Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Raspored do kraja polusezone

 

11    27.09.2015    Crvena zvezda - Novi Pazar    

12    03.10.2015    Spartak - Crvena zvezda    

13    14.10.2015    Crvena zvezda - Vojvodina    

14    18.10.2015    Rad - Crvena zvezda    

15    24.10.2015    Crvena zvezda - Borac    

16    01.11.2015    Crvena zvezda - OFK Beograd    

17    07.11.2015    Crvena zvezda - Metalac    

18    21.11.2015    Radnički (N) - Crvena zvezda    

19    29.11.2015    Crvena zvezda - Voždovac    

20    06.12.2015    Čukarički - Crvena zvezda    

21    12.12.2015    Crvena zvezda - Radnik    

22    16.12.2015    Javor Matis - Crvena zvezda

Ne vidim kiks do ,mozda, Nisa.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Jovic bi svakako trebalo da igra pre Sikimica, ali nema potrebe ni toliko pljuvati ovog drugog. On je prosecno JLS drvo, ali ima dobru skok igru i vecinu golova daje glavom. Uostalom i nama dao gol upravo tako. Jasno je meni zasto ga je doveo (iako smatram da je suvisno i nepotrebno), ali ni meni nije jasno zasto u ovakvoj utkamici uvodi njega a ne Jovica. Osima ako nije edukativno...

 

Ja sam pogledao izvestaj iz Panceva i prosto je neverovatno sta je i koliko puta Jovic promasio u situacijama 1 na 1 sa golmanom. Po meni je Jovic solidno poceo sezonu, znacajno boljenego sto je izgledao prethodne, ali i dalje to nije dovoljno da bi bio standardan. Hugo je svakako bolji igrac, a i na preostale tri mesta napred gde bi moga da igra (moze on i iza napadaca ako zatreba) su bolji trenutno Plavsic, Katai, Srnic i Vered. Dakle njegovo je da malo sredi taj problem sa realizacijom i da se nametne da bude prva izmena. 

Edited by adasevic
Link to comment

Jovic bi svakako trebalo da igra pre Sikimica, ali nema potrebe ni toliko pljuvati ovog drugog. On je prosecno JLS drvo, ali ima dobru skok igru i vecinu golova daje glavom. Uostalom i nama dao gol upravo tako. Jasno je meni zasto ga je doveo (iako smatram da je suvisno i nepotrebno), ali ni meni nije jasno zasto u ovakvoj utkamici uvodi njega a ne Jovica. Osima ako nije edukativno...

 

Ja sam pogledao izvestaj iz Panceva i prosto je neverovatno sta je i koliko puta Jovic promasio u situacijama 1 na 1 sa golmanom. Po meni je Jovic solidno poceo sezonu, znacajno boljenego sto je izgledao prethodne, ali i dalje to nije dovoljno da bi bio standardan. Hugo je svakako bolji igrac, a i na preostale tri mesta napred gde bi moga da igra (moze on i iza napadaca ako zatreba) su bolji trenutno Plavsic, Katai, Srnic i Vered. Dakle njegovo je da malo sredi taj problem sa realizacijom i da se nametne da bude prva izmena. 

 

Ma, cela ta prica sa dovodjenjem Sikimica i Srnica je totalno besmislena. Jos gore od Jovica je prosao Vered koji je taman poceo da ulazi u odlicnu formu i za nagradu dobio izbacivanje iz prvog tima. A ne daj Boze da se Donald ozbiljnije povredio i da mora da napravi pauzu, ni za sta mu ne bi znacilo ovoliko gomilanje napadaca i krilnih napadaca. Kako je Donald sinoc izasao vise nismo videli loptu a duvalo nam je oko gola za sve pare. Sreca pa Jagodinci nemaju pojma, sve su promasili plus jedno 5-6 puta zavrsili u ofsajdu u vrlo izglednim pozicijama. Za Grujica takodje nemamo nikakvu zamenu.

 

I kad sam vec ovde da napisem da mi se ovaj suspense i spanska serija o postepenom uvodjenju Lukovica u tim nista ne dopada. 15 minuta, 20 minuta, pola sata, dobro mu nije odredio da se vraca minut po minut a ne pet minuta po pet minuta. Gubimo jednu izmenu na svakoj utakmici bez ikakve potrebe umesto da je koristimo da odmorimo neke bitne igrace. Nije Lukovic junior pa da ne zna sta je takmicarski fudbal nego mora da se privikava pola sezone sa po pet minuta vise nego na prethodnoj utakmici. Ne secam se da sam ikada video takvo glupiranje s igracem. Sacekaj da bude spreman, uigraj ga na treninzima i ako vredi stavi ga u prvi tim. Doveo si igraca u manevar iz Mordovije i odmah ti igra 90 minuta a Lukovic, mozes misliti, mora da se privikava kao da uci da hoda a ne da radi ono sto je radio poslednjih 20 godina..

Link to comment

a koji je fazon sa planiranim uvođenjem sikimića na sigurnih 2:0 dvajs minuta do kraja, protiv raspalog protivnika?

 

Upravo tako - fazon. Rezon ne postoji, pa moze da bude samo fazon.

Link to comment
Mozda bozovic nije zadovoljan lukom na treninzima ili tako nesto.

 

 

To je verovatno slučaj, ali dovoljno je kažnjen što je ispao iz 11. ne treba mu sada prekinuti karijeru zbog toga. Sikima ima određenu upotrebnu vrednost kao sidraš protiv bunkera, ali uvođenje njega juče ili protiv Partizana je potpuni slom logike, to je činjenica.  Kao kad bi u košarci izveo malog i uveo centra u penal završnici. Poslali bi trenera na posmatranje

Link to comment

Decko je dosao debeo na pripreme. Pricao kako mu je tesko da se odrekne pljeskavice. Momak od 17 godina, profesionalni fudbaler. U ovom timu postoje dva talentovanija klinca od njega, ali oni nisu imali upregnut citav klub i medijsko-menadzersku masineriju da od njih napravi senzaciju. Jovica je verovatno, pored njegovog ne bas sjajnog odnosa prema treningu i fudbalu, unazadilo i to Terzicevo budalesanje. Zvezda je tada solidno zaostajala za Partizanom koji je svake godine izbacivao po jednog igraca ekstra klase iz omladinske skole, i na pojavu prvog iole perspektivnijeg klinca napravljena je saga o novom Falkau. 

 

Hugo je daleko bolji od njega. Igranje Sikimica moze da se opravda samo u nekim specijalnim situacijama, u kojima klub ne bi trebalo da se nadje vise od 4-5 puta u toku celog prvenstva. U ostalim slucajevima Luka mora da bude u rotaciji ispred njega, ali isto tako je i na Jovicu da se prvo dovede fizicki u red i da se odnosom i zalaganjem na treningu kao i dobrim igrama kad dobije priliku nametne Bozovicu.

Link to comment

Ristic je imao medijsku paznju, potpuno zasluzeno, Grujica su poslali u Kolubaru pa vratili da greje klupu, Jovic je ulazio po 10 minuta kod Tralalatovica, Jovanovic jos redje...

 

Jedini koji igra stabilno je Jovanovic, a Grujic je za klasu bolji od celog veznog reda. Donald mu mnogo znaci i u igri i u samopouzdanju.

Link to comment

Sto nisi citirao pravu stvar? :)

 

"Iako je i Nebojša lojalan vladajućoj garnituri u zemlji, nema velike šanse. Pa, ne može kandidat huligana, grupe 'Hijene' iz beogradskog Bloka 21, da bude predsednik najvećeg srpskog fudbalskog kluba. On bi voleo da sedne u fotelju, da zadovolji svoju sujetu, ali neće mu to poći za rukom" poručuje Anđus.

 

http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/ciji-je-kandidat-covic-237954.html

Link to comment

Pre sam za Skundrica nego Covica al kad se ovaj gmaz javi...

 

Pouzdano znam da Džaja otpada, potrošena je priča, a Škundrić je slabiji kandidat od Tončeva. Ivica je vispreniji, okretniji, lojalniji političkom vrhu Srbije...

 

Lojalan politickom vrhu plus ga nije tuko. Sta covek vise moze da pozeli od predsednika.

Edited by katamaran
Link to comment

Preterano se pljuje po Jovicu. Od njega , sa ovih 17/18 godina, bolji napadaci koje smo imali u klubu poslednjih par sezona su jedino Dauda i Hugo, eventualno Mrdja.

 

S jedne strane se sere po klubu sto igraci odlaze iz njega pre nego sto zaigraju za prvi tim, ali sa druge strane se isto tako sere i po tim mladim igracima koji su oko prvog tima. Sralo se Filipu Jankovicu, Filipu Djordjevicu, sada Jovicu, a verovatno i jos nekim igracima, vise ni ne pamtim. Svako ima neku manu na kojoj se mora insistirati, pa se tako sada stalno pominju pljeskavice i slicno, sto je uostalom misinterpretacija tog intervjua, koji je inace prestrukturisan kao iz namere da se upravo oplete po decku sto voli da jede. To se prebacivalo/prebacuje i Aleksandru Mitrovicu, da je ne daj Boze Matic gradio karijeru u Srbiji verovatno bi se i njemu pronasao neki Varkos™.

Edited by casperbgd
Link to comment

Zvezda je u dosadasnjih 10 utakmica dala 25 golova i primila samo 7 golova.  Prilicno dobra statistika koja pokazuje da tim i trener znaju sta rade.

 

Moguce je da je Veredovo odsustvo u startnoj postavi na poslednje dve utakmice vezano za jevrjske praznike, Ros Hasanu (proslog vikenda) i Jom Kipur (pocetkom sledece nedelje).  Veliki broj Jevrja (ukljucujuci i seklularne Jevreje) slavi ove praznike kao najznacajnije u njihovioj religiji i u toku ovih praznika radi smanjenim intezitetom. 

Edited by Dimitrije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...