Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Isključimo duel Jović - Sikimić na sekundu.

 

Ne postoji veća laž u srpskom fudbalu da visok i snažan igrač označava bolju skok igru. Visok igrač ima predispoziciju da poboljša skok, ali pored toga je neophodno da ima dobar tajming, taktičku potkovanost, tehniku skoka... Dva prosta primera iz ove sezone. Jović protiv Kairata na Marakani ulazi umesto Orlandića i dobija vazdušne duele, za razliku od Orlandića koji ni sa svojih 15cm više to nije sposoban. Derbi pre sedam dana, Vieira je malteretirao oba štopera Partizana u duel igri i skidao lopte ili im usporavao napade. Čim je ušao Sikimić, "da poboljša skok", Partizanova zadnja linija je prodisala, dobio je tačno jedan duel od čini mi se sedam ili osam.

 

Ne dopada mi se to što redovno trošimo jednu izmenu na zadnju liniju, iz dva razloga. Primarni je što zadnja linija ne fukncioniše dobro kada se stalno menja, a drugi problem što ne osvežavamo napad i vezu, gde je svežina može biti bitan faktor. Takođe, igrači koji nam sede na klupi imaju šta da pokažu i potreban im je kontinuitet igara.

 

Kod gola u Lučanima, Sikimić je nehotično uštopovao loptu za Jovanovića, njegov cilj je bio šut na gol. Da je igrač Mladosti prvi došao do lopte niko se tog detalja ne bi sećao duže od 3 minuta.

 

+1

 

Samo da dodam da je Plavsic dobio solidan broj vazdusnih duela otkako je dosao u Zvezdu. Ima 166 cm.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Gledao "live"...mogli ste da im date 7-8. Ćurani nisu bili zainteresovani za vaš gol. Drugo poluvreme, previše šetnje po terenu. Moj utisak je Plavšić...imam utisak da bi igrao još jedno poluvreme, koliku želju ima. Nisam dobro video, ali Caki Stojanović nije bio ni na klupi?

 

P.S. Još jedan utisak. Jedan mališan, od 4-5 godina koji je trčao posle utakmice preko terena da dobije dres Plavšića, ali je ovaj "nestao" u tunelu stadiona pre nego ga je ova mala "špenzvrcna" stigla...zatim ga je jedan igrač Zvezde, ne znam koji (na žalost ne poznajem baš dobro igrače Zvezde, a i ovaj je bio u "markeru") uzeo za ruku i odveo u svlačionicu. Nadam se da je klinja dobio dres. :D

Link to comment
.....

 

Kod gola u Lučanima, Sikimić je nehotično uštopovao loptu za Jovanovića, njegov cilj je bio šut na gol. Da je igrač Mladosti prvi došao do lopte niko se tog detalja ne bi sećao duže od 3 minuta.

Cisto iz znatizelje, kako sta ustanovili da je namera bila drugacija od onoga sto je proizislo?

Link to comment

Mozda je ne vidim dobro, ali moj utisak je da Sikimic spusta loptu u peterac a ne sutira na gol.  No nije bitno, ono koliko ja razumem Bozovica, Sikimic je doveden da izmedju ostalog radi ovo sto je uradio (ili nehotice ili namerno) u Lucanima.

Link to comment

Nikakav problem, osim što je čovek drvo koje ne treba da bude na spisku u ekipi, osim iz nekih vanfudbalskih razloga.

Trener misli da treba iz fudbalskih razloga.  Po onome kako vodi tim i selektira igrace nemam razloga da nemam poverenje u njegovu strucnost. 

Link to comment

Pa namerno je spustio, uopšte nije bio okrenut prema golu

 

Niti je to retka situacija da se odigra povratna glavom, u čemu je problem

Naravno da nije.  U Miljanovo doba to je bila uigrana kombinacija: Dzaja centarsut, Lazarevic na drugoj stativi spusta loptu glavom u peterac gde Karasi/Ostojic utrcava i zakucava loptu pod precku.

Link to comment

Raspored do kraja polusezone

 

11    27.09.2015    Crvena zvezda - Novi Pazar    
12    03.10.2015    Spartak - Crvena zvezda    
13    14.10.2015    Crvena zvezda - Vojvodina    
14    18.10.2015    Rad - Crvena zvezda    
15    24.10.2015    Crvena zvezda - Borac    
16    01.11.2015    Crvena zvezda - OFK Beograd    
17    07.11.2015    Crvena zvezda - Metalac    
18    21.11.2015    Radnički (N) - Crvena zvezda    
19    29.11.2015    Crvena zvezda - Voždovac    
20    06.12.2015    Čukarički - Crvena zvezda    
21    12.12.2015    Crvena zvezda - Radnik    
22    16.12.2015    Javor Matis - Crvena zvezda

Link to comment

Prave utakmice su u novembru i decembru u vreme ručka.

 

Glede Jovića, on je bio dobar i u onom preokretu protiv Čukaričkog, pored golova u prvim kolima. Mislim da i te kako ima mesta u rotaciji, pogotovu što može da bude špic, ili da igra jedno od tri mesta iza špica.

 

Poslao tapatalk

Link to comment

Ja evo koliko dugo pratim Zvezdin topic ne znam nijednom da je Dimitrije pokusao barem da preispita da li je u pravu, iako su mu sagovornici gomilu puta pokazivali statistike, primere sa utakmica i slicno koji direktno protivrece njegovim stavovima.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...