Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Nama kvalifikacije počinju početkom jula, teška posla da će za početak bilo ko od njih biti prodat. Pogotovo što će Euro tek biti završen. Naravno kako leto bude odmicalo, očekujem prodaje.

 

Preterujete sa kritikama. Ima dosta problema, ali i dalje ima dobrih momenata, koji su plod igranosti i kvaliteta igrača, onoga što čini bit kvaliteta tima. Prvih pola sata je izgledalo baš loše, ali se posle toga tim prilagodio i odigrao bolje.

 

Zaista moram da pogledam ponovo meč od sinoć, nisam uopšte video toliko grešaka Petkovića da bi se to isticalo.

 

      Ja sam istakao. Pozadi je posao odradio sasvim solidno, zatvorio je valjda sve što je išlo po njegovoj strani, pričam o napadu, ako se ne varam u prvom poluvremnu nijednu akciju nije završio nekom upotrebljivom loptom, u drugom mi je popustila pažnja kad je on u pitanju. Donald je nekoliko puta pogrešio u dodavanju, jednom je bilo kritično. U ofanzivi nije uradio ništa. Druga stvar, Luković je igrač koji ume da podeli dobar pas iz poslednje linije i na taj otvori mogućnost za više kombinacija vezistima. Sinoć ni to nismo imali, Savo je jednom povukao ali po desnom boku i to je bio najbolji centaršut na utakmici do Ristićevog. U prvih 15-ak minuta drugog poluvremna derbija imali smo sijaset dobrih situacija za polukontre i kontre i nismo ništa uradili zbog pogrešne predaje lopte (osim Hugove asistencije Srniću).

Link to comment

Nama kvalifikacije počinju početkom jula, teška posla da će za početak bilo ko od njih biti prodat. Pogotovo što će Euro tek biti završen. Naravno kako leto bude odmicalo, očekujem prodaje.

 

Preterujete sa kritikama. Ima dosta problema, ali i dalje ima dobrih momenata, koji su plod igranosti i kvaliteta igrača, onoga što čini bit kvaliteta tima. Prvih pola sata je izgledalo baš loše, ali se posle toga tim prilagodio i odigrao bolje.

 

Zaista moram da pogledam ponovo meč od sinoć, nisam uopšte video toliko grešaka Petkovića da bi se to isticalo.

 

Ima sve više problema i sve manje dobrih momenata. Meni smo recimo u prvih petnaestak minuta delovali ok, ali to je bilo isključivo na Kataijev individualni kapacitet. Inače, on značajno bolje igra desnu nego levu stranu.

 

Sad kako stoje stvari, najveći problem je Donald - on ne može da bude prvi plejmejker ekipe ni sad ni za kvalifikacije 2019. Niti ima pregled igre, nit je kreativan, a najblaže rečeno je prosečan dodavač. Jedino što se dobro otvara za dodavanje, a to zapravo nadopunjuje i njegov defanzivni profil i izuzetno pozicioniranje i čitanje igre. Kad ga je Gruja u toj sumanutoj ulozi zamenio, prodisao je ceo tim. Čak su i Petković i Lučo zaigrali ofanzivnije (što je čudno s obzirom da je ovo sa Le Talekom i Donaldom trebalo da milosrdno utiče na njihovu veću slobodu). Pa onda Hugo. Čovek je u poslednjih 15 minuta imao značajno više situacija za kojima plače, nego za prvih 75. Odnos npr 7:2. Rile se ne bi video kao što se nije video ni Srnić. Posebna priča je da Gruja poskupi otprilike 5,5 miliona kad mu se da da igra ono u čemu je najbolji.

 

A Edson je bizaran događaj za prilike kosmosa. 

 

edit: istripovah da mi je prethodni post išćčezao na putu do foruma. 

 

Inače, neka nam je Kasper optimista, ali mi bismo juče izgubili da ovi imaju malo šlifovanije napadače. Hugo bi nam metnuo het-trika do poluvremena. Drugi ključan detalj u utakmici je nesrećna povreda Sava u sreći da je ona izazvala pomeranje pet igrača u formaciji. I naravno Lučov slobodnjak. Klasa sa zaletom od tri koraka. Zaboravio sam čak i da faula nije videlo.

Edited by kralj
Link to comment

Kritike Donalda mi nisu na mjestu. Covjek ne igra svoju poziciju i snalazi se kako zna i umije. Ako je LeTalek bolji sa loptom sto on nije ofanzivniji od Donalda?

Link to comment

hteo je da kaze

Ne. I stranci i magacioneri znaju da cena moze biti samo veca u avgustu. Do tad imaju "zatvorenu pricu". Prelazni rok ce biti u punom jeku sredinom avgusta kad cemo vec znati da li cemo ili ne igrati evropu na jesen.

Link to comment

Sastav ce u julu biti isti osim grujica, ciji je ostanak neopisiva glupost.

ljudi i dalje pisu ovo :lol::Hail:

 

cija glupost, da preciziramo?

Edited by Timmi
Link to comment

Da dodam. Donald je odlican igrac. Ima dobar i tacan pas i po meni je prva opcija na zadnjem veznom. Grujic trenutno smeta, i kad ode treba teleka poslati ispred. Agresivan je, pa ce naterati uz plavsica i lenjivca kataia da pritisne gore protivnika kad se izgubi. Uz to videli smo i da je francuz opasan u 16.

 

Generalno, ostanak Gruje je veliki problem.

Link to comment

U prvih 15-ak minuta drugog poluvremna derbija imali smo sijaset dobrih situacija za polukontre i kontre i nismo ništa uradili zbog pogrešne predaje lopte (osim Hugove asistencije Srniću).

 

Mene je ovo prilično zabrinulo na derbiju. Sposobnost transferomacije je jako bitna kada se igra protiv protivnika sličnog kvaliteta ili koji su jači od nas. Morali smo na derbiju da generišemo više šansi u IIp.

 

---

 

Zvezda ima više ciljeva do kraja sezone. Pre svega, da prilagodi novajlije, da ako je moguće proširi izbor igrača koje može da upotrebi, da osposobi tim za igranje nakon Grujića, da detektuje gde su neophodna pojačanja, da se koliko god može spremi za drugačiji profil utakmica. Nama se sezona ne završava u maju, već u avgustu, a nova (domaća) počinje već u julu. Mi moramo u isto vreme da pojačamo tim za narednu domaću sezonu, znajući da će biti prodaja u avgustu. Vrlo zajeban posao i za magacionera i za Božovića.

 

Meni se Le Tallec jako dopada, generalno volim igrače koji su spremni da igraju sve i koji umeju da igraju na više pozicija. Za domaće potrebe je on više nego koristan štoper, jer je obučen igrač, koji daje ono što smo izgubili odlaskom Jovanovića. Za utakmice u kojima kampujemo na protivnikovoj polovini, on i Luković bi bili dobar par štopera. A u isto vreme bi oslobodili prostor za povratak kreativnosti u vezni red.

Link to comment

Moj utisak je da su Zvezdine slabije igre vise posledica lose forme kljucnih igraca nego rokada u srednjem redu koje su nastale dolaskom Demjana.  Katai, Donald i Grujic igraju znatno slabije neo sto su igrali prosle jeseni.

Link to comment

Ni Donald ni Grujic ne igraju na svojim pozicijama. LeTalek igra na svojoj i gle cuda igra dobro. S tim sto se meni svidja kako Grujic igra i na proljece.

 

Bio je Grof kod Ivana Ivanovica i posle price da su prodati neki bitni igraci i pitanja - sta na ljeto... odgovorio je sa - prodajemo i dalje! :D :isuse:

Link to comment

Ni Donald ni Grujic ne igraju na svojim pozicijama. LeTalek igra na svojoj i gle cuda igra dobro. S tim sto se meni svidja kako Grujic igra i na proljece.

 

Bio je Grof kod Ivana Ivanovica i posle price da su prodati neki bitni igraci i pitanja - sta na ljeto... odgovorio je sa - prodajemo i dalje! :D :isuse:

Pa zar se nije za obojcu pricalo da prosle jeseni nisu igrali na svojim "prirodnim" pozicijama?  Navodno, Donald je u Ajaksu igrao na mestu centralnog veznog gde su njegov sut i golgeterske sposobnosti vise dolazili do izrazaja (ovde su cak kacili klipove sa nekih Ajaksovh utakmica gde je Donald postizao golove sutem iz daljine).  Za Grujica su eksperti (npr. Paunovic) tvrdili da ce biti mnogo korisniji ako igra odmah iza napadaca navodno zbog dobrog suta i golgeterskih sposobnosti. 

 

Sto se Bozovicevih javnih izjava tice, trebaih uzimati sa dozom rezerve jer se on uglavnom sprda. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...