Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Donalda otresli, Pavićevića nigde, Luković spor, golman nemoćan.

 

Nisam sa punim fokusom pratio IIp, Matos malo uplašen. Plavšić slab u Ip.

 

      Plavšić je u poslednja 3 meča poprilično katastrofalan. Ja bih na zimu tražio pojačanje na ofanzivnom veznom pre svega, recimo onaj Obraniak ili nešto slično. Da se razumemo Plavšić jeste veliki potencijal ali mora da ojača za ozbiljan  fudbal, čim su malo više obratili pažnju na njega počeo je da trokira.

 

     Luković igra bez priprema, zato je i sporiji nego inače i zato i više greši. On jeste naš najbolji štoper. 

 

     Matos mi ne deluje ozbiljno, klasičan TSL stranac tipa Onjilo i onaj iz Užica što je "igrao" za Prtzn. 

 

     edit: Slažem se za Žuleta, nikad neće dobaciti čak ni do Petkovog nivoa.

Edited by fandorin
Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Treba nam stoper, iskusan dobar veznjak i centarfor ako ode Jovic.

Donalda da otkupimo pod obavezno i ako bi zadrzali Gruju i Kataia to bi bio dobar tim da se bori za LS/LE

Link to comment

Za Petkovica cemo biti nacisto tek posle zime. Posle tako teske povrede je jebeno, kao sto napisah Grofara veruje u njega, ali ako ne daj bobe ne bude stari onda pod hitno treba da kupimo desnog beka i stopera. Stopera koji je klasa i koji ce biti dobar tutor Jovanovicu. Lukovic i Savo mogu samo da otaljavaju JSL i da igraju "na iskustvo"-nema vise od njih ozbiljnijeg loptanja. 

Link to comment

Očekivano, opasno se Božović zajebao sa Rendulićem. Sada može samo da se vadi da je razlog neigranja povreda, ali on nema ni kvalitet, niti je profil štopera za Zvezdu. Ako negde uspemo da ga udomimo, biće super. Luković će se sigurno profilisati kao stalna opcija od proleća, Jovanović bi takođe to trebao da bude, jer je vrlo talentovan štoper. Potrebno je sekundarno rešenje sa klupe, jer ja nemam poverenje u Pavićevića, ali očigledno trener veruje u njega. Pitanje je i koliko dugo će se Jovanović zadržati u Zvezdi.

 

Mislim da sam to već par puta pisao, od štopera sa Novog Zelanda meni se najviše dopada naš Jovanović, nakon njega ide Veljković, a tek iza njih Babić. Slagao bih kada bi rekao da ne bi voleo da vidim Veljkovića, talentovanih mladih igrača, nikada dosta.

Link to comment

Gled'o vas uzivo, kad vec igrate tu blizu.

 

Rutinski odigrano, glavni utisak je dominantni Grujic, mislim da Zvezda nije imala ovakvog igraca dugo, dugo vremena. Koliko god to zvucalo paradoksalno, on je vec sada prerastao ove nase livade i u njegovom interesu je da sto pre zaigra u ligi tipa Nizozemske ili recimo Zabarske, gde bi imao ozbiljniju konkurenciju, prostora za napredak i minute na terenu. Katai me je takodje prijatno iznenadio, ne samo zbog dva gola. Sa druge strane, nisam video ni ich od talenta kojim je okarakterisan mali Jovic, ne sporim da momak zna fudbala ali danas je delovao nezainteresovano i u par situacija prilicno izgubljeno.

 

Bilo bi odlicno kada bi Backa Palanka dobila Superligasa, cuh da su pristojan novac spremili u tu svrhu.

Edited by lord_s
Link to comment

Meni Jovic cele sezone izgleda neizanteresovano.

 

Jbg decko ima isti ucinak kao i Portugalac koji ima sigurno bar duplo vise minuta. Pri tom mozda ga Grof malo i hladi posle onog letosnjeg fijaska kada je ispusio da se okiti zlatom na WC.

Link to comment

Osim sto Portugalac radi na terenu radi milion stvari, bolje i sa vise zalaganja od Jovica. U manjku je samo sa golovima, ali i to dodje kad je vazno. Za razliku od Vieire, Jovic za sada vise zelje pokazuje da kuka preko roditelja u medijima, nego da iskoristi sanse koje mu Bozovic daje. Od njega, mislim tu na igrace na koje se ozbiljno racuna, gori stav ima samo Petkovic. Gledao sam ga uzivo u Milanovcu i to je bilo jedno od sramnijih izdanja bilo kog fudbalera Zvezde. Napusavanje sa protivnicima, gestikulacije, mrzovoljno setanje po terenu. Uglavnom je delovao kao da je zvezda koja je dosla ovde da zavrsi karijeru i kojoj je svega dosta. U jednom trenutku je Metalac krenuo u kontru, a lik mrtav ladan ostaje da se svadja sa linijskim sudijom. Da stvar bude gora, Zvezda uspeva da se odbrani, krece u rekontru, sve to traje, ja pogledom trazim Petkovica da vidim prikljucuje li se po desnoj strani, a on se i dalje svadja sa istim onim sudijom :isuse:, naravno ne obracajuci paznju na igru uopste. Tada sam mu to zanemario zbog povrede, ali lik izgleda ima zesci problem u glavi.

Link to comment

Jbg decko ima isti ucinak kao i Portugalac koji ima sigurno bar duplo vise minuta. Pri tom mozda ga Grof malo i hladi posle onog letosnjeg fijaska kada je ispusio da se okiti zlatom na WC.

Ja sam branio Jovica i govorio kako ne sme Sikimic da bude zamena Vieiri, ali tvrditi da imaju isti ucinak ova dvojica nije realno. Asistencije, kretanje, presing, driblinzi, otvaranje sansi samom sebi to smo sve vidjali na skoro svakoj utakmici od Viere. Od Jovica nazalost nismo. Ponavljam, mislim da vanfudbalski faktori imaju uticaj na to. Jovanovic i Grujic igraju znatno zrelije ove sezone, Ristic nema toliku minutazu, ali ono sto je igrao na levom beku je bilo vrhunski, Jovic stagnira, nisam primetio nikakav napredak u odnosu na proslu sezonu, a sada ima i jaci vezni red nego tada.

Link to comment

Napreduje Jović itekako. Pre svega fizički. Raduje ekspanzija divljenja 1 Gruji, ali Jović je i dalje Zvezdin najveći talenat. 

 

Jedino što ima mnogo više veze sa Aguerom, nego sa Falkaom.

Link to comment

Ako gledamo njihov razvoj kroz mladje kategorije, Grujic je slovio za veceg talenta. Imao je tu nesrecu da je sa prelaza iz pionira u kadete (cini mi se) polomio nogu pa je izubio skoro celu sezonu. Tu je malo stagnirao, a imao je jos jednu povredu 2 godine kasnije. Nekako u tom luftu je uleteo godinu dana mladji Jovic koji se nadavao golova a lakoca kojom je to radio ga je vinula u prvi plan. Em je mladji, em igra na poziciji spica sto je atraktivnije pa se vise o njemu pisalo. Dakle Jovic jeste bio senzacija, ali je "krace" trajao. 

 

Razlika je u nekoliko parametara - prvo da bi preneo svo odusevljenje sa juniorskog na seniorski fudbal, igrac mora da ojaca i fizicki bude u stanju da se nosi sa seniorima. narocito napadaci i stoperi. Vezni tu mogu malo ranije da niknu, mada i oni pun sjaj dozive tek kad fizicki budu u stanju da se nose sa rivalima. Gruja je fizicki napredovao kako je samo pozeleti mogao. Ima visinu (191), rece da mu je Grof malo zamerio da mora da radi na snazi i sad se vidi da je i to podigao na visi nivo i imamo vec sad skoro gotov proizvod. Jovic fizicki jos nije dostigao nivo seniora i to je glavni problem. Fali mu malo i energije na terenu. Mora makar da izgleda kao da mu je stalo da ga da. Deluje dosta nezaintresovano i sve to je dovoljno da ne daje ono cemu se svi nadaju. 

 

Ko je veci talenat je veoma diskutabilno, a realno je i tesko porediti, jer ne igraju na istoj poziciji. Cesto je to i subjektivan osecaj, ali sigurno je da su obojica veoma talentovani i da imaju perspektivu da naprave odlicne karijere. Do toga moraju puno da rade i predju odredjene stepenike. Gruja je bez sumnje trenutno presao mnogo vise tih stepenika, a rekao bih da obojica imaju potencijal da dodju do vrha. Videcemo da li ce...

Edited by adasevic
Link to comment

Zar nije polomio ruku a ne nogu? Ili je to bila ova druga povreda kasnije?

 

Ovim putem kojim je krenuo Jovic, blizi je Filipu Jankovicu nego Grujicu, nazalost.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...