Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

 

Koliko se meni čini, nije bio ofsajd kod gola Srnića, ali dosta defanzivnih propusta. Precenjuju se ruski timovi, puno njih je u finansijskoj krizi, a timovi puno zavise od stranaca, koji su često neplaćeni. Puca im liga po svim šavovima. Kuban, recimo, ima par jako dobrih igrača, ali ne plaćaju redovono i od tima koji je bio odličan prethodnih sezona, na korak su od ispadanja.

 

 

Шеф стручног штаба Црвене звезде, Миодраг Божовић, задовољан је виђеним током претходне две недеље.

 

- Две генералне пробе које смо данас имали су се показале као добре. Намерно смо чекали последњи дан да одиграмо дуеле са тако јаким ривалима. Још увек нисмо 100% спремни, али трудимо се да одржавамо свежину и мислим да ћемо до плеј-офа уђи у идеалну форму. Имали смо очајно суђење у оба данашња меча, тако да се не обазирем много на резултат. Битан је начин на који смо се залагали, а оно је било на добром нивоу - задовољан је Гроф.

 

Звездин стратег сматра и да је клуб обавио добар посао у прелазном року.

 

- Бабунски се озбиљно намеће за први тим, као и Плавшић и Ристић. Немам дилему ко ће започети наредног викенда. Едсону је потребно још времена да стекне кондицију, али мислим да смо довели доброг играча. Ле Талек практично може да трчи неограничено дуго, и врло брзо ће и он бити потпуно спреман - рекао је Божовић.

 

Još jedan dobar intervju Ibaneza:

 

http://zurnal.rs/fudbal/zvezda/30721/luis-ibanjez-zvezda-ima-bolji-tim-od-dinama

 

---

 

Iste stvari me brinu kao i pred polazak na Kipar. Dve promene među starterima, a obe su negativne prema kontroli igre kroz tehniku, pas i kreaciju, a jačaju snagu i defanzivu. Jedina dobra stvar iz svega što se Jovanović vratio, samo ostaje da se vidi koliko je sve to oko odlaska iz Zvezde uticalo na njegovu psihu. Očekujem osetno boljeg Petkovića na proleće.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Najveci uspeh posle prijateljskih sa Uralom je to sto su sve metatarzalke citave. Nama su bar dva igraca osakatili, Vukica jedne zime i ne znam kog ono drugog bese naredne.

 

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

 

Lazovica.

Link to comment

Iste stvari me brinu kao i pred polazak na Kipar. Dve promene među starterima, a obe su negativne prema kontroli igre kroz tehniku, pas i kreaciju, a jačaju snagu i defanzivu. Jedina dobra stvar iz svega što se Jovanović vratio, samo ostaje da se vidi koliko je sve to oko odlaska iz Zvezde uticalo na njegovu psihu. Očekujem osetno boljeg Petkovića na proleće.

 

Na koju foru? Doveli smo igraca koji je skolovan u Francuskoj, igraca koji je ponikao u Barseloninoj skoli fudbala i Brazilca, od bitnih igraca otisao nam je samo rezervni centarfor. Na nevidjeno bih rekao da nismo lose prosli a Babunskog sam inace gledao i decko je na lopti toliko jak da u ovom Zvezdinom timu mozda samo Katai moze da se meri s njim.

Link to comment

Na koju foru? Doveli smo igraca koji je skolovan u Francuskoj, igraca koji je ponikao u Barseloninoj skoli fudbala i Brazilca, od bitnih igraca otisao nam je samo rezervni centarfor. Na nevidjeno bih rekao da nismo lose prosli a Babunskog sam inace gledao i decko je na lopti toliko jak da u ovom Zvezdinom timu mozda samo Katai moze da se meri s njim.

 

Pišem o startnoj postavi. Dve su promene, Plavšić - Le Tallec i Edson Silva - Jovanović. Ofanzivni vezista zamenjen defanzivnim veznim (bez obzira što su pomerili unapred Grujića i Donalda), što je svakako defanzivna promena, baš kao i štopera koji je dobar na lopti smo zamenili "štoperom fizikalcem". Tu vidim gubitak na tehnici, pasu i kreaciji.

 

O Le Tallecu ne mislim ništa loše, naprotiv. U Babunskog verujem, ali mislim da će mu biti potrebno malo vremena. Veći sam optimista nego kada je došao. Edson Silva daje dimenziju skoka na kojoj Božović zahteva. Prijatno sam iznenađen izborom i kvantitetom igrača koje smo doveli.

 

---

 

Božović manje-više potvrdio ovo što sam rekao o Kubanu. Video verzija intervjua sa nekim dodatnim detaljima:

 

http://www.sportnetwork.rs/play/83358/bozovic-zadovoljan-pripremama

Link to comment

Pišem o startnoj postavi. Dve su promene, Plavšić - Le Tallec i Edson Silva - Jovanović. Ofanzivni vezista zamenjen defanzivnim veznim (bez obzira što su pomerili unapred Grujića i Donalda), što je svakako defanzivna promena, baš kao i štopera koji je dobar na lopti smo zamenili "štoperom fizikalcem". Tu vidim gubitak na tehnici, pasu i kreaciji.

 

O Le Tallecu ne mislim ništa loše, naprotiv. U Babunskog verujem, ali mislim da će mu biti potrebno malo vremena. Veći sam optimista nego kada je došao. Edson Silva daje dimenziju skoka na kojoj Božović zahteva. Prijatno sam iznenađen izborom i kvantitetom igrača koje smo doveli.

 

---

 

Božović manje-više potvrdio ovo što sam rekao o Kubanu. Video verzija intervjua sa nekim dodatnim detaljima:

 

http://www.sportnetwork.rs/play/83358/bozovic-zadovoljan-pripremama

 

To je startna postava za prvu utakmicu prolecnog dela sezone, videcemo kako ce se stvari dalje razvijati. Kod Grofa tesko da neko ima garantovano mesto nevezano za to kako igra.

 

Onom timu iz jesenjeg dela generalno je trebalo malo cvrstine, samo se nadam da zbog toga necemo izgubiti na brzini. Ova postava sa dva tempo igraca koji znaju da igraju fudbal iza Grujica bice koska za svaki tim iz nase lige, imacemo prakticno samo jednog igraca (Kataija) koji je slab u obaveznoj igri.

Link to comment

Руски тимови су у кризи зато што се већина финансира новцем нафтних компанија. Ово би требало и нас да жуља, јер се финансирамо новцем руске компсније која извози нафту и гас.

Иначе, квалитет који посједују је ваљда ван сумње. Зенит је негдје у средини табеле а прошетали су се кроз ЛШ...

Харпере, Ле Талек је школован у Њемачкој. Он и његов брат су од малена отишли у печалбу, Антони у Ливерпул Дамијен у Борусију Дортмунд.

Link to comment

Руски тимови су у кризи зато што се већина финансира новцем нафтних компанија. Ово би требало и нас да жуља, јер се финансирамо новцем руске компсније која извози нафту и гас.

Иначе, квалитет који посједују је ваљда ван сумње. Зенит је негдје у средини табеле а прошетали су се кроз ЛШ...

Харпере, Ле Талек је школован у Њемачкој. Он и његов брат су од малена отишли у печалбу, Антони у Ливерпул Дамијен у Борусију Дортмунд.

 

       Le Talek je sa 19 otišao u Dortmund, dakle školovao se ipak u Francuskoj. Prošao je sve mlađe kategorije francuskog nacionalnog tima. Tehnika, pas igra i taktička obučenost ne može da mu manjka, upitna je kreacija ali je zato i Gruja pomeren napred. Mislim da je Posrbica konstatovao da je ovo što ćemo gledati na leto priprema za evropske kvalifikacije i sa tim se potpuno slažem. Ono što jeste potencijalni problem je zamena za Grujića. I zato bi bilo idealno da smo pogodili sa Babunskim, jer nisam siguran da bi Plavšić fizički mogao da parira potencijalnim rivalima u tim kvalifikacijama naročito u PO fazi. Katai se ipak pokazao kao mnogo bolji na krilu. 

Link to comment

       Le Talek je sa 19 otišao u Dortmund, dakle školovao se ipak u Francuskoj. Prošao je sve mlađe kategorije francuskog nacionalnog tima. Tehnika, pas igra i taktička obučenost ne može da mu manjka, upitna je kreacija ali je zato i Gruja pomeren napred. Mislim da je Posrbica konstatovao da je ovo što ćemo gledati na leto priprema za evropske kvalifikacije i sa tim se potpuno slažem. Ono što jeste potencijalni problem je zamena za Grujića. I zato bi bilo idealno da smo pogodili sa Babunskim, jer nisam siguran da bi Plavšić fizički mogao da parira potencijalnim rivalima u tim kvalifikacijama naročito u PO fazi. Katai se ipak pokazao kao mnogo bolji na krilu. 

 

Iz perspektive kvalifikacija iluzorno je i govoriti. Kolike su šanse da ne odu bar još dvojica igrača na leto (reko bih i najmanje trojica iz paketa Ibanjez, Hugo, Katai, Jovanović)?

Link to comment

"Паркеру је пронађен клуб у Казахстану, на име шестомесечне позајмице Црвеној звезди ће припасти 50.000 евра и остало је још само да репрезентативац Антигве и Барбуде да пристанак."

 

Tvorzan  :Hail:

Link to comment

Iz perspektive kvalifikacija iluzorno je i govoriti. Kolike su šanse da ne odu bar još dvojica igrača na leto (reko bih i najmanje trojica iz paketa Ibanjez, Hugo, Katai, Jovanović)?

 

     Moj utisak je da će se sa prodajom čekati do kraja kvalifikacija. Ne uzdam se u Terzin altruizam već u zdrav razum, cena ne može nikako da padne već upravo suprotno, Prelazni rok traje do 31. avgusta dakle ima dovoljno vremena. Naravno, ako Hugo zabije još 15-20 golova na proleće i neko ponudi neko ludilo od para zavaljaće ga i ranije, ali to nije mnogo verovatno. 

Link to comment

Iz perspektive kvalifikacija iluzorno je i govoriti. Kolike su šanse da ne odu bar još dvojica igrača na leto (reko bih i najmanje trojica iz paketa Ibanjez, Hugo, Katai, Jovanović)?

 

Svejedno. Osnova tima je dobra, svi igraci su pod ugovorima i do sada im je placeno sve sto su zaradili, sto je za danasnju Zvezdu veci uspeh nego sto je za onu Zvezdu bio Bari. Nemam problem ni sa tim sto ce ovaj ili onaj igrac biti prodan jer takvo je fudbalsko trziste. Svako za koga postoji dobra ponuda treba da bude prodat jer je trziste toliko da se bez problema moze naci prava zamena za svakog igraca. Nije bas da kod nas igra svetska igracka klasa pa bi nas ostetila prodaja bilo koga. Vazno je samo prodavati pametno i kad cena dostigne plafon. Do juce su nam igraci odlazili na arbitrazi i za sobom ostavljali samo potrazivanja, u odnosu na to stanje prodavati igrace za par miliona je cista poezija. Nama je problem to ko inkasira sredstva od tih prodaja i sta ce s tim parama da uradi a ne to sto cemo za velike pare prodati igraca pod ugovorom.

Link to comment

– У петак је легла друга рата за Марка Грујића којом смо поплаћали доста дугова, пре свега према државним фирмама за струју, воду, као и порез. Такође, сви наши страни играчи су у потпуности исплаћени, чак су добили фебруарску плату унапред. Следећи задатак је да се у потпуности исплате бивши играчи. Имамо моралну обавезу према њима јер су много пута пролонгирали обавезе, последњи пут у октобру прошле године – рекао је Терзић, а потом се осврнуо и на ситуацију са Џошуом Паркером.

– Што се Паркера тиче мислим да ћемо му највероватније обезбедити клуб, сутра или прекосутра, у Азији где ће отићи на једногодишњу позајмицу. Ако се то реализује, од позајмице ћемо приходовати 50.000 евра, а уколико остане у том клубу још 150.000 евра на име обештећења – објаснио је Звездан Терзић

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...