Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Nisam bio u mogućnosti da pogledam derbi uživo sada sam odgledao snimak. Jako sam zadovoljan kako smo igrali u IIp i da Luković nije napravio crveni karton verovatno bi i ubedljivije trijumfovali. Odbrana veznog reda i zadnje linije je bila odlična. Puno kvalitetnih kretni i kao plod toga oduzetih lopti. Odlična korekcija Božovića menjanjem strana Srniću i Kataiju koji je pomogla u zaustavljanju Mihajlovića od 30 minuta do kraja meča. Petković je imao problem sa njime u tri situacije pre toga (kod "penala"; šanse Stevanovića i još jednom nakon odmah nakon toga, ne mogu da se setim detalja). Linija na tih 25-35m od gola je zaslužila prelaznu ocenu, jer je to jako teško igrati, jer je praktično svaka greška zicer protivnika. Ne mislim da je pametno to igrati, ali smo pokazali zavidan napredak u odnosu na jesen. Možda jedini manji pad je bio nakon crvenog kartona Lukovića, dok se još nisu podelile pozicije i uloge kako treba.

 

Utakmica je generalno otvorena agresivno od strane Partizana, gde smo mi delovali vrlo metiljavo i iz čega je FKP delovao kao bolji rival. Generalno, Partizan je bio preagresivan za moj ukus, ali je to posledica toga što su oni ovaj meč označili kao spasonosni u sezoni. Zaista je sramota da primamo gol iz prekida, u modernom fudbalu se golovi iz kornera primaju usled loše komunikacije i nedostatka fokusa. Dobra je bila kombijacija Partizana, da ne bude da je samo do nas, ali su naši igrači napustili 3 igrača Partizana, pa je Gogua lagano postigao gol. Le Tallec ga je pustio bez potrebe.

 

Katai je odigrao slabo Ip, pre svega deo poluvremena koji je igrao na desnoj strani. Kasnije, a pogotovo u IIp je delovao dosta bolje i odgovornije. Očigledno je da sporije pali, ali je sigurno da ga vredi sačekati. Grujić je osetno korisniji kada je bliži sredini terena nego protivničkom golu, mislim da će ta korekcija vrlo brzo da bude izvršena.

 

Praktično čim smo podigli malo nivo igre postigli smo pogodak. Častili su nas Saša Ilić i Šaranov, a Ibanez je bio egzekutor. Odmah nakon toga dva gore pomenuta udara Partizana koja smo smirili odličnom akcijom preko desne strane Grujić - Srnić - Vieira. Od tog trentka, pa praktično do kraja meča smo kontrolisali igru kroz defanzivu. Polušansa Grujića nakon kornera i kardinalna greška sudije kada je odsvirao faul za Partizan kada smo imali otvorenu kontru i šansa Srnića početkom drugog poluvremena je sve što je mirisalo na gol do kraja meča. Loše smo igrali kontre u IIp, puno zadržavanja lopte i nepreciznih pasova.

 

Dva namerna faula Stevanovića na Kahrimanom sudija je propustio da časti crvenim kartonom.

 

Sve u svemu, loš meč i generalno smatram da ne valja da se igra derbi ovako rano u polusezoni (još jedan razlog zašto se ovaj suludi sistem mora menjati). Dobra vežba za nas, rezultat je došao. Igrali smo i bolje derbije na JNA u poslednje vreme, ali smo gubili.

 

---

 

Le Tallecova izjava pred derbi za francuske medije:

 

http://www.mozzartsport.com/vesti/le-talek-najavio-derbi-francuzima-vatra-dzungla-danas-je-nemoguce-naci-slicnu-utakmicu-u-evropi/128929

 

On se nada da će mu Crvena zvezda biti odskočna daska za transfer u neki veći klub i jaču ligu.
“S obzirom na našu poziciju, igraćemo kvalifikacije za Ligu šampiona. Želim da napravimo uspeh u Evropi kako bi postao što bliži jačim ligama. Oduvek sam želeo da zaigram u Engleskoj. Takav je i dogovor koji sam postigao sa Crvenom zvezdom. Ako stigne dorba ponuda, pustiće me da idem”.

 

Ovo je deo koji sam zapazio pre svega. Klub je sa svim strancima napravio sličan dogovor.

 

Crvena zvezda je nadmašila očekivanja francuskog veziste.
„Kada sam potpisao za Crvenu zvezdu, mnogi ljudi u Francuskoj su me pitali „koji je to klub“? Mlađe generacije ne znaju za veliku istoriju ovog kluba i da je ne tako davno bio šampion Evrope. Naravno, ne treba živeti od prošlosti. Kada sam došao u Zvezdu, bio sam zadivljen. Posle nekoliko prvih treninga sam se pitao gde sam to došao. Bilo je skoro kao u Borusiji iz Dortmunda. Prošle su četiri godine  otkako sam video ovakav nivo fudbala na treninzima“, oduševljen je Francuz novim klubom.

 

Očigledno je da se i on odlično uklopio u tim. Dobar momak, a i prvi utisci na terenu su mi pozitivni.

Link to comment

To znam :D nego kako da prenesem ovde.. ? :D

 

 

Kad prekopiram taj link sa https  ne vidi se nista...kad skinem S, dobijem link iz gorenjeg posta

 

 

 

 

hmmm...ipak se vidi nesto...

Edited by Milosh76
Link to comment

copypaste-copypaste-everywhere.jpg

 

Samo sto si omasio tweet. Klknuo si 3 tacke na reply umesto na originalni satus

 

 

edit: ne smeta sto je https

 

pojavi se tek kad refreshujes stranicu

 

Kao sto si i uradio samo sto si kliknuo na pogresne 3 tackice (kod odgovora umesto ispod prvog statusa)

 

edit: ovo je link do tvita koji si heto da okacis. Samo ga pejstujes ovde bez tagova

https://twitter.com/borcicnenad/status/703681055677616129
Edited by katamaran
Link to comment

Kao i što nalaže karma, ovaj odlazak pa povratak Grujića će da se plati još malo preko milion. Na stranu što je momak klasa gde god da ga staviš da igra, ali ne samo što ne igra na prirodnoj poziciji, nego je i njegovo pomeranje u formaciji uslovilo brdo negativnih nuspojava. Iako je Le Talek bio među najboljima, ako on bude igrao to što je igrao juče, mnogo gubimo na kvalitetu. Besmisleno je da on krpi Donalda. Ovaj jest da ima dobar šut, al downgrade od onoga što je Gruja radio jesenas do bilo čega što će ovaj ikada moći, ne bi ispeglao ni Andrea Pirlo iz 2005.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Prvo,max 2 kolo ispadanije u kv.za LŠ a glodj je vetar u ledja.

И шта онда? Раднички ће опет бити го ку***, а Звезда свјетски шампион.
Link to comment

Kao i što nalaže karma, ovaj odlazak pa povratak Grujića će da se plati još malo preko milion. Na stranu što je momak klasa gde god da ga staviš da igra, ali ne samo što ne igra na prirodnoj poziciji, nego je i njegovo pomeranje u formaciji uslovilo brdo negativnih nuspojava. Iako je Le Talek bio među najboljima, ako on bude igrao to što je igrao juče, mnogo gubimo na kvalitetu. Besmisleno je da on krpi Donalda. Ovaj jest da ima dobar šut, al downgrade od onoga što je Gruja radio jesenas do bilo čega što će ovaj ikada moći, ne bi ispeglao ni Andrea Pirlo iz 2005.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Da, krvavo cemo platiti pomeranje Grujica u ovih nekoliko meseci. Ode titula pre nego sto trepnes, Borac se bas zahuktao.

Link to comment

Hehe... Šašav si

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Nisam, nego ti stvarno ponekad ne razmislis pre nego sto napises. Nama ovaj ostatak prvenstva sluzi za eksperimentisanje i privikavanje igraca na trkacke i takticke zahteve koje ce imati na leto, savrseno je nebitno kakvi ce rezultati biti do kraja prvenstva koje je odavno reseno. Nije lose ni za Grujica da provede neko vreme na delu terena gde je gusci raspored protivnika i nema se toliko vremena za donosenje odluka, u Premijer ligi ga nece protivnici gledati s bezbedne udaljenosti i cekati sta ce ovaj da uradi s loptom.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...