Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

 

 

Za JSL su dobro i Sikima i Orlandic. 

 

:Jova:

Teško je pronaći gori tandem bekap centarforova u JSL...

Edited by Apollo Creed
Link to comment

:Jova:

Teško je pronaći gori tandem bekap centarforova u JSL...

 

Ne treba traziti. To vec imamo :)

 

Pride, ne znam cemu toliki hejt prema Sikimicu. Svakako da nije vrhunski igrac kakav treba da igra u Zvezdi, ali on nije ni doveden da bude prvi spic, vec da tu i tamo uskoci. Iskusan igrac koji je igrao u Belgiji, Rusiji i Kini, kao i u nekoliko JSL ekipa. Najbolje bi bilo da rezerva Hugu bude neki klinac, ali prvi koji valja iz nase skole je Joveljic, a on je jos uvek nespreman za seniorski fudbal, uz to je i lomio nogu ne tako davno. U ligi nema adekvatnog resenja za spica, pa kad vec imamo ovakvu situaciju, dovodjenje nekog Vujaklije ili Mudrinskog bi bilo samo gomilanje "Sikimica". Do leta treba iskopati nekog talentovanog napadaca (Babunski mladji) i jednog kvalitetnog stranca, zahvaliti se Sikimi (ili ga i zadrzuati da bude 4. spic) i Orlandinja poslati da dominira u CG ligi i to je to. 

 

Steta sto smo tako lako pustili malog Lazara Djurovica. Mislim da bi on imao mesta i da bi mogao da pokaze nesto. Posle Izraela vidim da se prebacio u Grcku, mada koliko sam cuo on je hteo da ode posto poto ukoliko ne dobije garncije da ce da igra (ali mi izvor za to i nije bas pouzdan). 

Link to comment

uskoci Sikma u zadnjih 15 minuta kad branimo 3-4 razlike protiv levata. Bolje te minute dati nekom klincu. Sikimic i Orlandic tipicni mafijaski igraci kao sredstvo ispumpavanja novca iz kluba.

Link to comment

 

 

Pride, ne znam cemu toliki hejt prema Sikimicu. 

 

I ovog slomiše talasi hejta... :cry:

Verovatno najbesmislenije "pojačanje" koje smo doveli. Poseban problem je sto je istog lično doveo Grof, te kao svaki normalni đetić insistira da dokaže da dovođenje ovog balvana nije bilo greška, pa ga je nemilice ubacivao kad stigne.

Link to comment

Брат Сикима је некада давно играо у Русији. Одиграо је сезону у Амкару под Божовићем, вјероватно га је довео на конто тога. Шта знам, као трећи избор на мјесту центарфора, у екипи која игра са једним центарфором... баш и није подбацио. Али нама треба солидан центарфор, што прије то боље.

Ако мафија конта да нам испумпава новац преко Сикиме... онда је то нека сиротињска мафија.

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

Ne treba traziti. To vec imamo :)

 

Pride, ne znam cemu toliki hejt prema Sikimicu. Svakako da nije vrhunski igrac kakav treba da igra u Zvezdi, ali on nije ni doveden da bude prvi spic, vec da tu i tamo uskoci. Iskusan igrac koji je igrao u Belgiji, Rusiji i Kini, kao i u nekoliko JSL ekipa. Najbolje bi bilo da rezerva Hugu bude neki klinac, ali prvi koji valja iz nase skole je Joveljic, a on je jos uvek nespreman za seniorski fudbal, uz to je i lomio nogu ne tako davno. U ligi nema adekvatnog resenja za spica, pa kad vec imamo ovakvu situaciju, dovodjenje nekog Vujaklije ili Mudrinskog bi bilo samo gomilanje "Sikimica". Do leta treba iskopati nekog talentovanog napadaca (Babunski mladji) i jednog kvalitetnog stranca, zahvaliti se Sikimi (ili ga i zadrzuati da bude 4. spic) i Orlandinja poslati da dominira u CG ligi i to je to. 

 

Steta sto smo tako lako pustili malog Lazara Djurovica. Mislim da bi on imao mesta i da bi mogao da pokaze nesto. Posle Izraela vidim da se prebacio u Grcku, mada koliko sam cuo on je hteo da ode posto poto ukoliko ne dobije garncije da ce da igra (ali mi izvor za to i nije bas pouzdan). 

 

Sikimić je imao svoju jasno definisanu rolu i korektno je odradio posao. To što je ulazio pre Jovića u datom trenutku je predstavljalo jeres, ali s'obzirom da danas znamo da je Luka ko zna kad zavijen u mašnicu, nije to toliko strašno. Kada je ulazio to je uvek imalo očiglednog smisla i njegovo prisustvo na terenu je uvek bilo upadljivo (kretalo se sa dugim loptama, ulazio je u utakmicama u kojima smo imali probleme sa prekidima...). Što se mene tiče, njegova uloga je neuporedivo relevantnija od npr. Matosa, bez obzira što je ovaj neke utakmice direktno rešio.

 

Sikimić je bio ružno pače u jednoj pre svega brzoj i tehnički obučenoj ekipi. Samo zbog toga je nepopularan. Kod mene Grof ima veliki plus što je bio u stanju da u trenucima kada tim vodi i kada je izvesno da će da pobedi, da promeni taktiku i prilagodi se protivniku, pa čak i kada se naruši estetski aspekt igre.

 

Za mesto sidraša teško je projektovati nekog talentovanog klinca. Taj tip centarfora je verovatno najzahtevnija uloga u savremenom fudbalu kada se sve sabere, ali se slažem da Zvezda na klupi treba da ima klince kao backup-ove.

Link to comment

Kako se zvase onaj sto dade makazice za rezerve kad je Sa Pinto bio tu? Secam se da je sin nekog bivseg igraca.

 

edit: setih se

Edited by katamaran
Link to comment

Sikimić je imao svoju jasno definisanu rolu i korektno je odradio posao. To što je ulazio pre Jovića u datom trenutku je predstavljalo jeres, ali s'obzirom da danas znamo da je Luka ko zna kad zavijen u mašnicu, nije to toliko strašno. Kada je ulazio to je uvek imalo očiglednog smisla i njegovo prisustvo na terenu je uvek bilo upadljivo (kretalo se sa dugim loptama, ulazio je u utakmicama u kojima smo imali probleme sa prekidima...).

 

Pa ne baš. Jedini smisao, uslovno govoreći, igranja Sikimića je kad se juri rezultat, kad je protivnik  povučen i može da se bunari visokim loptama. Ali on nije ulazio u tim situacijama.  Uvodio ga je kad povedemo 2 do 3 razlike, i kada je potrebniji brz napadač da kazni protivnika koji se otvorio. Balvan sidraš je tada još neupotrebljiviji nego inače

Edited by levi
Link to comment

Pa ne baš. Jedini smisao, uslovno govoreći, igranja Sikimića je kad se juri rezultat, kad je protivnik  povučen i može da se bunari visokim loptama. Ali on nije ulazio u tim situacijama.  Uvodio ga je kad povedemo 2 do 3 razlike, i kada je potrebniji brz napadač da kazni protivnika koji se otvorio. Balvan sidraš je tada još neupotrebljiviji nego inače

 

Ma, Sikimic je generalno nepotreban igrac ali ima smisla da se uvodi i kad vodimo. Povuce se vezni red na manji prostor da sacuva snagu i onda odatle gadja sidras koji treba da zadrzi loptu i spusti na ove nase brzance po krilima, pa da se pokusa nesto iz tranzicije. Plus je sidras uvek dodatna korist kod prekida koji mogu da te zajebu i bez neke igre protivnika. A Kralj je u pravu, sad je potpuno jasna minutaza i uloga Jovica, ocigledno je da su se jos letos sustinski svi oprostili od njega.

Link to comment

@levi

 

Pa nije jedini smisao. To je alternativan pristup koji se koristi u različitim situacijama. Sidraši su itekako korisni za kontranapade.

Edited by kralj
Link to comment

Сикимић је скупио 13 утакмица и 343. минута. Од тога одиграо је 90 минута против Радничког, што итекако има смисла кад се сјетимо колики су им штопери. Одиграо је још 81 минут против Вождовца, ушао је кад се Катаи повриједио. Мислим да је против Вождовца спустио лопту за Хугов гол, Кахриман је испуцао лопту. Балван јесте, али није крао минуте Луки и два пута кад је добио прилику, то је било условљено развојем ситуације. Чак је некако умуљао гол Борцу.

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

uskoci Sikma u zadnjih 15 minuta kad branimo 3-4 razlike protiv levata. Bolje te minute dati nekom klincu. Sikimic i Orlandic tipicni mafijaski igraci kao sredstvo ispumpavanja novca iz kluba.

 

Samo sto sevanje sablonski izjava u zavisnosti od toga da li volis ili ne volis nekog igraca nikako ne znaci da ce one vremenom postati istinite. 

 

Jeste, bolje je te minute dati nekom klincu, ali gle, mi nemamo tog klinca. Tu i jeste problem. Vec sam napisao da ce mali Joveljic da bude sledeci spic koji ce da dodje iz omladinske skole, ali jos nije za seniorski fudbal. Sikimic i Orlandic veze nemaju jedan s drugim. Sikimica je doveo trener koji ga je trenirao, za ulogu za koju je unapred najavljeno da ce dobiti i on je taj posao odradio skroz korektno. Napisase kralj i harper kako i zasto. Uz to igra za sitne pare ako se gledaju plate ostatka tima, i nema problem sa time da je 3. napadac. 

Edited by adasevic
Link to comment

Spomenik Rajku Mitiću, legendi srpskog fudbala i Crvene zvezde biće otkriven 4. marta na Zvezdin rođendan.

 

Tog dana biće svečano postavljena i tabla sa imenom ulice Rajko Mitić koja se nalazi odmah pored stadiona.

Link to comment

Sikimic, Supic i Rendulic su definitivno Bozoviceve zelje, iskusni igraci koji sluze kao jeftina zamena, sem u slucaju Rendulica koji je bio zamisljen kao stoper u prvom timu dok nije dobio crveni protiv Kairata i napravio jos neke gluposti. S obzirom na celu situaciju oko Jovica, nije Sikimic napravio neku veliku stetu tom minutazom koju je imao, a uspeo je i on da doprinese pobedama.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...