грујићева и Плавшићева генерација... тако да опет причаш напамет.

Link to comment

Mislim da stvarno ne postoji utemeljenje za iskaze kako mladi igraci nisu dobili sansu. Lalatovic ih je uveo u prvi tim, Vule, Rile, Gruja i Jovic, nakon toga su svi ostali ili u prvom timu ili kao jedna od tri izmene koja ulazi na svakoj utakmici ako ne startuje. Jovic je zanemaren tek kad je Bozovic preuzeo klub, a on uveliko bio prodan, te i nije bilo previse smisla forsirati ga, pogotovo ne ispred Huga.

Link to comment

Lolo jedan, kao ne znas, navlacis na ban :D

 

Koreografija protiv Olmpijakosa na severu, UEFA crnim slovima na crvenoj "podlozi" i transparent, nesto tipa "podrzavate terorizam". Asocijacija na prijem Kosova u UEFA...

 

Nigde se po medijima ne pominje kazna, nego Dzon zaebava! :)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...