Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Bugari i pogotovo Švajcarci su drugi par cipela u odnosu na Beloruse i Kiprane. Sa ovim drugima bi možda mogli da se poredimo, ali svaki od navedenih timova ima drugačiju filozofiju unutar kluba. Bugari su Shakhtar u malom, Švajcarci odlično koriste omladinsku školu, ali i dosta ulažu u transfere mladih igrača koje nakon toga prodaju, plus što skupljaju iz Švajcarske najbolje što ne ode direktno u lige petice. Belorusi uglavnom su okrenuti ka domaćim igračima i već godinama im igra isti tim sa tek po kojom promenom, a Kiprani potpisuju strance na kilo kojima je istekao ugovor. Njihovi najbolji igrači ne mogu da mnogo toga promene u karijeri jer su uglavnom veterani pa ostaju po par sezona dok mogu da zadrže nivo kvaliteta fudbala.

 

Ovo nije opravdanje, jer sigurno je da može bolje, ali odliv igrača iz Srbije je neverovatan. Novca nema, pa svako ko na bilo koji način iskoči odlazi, u zavisnosti od kvaliteta od liga petice do Australije. Nema teorije da se kvalitetan igrač zadrži duže od godinu, maksimalno dve. Mi na leto ako budemo igrali kvalifikacije za CL i prođemo prvi dvomeč (u kojem zaista ima par protivnika koja ne bih voleo da sretnemo) mi ni u jednom meču nećemo biti favoriti, ali isto tako mislim da ni u jednom dvomeču nećemo biti bez šansi.

 

Ono što je jako bitno je da se nama sezona ne završava na kraju kvalifikacija, već dogodine u maju. Zvezda mora se spremi za kvalifikacije, ali mora da se pripremi i za domaće prvenstvo. Zbog ogromne razlike Partizan je presekao ovu sezonu zimus i uradio pripremu za narednu i bićemo u daleko većem iskušenju naredne godine.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Наравно да постоје велике разлике. Али овај успон, да га тако назовемо, није ствар која је почела прије десетак година. Сви ми памтимо кад је Партизан био фаворит у двомечу... Поента, наравно није да палим свијећу да нас неки тајкун купи, потпуно нереалан сценарио, већ да константно улагање даје резултате.

Можда лупетам, али за Звезду је практичније да буде Бате из много разлога, првенствено што нисмо у Швајцарској, нити имамо домаћег Ахметова. Наравно твоја опаска о одливу играча стоји, али то се не може ријешити без системског рада у неколико клубова. Бугарска и Румунија су, финансијски говорећи у сличној, можда и горој ситуацији од Србије, али проблим хаотичног одлива играча је далеко мањи.

Link to comment

Tesko da Zvezda moze da funkcionse kao Bate.  Belorusija je zemlja gde drzavna fabrika moze da bude vlasnik kluba i da investira u razvoj kluba.  Srbija nema (vise) takve mogucnosti.

Link to comment

Tesko da Zvezda moze da funkcionse kao Bate. Belorusija je zemlja gde drzavna fabrika moze da bude vlasnik kluba i da investira u razvoj kluba. Srbija nema (vise) takve mogucnosti.

Димитрије, аман, причам о кадровској политици, не о власничкој структури.

Најбоље би било да нас купи неки Рус, Арапин, Американац когод и обезбиједи буџет од 90 милиона... Може и неки домаћи, не мари. До тад клуб треба да се крпи колико могућности дозвољавају

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

To da ce privatizacija da ucini da ce neko bogat da kupi Zvezdu i ulozi veliki novac u nju ne izgleda mi verovato.  Ulagati u nesto sto ne donosi novac vec stvara gubitke u kapitalistickom svetu ima slabu prodju.  Klub ce da se krpi i u daljoj buducnosti prodajom igraca, malim sponzorskim donacijama, od drzavne milostinje i tu i tamo od UEFA prihoda kada im se omakne da zaigraju u LE i LS. 

Link to comment

To da ce privatizacija da ucini da ce neko bogat da kupi Zvezdu i ulozi veliki novac u nju ne izgleda mi verovato.

Извините Димитрије, али дјелује ми се да нисте прочитали шта сам написао прије сат времена. Погледајте још једном, ако вам није тешко.

Ulagati u nesto sto ne donosi novac vec stvara gubitke u kapitalistickom svetu ima slabu prodju. Klub ce da se krpi i u daljoj buducnosti prodajom igraca, malim sponzorskim donacijama, od drzavne milostinje i tu i tamo od UEFA prihoda kada im se omakne da zaigraju u LE i LS.

Неко треба да ово пренесе господи Моратију и Берлусконију, па и онима који сваких пар година упумпају 500 милиона евра у Реал, да покрију дугове. :D
Link to comment

Можда лупетам, али за Звезду је практичније да буде Бате из много разлога, првенствено што нисмо у Швајцарској, нити имамо домаћег Ахметова. Наравно твоја опаска о одливу играча стоји, али то се не може ријешити без системског рада у неколико клубова. Бугарска и Румунија су, финансијски говорећи у сличној, можда и горој ситуацији од Србије, али проблим хаотичног одлива играча је далеко мањи.

 

Zvezda mora da smisli svoju strategiju. Recimo, ja mislim da je ubedljivo najpogodnija za nas neka priča slična Baselu. Razloga je nekoliko, pre svega su ti što za razliku od Rumuna, Bugara i Belorusa, Srbija proizvodi fudbalere i nemoguće i nezdravo je zadržavati fudbalere kada prerastu sredinu. Opet, cilj bi bio da se svi talentovani igrači koji nemaju kapacitet za top50 kluba Evrope zadržavaju, dok se talentovaniji puštaju samo kada "razgaze kopačke". Recimo, igrači kao Spajić, Katai ili Darko Lazović ne bi trebali da napuštaju Zvezdu da bi igrali u timovima iz donjeg doma liga petica, ali za to je potrebno približno isto ih plaćati. Jedini način je da se to učini je da se igra konstantno grupna faza evropskih takmičenja i da postoje sponzori na nivou na kojem sada postoje. To je začaran krug, treba osposobiti klub koji nema kvalitet da dođe do tog nivoa, pa da nakon toga se taj nivo održava. Dinamo Zagreb pokušava nešto slično i delimično uspeva.

 

Kada iz omladinske škole i iz domaće lige crpiš talentovane igrače, selekciju dopunjuješ kvalitetnim rešenjima iz inostranstva na pozicijama na kojima si šupalj. Partizan je godinama imao šansu da napravi korak napred, ali su im lopovske uprave pojele novac, a i manje su bile nagrade od UEFA, baš kao i što ne može da se zanemari to što nisu imali izdašne sponzore, što zbog svoje nesposobnosti, što im država nije davala, jer su donekle mogli sami sebe da izdržavaju prodajom igrača.

Link to comment

 

'Ostao mi je upečatljiv ogroman pritisak koji smo osećali, jer je Bajern pre meča sa nama imao niz od 47 mečeva bez poraza na svom terenu u evropskim okvirima.'', objašnjava Savićević.

Link to comment

U 16h sa Borcem u Cacku, vreme je da im vratimo dugove, a kako igramo, bice djavolski tesko.

Prenos na Areni1

Poslato sa Asus tableta ili Lumia 830

Link to comment

 

'Ostao mi je upečatljiv ogroman pritisak koji smo osećali, jer je Bajern pre meča sa nama imao niz od 47 mečeva bez poraza na svom terenu u evropskim okvirima.'', objašnjava Savićević.

Kako ono bese, oni na svom terenu gube polufinale jednom u 25 godina :)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...