Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Jebi ga ljakse, gledamo fudbal tolike godine, možeš proceniš snagu ekipe i uporediš sa nekom drugom bez da proigraju jedni protiv drugih.

 

Sa fudbalom od jesenas Zvezda bi u CL kvalifikacijama imala korektne šanse i protiv Seltika i Andrlehta i sigurno ne bi bila autsajder.

 

Ovo sad je za rutinskih 0:2 u Bugarskoj protiv Ludogoreca i 1:1 na Mitiću.

 

Kako onda objasnjavas Borac u Kupu?

 

Sa fudbalom od jesenas Seltik i Anderleht bi nas naduvali tako da ne bismo znali da pogodimo vrata od svlacionice posle utakmice.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Nisam gledao taj Borac. Siguran sam da neigranje najboljeg igrača ima malo veze, a i desi se loš dan. Govorim o ukupnom utisku, sistemu i kvalitetu igre.

 

Seltika bismo izbambusali. Kapiram da je JSL kilavo takmičenje, ali i Partizan je sa znatno lošijom igrom od Zvezdine bio ravnopravan protiv ekipa koje nisu lošije od ovih što čekaju Zvezdu u kvalifikacijama.

Link to comment

Zvezdina ofanziva je jesenas bila na nivou igranja u LE, odbrana nije to mogla da isprati, ni približno. Ipak nećemo nikada znati koliko su mogli, jer to zavisi od mnogo faktora. Zvezda će puno zavisiti od toga koga dobije u kvalifikacijama. Kvalitetan uigran rival će nam presuditi lagano u dvomeču, sve i da se ofanziva vrati na jesenas, a odbrana se ozbiljno popravi. Nema tu puno igrača sa iskustvom igranja kvalitetnih mečeva, pogotovo ne na ispadanje.

Link to comment

Npr Kataija i Plavšića će svaka ekipa sa par pristojnih obučenih defanzivaca da pridavi kao zmija žabu, samim tim Viera neće koristiti tako odsečen, a dobra brza krila će haos praviti našim bekovima u defanzivi. Džaba nam Le Talek i Donald na sredini.

Link to comment

Videcemo protiv komsija posto ce verovatno grof muslin i tu ici na rezultat da ne izgubimo. Na jna je izgledalo lose. Defanziva protiv raspalih komsija koji namestaju surdulicu da im ne bi nadzorni polupao...

Link to comment

Preteruje se sa negativnim komentarima jer su ocekivanja (LS i LE) iznad trenutnih mogucnosti tima.  Zvezda igra slabije nego prosle jeseni delom zato sto joj nedostaje nekolicina kljucnih igraca iz jesenje sezone i to se odrazava na igru.  Najbolji i najznacajniji igrac tima, Grujic, je povredjen; najbolji odbrambeni igrac, Jovanovic, je napustio klub.  Prva zamena za napadaca, Jovic, je napustio klub.   Novi igraci, Le Talek i Edson, se jos uvek nisu ustimovali i dostigli formu.  Da je Zvezdin tim iz jesenje sezone ostao netaknut i da su dovedena zimska pojacanja (prvenstveno Le Talek), moglo bi da se sa vise optimizma ocekuju evropske utakmice.  Ovako, uz mogucnost da jos nekolicinka kljucnih fudbalera napusti tim na kraju sezone (Ibanjez, Vieira, Katai), tesko da ce Zvezda da uradi nesto vise od prolaza u 2. ili 3. kolo kvalifikacija.  Tako nesto je nedavno izjavio i Bozovic i pretpostavljam to je jedan od razloga sto se jos uvek dvoumi oko produzenja ugovora.  Ovaj tim je dobar za JSL gde dominira i igra daleko dopadljiviji fudbal od svih ostalih timova.  Znam da to za vecinu Zvezdasa nije dovoljno, ali i to je donedavno bio sanak pusti.  Konacno je Zvezda postala JSL "kaznena" i radujte se tome.  Za Evropu izaberite neki dobar strani tim i za njega navijate.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Katai je dovoljan sam sebi da odigra loš meč. Ne treba posebno dobar defanzivac. Ljudi su skloni preuveličavanju i u uspehu, ali u kritici kada ne ide. Dosta stvari funkcionisalo je i funkcioniše dobro. Puno stvari nije valjalo ni jesenas ni sada na proleće. Puno timova koji su igrali osetno slabije od Zvezde su igrali grupne faze u Evropi, a puno jače su često visile i za grupnu fazu LE. Neki put zavisi od toga da li je jedan rival realizovao zicer ili ne na početku dvomeča. Partizan je igrao slabije od Steaue, pa je prošao. Tehnički su kvalitetniji od BATE Borisova, ali su izgubili na iskustvo i uigranost.

 

Nismo mi jedini koji ulaze sa problemima, nedovoljno spremnim sastavom. Cilj je ući među 80 timova Evrope, tako što ćemo morati da pobedimo dva ili jednog kvalitetnog rivala, ako računamo da nam pre toga već ne dođe neki novi Kairat.

 

Mene od svega najviše brine nedostatak iskustva igrača. Sem Ibaneza nijedan igrač nije igrao grupnu fazu takmičenja u Evropi, a dobar deo igrača nije ni kvalifikacije video. Nikada nisu igrali dvomeč. Ne znam ni koliko je trener dobar za igranje na rezultat. Primiš pogodak u petom minutu prvog meča kod kuće nakon odbitka od noge štopera protiv iskusnog rivala sličnog kvaliteta i završio si kvalifikacije ili igrač zvekne loptu sa 25m u rogalj gola. Često se dešava da u kvalifikacijama bolje prolaze timovi koji imaju uigranu (čak ne ni kvalitetnu) zadnju liniju, nego timovi koji su napadački potentniji.

 

Zvezda ne ume da se brani kada napada, tačnije loše brani tranziciju, jer su bekovi slabi sa pozicioniranjem, a štoperi nedovoljni brzi, a i na sve to skloni kiksevima i neuigrani. S druge strane, protiv FKP na JNA prilično smo se dobro branili poziciono i sa igračem manje, ali zato nismo mogli više od jedne kvalitetne kontre da povežemo.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Komšije imaju malo bolji potencijalni raspored zbog dosadašnjih dostignuća.

Ја мислио ти си Ларсоне престао да једеш бурек филован ексерима, оиљевиним и осталим деликатесима.
Link to comment

Katai je dovoljan sam sebi da odigra loš meč. Ne treba posebno dobar defanzivac. Ljudi su skloni preuveličavanju i u uspehu, ali u kritici kada ne ide. Dosta stvari funkcionisalo je i funkcioniše dobro. Puno stvari nije valjalo ni jesenas ni sada na proleće. Puno timova koji su igrali osetno slabije od Zvezde su igrali grupne faze u Evropi, a puno jače su često visile i za grupnu fazu LE. Neki put zavisi od toga da li je jedan rival realizovao zicer ili ne na početku dvomeča. Partizan je igrao slabije od Steaue, pa je prošao. Tehnički su kvalitetniji od BATE Borisova, ali su izgubili na iskustvo i uigranost.

 

Nismo mi jedini koji ulaze sa problemima, nedovoljno spremnim sastavom. Cilj je ući među 80 timova Evrope, tako što ćemo morati da pobedimo dva ili jednog kvalitetnog rivala, ako računamo da nam pre toga već ne dođe neki novi Kairat.

 

Mene od svega najviše brine nedostatak iskustva igrača. Sem Ibaneza nijedan igrač nije igrao grupnu fazu takmičenja u Evropi, a dobar deo igrača nije ni kvalifikacije video. Nikada nisu igrali dvomeč. Ne znam ni koliko je trener dobar za igranje na rezultat. Primiš pogodak u petom minutu prvog meča kod kuće nakon odbitka od noge štopera protiv iskusnog rivala sličnog kvaliteta i završio si kvalifikacije ili igrač zvekne loptu sa 25m u rogalj gola. Često se dešava da u kvalifikacijama bolje prolaze timovi koji imaju uigranu (čak ne ni kvalitetnu) zadnju liniju, nego timovi koji su napadački potentniji.

 

Zvezda ne ume da se brani kada napada, tačnije loše brani tranziciju, jer su bekovi slabi sa pozicioniranjem, a štoperi nedovoljni brzi, a i na sve to skloni kiksevima i neuigrani. S druge strane, protiv FKP na JNA prilično smo se dobro branili poziciono i sa igračem manje, ali zato nismo mogli više od jedne kvalitetne kontre da povežemo.

Зар нису Лудогореци, Батеи, Аели, Базели и слични тимови почели отприлике са оваквим приступом. Довођењем легионара који и нису имали завидан стаж у еврокуповима, али су рутинери. Наравно ми смо тек на почетку процеса и треба константно улагати, истрпити и почетни неуспјех, ако се догоди.... али обриси плана су видљиви...
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...