Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Ne mislim ni na jednu konkretnu školu. Govorim načelno. Fazon: pre bih dao da me na sudu zastupa pravnik (makar mu mentor bio Šešelj) nego zatvorenik koji zna šta me eventualno čeka.

 

Zato pitam: koje reference ima za ovu priliku Savo Pavićević? To da je prijatan čovek mi labavo kad treba da posluži kao ključni argument.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

U onom intervjuu Pavicevic nije ni pomenuo mogucnost da se posle zavrsetka fudbalske karijere bavi trenerskom.  Prema tome ova diskusija o tome da li je Pavicevic kompetentan da bude trener pomalo podseca na jednu pirotsku anegdotu o Ciganima koji su hodajuci putem nasli konjsku potkovicu.  Obradovali se Cigani jer ako su nasli potkovicu, mora da je i konj blizu.  Pocese da se raspravljaju kakav je konj: dorat, vranac, zekan ili sarac.  Na kraju se potukose oko toga ko ce prvi od njih konja da uzjase.

Link to comment

Sava dosta vole ovi klinci iz kluba, cesto ga pominju kao coveka od kojeg su dosta naucili o profesionalizmu i ponasanju generalno. S obzirom na to da je atmosfera medju igracima nikad bolja to dosta toga govori o tome kakav je Savo covek. Nije ni Toma Milicevic bio ne znam kakav igrac pa danas da pitas bilo koga ko je najvece ime u Zvezdinim mladjim kategorijama u citavoj istoriji kluba najvise ljudi ce njega da pomene. Sto se struke tice, niko se nije rodio kao trener. Nauce se stvari.

Link to comment

Kaže se skakač.

Откуд риђе фигуре у шаху?

Мислим да је дискусија помало претјерана. Откуд такво нагло интересовање за тренера најмлађих категорија. Пратим Звезду од своје шесте године и до сад нисам имао појма ко су тренери пјетлића и пионира. Саву желим много среће, ако икада дође до те позиције.

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

Miljan Miljanic je bio gori igrac i od Milicevica i Sava Pavicevica, pa je bio najvece trenersko ime u Zvezdinoj (i ne samo Zvedinoj) istoriji.

Link to comment

Саво за триес' година, на Камп Ноу, сравњује Барселону са земљом. Резултат 5:0, све голове дају играчи које је формирао у Звездиним пјетлићима и са којима донио Лигу Европе и Лигу шампиона у Улицу Љутице Богдана и на крају их довео у Реал.

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

Miljan Miljanic je bio gori igrac i od Milicevica i Sava Pavicevica, pa je bio najvece trenersko ime u Zvezdinoj (i ne samo Zvedinoj) istoriji.

Наравно. Краљ и Ћелавац само нешто да кажу.

Link to comment

A koji su to preduslovi? Ja bih uvek pre angažovao nekog ko se školovao ili dokazao kao trener.

Slično mišljenje sam čuo od prof. Koprivice, a svaka njegova reč ima težinu i sigurno je sa razlogom izrečena.

 

U radu sa najmlađima najbolje je angažovati najiskusnije i to iz mnogo razloga. Osim što su svojim iskustvom naučeni da greške klinaca ispravljaju brzo i u hodu, jedan od najvažnijih elemenata je pedagogija i naravno, autoritet. Ovde ne govorim o izlapelim starkeljama koje ništa ne interesuje i klinci mogu da rade šta god, već onima kod kojih je dovoljan prek i oštar pogled da im bude jasno da sledeće opomene nema. Demokratija u radu sa decom ume mnogim mladim trenerima da se obije o glavu, a realno mladi najčešće pribegavaju tom načinu, jer ga klinci tako najlakše prihvate. Takođe, roditelji bolje reaguju na autoritativne trenere i znaju da im je dete u sigurnijim rukama, jer je kroz iste prošlo na gomile klinaca. No, ovo je bas široka tema.

 

Još samo da se nadovežem na ovo u vezi sa školovanim trenerima. Ne znam da li se nešto promenilo prethodnih godina, ali neko ko je završio fakultet i ima zvanje diplomiranog trenera (ili master), može istom tom diplomom da obriše guzicu i ne može da radi u saveznom rangu sve do momenta dok ne iskešira koliko već treba uveliko poznatoj školi FSS kojom godinama jašu eminentni stručnjaci Djorić, Kosanović, Savić i slični i ne položi njihov ispit.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by Segundo
Link to comment

Savo i dalje igra, nije trener, igrace i dogodine. To je dovoljno vremena da krene da se skoluje. Ima i dobrog mentora, narocito za ovo podneblje. Da li ce biti dobar trener ili trener uopste to niko ne zna. Ja sam pricao o preduslovima a oni se svode na pristojnu karijeru, dobar odnos sa mladim igracima i ocito veoma dobra komunikacija sa svima. Takodje nekoliko sezona u klubu gde ce poceti da radi (iako je to samo posrbica pretpostavio a ne da smo negde videli da se to i desilo).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...