Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Polako, do juče je bilo samo da se proda Gruja, pa ne mora ostalo, sad bože moj može i Vule, nismo Real, uskoro će dobri (3) Terza prodati i ostatak uz oduševljenje čuvara vatre.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Polako, do juče je bilo samo da se proda Gruja, pa ne mora ostalo, sad bože moj može i Vule, nismo Real, uskoro će dobri (3) Terza prodati i ostatak uz oduševljenje čuvara vatre.

 

Onih koji brane svaku upravu?

Link to comment

Da, jebo te, navijaci kluba iz kojeg je 1 Filip Mladenovic otisao dzabe i jos tuzio klub za plate koji nije primao cupaju kose zato sto smo prodali Grujica za 6 miliona, a moze nam se desiti i ta nezapamcena katastrofa da prodamo Jovanovica za 2.5. Rekao bi covek, ljudi zaspali kad je Zvezda bila Barselona pa se sad probudili i cudom se cude kako to da prodajemo igrace pre napunjene 28. godine zivota i ko im je sredio da ne idu u JNA. A kad neko samo izusti da je prodaja Liverpulu za 6 miliona igraca koji od karijere ima samo jednu polusezonu iole ozbiljnog fudbala user nevidjeni, odmah je tog nitkova poslao Terza da zajebava posten i principijelan svet na ovom svetom forumu.

 

Uzgred, mogla bi moderacija malo trajno da banuje autore recenica tipa "ti branis svaku upravu", cisto da se malo forum procisti od takvih govnarskih postova. Ne znam za koji kurac se takvi likovi tolerisu na forumu.

 

Koga normalnog zaboli kurac za koliko su prodati Grujić, Jovanović, Jović, Rajković...? Ovaj klub dugo niti posluje niti teži da posluje u delimično solventnim okvirima, niti ima dominantnu sportsku ambiciju, a čitav proces rukovođenja svodi se na kockarsku procenu aktuelnih anglera da li stoku odmah staviti na tezgu il je toviti još 6 meseci. Ni prošle godine nisu prodali Gruju, pa su igrali Evropu, pa su ispali iz Evrope, pa kad su videli da ostaju bez tih potencijalnih prihoda, kupiše ljudi ceo tim u kome igra 1 il 2 igrača iz duela sa Kairatom.

 

Bespredmetno je spominjati vašljivog Terzu u kontekstu dobrih poteza, vizija, etc. On čovek ima sasvim jednostavnu privatnu viziju i radi isključivo dobre poteze, a kad se ti dobri potezi katkad poklope sa interesima kluba, taj benefit je čistokrvna nuspojava, a ne trijumf strategije i vizije. I sad mi ovde treba tome da frenetično aplaudiramo i đipamo kao Živko Šoklovački na inauguraciji Koštunice? Super. Za to vreme će Terzan nastaviti da na crno prodaje karte 100 dinara ispod cene, preko svojih dilera pred stadionom i otimati klubu i ono malo crkavice koje prodaja karata donosi.

 

A moderacija bolje da sankcioniše svakoga ko uspeva da se peca na manipulacije koje ne pale ni kada se primene na prosečno inteligentnom dvogodišnjaku, kad ga se na kupanje treba namamiti.

Link to comment

Terza je bio tu gde jeste i pre godinu dana, kada je situacija u klubu bila dramaticno gora. Primera radi, sad se pitamo da li na klupi imamo 2-3 upotrebljiva igraca a tada ih ni u prvom timu nismo imali vise itd. Drugim recima, pomak nabolje je ponajvise bozovicevo delo. Al nema veze, ko god pomene bilo sta dobro, za par ljudi ovde, automatski je cuvar terze i saradnik zlocinackog udruzenja. Sto se mene tice, taj nivo etiketiranja sagovornika je cist bezobrazluk i zbog njega ne moze normalno da se razgovara.

Link to comment

Terza je bio tu gde jeste i pre godinu dana, kada je situacija u klubu bila dramaticno gora. Primera radi, sad se pitamo da li na klupi imamo 2-3 upotrebljiva igraca a tada ih ni u prvom timu nismo imali vise itd. Drugim recima, pomak nabolje je ponajvise bozovicevo delo. Al nema veze, ko god pomene bilo sta dobro, za par ljudi ovde, automatski je cuvar terze i saradnik zlocinackog udruzenja. Sto se mene tice, taj nivo etiketiranja sagovornika je cist bezobrazluk i zbog njega ne moze normalno da se razgovara.

 

Tačno. Još kad bismo to videli po postovima, umesto Terzana koji radi dobar (3) posao, namazan je on, ne seče granu na kojoj sedi™, novi Mamić, itd itd...

Link to comment

 

 

Иначе кеш лова је већа код Зенита.

Ako sam dobro razumeo nekoliko izjava poslednjih par dana, Zenit daje odmah 2,5 miliona, dok je u slučaju Bordoa kinta ista, ali iz delova, klauzula itd. Na ličnom planu, Bordo Vuletu daje bolje uslove. Pomenuli su i interesovanje još 2 kluba sa zapada, ali za sada su to jedine informacije.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment

Terza je bio tu gde jeste i pre godinu dana, kada je situacija u klubu bila dramaticno gora. Primera radi, sad se pitamo da li na klupi imamo 2-3 upotrebljiva igraca a tada ih ni u prvom timu nismo imali vise itd. Drugim recima, pomak nabolje je ponajvise bozovicevo delo. Al nema veze, ko god pomene bilo sta dobro, za par ljudi ovde, automatski je cuvar terze i saradnik zlocinackog udruzenja. Sto se mene tice, taj nivo etiketiranja sagovornika je cist bezobrazluk i zbog njega ne moze normalno da se razgovara.

 

Jasna stvar, ali tesko ces ti nekom ko napise "sad mi ovde treba da... whatever" da objasnis bilo sta sto ima veci gabarit od te jedne vijuge u mozgu koju besomucno jase jer nema drugu. Ovde su ljudi generalno mnogo osetljivi na svoje pravo da etiketiraju i zajebavaju druge ljude i ne vole da im se to pravo osporava. Sto je najgore, smatraju da nemaju razloga da citaju tudje postove da bi nesto zakljucili o autoru. Treba to malo rasterati metlom, nakupilo se paucine.

 

Back to the issue, za sada je rezultat prelaznog roka jedna prodaja ekstremno kvalitetnog igraca kojeg je licno Terzic u kombinaciji sa Zvezdinim dugom i Zahavijem doveo do toga da mu karijera visi na klupi za rezerve + jedan transfer koji ce se realizovati u junu, za ukupno 6.600.000 evra i kupovina tri zanimljiva i dokazana igraca za ukupno 450.000. Normalan klub, sa normalnom upravom i normalnim stanjem na racunu ovakav prelazni rok, u slucaju da se sva tri dovedena igraca ne pokazu kao epski promasaji, smatrao bi poslom decenije. Pri cemu se niko od ovih koji su rezolutno tvrdili da ce sve pare od Grujica zavrsiti u Terzicevom dzepu nije dosetio da pomene da je sav novac od Liverpula otisao na Zvezdin blokirani racun nad kojim Zvezda nema nikakvu kontrolu dok je u blokadi jer se sa njega automatski namiruju poverioci koji su racun i blokirali.

 

To su cinjenice, a cinjenice govore o tome da se nesto desilo i da se to moze proveriti a ne da bilo ko sa foruma podrzava ovog ili onog. Stoga bi forumski borci za "cistu Zvezdu" mogli malo da zadenu jezicine za pojas. Znaju adresu kluba pa neka protestuju u Ljutice Bogdana ako im se ne svidja, koliko je meni poznato ovde ne pisu ni clanovi uprave Zvezde, ni zaposleni u klubu.

Link to comment

Stoga bi forumski borci za "cistu Zvezdu" mogli malo da zadenu jezicine za pojas. Znaju adresu kluba pa neka protestuju u Ljutice Bogdana ako im se ne svidja, koliko je meni poznato ovde ne pisu ni clanovi uprave Zvezde, ni zaposleni u klubu.

 

Ne znam, vidi sa moderacijom da uvedu to u pravila. Dotle, ne prdi tim komesarskim tonom.

Link to comment

Ne znam, vidi sa moderacijom da uvedu to u pravila. Dotle, ne prdi tim komesarskim tonom.

 

Kao sto rekoh, jezicinu za pojas. Niko ovde nije duzan da trpi vasa proseravanja i podmetanja na racun drugih forumasa. Ako nemate sta da kazete o bilo cemu osim o forumasu koji je pre vas napisao post - razlaz.

Link to comment

@Posrbica: Nisi ti mene razumeo. Da mene pitas i ja bih slicno tebi upario Vuleta sa Brazilcem. Ali ne vodim ja klub niti se pitam na tu temu, kao ni ti, a ne videh jos nigde (posebno u klubovima poput naseg) da se igrac sa statusom poput Lukovicevog (kapiten, reprezentativac, igrao u najjcim ligama, igrao LS), nadje na klupi pre poluafirmisanog klinca. Takodje, videli smo i do sada da Bozovic voli kvalitetne iskusne igrace, sto Lukovic svakako jeste, tako da mislim da bi Vule kao 3. stoper bila pre realnost nego nesto sto bih ja voleo... 

 

Ovako imacemo standardan tandem stopera Lukovic-Edson, i 2 stopera koji mogu da ih menjaju - iskusni Savo i junosa Stojanovic. Veljkovic je potpisao za Verder, tako da on otpada. Videcemo da li ce na prolece dovoditi jos nekog stopera. Verovatno zavisi dosta od Brazilca kako se pokaze. 

 

Takodje, ne treba iskljuciti ni mogucnost da Vule ipak ostane...

Edited by adasevic
Link to comment

Kao sto rekoh, jezicinu za pojas. Niko ovde nije duzan da trpi vasa proseravanja i podmetanja na racun drugih forumasa. Ako nemate sta da kazete o bilo cemu osim o forumasu koji je pre vas napisao post - razlaz.

 

Evo, trčim da se raziđem, sve nogama u dupe :D

Link to comment

@Posrbica: Nisi ti mene razumeo. Da mene pitas i ja bih slicno tebi upario Vuleta sa Brazilcem. Ali ne vodim ja klub niti se pitam na tu temu, kao ni ti, a ne videh jos nigde (posebno u klubovima poput naseg) da se igrac sa statusom poput Lukovicevog (kapiten, reprezentativac, igrao u najjcim ligama, igrao LS), nadje na klupi pre poluafirmisanog klinca. Takodje, videli smo i do sada da Bozovic voli kvalitetne iskusne igrace, sto Lukovic svakako jeste, tako da mislim da bi Vule kao 3. stoper bila pre realnost nego nesto sto bih ja vole ..

 

Kad treba da igra onda je poluafirmisan klinac, a ne čudi te što ga hoće Bordeaux i Zenit tako "poluafirmisanog". Broj defanzivaca koji su iz Zvezde otišli za 2,5 miliona evra ili više se može nabrojati na prste jedne ruke i nijedan od njih nije napravio lošu karijeru. Uključujući pomenutog Lukovića koji je igrao kao "poluafirmisan" klinac dok ga nismo prodali za fine novce u Udinese.

 

Jovanović je igrao bolje od Lukovića celu jesen i ja zaista ne vidim razlog zašto on ne bi nastavio u istom ritmu. Luković je bio dugo povređen i sigurno može bolje, ali apsolutno isto važi i za mladog igrača koji se pokazao prilično dobro tokom jeseni. Na kraju će da ispadne da samo Luković može bolje, a da će Jovanović do kraja karijere da stagnira. Čini mi se da je daleko realnije da bude kontra.

 

Luković je bivši reprezentativac, sa jednocifrenim brojem mečeva u poslednje dve godine igranja pre Zvezde i ozbiljnom povredom. Fudbal se igra u sadašnjosti sa pogledom na budućnost, a ne na prošlost.

 

I pored svega toga talentovanog igrača prodajemo vrlo odvratnom klubu koji se nama i sa igračem ciganiše oko novca, a pri čemu nas je isto tako zavrtao za uši upravo dok smo dovodili Lukovića ili dok smo pokušavali da dovedemo Rodića. S druge strane lupa milione evra za obeštećenje igrača koji ne vrede ni polovinu sume koju izdvajaju, a naš glavni sponzor je vlasnik istog tog Zenita. Zenit se pokazao vrlo siledžijski prema nama poslednjih godina.

Link to comment

+1000

 

Pošten i principijelan svet je navikao da gleda Vukana i Rendulu, a ne neke Grujiće i Jovanoviće. Koji su to čobani-budale što bi da gledaju Srđanovu decu?

Cime bi platili dugove za licencu bez prodaje Grujica? Sadasnji tim bi odusevljeno nastavio da volontira da ta lova nije usla u klub?

 

Vidim naigrase se Vukan i Rendula umesto njih...

 

Prvi bi se Vieira i Ibanez malo morgen vratili sa odmora da im nisu legle pare. S kim bi igrali Grujic i Jovanovic da nisu usle pare? Jesi li siguran da i oni ne bi otisli za dzabe na arbitrazi ako bi nastavili da igraju za dzabe?

 

Ovako imamo vise nego solidan tim sa sasvim dobrim sansama da se dokopa grupa u Evropi al je izgleda bilo bolje da nastavimo da gledamo svetske prvake sa Vukanima i Rendulama (bolji igraci ne volontiraju) bez Evrope jer sasvim sigurno ne bi dobili licencu.  Sve dok i svetski prvaci ne rese da dignu sidro i odu za dzabe.

Edited by katamaran
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...