Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Ono gde ja vidim trenutno probleme su uloge igrača na terenu. Na određenim pozicijama posedujemo dubinu, ali zato postoji ozbiljan nedostatak opcija na nekim pozicijama.

 

Broj kvalitetnih i talentovanih veznih fudbalera u ovom timu je dovoljan da se iznese sezona od 50+ mečeva. Le Tallec, Donald, Grujić, Ristić, Plavšić i Babunski. Bukvalno puna rotacija, s tim što i Katai može da odigra u sredini po potrebi. Naravno, Grujić će otići, ali nisam siguran da će bilo ko drugi. Opet, s druge strane, samo Katai i Srnić su krilni igrači, a pri čemu Katai ima karakteristike veznog fudbalera, pre nego krilnog, ali zbog toga što nije sposoban da igra u oba pravca, prebačen je na stranu gde je manji problem u odbrani. Plavšić je puno konkretniji kao ofanzivni vezista, nego kao krilo. Ristiću nikako ne čine uslugu sa guranjem na krilu (samo ga još više zbunjuju), jer ako od njega može da bude dobar vezni fudbaler, sličan Milivojeviću ili da bude levi bek, levo krilo sigurno ne može biti, jer sem tačne lopte, apsolutno nema ni jednu karakteristiku krilnog igrača.

 

Tu dolazi i drugog problema Božović. Donald i Le Tallec su definitivno uz Grujića najbolji vezni fudbaleri i on se drži principa, da mu igraju najbolji, umesto da razvija igru. Pored toga što mora da se uigra odbrana i branjenje kontri, mora da se uigra i generisanje šansi novog veznog reda bez Grujića, koji čini saigrače boljim. Nema potrebe da menja formaciju, uprkos slabijim igrama Kataija, ali je možda mogao da proba sa Francuzom kao igračem u zadnjoj liniji, da da šansu Ristiću i Plavšiću uz Donalda kao starterima u veznom redui proba da pojača kreativnost, pa makar i na uštrb defanzive, pogotovo na mečevima kući. Takođe, Babunski mora da bude spreman da bude važan igrač tima naredne sezone. Oba beka umeju da zasrljaju, pogotovo Petković, ali ako smo nešto pokazali, to je da umemo da napravimo puno šansi.

 

Na to mu se nadovezao problem i odbrani, gde je još uvek neprilagođeni Edson Silva postao najbolji štoper tima. Fudbalski trendovi zahtevaju da timovi koji traže pobede iz meča u meč, da imaju štopere koji su sposobni da donesu loptu do veznog reda. Godinama smo imali takve štopere, sada nakon prodaje Jovanovića nemamo. Tačnije imamo, ali Lukovićev rok trajanja istekao i on nema u nogama ono što je ranije imao, a on to ne želi da prihvati, pa često pravi greške sklone igračima mlađih kategorija. Stojanović nije spreman za seniorski fudbal. Upravo zato mi je bilo krivo što nismo uzeli zimus Pireza, jer on taj odgovarajući profil štopera. Delimično taj problem može da reši spuštanjem Le Talleca.

 

Mislim da već par prelaznih rokova grešimo što ne tražimo rešenje za krilnu poziciju. Jedna strana je dobro rešena Srnićem, ali je on ipak "pomoćno osoblje", koje traži dobre saigrače. Kvalitet njegovih saigrača će Srnić svojom dobrom realizacijom i taktičkom potkovanošću da pretvori u golove. Potreban je igrač sličnog profila Darku Lazoviću, ali ako je moguće daleko mentalno snažniji. Ako Eintracht ispadne u Zweite BuLi, opet će probati sa Gaćinovićem (ako se oporavi od mononukleoze), ali opet ni to neće biti dovoljno. Na toj poziciji je potrebno kvalitetno rešenje, igrač koji bi trebao biti glavni igrač tima. Računam da će sigurno otići Katai. Katai je izuzetno talenovan fudbalera, ali odmah vidljivo zašto nije uspeo u Olympiakosu, iako ima kvalitet da igra u timu tog kvaliteta. Kada mu se igra fudbal, Zvezda kreira tri puta više šansi po meču, nego kada kao u Novom Sadu ne dođe na meč. Igralo mu se protiv Novog Pazara, odmah smo delovali daleko bolje na terenu.

Link to comment

Dve prevare od trenera, ne znas koji je gori majke mi :fantom:

 

Da znas. Volim ja naseg Dukana ali kad ga covek cita rekao bi da smo do juce bili Barsa u fudbalu i CSKA u kosarci, no nam ovi sadasnji treneri i nisu neki. :lolol:

 

Ipak, ovde smo sigurniji po tom pitanju, eno ga jedan dole na tenisu se pita kad ce bre taj Djokovic konacno da nauci da igra voleje. Valjda mu lose ide pa da nauci covek, nece da se baci. :lolol: .

Link to comment

Nemoj druze Radonju i noleta u isti post :)

 

Od trenera ocekujem da ima odredjenu filosofiju koju prilagodjava datoj situaciji i izvlaci maksimum iz ekipe. Ne mora imati rezultate, ali mora imati igru. Kad imas igru iako je los rezultat imas nadu i sigurno ce biti bolje tj bices nagradjen kad ti bude najpotrebnije.

 

Radonjiceva filozofija je odbrana. Napred igramo pik na cirbesa i nista dalje. To ne prolazi odavno a plejmekeri jedva prenesu loptu i daju guduri i kinzijy da organizuju napad. U vezi teme da se ne odaljim, kod karija i kad je bilo 3-10 jer je stvarao bjelicu znao sam da ce izvuci maksimum kasnije. Kod ovog cekas da te neko nalupa, kao u cetvrtak. Na stranu milion negativnih karakternih osobina gde mi je neverovatno da rebic i borisa ne mogu ni 5 min u aba ligi igrati..

 

Apropo grofa. Ista situacija kao kod Muslina. Obarali smo rekorde a on je igrao pickasto. Ljudi su se zadovoljavali rezultatom. Da ziga protiv banatskog dvora u finalu kupa gol u prvom min i mi cuvamo taj rezultat celu utakmicu. Da li smo osvojili kup? Jesmo. Da li je doslo na naplatu karakter protiv rozenborga kad je bilo najpotrebnije? Jeste.

Link to comment

@ugo

 

Ja sam ih gledao na ovoj, prethodnoj i protiv OFKe. Apsolutna katastrofa. Preslikana formacija starijih samo sa nikakvim kvalitetom. Napadac ne dobije 2 lopte na utakmici. Dupli pas ne postoji. Samoisticanje. Lopta na vestackoj travi prilikom pasa im odskace i jos sporo ide. Pas na 5 m je neprecizan. Trener koji rec ne progovori, verovatno jer nema smisla kad igraju progurani.

 

Pre neki dan sam bio sa momkom koji vodi jednu generaciju u zvezdi i kritikovao rad OS, jer su komsije svetlosnu godinu iznad. A on ce "mene dnevno zove dzaja par puta za nekog malog, pa tole, pa sava"..a do terze nismo stigli

Link to comment

Radonjiceva filozofija je odbrana. Napred igramo pik na cirbesa i nista dalje. To ne prolazi odavno a plejmekeri jedva prenesu loptu i daju guduri i kinzijy da organizuju napad.

 

Duki, pazi da ne prodjes kao Laki svojevremeno. On je stalno pisao kako nemamo vise od jedne akcije dok se na kraju neki lik koji trenira kosarku nije iznervirao i napisao mu ogroman post sa sve slikama i video klipovima da mu pokaze koliko samo osnovnih akcija imamo. :lolol:

Link to comment

@ugo

 

Ja sam ih gledao na ovoj, prethodnoj i protiv OFKe. Apsolutna katastrofa. Preslikana formacija starijih samo sa nikakvim kvalitetom. Napadac ne dobije 2 lopte na utakmici. Dupli pas ne postoji. Samoisticanje. Lopta na vestackoj travi prilikom pasa im odskace i jos sporo ide. Pas na 5 m je neprecizan. Trener koji rec ne progovori, verovatno jer nema smisla kad igraju progurani.

 

Pre neki dan sam bio sa momkom koji vodi jednu generaciju u zvezdi i kritikovao rad OS, jer su komsije svetlosnu godinu iznad. A on ce "mene dnevno zove dzaja par puta za nekog malog, pa tole, pa sava"..a do terze nismo stigli

volim da gledam mladje kategorije, nekad sam redovno pratio

jel igramo skoro sa partizanom?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...