Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

i ronaldinjo bi bio najbolji bek svih vremena, da su ga tamo stavljali. ristic ne zaostaje po talentu za grujicem i jovicem, glupost je gurati ga pozadi.

Link to comment

i ronaldinjo bi bio najbolji bek svih vremena, da su ga tamo stavljali. ristic ne zaostaje po talentu za grujicem i jovicem, glupost je gurati ga pozadi.

 

Ronaldinjo bi bio najgori bek kojeg je svet ikada video ako ne racunamo Dusana Andjelkovica.

 

I kakve veze sa pozicijom u timu ima koliki je igrac talenat? Mogao bi mozda i Van Gal da makne De Heu sa gola i stavi ga na centarfora, posto je decko ocigledno veliki talenat.

Link to comment

Ван Гал иначе има дугу историју стављања врхунских играча на погрешна мјеста. (Ривалда , Рикелмеа и Мату на крило, Фелаиниа на плеја...).

Ристић солидно покрива бека. Једини проблем је што је он и на беку резерва.

Link to comment

Ван Гал иначе има дугу историју стављања врхунских играча на погрешна мјеста. (Ривалда , Рикелмеа и Мату на крило, Фелаиниа на плеја...).

Ристић солидно покрива бека. Једини проблем је што је он и на беку резерва.

 

Ne treba gledati na kojoj je on poziciji rezerva u ovom timu (ne bi bio rezerva ni na jednom mestu da je bolji od konkurencije) vec gde kao igrac moze da ima najveci upside. Risic bi mogao biti vrhunski levi bek i to vrhunski u relacijama koje vaze za najjace evropske lige. Sve nedostatke koje ima (slabiji periferni vid, desna noga koja sluzi za pridrzavanje) bi sakrila aut linija a do punog izrazaja bi dosle njegove igracke prednosti (visok tempo, dobra kontrola lopte, odlicna leva noga, kontrola poseda pod pritiskom,...). Ristic je prilicno inteligentan momak i vrlo brzo bi usvojio neke takticke finese igranja u odbrani, a svaka napadacka ekipa voli da ima pismenog beka koji ce dupliranjem po krilu da razvlaci odbranu a koga ne smes da ostavis bez markacije jer je opasan i sutem i asistencijom.

 

Sad, ako on ne voli da igra na toj poziciji to je druga stvar, ne treba decka terati da igra ono sto nece, ali s obzirom na generalno tanku konkurenciju na levom beku i njegove igracke performanse on bi mogao napraviti veliku karijeru na toj poziciji.

Link to comment

 

 

Ronaldinjo bi bio najgori bek kojeg je svet ikada video ako ne racunamo Dusana Andjelkovica.

 

 

Pehar iz Almatyja te demantuje :D

 

Ja sam Ristica prizeljkivao u veznom redu i mislim da je to bila zelja vecine, da bude Zvezdin biser na sredini terena.

Ali, kako Harper rece, ima decko potencijala za odlicnog beka, bilo bi steta da tavori cekajuci priliku u vezi koja se mozda i ne bi vise ukazala, konkurencija je paklena, jbg.

 

via Tapatalk

Link to comment

Pa dobro ne treba bas toliko fiksno posmatrati pozicije u timu. Nije on toliko mlad da bi sad prebacivanje na beka znacilo da je zavrsio karijeru na sredini terena. Gojko Kacar je igrao od stopera do napadaca i menjao te pozicije tokom svoje karijere, ni ne znam na kojoj igra sada poziciji. Jeste da je on redak primer, ali igrati dve pozicije i nije neki izuzetak u fudbalu. Fudbal je pre svega timska igra, ako je mogao Eto da odlicno odigra beka protiv Barse u polufinalu LS, moze i Ristic da salta te dve pozicije.

Link to comment

Polivalentnost ™ uglavnom znači pomeranje po vertikali. Centralni vezni i levi bek su jako, jako, različite pozicije.

 

Nemam ništa protiv ako je grof procenio da tu može više da pruži, samo kažem da će teško u karijeri biti levi bek/centralni vezni, mislim da će morati da se odluči.

Mada bi me iskreno više radovalo da se nametne najzad u vezi, ali to je već do njega.

Link to comment

Polivalentnost ™ uglavnom znači pomeranje po vertikali. Centralni vezni i levi bek su jako, jako, različite pozicije.

 

Nemam ništa protiv ako je grof procenio da tu može više da pruži, samo kažem da će teško u karijeri biti levi bek/centralni vezni, mislim da će morati da se odluči.

Mada bi me iskreno više radovalo da se nametne najzad u vezi, ali to je već do njega.

Ristic je pominjao da je u mladjim kategorijama igrao i levog beka, nije se prvi put nasao na toj poziciji u seniorskom takmicenju. S obzirom da je levak, sasvim je to i ocekivano, buduci da su levonogi igraci redji od desnonogih pa se guraju na levu stranu od mladjih kategorija. Ristic je najbolje igrao na sredini onih nekoliko utakmica dok je igrao zajedno sa Milijasem, nazalost nije uspeo da ponovi tako dobre igre sve dok nije presao na levog beka. S obzirom da je konkurencija na sredini trenutno prejaka, mislim da je najbolje i za njega i za tim da igra levog beka, ali i da bude zamena i na sredini po potrebi. Videcemo kako ce to izgledati, meni se on dopada i nadam se da ce napredovati i izboriti se za poziciju gde god.

Link to comment

Ne treba gledati na kojoj je on poziciji rezerva u ovom timu (ne bi bio rezerva ni na jednom mestu da je bolji od konkurencije) vec gde kao igrac moze da ima najveci upside. Risic bi mogao biti vrhunski levi bek i to vrhunski u relacijama koje vaze za najjace evropske lige. Sve nedostatke koje ima (slabiji periferni vid, desna noga koja sluzi za pridrzavanje) bi sakrila aut linija a do punog izrazaja bi dosle njegove igracke prednosti (visok tempo, dobra kontrola lopte, odlicna leva noga, kontrola poseda pod pritiskom,...). Ristic je prilicno inteligentan momak i vrlo brzo bi usvojio neke takticke finese igranja u odbrani, a svaka napadacka ekipa voli da ima pismenog beka koji ce dupliranjem po krilu da razvlaci odbranu a koga ne smes da ostavis bez markacije jer je opasan i sutem i asistencijom.

 

Sad, ako on ne voli da igra na toj poziciji to je druga stvar, ne treba decka terati da igra ono sto nece, ali s obzirom na generalno tanku konkurenciju na levom beku i njegove igracke performanse on bi mogao napraviti veliku karijeru na toj poziciji.

Коларов и Бане су стварно имали очајне каријере. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...