Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Ako bih negde zamerio grofu, to je minutaza babunskog i donekle stojanovica. Mozda su mogli i oni da dobiju minute slicno risticu cisto da se dobije slika gde su tacno. Ovako mi se cini da smo premalo videli.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Zvezdin skaut Marko Mitrovic

 

Ako zanemarite izvor, vrlo zanimljiv tekst

Ja sam njega kao informisanog odavno skautirao na jednom drugom forumu :)

 

Sad vidim da pise da nema nista od Veiltona.

 

 

I nemojte vise o Velitonu. Ima oko 700.000 u Mersinu, oni mu nude 1,2 mil da produzi ugovor i vrati ih ekspresno u 1. ligu. Ima jos dosta ponuda iz Turske sve se vrte oko milion eura godisnje, ali on trazi jos milion na ruke, tako da nece biti cudno ako zavrsi na kraju u nekoj od arapskih liga ili jos jacem turskom klubu.

 

 

Pocetkom aprila je pisao da se na leto dovode dobri i skupi strendzeri mada je tada i Terzic to pricao pa kasnije promenio plocu.

Edited by katamaran
Link to comment

Nije ni Ljajić napunio 17 pa je igrao CL kvalifikacije, Jovetić je sa 17 zabadao het-trik, Andrija Živković je bio redovni starter sa 16, a svi su i danas su fizički inferiorni gde god da igraju. Za to vreme su u Zvezdi mladi igrači propadali zbog "slabe konstitucije i postepenog uvođenja u seniorski fudbal", a zapravo uglavnom zbog menadžerskih peripetija. Hajde što su propadali, nego nisu ni šansu dobijali. Super mi ovo: Partizan daje Vlahoviću da igra da bi ga unovčio...

 

Joveljić ako je procenjen za najvećeg prospekta, treba da igra. Iz svake generacije najtalentovaniji igrač njegovog uzrasta treba da bude deo rotacije prvog tima, a ako se pojavi neko poput Luke Jovića, da bude i nosilac igre.

Link to comment

Situacija sa Andrijom je specifična, mislim da se navijači ne bi bunili. Postoji priča da je dečko veliki zvezdaš i doneo bi ogroman kvalitet Zvezdi što bi bio strašan šamar za Partizan. Ipak, smatram da ne postoji mogućnost za to, jer porodica Živković ne bi bila toliko “tvrda” u stavu da ne produži ugovor sa Partizanom da nema nešto ozbiljno. Mislim da je to više želja nego realnost - kaže Terzić.

Imao je šta da kaže i na račun Tomislava Karadžića pogotovo kada su privatne stvari u pitanju.

- Proziva me da sam kriminalac, može da kaže “Terziću, loše vodiš Zvezdu” i tu da se argumentovano borimo do kraja. To što je on uradio je ružno, pa jel' on studirao na Sorboni i Kembridžu i izmislio penicilin? Brate, nisi, već si švercofao naftu. Kako si ti to napravio velike pare - oštar je bio Terzić.

Link to comment

@kralj: Verovatno takav pristup u Football Manageru daje rezultat. U zivotu je ipak malo drugacije. Grujic je npr. dobitovao pre par sezona u mecu sa Vojvodinom u poslednjem kolu sezone kada smo pukli ko kruske. To je bilo 2 godine pre nego je dobio sansu kod Bozovica. Delovao je kao potpuni dunster, cak su ga neki i ovde tako okarakterisali nakon te utkamice. 

 

Neki igraci ranije sazru. Npr. Mitrovic je sa 17 godina delovao isto kao i sada. S druge strane Ninkovic koji je slovio za 10 puta veceg talenta ni dan danas nije sazreo (fizicki cak i jeste, psihicki ko zna dal ce ikad). Ljajic je najavljivan kao talenat reda velicine Pixija, a ni Jovetic nije bio daleko. Pa cak i oni su delovali traljavo kada su usli u tim. To se brzo zaboravi, ali i oni su poprilicno pljuvani kao precenjeni igraci - i ovde i generalno u javnosti. 

 

Svaki igrac je prica za sebe - kakav je fizicki, kakav je psihicki, kakvog je mentalnog sklopa itd. Koliko je lose da ne dobijaju priliku dok su mladi (sto je kod nas dugo bio slucaj), toliko je lose ubaciti ih prerano da sagore. O takvim igracima se manje pise, jer ih ljudi brzo zaborave. Posle kad ih neko i pomene, krene prica kako oni i nisu bili u stvari toliki talenti, kako su bili ovakvi ili onakvi. 

 

Joveljic jeste talentovan igrac, ali je recimo Luka Jovic 10 puta veci potencijal pa je pokazao jako malo za srpskog Falkaa, a bio popljuvan kao da je mator konj. S druge strane Grujic se vukao po tamo nekim Kolubarama, pa onda bljesno kao mator igrac u 18oj godini... 

 

Mislim da je to jedna od stvari koje su sada znacajno bolje u klubu, a to je da se misli o mladim igracima i njihovom ulasku u prvi tim. 

 

Evo, npr. ako mene pitas, ja sam siguran da ce pre sansu u provm timu dobiti Uros Racic, nego Joveljic. Dovoljno je bilo onih 15 minuta protiv Olyja da se vidi kako izgleda pored svih ostalih igraca. Joveljic bi tu delovao kao njegov mladji brat... 

Link to comment

Moja Crvena zvezda @sdcrvenazvezda 2m2 minutes ago Belgrade, Republic of Serbia

Терзић: Нико од играча неће напустити клуб до краја квалификација, осим ако Гроф Божовић не мисли другачије #kzs

 

 

Moja Crvena zvezda @sdcrvenazvezda 2m2 minutes ago Belgrade, Republic of Serbia

Терзић: На добром путу смо да већ до 13.јуна и почетка припрема нађемо квалитетна појачања и инвестирамо у пројекат #kzs

 
Moja Crvena zvezda @sdcrvenazvezda 2m2 minutes ago Belgrade, Republic of Serbia

Терзић: У наредној сезони ћемо бити много јачи него ове #kzs

 
 
lik je zver
 
 
 
 
Edited by Nikodije
Link to comment

@kralj: Verovatno takav pristup u Football Manageru daje rezultat. U zivotu je ipak malo drugacije. Grujic je npr. dobitovao pre par sezona u mecu sa Vojvodinom u poslednjem kolu sezone kada smo pukli ko kruske. To je bilo 2 godine pre nego je dobio sansu kod Bozovica. Delovao je kao potpuni dunster, cak su ga neki i ovde tako okarakterisali nakon te utkamice.

 

Neki igraci ranije sazru. Npr. Mitrovic je sa 17 godina delovao isto kao i sada. S druge strane Ninkovic koji je slovio za 10 puta veceg talenta ni dan danas nije sazreo (fizicki cak i jeste, psihicki ko zna dal ce ikad). Ljajic je najavljivan kao talenat reda velicine Pixija, a ni Jovetic nije bio daleko. Pa cak i oni su delovali traljavo kada su usli u tim. To se brzo zaboravi, ali i oni su poprilicno pljuvani kao precenjeni igraci - i ovde i generalno u javnosti.

 

Svaki igrac je prica za sebe - kakav je fizicki, kakav je psihicki, kakvog je mentalnog sklopa itd. Koliko je lose da ne dobijaju priliku dok su mladi (sto je kod nas dugo bio slucaj), toliko je lose ubaciti ih prerano da sagore. O takvim igracima se manje pise, jer ih ljudi brzo zaborave. Posle kad ih neko i pomene, krene prica kako oni i nisu bili u stvari toliki talenti, kako su bili ovakvi ili onakvi.

 

 

Један Меси није изборио мјесто у првом тиму до 19, али ће Звезда да разбије квалификације са Јовељићем.

 

:lol:

Link to comment

Imalo se šta videti i u subotu i u nedelju na Marakani. Protiv Vojvodine se video određeni potencijal igrača u veznom redu. Kotrljala se lopta, ali nismo bili dovoljno konkretni, niti igrači imaju mečeve u nogama, niti smo izveli kompatibilnu ekipu. Na sve to je Edson imao očajan meč...

 

Očekivao sam veći vašar u nedelju protiv Olympiakosa, ali je bila prilično dobra utakmica. Grcima je očigedno bio potreban jak meč posle 15ak dana pauze pred finale kupa, a nama je ovo bila odlična priprema. Delovali smo solidno, pogotovo kada se uzme u obzir da je Orlandić igrao centarfora. Solidna transformacija iz odbrane u napad i korektni pozicioni napadi. Isto tako su se videli minusi u fazi tranzicione odbrane i tehnička ograničenost određenih igrača. Novozelanđanin ima brzinu, a i na sve to grize. Nemam dovoljno dobar uzorak, ali mislim i da je relativno fin na lopti. Isto tako se videlo i da malo kubiri sa taktičkom obukom i snagom. Ako je uzorak sa utakmice validan, ne bi bilo loše da ga potpišu i zadrže u klubu kao igrača u razvoju, možda čak i na dvojnoj registraciji (ako su dozvoljeni stranci u PLS).

 

---

 

Tražimo promenu sistema takmičenja i povećanje broja stranaca:

 

Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić izjavio je da će klub uputiti zahtev da se promeni sistem takmičenja u Superligi i ukine plej-of uoči kojeg se "dele" bodovi.
"Takmičenje je nakaradno. Na jedan način je devalvirana energija i vreme koje se utroši posle 30 utakmica. Čitava ideja je nesportska i učinićemo sve da se to pravilo ukine. Samo dve zemlje od 54 u Evropi igraju tako", rekao je Terzić na stadionu Rajko Mitić.
Uporedo, Terzić je izrazio želju da se poveća broj stranaca u Superligi, nakon što to pravo u protokolu za meč imaju četvorica fudbalera iz inostranstva i dvojica iz bivše Jugoslavije.
"Ako idemo ka Evropskoj uniji, onda bi trebalo i tih pravila da se pridržavamo. Pokrenućemo inicijativu“, jasan je bio Terzić.

 

Link to comment

 

 

Neki igraci ranije sazru. Npr. Mitrovic je sa 17 godina delovao isto kao i sada. S druge strane Ninkovic koji je slovio za 10 puta veceg talenta ni dan danas nije sazreo (fizicki cak i jeste, psihicki ko zna dal ce ikad). Ljajic je najavljivan kao talenat reda velicine Pixija, a ni Jovetic nije bio daleko. Pa cak i oni su delovali traljavo kada su usli u tim. To se brzo zaboravi, ali i oni su poprilicno pljuvani kao precenjeni igraci - i ovde i generalno u javnosti. 

 

 

 

Mitrovic je slucajno dobio priliku jer nije imao ko drugi da igra, njega niko i nije spominjao da je neki veliki talenat, osim sto je bio jak kao bik.

Ljajica jesu pljuvali zato sto je takav igrac koji ne trci previse, ali Jovetica mislim da nisu ni najveci kriticari. Te sezone sa Djukicem je bio najbolji igrac ispred Moreire, Zuke, Dijare. Njemu se bilo ostajalo jos u Partizanu, ali su ga prodali zbog toga sto je 50% islo menadzerima.

Ni Vlahovic mozda ne bi dobijao ovako rano sansu u Partizanu, ali on je jedini napadac pored Bozinova trenutno. 

Link to comment

Zvezdin skaut Marko Mitrovic

 

Ako zanemarite izvor, vrlo zanimljiv tekst

 

Jedan clan Vesicevog foruma intervijuisao drugog clana.

 

Zaboravio da ga pita ko skautira Orlandica, Sikimica i popa Jovovica?

Link to comment

pop Jovovic fine statse u OFK. I komsije nagnao.

 

www.transfermarkt.co.uk/vladimir-jovovic/leistungsdatendetails/spieler/246827/plus/1?saison=2015&verein=&liga=&wettbewerb=&pos=&trainer_id=

Edited by katamaran
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...