Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Hugo i Vieira su isti lik i doveden je koliko se secam na izricito zahtevanje Bozovica. Ali dobro, ti i Adasevic ste advokati gotovo svake uprave.

Sto je babi milo to joj se i snilo :)

 

Posto se kroz maglu izricito secas, daj budi dobar pa mi reci gde si to saznao da je dosao na izricito insistiranje grofa? Blic, mondo, mozzart, kurir? Informer? Mislim tvoje je da verujes ljudima koji to pisu, od darjana, preko nixona do onih iz potpuno zute stampe. Il ti mozda grif izricito rekao pa sad to stoji kao definicija?

 

Ja uopste ne branim upravu. Za pocetak mi upravu i nemamo. Kad je terzic dosao ponadao sam se da bi mogao da postavi klub na noge pre svega je bi onda mogao da ae dobro usemi (bude srpski mamic, gde ces bolje). Nije bio ni blizu toga i bio je na korak od pedale letos. Nakon toga se potpuno menja njegov pristup vodjenja kluba. Do tada smo dovodili gavrice, cvetkovice, cakije, pa rendule, jovovice, parkere, a onda bum - hugo, donald, plavsic, srnic. Svi u centar. Cak je i matos doveden ranihe a ranije su dovedeni i ibanjez i vered. Jedini je sikima doveden nakon toga a to jeste na zahtev grofa jer ga licno poznaje a zeleo je takav profil igraca da ga koristi po potrebi.

 

Naveo sam vec sta mi se dopalo i zanima me sta se recimo tebi u tome ne dopada? Zasto je to lose? To be menja neke stvari koje su lose, samo ne vidim sto je problem reci kad je nesto dobro? A da ne dobijes odmah epitet branitelja ili sta god. Realno o losem se utrkuju ljudi da pisu pa ne vidim svrhu da stajem u taj red sto ne znaci da se ne slazem sa vecinom kririka.

Link to comment

uz onaj vampirski upad premijera u fk, dolazak i ostanak terze je verovatno najveca sramota u istoriji kluba.

Тешко. Не зато што је Творзан добар, него што други тешко да одскачу од њега. Воја Лалатовић је 90. ишао у Букурешт да калаузом обија Белодедићев стан...
Link to comment

То је прича коју је потурала његова госпођа мајка. Не знам како је стизао да буде вуковац, пошто је у слободно вријеме возао БМВ Икс6, поклон од добронамјерног менаџера. Једино ако оне дјевојке нису биле другарице из одјељења.

Филип Јанковић је уништио свој таленат. Нешто сам, нешто уз помоћ родитеља, нешто уз помоћ менаџера.

Taj nas obicaj javnog kritikovanja roditelja u vezi vaspitanja njihove dece nije ni malo lep.  Tesko je vaspitavati decu, posebno decu koja imaju izrazit talenat u necemu i koja zele da svoju profesiju da grade na tom talentu.  Tesko je jer roditelji obicno ne poseduju talenat kakvo ima dete pa ne znaju uvek sta treba da rade i kako da se postave.  Vecina iskustva stecena od vaspitanja svojih roditelja tesko mogu da primene na vaspitanje svoje talentovane dece.  Tu se mnogo gresi, mnogo zrtvuje, prolazi se kroz velika razocarenja i velike nade a samo mali broj talentovane dece uspe da svoj talenat razvije dalje.  Ukoliko ste roditelj, znate o cemu pricam.

Link to comment

Lose-lose je situacija kad biras da li da verujes burek novinarima ili informacijama koje dolaze iz stozera uprave RSB-a. U tim prilikama biram da sam probam da zakljucim sta se desava. Potpuno mi logicno izgleda da je Bozovic zapazio Vieiru dok je radio u Rusiji i da je bas on bio njegova zelja.

Link to comment

Taj nas obicaj javnog kritikovanja roditelja u vezi vaspitanja njihove dece nije ni malo lep. Tesko je vaspitavati decu, posebno decu koja imaju izrazit talenat u necemu i koja zele da svoju profesiju da grade na tom talentu. Tesko je jer roditelji obicno ne poseduju talenat kakvo ima dete pa ne znaju uvek sta treba da rade i kako da se postave. Vecina iskustva stecena od vaspitanja svojih roditelja tesko mogu da primene na vaspitanje svoje talentovane dece. Tu se mnogo gresi, mnogo zrtvuje, prolazi se kroz velika razocarenja i velike nade a samo mali broj talentovane dece uspe da svoj talenat razvije dalje. Ukoliko ste roditelj, znate o cemu pricam.

Ја не знам како су њега родитељи васпитали, можда је он приватно добар момак. Ипак, силом прилика, када се овај дјечак појавио, родитељи су износили сваки могући и немогући податак о њему у новине. То је ипак критика њих лично. Ми овдје причамо о дјечаку који је прерано полетио, упропастио свој дар неспортским животом и неозбиљним односом према истом. Не говорим ја ово ни из каквог ината, само ми није јасно навођења Филипа Јанковића у контексту са дјечацима који су наставили да раде на себи. Можда је Вама Филип Јанковић романтични херој, мени није. Искрено му желим да напредује и да искорист нову шансу у Домжалалама...

 

 

ПС, апропо Вијеире, наравно да га је Гроф тражио. И њега и Доналда и Ле Талека. Све новине су писале о томе, мислим да их је и Божовић помињао.

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

Bozovic ih je trazio al valjda cak i zli Terza zasluzuje neki plus sto je uspeo da ih dovede.

 

btw Bozovic je trazio i Rendulica, Sikimica i Andjelkovica(da ostane) pa ni on nije bezgresan.

Edited by katamaran
Link to comment

Taj nas obicaj javnog kritikovanja roditelja u vezi vaspitanja njihove dece nije ni malo lep.  Tesko je vaspitavati decu, posebno decu koja imaju izrazit talenat u necemu i koja zele da svoju profesiju da grade na tom talentu.  Tesko je jer roditelji obicno ne poseduju talenat kakvo ima dete pa ne znaju uvek sta treba da rade i kako da se postave.  Vecina iskustva stecena od vaspitanja svojih roditelja tesko mogu da primene na vaspitanje svoje talentovane dece.  Tu se mnogo gresi, mnogo zrtvuje, prolazi se kroz velika razocarenja i velike nade a samo mali broj talentovane dece uspe da svoj talenat razvije dalje.  Ukoliko ste roditelj, znate o cemu pricam.

Ово Димитрије није правило, него изузетак. Филип је породично упопашћен.

Link to comment

Ocigledno je da ce njega prodati, cim su doveli onog brazilca. Po mom misljenju bas suluda prodaja, posto sno u jednom prelaznom roku ostali bez svih mladih igraca a na leto vec moras da rasprodajes ove starije jer ulaze u poslednju godinu ugovora...

 

Edit. Konkretno mislim na huga, ibanjeza i kataia; ako se ne varam oni imaju ugovore do leta 2017e.

 

Doduse, kao kontra argument stoji cinjenica da se za godinu-dve niko nece secati da je tamo neki vukasin jovanovic prvak sveta u konkurenciji do 20 godina. Pritom, igraca kojem je vule bio rezerva na tom istom prvenstvu tott prodaje za manje pare...

 

Potpuno suluda prodaja koja nema ni gram osnova. Niti su se Rusi izuli sa cenom, a i guramo momka da gleda mečeve iz lože Petrovskog. Vieiri, Kataiju i Petkoviću ističe ugovor na leto 2017., a svi su bili traženi tokom zime. Ibanez je takođe imao ponude, ali njemu ugovor ističe tek 2018. Od bitnijih igrača na leto ističe ugovor samo Kahrimanu.

 

Prodaja Jovića je iznuđena i to je epska glupost od pre godinu dana, koju danas plaćamo. Tako da više ulazi u probleme iz prošlih prelaznih rokova nego današnje.

Niko ne kupuje Jovanovića što je omladinski prvak sveta, kao što nije kupio ni Grujića, već zato što su procenili da ima talenat. Taj podatak možda sada minimalno utiče na cenu, ali je tu talenat presudan. Veljkoviću je cena opala, jer ne igra i ističe mu ugovor u junu.

 

---

 

Pred prelazni rok smo jurili štopera i defanzivnog veznog i to je bio prioritet, računajući da će samo Grujić otići. Babunski je iskrsao, uvek valja probati sa talentovanim igračima. Ne vidim problem u kupovini Zvezde. Po mojoj proceni dovedeni su igrači kakvi su nam potrebni. Le Tallec daje novu dimenziju u veznom redu, Edsona Silvu su doveli nakon dugog biranja. Siguran sam da je bilo i kvalitetnijih/talentovanijih rešenja (Pirez kojeg bi možda mogli i da preprodamo, jer je mlađi igrač), ali su finansije uradile svoje. Ne mogu da kažem da sam nezadovoljan, on i Luković bi trebali da budu kompatibilni i dovoljno iskusni za mečeve u Evropi, jer su zato upareni. Problem je taj što to nije trebao da bude par štopera, već Edson Silva i Jovanović. Kao što bi trebao Luković da igra bolje, bar sam duplo više očekivao bolje partije Jovanovića, koji je pred kraj polusezone bio jako dobar. Adaševićeva priča kako Luković treba da igra, jer "kapiten je kapiten" je u najmanju ruku neozbiljna. Jasno je da je iskustvo bitna stavka, ali ne igra ono samo fudbal, već i fizikalije koje ti omogućavaju da pokažeš ono što znaš, a fizikalije lagano napuštaju Lukovića, pogotovo nakon povrede.

 

Ono što se verovatno krije iza svega toga je što Božović razmišlja ziheraški kao i Adašević i skoro siguran sam da i ako bi ostao Jovanović on upario Edsona Silvu sa Lukovićem. Baš kao što sam siguran da sada na klupi Zvezde neće sedeti Miloš Stojanović, već će to raditi Pavićević (koji će ostati do kraja ugovora 2017. i verovatno nakon toga postati trener u OŠ), a isto će biti i na leto kada se priključi sa pozajmice (pošto ima dvojnu, može da igra i za CZ).

Mladi igrači mogu najviše da podignu nivo igre, svojim napredovanjem, od ostalih se manje više zna šta može da se očekuje. Od njih očekuješ da budu nosioci igre.

 

Billy je lepo rekao da je osnovni problem to što smo ispucali sva inostrana mesta u timu. Neka ostavimo mogućnost da će možda probati da dovedu i petog stranca, pa da ih rotiraju ili da nam ministar policije uruči pasoš(e), ali generalno mrka kapa. Kataija moramo da menjamo strancem da bi nekako nadomestili kvalitet. Od domaćih igrača koji mogu makar da uđu u ulogu solidnog rezervista u ofanzivi jedino mi pada na pamet da vraćamo u život Čavrića i Ožegović. Ostali su nam manje-više nedostupni.

 

---

 

Spisak putnika za Kipar je očajan. Nema Ilića, nema Joveljića, tu je Caki, a izgovor koji sam čuo da je neko morao da ode jer su platili smeštaj za tačan broj igrača je verovatno najveća glupost ikada (pošto nije otputovao Jovanović). Valjda bi neki od klinaca trebao da ima prednost u odnosu na beskorisnog matorog konja kojem ugovor ističe na leto i koji je bio pred otkazom do juče.

 

Izgleda da je i Živković prijavljen na dvojnu što znači da možemo da ga povučemo ako zatreba.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Vieri, Kataiu, Petkovicu istice ugovor na ljeto, a onda velis da na isto to ljeto istice ugovor samo Kahrimanu. Ili si konfuzan ili ja ne znam citati kasno. :)

 

Ako im isticu ugovori oni vec sada mogu birati klubove na ljeto bez obestecenja.

Edited by MiddleClass
Link to comment

+1000 na sve postove koji hvale Terzića, posebno na rasprodaju robe iz magacina.

Sreća te u timu nema više tih luzera sa Novog Zelanda.

Bolje da su ih sve zadrzali pa da su poodlazili na arbitrazi. Ciscenje tamo nekih dugova i placanje aktuelnog tima je za seljake. A mogli su i da dignu kredit od 5 miliona uz minimalnu kamatu od 27% koji bi preduzetje platilo. 

 

@ MC

 

tm kaze da Katai ima ugovor do 30.06.2017

http://www.transfermarkt.co.uk/aleksandar-katai/profil/spieler/139915

 

Hugo do 30.06.2018

http://www.transfermarkt.co.uk/hugo-vieira/profil/spieler/124286

 

Prica se da i Vieira ima takav ;)

Edited by katamaran
Link to comment

Vieri, Kataiu, Petkovicu istice ugovor na ljeto, a onda velis da na isto to ljeto istice ugovor samo Kahrimanu. Ili si konfuzan ili ja ne znam citati kasno. :)

 

Ako im isticu ugovori oni vec sada mogu birati klubove na ljeto bez obestecenja.

 

Ispravio sam, na leto ulaze u zadnju godinu ugovora.

Link to comment

A jasno. Zahvaljujem. Bolja situacija svakako, mada je ovo ljeto idealno da se unovce njihove dobre partije. Sumnjam da ikome osim Petku mozemo obnoviti ugovor.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...