Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

ne raspada se tim nego se razbija iluzija o nekim visokim ambicijama kada su rezultati u evropi u pitanju. jasno je da je jedino bitno da se zgrne sigurna lova sada i odmah, a to se maskira pricom o spasavanju kluba sigurnog gasenja, koje eto samo sto nije jos od 2007. godine.

 

problem je sto su mnogi poverovali terzicu u tu apokalipticnu pricu, koja je suplja na sve strane. da se on pitao, prodao bi grujica jos u julu za milion evra ortaku zahaviju - cime bi isto kao sto trenutno radi, spasio klub od permanentnog gasenja. uostalom, iz istog razloga je prodao 70% jovica...

 

Sto nas drzi u nadi da se ne pitao on (ili samo on) vec i neko drugi. Neko, zahvaljujuci kome je od Grujica inkasirano 6milki.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

ne znam da li si primetio, kritikujem direktne poteze

 

po 100ti put ( i hajde nemoj molim te vise da mi podmeces ) nije tema da li je terzic posten, svi se (bar nacelno) slazemo da je daleko od toga. tema je da li se veruje terzicu kad kaze da mora tako i da li sad svaki sledeci potez pravdamo sa "jbg mora tako" ili mozda moze i drugacije, a drugacije bi bilo npr ono sto je i sam terzic pricao da se bez prodaje ili uz najvise prodaju jednog igraca okosnica sacuva. trenutno je na topiku tema da li je morao jovanovic otici. evo cini mi se da adasevic uvazava sve kvalitete jovanovica, ali se drzi da "mora tako" i da je to cak i bolje za ekipu, jer ce se preostala dva stopera bolje uigrati. ja smatram da je prodaja potpun promasaj i da je trebalo na sve nacine doci do toga da vec sad imamo (bar) tri stopera odgovarajuceg kvaliteta

Gde ja to pisem da mora tako? Evo i posrbici sam vise puta ponovio da ja mislim da je bolje da ostane i igra, ali da mislim da ce kod bozovica prednost imati brazilac i lukovic a da bi on na leto svakako otisao... Svasta bi mi morali da imamo, ali na zalost jedino sto izvesno imamo je visemilionski dug.

Link to comment

Eto vidis kakva je tvoja percepcija-u jednom pasusu Edson je idelan parnjak u drugom pasusu izrazavas (sa razlogom) skepsu prema novom igracu kog znamo samo sa YT.

 

Cudi me da se Vasic nije vise izjasnjavao, vazda je pisao na topicu o Latino fudbalu (pre svega BRA i ARG liga). Nemoguce da neko ko sabije 100tekmi za SPaolo u 3 sezone prodje tek tako ispod radara.

Middle ne racunam, on je tamo visio samo zbog kladze :fantom:

 

A ova prica da se tim raspada zbog odlaska Grujica (koji ce igrati do kraja sezone, a mozda i nesto u kvalifikacijama), Jovica (koji nije bio ni starter) i Jovanovica (za kog nemamo jos ni zvanicnu potvrdu da je otisao) je opet preuvelicavanje. Pametnim potezima Grofa stigao je LeTalek (da "zameni"  Grujica), Edson (da pomogne stoperima) i Babunski (mozda vihorno krilce postane i spic).

Dakle, ubite me zbog ovog, ali delujemo kao Atletiko Madrid :D Savic za Mirandu, Fereira Karasko za Ardu i Grizman za D.Costu :D

 

 

Харпер је човек у праву, ти уопште нити познајеш нити разумеш фудбал, али волиш да куцкаш. Грујић је процветао у тренутку кад је из тог последњепласираног тима Русије дошао Доналд, који се показао као феноменалан  дефанзивни везни. Зашто је тај тим последњепласирани? Банкротирали су не исплаћују играче и може да се деси да се и угасе.  Ми их лешинаримо, зато што Гроф зна лигу и зна шта може да очекује од играча, од свих оних које је тражио Рендула је испао ћорак а и он је купљен пре промене трансфер политике. Што се Бразилца тиче, он је човек у ротацији једног од најбољих клубова лиге је рангирана као шеста најача лига на свету.  Физички је беспрекоран, код нас ће да буде доминантан у дуелима са нападачима, играо је утакмице по притиском...Ја бих њега упарио са Вулетом, други пар би ми био Луле и мали Стојановић, Саво би био пети у тој ротацији. Сад Гроф има другачије виђење ситуације, и у том случају Вуле може да игра мање, што значи и мању цену. 

Да више гледаш фудбал можда би мање куцкао...лепше и теби и нама...

 

Ekspres odgovor ili samo telepatija :Hail:

Edited by John Coltrane
Link to comment

odnosno ona odvratna harperova kampanja

 

Koja se sastojala od toga da Grujica treba prodati legalnim kanalima, na legalan nacin, klubu koji legalno posluje, za velike pare i u situaciji u kojoj je Marko licno odlepio za tom ponudom Liverpula. Sto se kasnije tacno tako i desilo, decko je prodat za velike pare ozbiljnom klubu koji mu daje ozbiljne garancije, kompletan iznos od transfera je direktno otisao na zvanican ziro-racun kluba, sa kojeg su automatski skinute sve administrativne zabrane koje su bile aktuelne u trenutku kad je novac na racun i stigao. Koliko je ta kampanja odvratna u odnosu na uobicajenu praksu neodvratnih kampanja nismo sacekali ni desetak dana da se uverimo u slucaju Luke Jovica koji je na mafijaski nacin, preko mafijaskog kluba, prodat klubu koji nije mafijaski ali nema bas puno skrupula da sa mafijasima ne saradjuje. Sto bi se pre ili kasnije desilo i Grujicu na ciju kozhu su racunali isti onakvi mafijasi kakvi su se ogrnuli Lukinom kozhom.

 

Naravno, sva tandrkanja forumskih postenjacina koji bi zeleli da Grujica gledaju u Zvezdi sledecih deset godina jer su zaspali 30. maja 1991. godine i jos uvek se nisu probudili su se pokazala kao besmisleno forumsko tandrkanje u prazno, kao i vecina drugog forumskog tandrkanja. Brizni roditelji, misteriozni saobracajni incidenti, mutni dilovi za koje niko ne zna kako su napravljeni ali su sigurno napravljeni jer to je Terza, fantomske pokradene pare od Liverpula koje se ne pojavljuju ni na jednoj strani dogovorenog transfera, sve je to samo gomila forumskih opstih mesta kojima se ispiraju usta godinama a par razocaranih mucenika novopridoslih sa navijackih foruma ih smatra srpskim fudbalskim jevandjeljem pisanim na nekom cudnom jeziku koji su samo posveceni forumasi sposobni da shvate.

 

Nista, ostaje nam samo da svi stavimo u potpis "Terza je lopov", mozda tako skinemo ovu dosadnu koloniju bakterija sa spolovila koja je, mozes misliti, dosla sa RSB-a da nam objasni neke stvari. Hvala na objasnjenju ali ne treba. Ima nas ovde koji to pisemo celih desetak godina i svakako nema razloga da se pravdamo razocaranim vernicima koji su u medjuvremenu doziveli prosvetljenje.

Edited by harper
Link to comment

btw cim Vukasin jos nije otisao mislim da su ozbiljne sanse da ostane.

Тешко је рећи.

Прелазни рок у Русији је до 26. фебруара.

 

ПС.

И поред заједничког спонзора, наши трансфери са Зенитом су увијек били напети лоши, а они су били силеџије.

Са Спартаком смо нпр, имали бољу сарадњу али они су тренутно у кризи, резултатској, а и мањој новчаној. Лукоил није државна фирма, а нафта је јефтина.

Link to comment

ne raspada se tim nego se razbija iluzija o nekim visokim ambicijama kada su rezultati u evropi u pitanju. jasno je da je jedino bitno da se zgrne sigurna lova sada i odmah, a to se maskira pricom o spasavanju kluba sigurnog gasenja, koje eto samo sto nije jos od 2007. godine.

 

problem je sto su mnogi poverovali terzicu u tu apokalipticnu pricu, koja je suplja na sve strane. da se on pitao, prodao bi grujica jos u julu za milion evra ortaku zahaviju - cime bi isto kao sto trenutno radi, spasio klub od permanentnog gasenja. uostalom, iz istog razloga je prodao 70% jovica...

I ja bih rekao da je prodaja vuleta za slucaj da u junu ipak ne bude tu, mada mislim da terza ima malo vece apetite. On je prvi poceo da valja mlade talwnte agencijama i to za fine novce u ono doba. A i ofkova skola je tad bila jedna od najboljih u zemlji. Poenta je da nije on bas operisan od fudbala i mogucnosti da u njemu uzme vecu lovu.

 

Kad sam pomenuo mamica nisam mislio da je terza postao mamic vec da svi ti tzv sportski radnici imaju ambiciju da postanu mamici a terzi se ovde otvorila lepa sansa da makar stane na taj kolosek.

Link to comment

Mozda se kod Vukasina i ne pitamo previse oko transfera. hint: menadzer

 

Mada mislim da nikad nismo imali problema sa njegovim igracima(Milijas, Kasalica...).

Edited by katamaran
Link to comment

Koja se sastojala od toga da Grujica treba prodati legalnim kanalima, na legalan nacin, klubu koji legalno posluje, za velike pare i u situaciji u kojoj je Marko licno odlepio za tom ponudom Liverpula. Sto se kasnije tacno tako i desilo, decko je prodat za velike pare ozbiljnom klubu koji mu daje ozbiljne garancije, kompletan iznos od transfera je direktno otisao na zvanican ziro-racun kluba, sa kojeg su automatski skinute sve administrativne zabrane koje su bile aktuelne u trenutku kad je novac na racun i stigao. Koliko je ta kampanja odvratna u odnosu na uobicajenu praksu neodvratnih kampanja nismo sacekali ni desetak dana da se uverimo u slucaju Luke Jovica koji je na mafijaski nacin, preko mafijaskog kluba, prodat klubu koji nije mafijaski ali nema bas puno skrupula da sa mafijasima ne saradjuje. Sto bi se pre ili kasnije desilo i Grujicu na ciju kozhu su racunali isti onakvi mafijasi kakvi su se ogrnuli Lukinom kozhom.

 

Naravno, sva tandrkanja forumskih postenjacina koji bi zeleli da Grujica gledaju u Zvezdi sledecih deset godina jer su zaspali 30. maja 1991. godine i jos uvek se nisu probudili su se pokazala kao besmisleno forumsko tandrkanje u prazno, kao i vecina drugog forumskog tandrkanja. Brizni roditelji, misteriozni saobracajni incidenti, mutni dilovi za koje niko ne zna kako su napravljeni ali su sigurno napravljeni jer to je Terza, fantomske pokradene pare od Liverpula koje se ne pojavljuju ni na jednoj strani dogovorenog transfera, sve je to samo gomila forumskih opstih mesta kojima se ispiraju usta godinama a par razocaranih mucenika novopridoslih sa navijackih foruma ih smatra srpskim fudbalskim jevandjeljem pisanim na nekom cudnom jeziku koji su samo posveceni forumasi sposobni da shvate.

 

Nista, ostaje nam samo da svi stavimo u potpis "Terza je lopov", mozda tako skinemo ovu dosadnu koloniju bakterija sa spolovila koja je, mozes misliti, dosla sa RSB-a da nam objasni neke stvari. Hvala na objasnjenju ali ne treba. Ima nas ovde koji to pisemo celih desetak godina i svakako nema razloga da se pravdamo razocaranim vernicima koji su u medjuvremenu doziveli prosvetljenje.

 

 

Ja ne kapiram jel se ovde svi pravimo ludi i učitavamo namerno drugoj strani ili je neko fundamentalno nerazumevanje u pitanju

Ok, ponavaljam opet - niko ovde nije tvrdio da grujić ne treba da se proda u liverpul za te pare, samo smo branili njegovo pravo da odbije transfer ako mu je takva volja. A pod kampanja naravno mislim na jako ružne stvari koje si na osnovu nekih tvojih pretpostavki i čitanja "između redova" izneo to veće o grujiću starijem. A kojeg si nekih 2 nedelje pre toga dizao u nebesa i pričao naširoko o njegovim zaslugama i doprinosu porodice markovom uspehu. Pretpostavljam da znaš i sam da je to bilo ružno i da si preterao, mada ne očekujem da to i priznaš. A ružnoću svega toga su naravno primetili i drugi forumaši pa se može reći da je poslužilo kao najveći katalizator za sve ove svađe.

 

Za ovo ostalo ne znam šta bih ti rekao. PPP je jedini forum na kojem pišem, ovde sam od nastanka, rsb sam čitao tih par meseci u životu ne i aktivno učestvovao, dovoljno da sad mogu da prepoznam njegov otrovni uticaj i borim se protiv toga na pppu. 

 

 

P.S. bizarno mi je skroz što smo nekako došli do staža na pppu, ali makar se ne vređamo što je za pohvalu

Link to comment

I ja bih rekao da je prodaja vuleta za slucaj da u junu ipak ne bude tu, mada mislim da terza ima malo vece apetite. On je prvi poceo da valja mlade talwnte agencijama i to za fine novce u ono doba. A i ofkova skola je tad bila jedna od najboljih u zemlji. Poenta je da nije on bas operisan od fudbala i mogucnosti da u njemu uzme vecu lovu.

 

Kad sam pomenuo mamica nisam mislio da je terza postao mamic vec da svi ti tzv sportski radnici imaju ambiciju da postanu mamici a terzi se ovde otvorila lepa sansa da makar stane na taj kolosek.

Терзић није радио са агенцијама у прошлости. Заправо, Пини је још пецао Маскерана и Тевеза по Бразилу, кад је Терзић био на врхунцу моћи као предсједник ФСС и ФССЦГ. Терзић је радио са агенцијама, тј око продаје Јовића, јер је био у паници и позвао Рамаданија, да прода Луку пошто пото.

Терза је, у своје вријеме, радио са домаћим менаџерима типа Ћаласан, Булић, Стојић итд...

И наша дјеца су пролазила кроз Терзићеву трасу, као на примјер Коларов.

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

Ok, ponavaljam opet - niko ovde nije tvrdio da grujić ne treba da se proda u liverpul za te pare, samo smo branili njegovo pravo da odbije transfer ako mu je takva volja.

 

Nije tacno ali neka ostane da je nesporazum. Marko je hteo u Liverpul od pocetka, to sam napisao mnogo pre nego sto je krenula cela ta budalastina od price i oko toga se zakacio sa Vasicem ili nekim drugim ko pise na cirilici, ne mogu da se setim tacno. Ne bi me zacudilo da je na kraju upravo on presekao tu spansku seriju.

 

Sto se ovog drugog dela tice, klub nije jedini koji je hteo da se omasti od prodaje Grujica, ponuda Liverpula je posteno zajebala tu ekipu koja je imala spremljenu "Zivkovic-Jovic" kombinaciju za njega. Ta prica o briznom ocu koji zeli da mu sin razgazi kopacke u Zvezdi je smejurija, treba biti debelo naivan pa kupiti tu pateticnu bljuvotinu. Nisu klubovi jedini zlodusi u srpskom fudbalu, zlodusi jesu ali nisu jedini. Kako god, taj transfer je realizovan i ja sam sad miran sto se tice buducnosti tog deteta koje je zasluzilo da mu se samo lepe stvari desavaju u karijeri. Ko god zeli dobro tim klincima nece im zeleti ostajanje u srpskim klubovima i u srpskom fudbalu vec da odu sto je pre moguce u neki od zapadnoevropskih klubova na nacin na koji je Gruja otisao. U veliki klub, u ozbiljnu zemlju, cistim transferom.

Link to comment

valjda je sad s ove vremenske distance savrseno jasno sta se desavalo s grujicevim transferom. klub je zelio da ga proda i uzme novce, a grujic je zelio da ostane u zvezdi najmanje do kraja sezone i uzme titulu. na kraju je liverpul prihvatio da igrac ode na pozajmicu uz odstetu koja je milion manja. zato je uvijek bilo smijesno kako je zvezda platila milion grujicevu polusezonu, a zapravo je to bio jedini nacin da odmah dobije novac.

Edited by Timmi
Link to comment

na kraju su sve tri strane zadovoljne tim transferom a ovde se naduvala prica ko da ga preko ramadanija valjaju ramzanu kadirovu u terek iz groznog...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...