Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Da me ne mrzi da pisem ocigledno mogao bih ovako iz glave da ti nabrojim bar 7-8 igraca iz ovog tima koji su losiji igraci od Matosa a vec o relacijama "ikad i nikad" da i ne govorim, to bi bio jedan podugacak niz. Solidne fizikalije i pristojna tehnika su misaona imenica za mnoge igrace koji su poslednjih godina prosli kroz Zvezdu, zato sam se i nasmejao na tu konstrukciju.

Iz ovog tima? Nema šanse. Evo Miloš se setio Gavrića, njega sam slabo gledao, ali mi je delovalo da je bolji od Matosa.

 

Ok, to nikad gori je preterivanje kao i uvek. Suština je da momak značajno odskače po učinku na terenu. Užasno igra bez lopte, po pola sata nije u utakmici, presmešne odluke donosi (protiv Metalca je krenuo da se vraća prilikom jedne kontre, jurio igrača, stigao ga i carski procenio da tu treba da obustavi svoj juriš, da bi ovaj nepunih 10 sekundi kasnije skroz sam dobio loptu na krilu zato što je Ibanjez ostao sa dvojicom).

 

Evo Posrbica hvali njegovu tehniku. Meni ona deluje prosečno, ali moguće da ne raspolažem adekvatnim uzorkom. Jedino što je idealno građen za fudbalera.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Iz ovog tima? Nema šanse. Evo Miloš se setio Gavrića, njega sam slabo gledao, ali mi je delovalo da je bolji od Matosa.

 

Ok, to nikad gori je preterivanje kao i uvek. Suština je da momak značajno odskače po učinku na terenu. Užasno igra bez lopte, po pola sata nije u utakmici, presmešne odluke donosi (protiv Metalca je krenuo da se vraća prilikom jedne kontre, jurio igrača, stigao ga i carski procenio da tu treba da obustavi svoj juriš, da bi ovaj nepunih 10 sekundi kasnije skroz sam dobio loptu na krilu zato što je Ibanjez ostao sa dvojicom).

 

Evo Posrbica hvali njegovu tehniku. Meni ona deluje prosečno, ali moguće da ne raspolažem adekvatnim uzorkom. Jedino što je idealno građen za fudbalera.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Gavric, Orlandic, Sikimic, Stojanovic, Cvetkovic, Ahcin, ovako na prvu loptu, su svi odreda daleko gori igraci od njega. U nekim elementima igre bolji je cak i od nekih igraca iz prvog tima.

 

Osim toga, nije mi jasno kako donosis tako konacne zakljucke nakon dve utakmice igraca koji je tek poceo da igra posle dugacke pauze zbog povrede i upao je u dobro organizovan pobednicki tim, u kojem su uloge jasno podeljene jos tamo negde od treceg-cetvrtog kola. Naravno da ce lose izgledati bez lopte u takvom timu, nije jos ukacio sve akcije, saigracima treba vremena da se naviknu na to sta moze i kakve su mu kretnje. Nije isto kad na jednom mestu u timu imas Matosa, Kataija ili Plavsica, to su igraci bitno razlicitog profila. Ipak, dve asistencije u Backoj, gol protiv Metalca u te prve dve utakmice, prilicno dovoljno da se bas ne moze olako reci da je najgori igrac kojeg smo gledali u Zvezdi.

Link to comment

Bruna Matosa je sa 20 godina kupio Palmeiras, tako da to govori da ipak nije težak duduk. Što se tiče njegove tehnike, oba centaršuta kod golova Srnića protiv OFK Beograda ne može da ponovi više od 3 igrača Zvezde, prava visina i brzina lopte, saigrač pogođen u mm. Na tih par treninga sam slično video. Ono što takođe deluje dobro je da u svakom meču deluje bolje nego u prethodnom. Meni se takav tip krilnih igrača recimo osetno više sviđa od Vereda koji ima bolju kontrolu lopte, ali je i osetno sporiji od Matosa.

 

Interesantno je koliko su Katai, Srnić, Matos i Vered različiti fudbaleri koji igraju na istoj poziciji. Verovatno najviše dodirnih tačaka imaju Katai i Vered.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Наиме, након 14 узастопних победа у оквиру домаћег шампионата, црвено-бели ће репрезентативну паузу искористити како би одиграли пријатељски меч који је, уједно, и добра провера за изабранике Миодрага Божовића. Полазак из Београда заказан је за петак у преподневним часовима, а током дана је предвиђен и један тренинг на стадиону Лудогореца. Утакмица је на програму у суботу, 14. новембра у 15 часова по српском времену.

 

На списку путника неће се наћи Дамир Кахриман, Марко Петковић и Александар Катаи, као ни Лука Јовић, Вукашин Јовановић, Марко Грујић и Срђан Плавшић због обавеза у репрезентативним селекцијама. „А“ репрезентацију 13. новембра у Острави очекује пријатељска утакмица против Чешке, док млада репрезентација Србије истог дана на стадиону „Карађорђе“у Новом Саду против Италије игра квалификациони меч за пласман на Европско првенство. Такође, Владимир Јововић ће наступити са селекцију Црне Горе.

 

Петар Орландић ће се тренинзима екипе придружити наредне недеље.

 

У Бугарску ће путовати и омладинци нашег клуба - голман Александар Станковић и везиста Лука Аџић, као и кадет Лука Илић.

 

На списку се налазе:

 

Голмани: Немања Супић, Александар Станковић.

Одбрамбени играчи: Александар Луковић, Саво Павићевић, Мамаду Мбођ, Милош Цветковић, Душан Анђелковић, Зоран Рендулић, Луис Ибањез.

Играчи средине терена: Саша Стојановић, Идан Веред, Бруно Матос, Немања Ахчин, Мичел Доналд, Михаило Ристић, Ненад Гаврић, Славољуб Срнић, Лука Аџић, Лука Илић.

Нападачи: Хуго Виеира, Предраг Сикимић.

 

Фудбалери Црвене звезде у Београд се враћају у суботу након утакмице.

 

Inače, Luković je lakše povređen. Očigledno se baš puno zenta od povreda nakon duže pauze. Mada ga i razumem, nema potrebe da rizikuje.

Link to comment

Inače, Luković je lakše povređen. Očigledno se baš puno zenta od povreda nakon duže pauze. Mada ga i razumem, nema potrebe da rizikuje.

 

Ja bih pre rekao da se njemu i ne igra mnogo vise od onoliko koliko bas mora. :lolol:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...