Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Aj da ne pričamo napamet, nego da vidimo cifre, koliko je ko u poslednjih 25 godina napravio duga i ojadio klub. Vidim da ima dosta insajdera sa podacima, kapiram da nije problem. Pa da rangiramo govna. Može?

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Ako se tebi vrti milion puta prezvakana prica samo izvoli....

 

Sa Raksinom se 100% slazem da je prica krajnje zamorna i da cemo svi verovati u ono sto hocemo na osnovu raspolozivih informacija.

 

Ako ti je do grudvanja nadji nekog drugog.

Link to comment

Aj da ne pričamo napamet, nego da vidimo cifre, koliko je ko u poslednjih 25 godina napravio duga i ojadio klub. Vidim da ima dosta insajdera sa podacima, kapiram da nije problem. Pa da rangiramo govna. Može?

Ево

Prema njegovim rečima, crveno-beli najviše duguje bankama, nešto više od 17 miliona evra. Za pozajmice dug iznosi oko 7,5 miliona evra, bivšim igračima duguje 1,7 miliona evra, a sadašnjim 1,6 miliona evra.

 

Klub iz Ljutice Bogdana na ime poreza duguje 5,8 miliona evra, agentima 6,1 milion evra, zaposlenima 4,5 miliona evra, a drugim klubovima oko 700.000 evra.

 

Kako je naveo Čović, najveći deo potraživanja, oko 1,7 miliona evra, klub ima od kupaca iz inostranstva.

 

Potpresednik crveno-belih predstavio je novinarima koliko je tačno koja uprava napravila dug i prema tim podacima, Zvezdu je najviše zadužilo prethodno rukovodstvo predvođeno predsednikom Vladanom Lukićem.

 

Lukić je u Zvezdu došao 2009. godine, kada je dug kluba iznosio 22.398.806 evra, a ostavio je u minusu od 44.109.565 evra.

Džajić je u prošlom mandatu (od 1998. do 2004. godine) došao na minus od 1.764.083 evra, a otišao je sa minusom od 2.513.990 evra. Milan Vujin i Miloš Marinković su nasledili dug od 1.329.252 evra, a ostavili su klub u minusu od 5.926.852.

 

Dragan Stojković Piksi je počeo sa minusom od 9.219.684 evra, a na odlasku ostavio je Zvezdu u dugu od 14.636.293 evra.

 

Toplica Spasojević je došao na minus od 13.272.898 evra, a otišao je sa funkcije ostavivši dug od 15.354.543 evra.

 

Posle Spasojevića, Zvezdu je preuzeo Dobrivoje Tanasijević, tada je klub bio u minusu 18.122.247 evra, a po njegovom odlasku dug je iznosio 19.449.916 evra.

Link to comment

Onda udri po guglu. Milion puta pisano o tome pa ces sigurno nesto iskopati.

 

Covicev izvestaj je dobro mesto za pocetak.

 

edit: jedna stvar zavarava kod ovog izvestaja. Kasnije uprave su imale razna sranja ranijih na naplatu pa su se ta sranja kasnije prikazivala kao njihovi minusi.

Edited by katamaran
Link to comment

Ako je Piksi odista toliki olos i upropastitelj, kako to da ga u Japanu veoma cene i duboko postuju?  I to u zemlji gde je moralna letva visa nego u Srbiji.  Ili je to zapravo razlog zasto ga u Srbiji vuku po blatu.

Link to comment

Verovatno je sa klubovima kojima je rukovodio po Japanu napravio mnogo bolji posao nego sa Zvezdom....

 

Tamo nije imao sta da upropasti kao igrac i trener. Ovde su mu dali kasicu prasicu na upravljanje.

 

 

Ili ga tamo cene pre svega zato sto je bio genijalan fudbaler sto niko ne spori. Kamo srece da ga i ja pamtim samo kao fudbalera a ne i kao funkcionera.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne znam konkretno o dugu, tj znam za priču po kojoj je džaja ostavio kule, gradove i milijarde u igračima a piksi onda došao i sve razjebao, ali ne dolaze baš od ljudi kojima bih da verujem na reč. Evo npr jedan suprotni pogled pa ti biraj kome ti se više veruje.

Piksi je imao gomilu loših poteza, imao je i problem što je valjda mnogo ugovora bilo 50-50 kad je došao, probao je da ide logikom uloži da bi ti se vratilo, što bi verovatno i prošlo da nas jedne godine nisu pokrali mafiozi a druge se desio prokleti rendžers sa kosanom. Imao je i odlićne rezultate i pravio je dobre ekipe. Ne sećam se tačno kakav je tim ostavio iza sebe ali pretpostavljam da je tu postojala neka vrednost s obzirom da smo tih godina imali rezultate.

Sve u svemu, niko ne tvrdi da je piksi bio bezgrešan i da mu je svaki potez bio suvo zlato. Ali nije prvi put slučaj da se ovde dovode njegove namere u pitanju, a to mi je stvarno teško da progutam.

Некако у интервјуу Пикси се фрља са бројкама. Џаја је отишао 2004. Измеђуњих је била још једна управа. Заборавио је да напомене како је он вратио Мустафу у Звезду и потписао сличан уговор...

Зашто је доводио сумњиве и скупе странце.? Јели то пут за избављење? Како је и он подигао дуг?

Није проблем улагање, проблем је што Пикси није имао капацитета да води Звезду. Пословних, људских, интелектуалних.

Ako je Piksi odista toliki olos i upropastitelj, kako to da ga u Japanu veoma cene i duboko postuju?  I to u zemlji gde je moralna letva visa nego u Srbiji.  Ili je to zapravo razlog zasto ga u Srbiji vuku po blatu.

У Јапану гдје се корумпирани бизнисмен јавно извини, па му опросте затвор? Растегљива нека морална летва. Него, који фудбалски клуб у Јапану је имао част да му Пикси буде предсједник? Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

Verovatno je sa klubovima kojima je rukovodio po Japanu napravio mnogo bolji posao nego sa Zvezdom....

 

Tamo nije imao sta da upropasti kao igrac i trener. Ovde su mu dali kasicu prasicu na upravljanje.

 

 

Ili ga tamo cene pre svega zato sto je bio genijalan fudbaler sto niko ne spori. Kamo srece da ga i ja pamtim samo kao fudbalera a ne i kao funkcionera.

Pre svega zato sto su Japanci ljudi koje cene i postuju ljude koji su ih svojim talentom i radom zaduzili.  Sve suprotno od Srba.

Link to comment

@novi

 

Mislim da kad bi bacio na papir te piksijeve sumnjive i skupe strance dobio bi i sam odgovor zašto ih je dovodio. :)

O ostalom me mrzi, postaje polako pitanje vere a tu onda baš i nema mesta za diskusiju

Edited by Ruxin
Link to comment

@novi

 

Mislim da kad bi bacio na papir te piksijeve sumnjive i skupe strance dobio bi i sam odgovor zašto ih je dovodio. :)

 

O ostalom me mrzi, postaje polako pitanje vere a tu onda baš i nema mesta za diskusiju

Suzuki - tezak promasaj koji nas je skupo kostao

Ailton - tezak promasaj koji nas je skupo kostao

moj omiljeni Brono - tezak promasaj koji nas je skupo kostao

 

Kolke su pare ulupane samo na njih trojicu a bilo je sigurno jos bisera.

 

edit: Zozeizli Fereira al za njega se ne secam koliko je kostao (kolko god da je bacene su pare)

 

edit 2: Jeff Silva je u Zvezdi video vise para nego u celoj svojoj karijeri pre i posle Zvezde al je on ipak bio Ivicevo (ne)delo ako se dobro secam. uopste je u periodu dok je Miskovic bio u klubu (Piksi-Lukic period) bilo jako zanimljivih i tesko objasnjivih transfera.

 

pa solidni ali debelo preplaceni Trickovski

 

 

 

 

Pre svega zato sto su Japanci ljudi koje cene i postuju ljude koji su ih svojim talentom i radom zaduzili.  Sve suprotno od Srba.

 
Bilo bi zanimljivo videti koliko ga cene da je ovako rukovodio nekim klubom u Japanu.
Edited by katamaran
Link to comment

@novi

 

Mislim da kad bi bacio na papir te piksijeve sumnjive i skupe strance dobio bi i sam odgovor zašto ih je dovodio. :)

 

Да нам донесу квалитет? Па нису га имали. Његов посао је да препозна квалитет.

Ни са домаћим се није дало, Бурзо Марадона и Пуровић... Пут до пакла је поплочан добрим намјерама.

 

O ostalom me mrzi, postaje polako pitanje vere a tu onda baš i nema mesta za diskusiju

Ја не улазим ни у чију вјеру да су Човић и Џаја другари који су дошли униште Пиксија.
Link to comment

Ok, ja ću

Haminu DRAMAN 

Takajuki SUZUKI 

Blago GEORGIJEV 

Ibrahim GAJ

Eli TADEU

Alehandro KASTILjO

Da Silva AILTON

Žoao Nunjo da Silva LUKAŠ

Maurisio MOLINA 

Ernan BARKOS

Franklin SALAS

Gregorž BRONOVICKI

Betoligar MISDONGARD

 

Ne znam da li smo ikada dovodili strance sa pedigreom kao tad (pa georgijev ima karijeru ronalda u odnosu na ovog le taleka kojem se klanjamo na neviđeno), a i oni koji nisu imali pedigre su posle dokazali šta smo u njima videli.

Debeli promašaji su suzuki, koji je takođe doveden kao igrač sa imenom, standardni reprezentativac japana, a i doveden je da bi kao zaradili neke pare od braće japanaca. I Ailton, koji je došao za džabe, direktno iz bundesa, mada nem pojma koliko mu je plata bila. To što većina nije prošla najmanje ima veze sa njihovim nedostatkom kvaliteta. Naravno bilo je i tih kojima je tragično falilo kvaliteta (betoligar, tadeu) ali su oni došli za kikiriki. Jbg, piksijeva najveća greška je verovatno kosan.

Edited by Ruxin
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...