Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Katai je dosta igrao i defanzivno protiv grobara, sto bi malo ko ocekivao od njega. Nekoliko puta je on pokrivao rupe koje je Petkovic ostavljao. Kod prve sanse Stevanovica, Katai je jurio valjda Abubakara, jer je Petkovic negde mnogo ranije ispao. I jos nekoliko puta je on sekao pas na nekih 20ak metara od gola. Isto koliko je Srnic igrao odbranu, toliko je i Katai. Mislim da je najvise on zasluzan za nase prodore po desnoj strani, iako sam prvo imao utisak da su Ibanjez i Srnic povuceni zbog Zivkovica i Vulicevica i da je takticki ta strana defanzivnija od druge. Mozda i jeste malo, nisam gledao snimak, ali da su Srnic i Katai zamenili mesta, mislim da bismo onda vise prodora imali ponovo po Kataievoj strani. Mislim takodje da ni faktor Lekovic nije imao presudnu ulogu, nije on previse lose odigrao ovaj derbi pa da je on glavni krivac.

 

 

edit: Sto se tice Laze, nazalost nije imao srece ni mrvicu u Zvezdi. Ekipe razbijene, treneri nikakvi, povreda ligamenata kad je bio u najboljoj formi... Suze kad smo primili gol iz penala od Bordoa... Njemu zaista zelim sve sve najbolje u Djenovi i da nikada ne obnovi povredu. Zasluzio je da igra dobar fudbal, da je imao vise srece u karijeri dogurao bi do reprezentacije. Nije on nista losiji od Jankovica, po mom misljenju, a eto i on igra u Italiji standardno nekoliko godina, ima i nastupe u repki.

Edited by casperbgd
Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Za mene je Janković veći talenat od Lazovića, a ni on nije dotakao vrh svog talenta.

 

Katai je razbio Lekovića i Ćirkovića, a kao kruna toga je pogodak koji je postigao preko njih. Dobro je krpio u odbrani, imao prodore, dobijao duele, učestvovao u pas igri. Najveća prepreka njegovom igranju na krilu je startnost, makar na višem nivou. Da kucnem u drvo, pošto je u prvim kolima bio među lošijima, sada se opet vratio. Ipak i dalje ne verujem u njegov mentalni sklop, kada timu ne ide on nije taj koji će da povuče ručnu. Sličan problem ima i Lazović, ali je Lazović daleko kompletniji krilni igrač.

 

Da obradujem Billy-ja:

 

http://zurnal.rs/fudbal/zvezda/24596/terzic-ubedjen-sam-da-cemo-osvojiti-titulu-samo-da-ne-dodju-neki-mesto-nas-igrace-smo-dovodili-bez-dinara-na-rec

Link to comment

Katai je ubedljivo najbolji zvezdin igrač po potencijalu (po meni je bolji i od Lazovića), ali se iz aviona vidi da nikad neće imati karijeru, pošto ga jebe ta glava™. Opet, on mora da bude u prvih 11 u ovoj ekipi, pogotovo otkad se skockala sredina Grujić-Donald-Plavšić, jer je za naše ambicije (a to je pobeđivanje JSL boranije) sasvim dovoljno eventualnih 5-10 minuta njegovog ludila po tekmi, ima ko da ga pegla kad se ne pojavi na terenu.

Link to comment

Sada je euforija, svi pričaju da imamo najbolji tim , ali moramo da ostanemo oprezni i trezveni. Treba čvrsto da stojimo na zemlji i idemo od meča do meča u nove pobede“, zaključio je Marko Grujić.

 

Ovakvog igraca dugo nismo imali. Bez 10kk ne bi trebalo ni da razgovaramo. Uz malo srece, sledece godine LE ili LS, pa ce cena porasti.

Link to comment

Od klinaca, samo je Jovic 70% Zahavijev? Ostali su 100% nasi?

 

Upitno je sve to za Jovića. Ne zna se tačan procenat koji ide Zahaviju. Šuškalo se i da se komadao Ristić, mada koliko znam to nije tačno. Jovanović i Grujić bi trebalo da su skroz naši, Plavšića deo ide u Spartak.

Link to comment

Upitno je sve to za Jovića. Ne zna se tačan procenat koji ide Zahaviju. Šuškalo se i da se komadao Ristić, mada koliko znam to nije tačno. Jovanović i Grujić bi trebalo da su skroz naši, Plavšića deo ide u Spartak.

 

Vest jos sa početka godine...

 

"Zvezdan Terzić je, da bi održao tonus i omogućio klub da preživi od ujutru do posle podne, bio primoran da ustupi 30 posto vlasništva nad supertalentovanim vezistom crveno-belih Mihajlom Ristićem za 750 hiljada evra. Pre toga prvi čovek kluba je u vlasništvo nad Lukom Jovićem i Markom Grujićem „uključio“ treću stranu, prema brojnim izvorima dobro poznati investicioni fond superagenta Pinija Zahavija... Bio je to još jedan uspešan, ali jako, jako, kratkoročan balans Zvezdana Terzića kojim je ispunio jedan od primarnih zahteva tvrdog jezgra navijača da klub ni po koju cenu ne sme da se odrekne jednog od petorice klinaca (pored nabrojane trojice to su još Vukašin Jovanović i golman Predrag Rajković)."

Link to comment

Vest jos sa početka godine...

 

"Zvezdan Terzić je, da bi održao tonus i omogućio klub da preživi od ujutru do posle podne, bio primoran da ustupi 30 posto vlasništva nad supertalentovanim vezistom crveno-belih Mihajlom Ristićem za 750 hiljada evra. Pre toga prvi čovek kluba je u vlasništvo nad Lukom Jovićem i Markom Grujićem „uključio“ treću stranu, prema brojnim izvorima dobro poznati investicioni fond superagenta Pinija Zahavija... Bio je to još jedan uspešan, ali jako, jako, kratkoročan balans Zvezdana Terzića kojim je ispunio jedan od primarnih zahteva tvrdog jezgra navijača da klub ni po koju cenu ne sme da se odrekne jednog od petorice klinaca (pored nabrojane trojice to su još Vukašin Jovanović i golman Predrag Rajković)."

 

Moram da priznam da Darjanu slabije verujem nego onome što sam saznam. Ovih 750.000 za 30% Ristića i nije toliko loše, ako se pogleda iz ugla Jovića ili Partizanovog Živkovića.

Link to comment

Ajde malo preciznije, posto se sada vec masovno koristi, sta je to tacno problem u glavi Kataija?

Ako se misli na kuliranje odbrane, setkanje po terenu i oslanjanje na bljesak driblinga i suta, preteran sebicluk, nezalaganje na treninzima, nocni zivot, gde se to tacno ispoljava od kad je u Zvezdi? Moguce da je svega toga bilo ranije i da zato nije uspeo u Olimpijakosu aposlutno nista da uradi, ali ja u Zvezdi nisam ni najmanju sitnicu kod njega primetio koja bi ga razlikovala od na primer Ibanjeza ili Ristica. Ako se ne varam, nekoliko utakmica ga je Bozovic i stavio na klupu, cini mi se nakon Kairata, nisam primetio ni da se tada bunio i srao Bozovicu i bojkotovao treninge i slicno. Decko je sasvim prizemljen i podredjen uspehu kluba i trenutno doprinosi veoma dobro. Mislim da nam je i najbolji strelac trenutno. Niko ne bi primetio problem u glavi da se on ne provlaci kroz medije od ranije.

Edited by casperbgd
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...