Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Na leto ce da ode gruja a i u uefinim takmicenjima igraju dosta jaci klubovi od tolrtovih superligasa, pa nece moci kao jesenas da se prolazi lagano kroz sredinu. Dakle, uopste ne skodi da se uvezba jos jedna formacija. Mozda ne treba to raditi kuci protiv metalca, al u gostima malo jacem rivalu svakako treba probati nesto novo.

Е Краљу покушаваш да објасниш нешто? :s_c:

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Ne treba nam varijanta sa čvršćom odbranom. Treba da izvučemo maksimum iz tima kojim raspolažemo. Da imamo drugačije igrače, drugačije bismo i razgovarali, a to što je jedan ofanzivno veoma limitiran igrač dao tolike golove, zapravo je veoma dobar argument u korist ovog što kažem.

Za Le Taleka se slažem. Deluje i da ima dobru kontrolu lopte u trku i da je kreativan. Pravi box to box da se mene pita i grehota da čuva leđa Donaldu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Нас је Борац петардирао. Шта би нам починила каква Спарта или Олимпијакос у отвореној игри? Не кажем да су квалитетнији од нас, али Борац је доста слабија екипа од Звезде...

Срнић није офанзивно лимитиран играч. Човјек се враћа у одбрану, али је врло опасан. Синоћ смо оба гола дали кад им је пробио лијеви бок. А пробијао га је још пар пута. Момак је давао голове главом, лијево и десном ногом, има солидан пас... Катаи и Плавшић су технички много бољи од њега, с тим да могу да играју и полушпица, али то не значи да је он лош нападач.

Link to comment

Srnić je najbolji primer u ovom timu kako sistem igre može da afirmiše adute i devalvira limite jednog igrača. On šta u napadu uradi, uradi u ogromnom procentu na brzinu i dobre kretnje bez lopte. Brzinski dominantan i pismen igrač. Jeste da je davao golove na različite načine, ali ne verujem ja u njegove realizatorske sposobnosti. To se ipak mnogo više svodi na tehniku. On je ofanzivno strašno limitiran.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Јбг, није дао ниједан гол руком или стомаком. Превара од крила.

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

Srnić je najbolji primer u ovom timu kako sistem igre može da afirmiše adute i devalvira limite jednog igrača. On šta u napadu uradi, uradi u ogromnom procentu na brzinu i dobre kretnje bez lopte. Brzinski dominantan i pismen igrač. Jeste da je davao golove na različite načine, ali ne verujem ja u njegove realizatorske sposobnosti. To se ipak mnogo više svodi na tehniku. On je ofanzivno strašno limitiran.

 

Verujem u realizaorske sposobnosti, jer mu je procenat realizacije veliki i kod nas i u Čukaričkom. Tehnika i realizacija su povezani, ali razlika postoji. Niti je svaki dribler dobar realizaor, niti je svaki dobar realizator dribler. Jasno, Srnić nikada neće postatii nosioc igre Zvezde, ali važan šraf svakako jeste. Dokle god je okružen dobrim saigračima, njegove pozitivne karakteristike će dolaziti do izražaja.

 

On je poslednji igrač Zvezde koji će izgubiti mesto u startnoj postavi. Kada bi svi roll igrači bili njegovog kvaliteta, mi bi svake godine igrali u Evropi, kao Sparta Prag.

 

Prevario sam se letos u proceni njegovog kvaliteta i uticaja na igru. Utisak sam pre svega bazirao na tehnici, a zanemario sam ostale aspekte igre.

Link to comment

Razmislio sam, ali se ne slažemo. Ovaj tim treba da razvija i uigrava igru koja ga je afirmisala u kaznenu. Ne može čitava polusezona da bude žrtvovana za eksperimentisanje niti da se cela označi kao rezultatski nebitna. Dobri rezultati, na kraju krajeva, donose igračima samopouzdanje koje im omogućava da bolje i treniraju i napreduju. Ovaj tim je izgradio identitet koji se u ove dve utakmice narušava. Le Talek kao primaran destruktivac je suvišan osim ako igra umesto Donalda. I sad i za Evropu. Previše se gubi takvim pomeranjem. Trpe igrači koji su iz sistema crpeli najbolje što imaju. Sad je Hugo prilično odsečen, Katai ima mnogo manje krilnih 1 na 1 situacija, Srnić je ofanzivno igrač manje, a Gruja se čeliči u ulozi kakvu nikad neće igrati na velikoj sceni. Možeš ti to sto puta da nazoveš legitimnim pristupom za pripreme za Evropu, al sve to nema mnogo veze kad je pet minuta gledanja utakmica jasno da bi Zvezda s jeseni nakantala ovu iz ove dve utakmice kao od šale.

 

I pritom će opet posle Gruje ostati krater koji će se gotovo sigurno popuniti nekim novim igračem.

 

Ne slažem se ni oko Grujine pripreme za Liverpul. Njemu za EPL najpre treba usavršavanje pas igre. Decision-making i igra pod pritiskom su njegovi glavni aduti. Neće on imati nikad striktnog čuvara kao juče Evertona.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Srnić je najbolji primer u ovom timu kako sistem igre može da afirmiše adute i devalvira limite jednog igrača. On šta u napadu uradi, uradi u ogromnom procentu na brzinu i dobre kretnje bez lopte. Brzinski dominantan i pismen igrač. Jeste da je davao golove na različite načine, ali ne verujem ja u njegove realizatorske sposobnosti. To se ipak mnogo više svodi na tehniku. On je ofanzivno strašno limitiran.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ne treba nam varijanta sa čvršćom odbranom. Treba da izvučemo maksimum iz tima kojim raspolažemo. Da imamo drugačije igrače, drugačije bismo i razgovarali, a to što je jedan ofanzivno veoma limitiran igrač dao tolike golove, zapravo je veoma dobar argument u korist ovog što kažem.

 

Za Le Taleka se slažem. Deluje i da ima dobru kontrolu lopte u trku i da je kreativan. Pravi box to box da se mene pita i grehota da čuva leđa Donaldu.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Le Talek primarni defanzivac, narusen identitet tima koji je pobedio dve od odigrane dve utakmice, Vieira odsecen a daje golove kao sumanut na svakoj utakmici, Srnic ima lose realizatorske sposobnosti (to mu je, inace, verovatno najjaci fudbalski adut). Kao sto rekoh, zaneses se ponekad u neke svoje teorije i uopste ne razmisljas o tome sta pises.

 

Sustinski je dosta toga promenjeno u Zvezdinoj igri, mnogo vise nego sto na prvi pogled izgleda kad se pogledaju igraci po pozicijama. Treba vremena da se igraci priviknu na to, narocito krilni igraci. Ne izgleda to dobro ali izgleda mnogo bolje nego pocetak jesenje sezone.

 

Sto se Grujica tice, ne moze njemu nista da skodi to sto igra blize golu protivnika sa manje obaveza u igri, naprotiv, samo ce i njemu trebati malo vremena da se navikne da ne mora da trci nazad u blok cim izgubimo loptu. Gruja ima pas, ima prangiju, ume da utrci iz drugog plana i skokom bude opasan po gol, zna dobro da se zagradi, nije toliko bez rezona da igra iza napadaca. Vec protiv Partizana je sa svoje pozicije otvorio prodor Srnicu za drugi gol, bice toga jos. Mi sad tu imamo kombinaciju Srnic - Grujic - Katai, jesenas smo rotirali Vereda, Matosa i najcesce Plavsica, nekad Plavsica u sredini, nekad Kataija u sredini a jednog od ove trojice na bokove. U svakom slucaju mi se cini da je ova nova kombinacija bolja, s tim sto bih ja razmislio kad igramo protiv bunkera o Plavsicu umesto Srnica i to je sve.

Link to comment

Verujem u realizaorske sposobnosti, jer mu je procenat realizacije veliki i kod nas i u Čukaričkom. Tehnika i realizacija su povezani, ali razlika postoji. Niti je svaki dribler dobar realizaor, niti je svaki dobar realizator dribler. Jasno, Srnić nikada neće postatii nosioc igre Zvezde, ali važan šraf svakako jeste. Dokle god je okružen dobrim saigračima, njegove pozitivne karakteristike će dolaziti do izražaja.

 

On je poslednji igrač Zvezde koji će izgubiti mesto u startnoj postavi. Kada bi svi roll igrači bili njegovog kvaliteta, mi bi svake godine igrali u Evropi, kao Sparta Prag.

 

Prevario sam se letos u proceni njegovog kvaliteta i uticaja na igru. Utisak sam pre svega bazirao na tehnici, a zanemario sam ostale aspekte igre.

 

Srnic je posle Vieire ubedljivo najbolji realizator u Zvezdi, dovoljno je samo pogledati golove protiv Vojvodine jesenas kad je tri izgledne prilike resio na tri razlicita nacina. Sva tri puta je izabrao najefikasniji i najsigurniji nacin da prodje golmana.

Link to comment

Sve se slažem (čak sam Srnu i sam debelo podcenio) osim u delu oko realizacije. Realizacija je tehnika + hladnokrvnost. Tehnika se ne može svesti na dribling, tehnika je i for, kao priprema za šut, igra na prvu, prijem, pas i na kraju šut. I sve je to dobrim delom povezano. Ima igrača koji će da navežbaju šut punom, ali nisam video igrača koji može raznovrsno da šutira, a da mu ostali tehnički elementi nisu razvijeni. Srnić je tehnički najlimitiraniji igrač u rotaciji (ne računajući štopere), nije kreativan, nema duel igru i ako mu sistem igre ne odgovara, on je potpuno neupotrebljiv napred.

 

U Čukarčkom ga nisam mnogo gledao, nit imam neku statistiku, ali nešto ne verujem da je davao i približno ovoliko golova.

 

Pisao sam već o tome kako je on idealan za sistem igre koji smo forsirali jesenas i da će njega uvođenje još jednog zadnjeg veznog najviše pogoditi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Срнић је јуче асистирао за гол и био један на један са Шарановом. То тешко може да се подведе под гушење.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Srnic je posle Vieire ubedljivo najbolji realizator u Zvezdi, dovoljno je samo pogledati golove protiv Vojvodine jesenas kad je tri izgledne prilike resio na tri razlicita nacina. Sva tri puta je izabrao najefikasniji i najsigurniji nacin da prodje golmana.

Ma baš. Ne bih mogao da se setim situacije na terenu u kojoj bih više voleo da vidim Srnića nego Kataija ili Grujića sa loptom. Od Kataija pitanje i da li je Viera bolji egzekutor.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Naravno da ne. Čovek je dao gomilu golova iz veznog reda na sto različitih načina. On šutira sa obe noge gotovo podjednako. Njegova realizacija je vrhunska u evropskim okvirima.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...