Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Чији је то напад тако баксузан да ће га чувати Саво и Рендула у наредном колу?

Lukovic i Savo, to je cak i gora kombinacija, vidi se da je Lukovic spor i van forme
Link to comment

Mora di igra u kontinuitetu. Redak talenat. Ne znam otkud ga porede sa Falkaom, po meni on je would be Aguero. Ista konstitucija i taman toliko vremena da od butina napravi plinske boce kakve ima ovaj.

 

Dečko je maloletan, nije ni drugima golgeterski učinak značajno bolji.

Igrao je u kontinuiteti cellu proslu sezonu i po onome sto sam video ucinak je bio skroman.  On je mozda talentovan, ali u ovom trenutku Portugalac je bolja opcija.  Buduci da Bozovic ima nameru da osvaji sampionat, sumnjam da ce da eksperimentise sa napadacem ako veci ima igraca koji dobro igra.  Jovic ce morati da se nametne, a to znaci da daje golove na svakoj utakmici na kojoj mu se pruzi sansa, ukljucujuci tu i prijateljkse i pripremne utakmice.

Link to comment

Предивна лопта Грујића за Катаија у једном тренутку, идеално му је отворио продор по десној страни. Надам се да Харпер гледа ово :D

 

Gledao. Grujic je u ovom trenutku najbolji igrac lige, mene ono sto radi na terenu nimalo ne iznenadjuje.

Link to comment

Igrao je u kontinuiteti cellu proslu sezonu i po onome sto sam video ucinak je bio skroman.  On je mozda talentovan, ali u ovom trenutku Portugalac je bolja opcija.  Buduci da Bozovic ima nameru da osvaji sampionat, sumnjam da ce da eksperimentise sa napadacem ako veci ima igraca koji dobro igra.  Jovic ce morati da se nametne, a to znaci da daje golove na svakoj utakmici na kojoj mu se pruzi sansa, ukljucujuci tu i prijateljkse i pripremne utakmice.

Nije dilema zasto je Hugo ispred Jovica, nego zasto je Sikimic ispred Jovica. Ne samo zbog razlike u godinama, vec i zbog razlike uklapanja u stil igre. Zvezda je trenutno najbolji tehnicki tim u ligi sto vise moze da iskoristi Jovic koji i sam poseduje veoma dobru tehniku, nego Sikimic koji je spor i oslanja se na vazdusne duele a ne driblinge. Gol koji je danas dao Hugo moze da postigne Jovic, Sikimic nema sanse.

Uostalom, Jovic je dao gol OFK, Vozdovcu za pobedu i ako se ne varam Radnickom. Odnosno, prema statistici, na prvih 5 utakmica je dao 3 gola. To je vise i nego dovoljno statisticki posmatrano. Sa fudbalske strane, mnogo je smislenije imati njega u napadu jer moze da koristi lopte u prostor od Kataija i Plavsica, nego Sikimica, zbog kojeg se mora menjati celokupna ofanzivna igra, to jest da se forsira napad preko bokova i centarsutevi. Pritom su stoperi u nasoj ligi obicno visoki i znatno bolji u skok igri nego kad treba da brane napade po zemlji.

Link to comment

Nije dilema zasto je Hugo ispred Jovica, nego zasto je Sikimic ispred Jovica. Ne samo zbog razlike u godinama, vec i zbog razlike uklapanja u stil igre. Zvezda je trenutno najbolji tehnicki tim u ligi sto vise moze da iskoristi Jovic koji i sam poseduje veoma dobru tehniku, nego Sikimic koji je spor i oslanja se na vazdusne duele a ne driblinge. Gol koji je danas dao Hugo moze da postigne Jovic, Sikimic nema sanse.

Uostalom, Jovic je dao gol OFK, Vozdovcu za pobedu i ako se ne varam Radnickom. Odnosno, prema statistici, na prvih 5 utakmica je dao 3 gola. To je vise i nego dovoljno statisticki posmatrano. Sa fudbalske strane, mnogo je smislenije imati njega u napadu jer moze da koristi lopte u prostor od Kataija i Plavsica, nego Sikimica, zbog kojeg se mora menjati celokupna ofanzivna igra, to jest da se forsira napad preko bokova i centarsutevi. Pritom su stoperi u nasoj ligi obicno visoki i znatno bolji u skok igri nego kad treba da brane napade po zemlji.

 

Jasno. da i ne govorim o tome da smo imali rezultat i nije bilo potrebe da ga jurimo kad je Sikimic spreman za ulazak. sa Donaldom i Grujicem pozadi vise nemamo nikakvih problema u skoku. Potpuno besmislena kupovina.

Link to comment

Nije dilema zasto je Hugo ispred Jovica, nego zasto je Sikimic ispred Jovica. Ne samo zbog razlike u godinama, vec i zbog razlike uklapanja u stil igre. Zvezda je trenutno najbolji tehnicki tim u ligi sto vise moze da iskoristi Jovic koji i sam poseduje veoma dobru tehniku, nego Sikimic koji je spor i oslanja se na vazdusne duele a ne driblinge. Gol koji je danas dao Hugo moze da postigne Jovic, Sikimic nema sanse.

Uostalom, Jovic je dao gol OFK, Vozdovcu za pobedu i ako se ne varam Radnickom. Odnosno, prema statistici, na prvih 5 utakmica je dao 3 gola. To je vise i nego dovoljno statisticki posmatrano. Sa fudbalske strane, mnogo je smislenije imati njega u napadu jer moze da koristi lopte u prostor od Kataija i Plavsica, nego Sikimica, zbog kojeg se mora menjati celokupna ofanzivna igra, to jest da se forsira napad preko bokova i centarsutevi. Pritom su stoperi u nasoj ligi obicno visoki i znatno bolji u skok igri nego kad treba da brane napade po zemlji.

Sikimic je doveden na zahtev Bozovica zbog svojih fizickih predispozicija i gabarita.  To je pokazao u prvoj utakmici u kojoj je odigrao za Zvezdu u Lucanima.  Posle prekida, bio je najvisi u skoku, spustio loptu u peterac nakon cega je Jovanovic  zakucao u mrezu.  Zasto ga je Bozovic uveo u utakmici protiv Partizana umesto Viere, ne znam, nisam gledao utakmicu.  Jedna mogucnost je da pojaca igru na visoke lopte, pogotovo u odbrani, posle prekida, a druga da je napravio pogresnu izmenu. 

 

Jovic treba da pocne da pruza vise nego sto to cini.  On je veliki talenat iz omladinskog tima koji jos uvek nije pokazao u seniorskom timu.  Dosao je prilicno nespreman na letnje pripreme tako da nije uspeo da se nametne kao glavni napadac i kada u timu jos uvek nije bilo ni Portugalca ni Sikimica.  Njegovi vrsnjaci, Grujic, Ristic i Jovanovic su do sada vise pokazali iako su odigrali manje utakmica za seniorski tim i imali znacajneje manju minutazu od Jovica.

Link to comment

Isključimo duel Jović - Sikimić na sekundu.

 

Ne postoji veća laž u srpskom fudbalu da visok i snažan igrač označava bolju skok igru. Visok igrač ima predispoziciju da poboljša skok, ali pored toga je neophodno da ima dobar tajming, taktičku potkovanost, tehniku skoka... Dva prosta primera iz ove sezone. Jović protiv Kairata na Marakani ulazi umesto Orlandića i dobija vazdušne duele, za razliku od Orlandića koji ni sa svojih 15cm više to nije sposoban. Derbi pre sedam dana, Vieira je malteretirao oba štopera Partizana u duel igri i skidao lopte ili im usporavao napade. Čim je ušao Sikimić, "da poboljša skok", Partizanova zadnja linija je prodisala, dobio je tačno jedan duel od čini mi se sedam ili osam.

 

Ne dopada mi se to što redovno trošimo jednu izmenu na zadnju liniju, iz dva razloga. Primarni je što zadnja linija ne fukncioniše dobro kada se stalno menja, a drugi problem što ne osvežavamo napad i vezu, gde je svežina može biti bitan faktor. Takođe, igrači koji nam sede na klupi imaju šta da pokažu i potreban im je kontinuitet igara.

 

Kod gola u Lučanima, Sikimić je nehotično uštopovao loptu za Jovanovića, njegov cilj je bio šut na gol. Da je igrač Mladosti prvi došao do lopte niko se tog detalja ne bi sećao duže od 3 minuta.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...