Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Солидне су то шансе. Иначе ми да се бијемо петам у стражњицу ако одрадимо идуће сезоне оно што су комшије урадиле oвe..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Mi dugo nismo imali ovoliko kvalitetnih igrača. Ranije si u svakom trenutku imao bar 5 koji su zalutali u fudbal a kamoli u ovaj klub. Sad svaki ima kvalitet i mogućnost za dogradnju. Naravno kod normalnog trenera. Ovako uz ovoliki kvalitet mi KAO računamo neke izgledne situacije...izgleda se kletva nastavlja, Kad imamo dobrog trenera kvalitet igrača užas, kad imamo odlične igrače, trener ili ne zna ili kukavica.

Link to comment

Meni je bolja bila ona situacija vereda u prvom koju sam vec pominjao kada je sjajno napravio sebi prostor na 16m i nije imao blok ispred sebe ali umesto suta izabrao pas ka hugu koji je bio pokriven.

 

Iako smo u samoj zavrsnici jos jalovi, mislim da se vidi odredjeni pomak gde donald i grujoc ne igraju zadnje bezvezne vec od njih sve krece. Ono sto nas je mucilo prosle i pocetkom ove sezone, a to je osvajanje tog prostora od centra do 16m sada je prilicno lagano. Danas je plavsic dobrim kretnjama jos vise otvorio te njihove pasove. Potrebno je da krila malo vise gledaju gde ubacuj lopte tj da budu malo precizniji i da se donald i/ili grujic ubacuju u zavrsnicu kao sto na primer jaja ture to radi.

 

Prosle godine jesmo imali dobar bodovni saldo ali jedino smo fudbal igrali u prva 3 kola dok je jos milijas bio tu. Nakon toga se sve raspalo, i igra a i nedostatak fizicke spreme...

Link to comment

Viđao sam ja i bolje igrače da igraju lošije pod boljim trenerima. Meni Božović nije simpatičan, ali ne mogu da kažem da buzdovan. Svestan je svojih grešaka, tim generalno napreduje. Istina, poslednja dva gostovanja smo igrali bolje nego protiv Javora. Valjalo bi da generišemo veći broj šansi, ali je vidim napredak.

 

Plavšić me sve više ubeđuje da je korisniji u sredini nego na krilu. Njegova okretnost i dribling daleko više dolazi do izražaja nego igra na krilu. Ovako kako je danas izvozao Lučane, vozao je nas prošle sezone po kaljugi u Subotici.

Link to comment

Idemo na mini pripreme u Terme Čatež. Petković je u A repki; Jovanović, Grujić i Manojlović su sa U-21; Jović sa omladincima. Ostali su svi tu. Imamo pripremu sa Olimpijom. Ostaje da se vidi šta će biti sa Srnićem sutra. Valjalo bi/trebalo bi da se Ibanez i Matos oporave i da odu na te mini pripreme.

 

Ostaje da se vidi šta ćemo raditi sa golmanima. Manojlović je na dvojnoj i ne može u istom kolu da brani za Bežaniju i da sedi na klupi Zvezde. Trkulja je povređen, Vićić je pozajmljen. Tako da će ili dovesti golmana ili će back-up biti Stanković.

Link to comment

Mi dugo nismo imali ovoliko kvalitetnih igrača. Ranije si u svakom trenutku imao bar 5 koji su zalutali u fudbal a kamoli u ovaj klub. Sad svaki ima kvalitet i mogućnost za dogradnju. Naravno kod normalnog trenera. Ovako uz ovoliki kvalitet mi KAO računamo neke izgledne situacije...izgleda se kletva nastavlja, Kad imamo dobrog trenera kvalitet igrača užas, kad imamo odlične igrače, trener ili ne zna ili kukavica.

 

Nije Bozovic toliko los trener, danas je ovom minijaturom sa Plavsicem u sredini koji trcanjem razvlaci blok pokazao ovom krmku na klupi Mladosti kako sve moze da se igra protiv bunkera. Nema tu kod nas mnogo igraca koji su posebno kvalitetni. Neki su pouzdani, neki ce mozda biti ozbiljni igraci ali tek treba da se dokazu. Jedino Katai ima to nesto sto ga izdvaja ali lik je totalno puknut u glavu i kad ne igra velika je stetocina, danas je bio najgori na terenu. Ono sto Bozovic definitivno jeste uspeo je da izbunari jednu grupu igraca koju te nije sramota da gledas na terenu, tako da polako to sve dolazi na svoje. Tim pre mi nije jasno sta ce mu ove poslednje kupovine, samo ce da stvori preteranu konkurenciju na par mesta u timu i natera igrace da privatizuju loptu kako bi se pokazali sto je moguce vise za sto je moguce krace vreme, a to nikada nije dobra vest.

 

S jedne strane nam ova pauza ne odgovara jer smo poceli da igramo sve bolje i cvrsce ali, s druge strane, nekim igracima ce dobro doci da se malo osveze i bolje spreme za nastavak prvenstva. Grujic je danas bio odlican nekih 60 minuta a onda je lipsao i do zamene je redjao sve glupost do gluposti. Po meni je on kljucna zamena koja je preokrenula onaj jad od Zvezdine "igre" s pocetka sezone, da je Lalatovic imao muda i znanja da ga promovise prosle godine decko bi danas otkidao. Jos sad kad ima Donalda da mu stiti ledja i da se uvek otvori za korekciju pasa, ima vecu slobodu da povuce onim svojim dugim korakom, tako da neuporedivo lakse i sa manje rizika nego ranije osvajamo prostor i odmah se to vidi u drasticno smanjenom broju durisaljki kojima JSL ekipe napadaju nasu kilavu odbranu. Donald je za nasu ligu ekstra pojacanje, nije cudno sto jos nismo primili gol otkako je on usao u tim. Cak imam utisak da ga se protivnicki igraci malo plase jer je vidljivo da uopste ne pokusavaju da ga pritisnu kad ima loptu.

 

Iako je, po meni, Vered bio nas najbolji igrac danas, ono sto me je iskreno zaprepastilo je kakav kvalitet na levom beku pokazuje Ristic. Znam da je ranije igrao beka ali nisam mogao da pretpostavim da je toliko sposoban da drzi stranu pozadi, osim jednog centarsuta koji mu je prosao ispod noge sve drugo je pozatvarao kao mator. Odbrambeno je on vec sada mozda bolji od Ibanjeza, iako je u ovom trenutku Ibanjez generalno bolji igrac. Neverovatno kako nas je Noj castio onim idiotskim crvenim kartonom u Surdulici, nije nemoguce da nam je slucajno otkrio reprezentativnog levog beka jer sumnjam da bi Bozovic stavio Rileta na beka da nije morao.

 

Ima ovaj tim potencijal i ocigledno raste kroz utakmice, treba Bozovicu dati jos vremena da vidimo sta moze da uradi s njima. Jedino se bojim ovih besmislenih kupovina i ceduljica iz uprave, nista ne moze toliko da ubije moral ekipe nego kad vide ispred sebe dunstere koji moraju da igraju iako nemaju kvalitet.

Edited by harper
Link to comment

bozovic je dosta arogantno krenuo, u stilu - ja sam doso iz ruske lige i ima sve ovde da vas omlatim bez da se oznojim. al kad je u prvih 5 utakmica popio preko picke, shvatio je da je bas lose procenio situaciju. pa je izmuzo od ovih olosa par solidnih igraca, poceo nesto da radi na treninzima i sad sve to krece da lici na nesto (po lokalnim standardima; naravno). sto se igraca tice, mislim da ih je psihicki najvise podiglo ono uslovno teranje terzica; koje nije u potpunosti uspelo al je bar tom hodajucem zlu drasticno umanjilo uticaj.

Link to comment

Bozovic do sada nije pokazao aroganciju (osim prema novinarima) i da je mislio da ce ovde biti lako buduci da dolazi iz jake ruske lige.  On je tip koji radi na duge staze: kombinuje, procenjuje, gresi, selektira, ispravlja, popravlja, a pri tome drzi dizgine u svojim rukama.  Upravo onako kako se svaki profesionalac u bilo kojoj profesiji ponasa kada pocne novi projekt.  To mi se kod njega dopada.  Dopada mi se i to sto nikada ne podcenjuje protivnicki tim, niti ih hvali iz kurtoazije.  Sto dobro poznaje snagu protivnickog tima.  Sto se nikada posle utakmice ne zali na sudije, grubu igru, los teren, niti pada u euforiju nakon pobede njegovog tima.  Takav stav je redak medju trenerima ne samo kod nas vec i u drugim zemljama. 

Edited by Dimitrije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...