Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

 

Božović je "duhovit", ali je ovo ubedljivo najgori sistem koji može da se osmisli. Zašto se obezvređuje igranje u prvih 30 kola. Zašto se nagrađuju timovi koji nemaju konstantu tokom sezone. Da ne bude zabune, ja sam ovo pisao i pred početak sezone, kada sam mislio da će Zvezdi više odgovarati ovaj sistem u tekućoj sezoni.

Link to comment

ama, potpuno je sumanuto nelinearno uzimati bodove, što si uspešniji, više ti uzima. pa nije ovo poreska politika već sportsko takmičenje. ne možeš na silu napraviti interesantno takmičenje.

Link to comment

Ja to vidim kao jos 1 pokusaj da se proba nesto novo. Pokusali smo sa smanjenjem broja klubova, pa smo prosirili ligu, pa smo uveli "trokruzni sistem", aj sad malo da se igramo i plejofa.

 

Budalastine.

Link to comment

U prethodnom sistemu igralo se 30 utkamica. U ovom novom igra se 37. Neko je lepo primetio da mi igramo isuvise malo utkamica u toku godine. Imamo pauzu od skoro 3 meseca u sred sezone, a takmicenje nam je ionako nezanimljivo jer se sve svodi na borbu 2 tima, koja kad se resi u oktobru dodatno unazadi pracenje istog. 

 

Sa te strane, ja nisam protiv toga da se proba neki nov sistem, ali ovaj definitivno nije dobar. Mozda je Zvezdina dominacija malo otezala situaicju da se objektivno oceni sistem, ali stvarno je ispalo potpuno bez veze, iako uopste ne utice na borbu za titulu, jer je ista odavno resena. 

 

Po meni, glavni problem klubova je kvalitet. On se ogleda kako u kvlaitetu igraca tako i u nedostatku infrastrukture. Liga od 12 klubova je maksimum koji srpski fudbal moze da da. Pa nek se igra trokruzno. Eventualno da bude 10 klubova, pa cetvorokruzno. Ali prvi i glavni preduslov je da klub koji ne ispunjava uslove takmicenja NE MOZE da igra ligu i tacka. Obezbedi uslove, pa onda igraj. 

 

Gledamo utakmice bilo koje lige i onda odgledas Borac - Zvezda i poslednje sto primetis je fudbal. Kad ti posle nacrtanih terena u Evropi nikne ona oranica u Cacku na TVu, sta od fudbala i mozes da vidis? 

 

A sam sistem takmicenja bi tu bio vise kao neki dodatak zanimljivosti takmicenja. 

 

U nasem fudbalu je dakle potreban potpuni rez i postavljanje sistema iz pocetka. Dok Tolo i njegovi pajtosi stvarno ne odu, od toga nema nista. Na zalost, ne verujem ni da ce biti nesto i kad dodju neki drugi, jer tesko da ce doci neko normalan sa jasnom idejom i vizijom. Sve i da Tolo ode, docice neki novi Tolo u pokusaju, kome ce glavni cilj da bude da zadovolji sitne intrese ragiona i lokala, da bi sto duze ostao tu gde jeste, da bi raspolagao prilicno ozbiljnim sredstvima koje FSS ima. To ne znaci da Tolo ne treba da ode, jer samo ako menjamo moze da se desi da dodje neko normalan jednog dana...

 

Al kad pricamo o tome sta bi trebalo, osnova bi bila da se podvuce crta, jasno definisu minimalni uslovi infrasrtukture i organizacije klubova i da tu nema ni trunke popusta. Nemas stadion? Ne, ne mozes da igras na Vracaru, narednih 10 godina dok ti se ne sredi stadion. Moze, al ne u Super ligi. Kad sredis stadion, pa ponovo izboris visi rang, onda izvoli. Svaki kompromis na ovu temu obesmisljava dalu pricu o bilo kakvom sistemu.

Edited by adasevic
Link to comment

Адашевићу, фудбал осликава стање у држави. Пошто иста не  постоји све ово што си написао је вежба из лепог писања.

Link to comment

Al kad pricamo o tome sta bi trebalo, osnova bi bila da se podvuce crta, jasno definisu minimalni uslovi infrasrtukture i organizacije klubova i da tu nema ni trunke popusta. Nemas stadion? Ne, ne mozes da igras na Vracaru, narednih 10 godina dok ti se ne sredi stadion. Moze, al ne u Super ligi. Kad sredis stadion, pa ponovo izboris visi rang, onda izvoli. Svaki kompromis na ovu temu obesmisljava dalu pricu o bilo kakvom sistemu.

 

Ovo je zaista kljucno ali se, na zalost, nikada nece desiti ili bar ne dok neki od Toletovih pajtasa i mnogobrojnih kumova ne osnuje firmu za dreniranje terena i izradu busena od trave pa da im Tole nabaci posao i mazne procenat. Napravi covek ono poselo u Pazovi da imaju gde zoranitosici da dovode kurve, instalira montazne reflektore po raznim srbijanskim njivama sa sijalicama od 60 vati, sad planira da se seli s Terazija na Dedinje, sve ce da uradi i na razne budalastine ce da potrosi pare samo nema sanse da subvencionise klubove da imaju krstenu podlogu na kojoj moze da se igra, da se igraci ne lome po raznim dzombama i barama.

Link to comment

- ti reflektori će trajati 50 godina, trava će biti za zamenu posle 5, da ste vi na čelu saveza u šta bi ste ulagali, u reflektore kao spomenik za života (setimo se đilasa i mosta na adi) ili u teren koji će biti uništen nakon koncerta zvezda granda...

- postavljanje reflektora košta oko 1,5 milku €, novi travnjak je 150k....

- vi u srbiji očekujete da uprave klubova ulažu u vrhunske terene kada je vama grad renovirao isti za potrebe uneverzijade a pfc-u fss jer uprava nije mogla da u tih 10 godina izdvoji 150k € jer su obrnuli samo 150 miliona za taj period, pa kako će neki radnički ili borac to da finansiraju?

- i na kraju loši tereni su i deo taktike kada se igra protiv tehnički superiornije ekipe kao i bunkeri nažalost

- sistem je loš, prvenstvo koje počinje u 3 nedelji jula, gde se u prvih 5 meseci odigra 22 kola + 2 meča u kupu je poguban za ekipu koja igra u evropi 6/8 mečeva u kvalifikacijama + 6 u grupama to je preteranih 36/38 utakmica, a sve kao posledica pravdanja naših klubova kada ispadnu u sred leta kako je protivnik bio u prednosti jer se kod njih igra takmičenje dok naše počinje tek sredinom avgusta

- dobar izgovor para vredi :D  a ovaj sistem će to dokazati ili ne, vrlo brzo za 2-3 godine će ga ukinuti imo, do tada će biti kamen oko vrata ekipama koje se dočepaju evropske jeseni

 

- evo predloga asimetričnog playoff-a :happy:  prvenstvo sa 14 klubova, nakon 26 kola bi se delilo na playoff sa 6 timova i playout sa 8, u playoff-u bi se igralo po dvokružnom sistemu a u playout-u po jednokružnom

- tako bi poslednja 2 meseca sezone gledali duele najboljih timova u srbiji koji bi u međusobnim mečevima odlučivali ko će u lš a ko u le pri čemu bi praktično svi imali šansu za to (nakon podele bodova posle 1 faze) jer bi mi 3 i 4 ekipa igrale meč za predstavnika le ili 4 i 5 ako neko od prve 3 uzme kup

Link to comment

Grof se sprda sa njima. Dobice ih sa Rendulom, Cvetkom i Sikimom u spicu! :Hail:

 

:lolol:

 

edit @ Harper: 18h

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

Iz istih razloga kao i u drugim sportovima u kojima postoji plejof, pretpostavljam

 

Nazovi me staromodnim, ali meni košarka je košarka, fudbal je fudbal. Uostalom, košarka je poreklom sa drugog kontinenta, a fudbalu je iz Evrope.

 

Za one koji vole da igraju na rezultat tu je kup takmičenje, dok prvenstvo pokazuje konstantnost.

 

Njihov pokušaj da zadrže interes je vrlo poguban jer nagrađuje timove koji igraju kampanjski. Ceo problem je u nekvalitetu lige, ali se to ne može nadoknaditi nekim fiktivnim peglanjem razlike. Četiri derbija je mnogo, ali je zato tri taman. Meni se ne dopadaju sistemi koji nisu double round robin, ali bih čak i tu progledao kroz prste kada ne bi podelili ono što je pre toga stečeno. Oni su se vodili sa dva krijterijuma, prvi je da povećaju zanimljivost, a drugi je da povećaju broj utakmica. Drugi problem mogu da reše na različite načine, jer je zaista potrebno više od 30ak utakmica u sezoni (pričam o običnom JSL timu), ali se mora staviti akcenat na igranju tokom proleća (a ne jeseni) i naći način da se poveća broj kvalitetnih mečeva, a ne samo mečeva.

 

Na sve to i ovo što je gone fishing napisao o broju mečeva tokom jeseni u slučaju ulaska u evropska takmičenja. Taj broj mečeva je ozbiljan poduhvat za timove iz liga petice, a ne za naše uslove gode timovi jedva da imaju po postavu korektnih igrača.

Link to comment

Да ли је ово Дарјан ио бунике или ми стварно играмо са Рендулом? Бразилац је и овакав неснађен сигурнији од капитена, а Рендула је Рендула.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...