Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

     Sigurno je istina. Ako se ne varam baš ti si rekao jednu veliku istinu da se iz TSL-e ne smeju dovoditi igrači osim ako se ne prezivaju Ivanić. Fora sa Rendulićem i Matosom je postala izlizana do imbecilnosti, ali radi pos'o pa se fura i dalje. Potpuno isto će biti i sa Sikimićem a vrlo verovatno i sa Srnićem (možda njega ipak uvaljamo negde za oproštaj duga i 5000 evra). Za Gavru i Cveleta, Lalat ima moralnu obavezu da ih vodi u Čačak, kao onog ćelavog Mićića, njega vuče svuda sa sobom. A on čak i nije tako loš, bolji od gorenavedenih.

 

Uvek prave istu grešku. U JSL, kao i svuda, talenat se prepoznaje između 17. i 21. godine. Igrač ne mora da je super dominantan, ali mora da odskače od proseka. Jasno, koliko odskačeš, toliko si bolji. Strategija bi uvek trebala da bude jasna, mladi igrač, dobro selektirani povratnici i stranci koji oplemenjuju igru. Mladi igrači se dele u dve kategorije iz omladinskog pogona i kupljeni. Fukus bi ovde stavio na ove koji se kupuju, pošto je kod onih iz OŠ sve jasno. Tu uvek može da dođe do greške, jer se desi da igrač ne napreduje, povredi se i tu je rizik jasan. Ipak, ulaganje u takve igrače je generalno isplativo, pogotovo u Srbiji, jer se prilično često zalomi da je igrač u najmanju ruku pristojan i da može da igra u solidnim klubovima preko. Nekada zabodeš tako, Rajkovića, Maksimovića ili Milivojevića, a nekada Kovačevića ili Mladenovića. Sada, kada igrač pređe tu starosnu granicu, od 21 godine, a nije posetio ni solidan evropski klub, znači da postoji jasna falinka u kvalitetu, jer se sada sve manje možeš oslanjati na to koliko može napredovati.

 

Iz tog ugla, što se mene ticalo iz JSL, a da su pristojni igrači i da su nam dostupni su bili samo Ivanić i Plavšić, eventualno iz Rada Mihajlović i iz Vojvodine Nastić. U međuvremenu, Ivanić se dokazao i odbio nas, tražeći ino transfer, što je i normalno, dok smo ovako kljakavi kao klub. Bilo je tu dosta interesantnih igrača, ali nakon U-20 prvenstva sveta, jasno je bilo da su oni nerealne mete. OFK je prodao sva tri zanimljiva igrača (Antonov, Gajić i Dražić), Vojvodina takođe (Babić i Gaćinović, za sada). Generalno, ovakve igrače dovodiš, ne pitaš da li su potrebni u rosteru, jer talenata nikada dosta.

 

Dobro selektirati povratnike je verovatno najteže. Igrači ne uspevaju iz raznih razloga u inostranstvu, ali su pre odlaska ili slovili za talente ili su prerasli sredinu ili se vraćaju da završe karijeru. Zvezda tu redovno maši, jer na Tošića, nadam se Kataija i Lukovića, dolaze uglavnom viškovi iz prethodnih mandata kojih smo se nekako svojevremeno oslobodili, primer je Anđelković, Bosančić ili Despotović, koji postaju još veći problem, nego što su bili. Obično je potrebno prvo rehabilitovati mlađe povratnike, jer u svojim ino klubovima nisu igrali, ali je u isto vreme problem i kako ih vezati ugovorom, jer često se dešava da se ne povrate. Takav povratnik bio bi i Rodić da je došao (igra sada za drugi tim Zenita). Biševcu ističe ugovor na kraju tekuće sezone, možda možemo o njemu takođe da razmišljamo, ako mu neki drugi Fra tim ne ponudi ugovor. Čavrić je takođe bio dobra opcija za ovaj prelazni rok (pozajmica), jer očigledno nije prošao u Belgiji, a znam da je pristojan igrač, Genk ga je pozajmio juče u Dansku.

 

I na kraju dolazi kupovina stranaca kojim se popunjavaju rupe u rosteru. Posle duže vremena liči da smo uboli sa strancima. Vieira, Donald i Ibanez su sigurni starteri, Vered se muči, mada bi mu dao prostora, jer je i on malo igrao prošle sezone, Matosa sam gledao na tom treningu i delovao je korektno, ali to je ipak trening i ne verujem previše ino igračima iz JSL.

 

Igrači Čukaričkog mi se ne dopadaju i mislim da su precenjeni, jer je snaga njihovog tima u kolektivu, a ne u pojedincu. Rendulić je verovatno poslednji igrač kojeg bi birao iz njihovog tima. Klasičan primer onoga što ni slučajno ne treba dovoditi. Mator, bez kvaliteta, štoper nepotrebnih karakteristika za igru Zvezde. Panična kupovina koja se dvostruko obija o glavu, igrač na kojem je trener insistirao, čak hteo da podnese ostavku, da ga nismo doveli. Praktično smo ga rentirali dok se Luković oporavi, zbog Evrope, a jasno, kao paradoks, ispali smo iz Evrope odmah, a i Rendulić se povredio. Rentirali ga zbog dva meseca, na dve godine. Podjednako loš potez je bilo i produživanje ugovora sa Pavićevićem zimus, ali je to već neka druga tema. U tu nepotrebnu grupu spadaju zakrpe iz JSL timova, kao što su Cvetković, Gavrić, Stojanović, Orlandić... Troši se novac ničemu ne služe.

 

Tu dolazimo do toga zašto sam protiv Srnića. Pre svega mislim da ne donosi nikakav ekstra kvalitet. Nisam ga primetio na U-21 šampionatu, kada je izašao iz uigranog sistema Čukaričkog. Ima startnost, što nam je potrebno, ali nema propratnu tehniku i daleko je upotebljivji za timove koji igraju u prostoru, a mi igramo sa loptom, doduše kao što rekoh tražimo nekoga ko je pokretan. Pored svega toga Čukarički nas dere sa novcem koji ćemo izdvojiti za njega i procentom, jer je ogromna šansa da taj novac nikada nećemo povratiti. Srnić će na kraju sezone imati 24 godine, kada ćemo moći najranije da ga prodamo. Ko kupuje za sedmocifren iznos igrača iz JSL sa 24 godine?

 

Makar su sa Sikimićem potpisali na godinu dana, čisto da ne moramo nakon toga da ga teramo na pozajmicu.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Tim Crvene zvezde za gostovanje u Lučanima trebalo bi da izgleda ovako: Kahriman – Petković, Pavićević, Jovanović, Ristić – Donald, Grujić, Plavšić, Katai – Jović, Vijeira.

 

Opet Ristic na beku, u prosloj mu je Jovic dosta pomagao. Lukovic ce odigrati 15ak minuta, ako rezultat bude povoljan, a do derbija ce se valjda Ibanjez oporaviti.

 

Kartone imaju Petkovic i Jovanovci, ako dobiju protiv Mladosti, propustaju Partizan

Edited by Milosh76
Link to comment

Sikimc je dosao da bude treci spic i da pomogne kad jurimo rezultat jer je dobar u igri glavom. Da bude starter pored Jovica i Vieire je potpunos suludo. Mislim da je najrealniji ovaj sastav koji je Milos pustio. Ristic je kako sam i ocekivao bio odlican na beku i mislim da ce ponovo biti odlican. 

 

Elem, glede one tvoje analize malorpe... to je to, nimalo komplikovano a dosta istinito. Sa jednom razlikom, a to je zakljucak oko Srnica :)

 

Srnic je u Cuki vec dugo, a od pocetka je veoma dominantan. Kada bi analizirali ko je najblji igrac Cuke u ovom periodu kada su se afirmisali, to bi bez sumnje bila 2-3 imena. Igor Matic oko koga se sve vrti i upravo Srnic (Slavoljub), koji je nekako gurao ekipu golovima i prodorima. Imali su svoje trenutke i Brezancic i Stojkovic, a najvise su gurali Stojiljkovica, koji je po meni malo previse izvikan i limitiran igrac. I to je to. Taj Srnic je prakticno sinonim ovakvog Cukarickog i igrac je koji se vec 2-3 sezone istice kao jedan od najvaznijih igraca tima koji je bum. Da, bitna je taktika i timska igra, ali ima malo i do igraca. Ako mene pitas, on jeste kalibar igraca za Zvezdu i to da bude u startnih 11. Da li mozemo na njemu da zaradimo neke silne novce? Verovatno ne, ali mozemo da dobijemo dosta od njega odmah. Slazem se da njemu odgovara vise igra u prostor, ali po meni je kljucno to sto je prilicno ojacao i sto moze svoju brzinu da koristi i na manjem prostoru. Onaj gol u finalu kupa kada je otresao stopera Partizana je odlicna ilustracija toga. Takodje on ima veoma dobru zavrsnicu i vise nego solidan sut. Ja sam se nadao jos u juniorskim danima da ce on biti igrac koji ce dobiti sansu u prvom timu. Na zalost nije, ali ne bih imao nista protiv da je dobije i sa zakasnjenjem. 

 

Dakle, slozio bih se da nije neophdno njega dovoditi u situaciji kada vec imamo nekoliko odlicnih krilnih igraca koji mogu da guraju sezonu, ali ne mislim da je los potez njegovo dovodjenje, narocito ako je prica koju Grof potencira i malo tacna, a to je da se tim za Evropu ne pravi od danas za sutra vec da se to radi u jednom duzem vremenskom intervalu i da ce oni na zimu doselektovati mesta gde smo tanki (stoper, desni bek, mozda i golman). I onda sa definisanim timom krenes da pokusas da odigras nesto u Evropi. jasno je da je titula cilj i da bi napad na LS bio izazov koji bi verovatno zadrzao Grujica, Ristica, Jovica i ostale mladje igrace sigurno u klubu. A jasno je da je igranje Evrope nesto o cemu Zvezda vec dugo samo sanja. Prolaznost kroz istu je mnogo laksa kroz LS, nego kroz LE jer je prakticno dovoljno pobediti jednog solidnog rivala (tipa Steaue, Seltika, APOEL) i imas zagarantovanu jesen u Evropi ako pobedis jos jednog, eto ogromne zaraed, reklame za igrace i sve sto sledi. Kroz LE ti ne ginu neki timovi iz TOP liga tako da u startu su ti sanse izrazene u promilima. U grupi jos i mozes da dobijes jer je pritisak manji, tu si gde si, a u dvomicu gde znas da ako puknes nema nista od Evrope, nasi timovi nemaju sanse. Ili ih usere ko Vosu partija protiv Sampe, ali onda opet ima jos stepenika gde nailaze kvalitetne ekipe...

 

Prethodnih godina je problem bio bas to, sto se samo jurila titula i srljalo se iz greske u gresku. Onda dodje Evropa, iole bolji igraci odu, dok se ostali pokupe nakanta nas neki kanta tim i to je to, ili u boljem slucaju naletimo na neke Francuze pa nas oni nakantaju. Jedino smo pod Robijem imali neki kontinuitet i to nam je umalo donelo tu famoznu jesen u Evropi onim golom Mikica, ali znamo kako se to zavrsilo...

 

 Onaj tim koji je izasao protiv Kairata i ovaj danas nemaju veze jedan sa drugim. Onaj je bio najava za jos jednu tuznu sezonu, ovaj danas igra fudbal pokazuje dosta prostora za napredak. Ima jos puno da prodje da bi se pokazalo koliki su dometi ovog tima, ali ima kvaliteta, a on se sada nazire i na terenu. Srnic nece biti prvi igrac ovog tima, ali moze da doprinese kvalitetu tima. 

 

 

Uopste ne kapiram ove likove poput Cvetkovica i Gavrica. Znaju da nece videti ni klupu ali nece da idu na pozajmice u JSL. Ok, nece da odu, ali sto propustaju priliku da umesto da gledaju utakmice sa klupe ili tribine, odigraju polusezonu pa mozda zabodu neki ino ugovor gde god. 

Link to comment

Pazi, nikad nemas garancije ni da ce uspeti ni da nece. Decko svakako nije dunster, a koliko ce pruziti u Zvezdi, ocito cemo videti, koliko sam shvatio, sutra potpisuje...

Link to comment

Tim Crvene zvezde za gostovanje u Lučanima trebalo bi da izgleda ovako: Kahriman – Petković, Pavićević, Jovanović, Ristić – Donald, Grujić, Plavšić, Katai – Jović, Vijeira.

 

Opet Ristic na beku, u prosloj mu je Jovic dosta pomagao. Lukovic ce odigrati 15ak minuta, ako rezultat bude povoljan, a do derbija ce se valjda Ibanjez oporaviti.

 

Kartone imaju Petkovic i Jovanovci, ako dobiju protiv Mladosti, propustaju Partizan

 

Meni je Savo-Jovanovic ubedljivo najgora stoperska kombinacija.

Link to comment

Meni je Savo-Jovanovic ubedljivo najgora stoperska kombinacija.

 

?

 

Trenutno umesto tog dvojca mogu da igraju Mbodj i Rendulic. Meni su njih dvojica slabiji od ove dvojice koji igraju. Mbodj je dosta agresivan, jak je, srcan, ali ima pvremeno jako lose poteze, kada nicim izazvan salje neke lopte pravo u noge protivniku i otvara kontre. Njemu bi trebalo pozajmica gde ce da igra, ane kao u Napredku da sedi na klupi. Prosto on je mozda jos zeleniji od Jovanovica, iako je stariji. Sto se ovog iskusnog tice, Rendulic mi je losiji od Save, tako da i nema bas previse mogucnosti. Kad Lule bude 100% spreman igrace on sa Jovanovicem, mozda i sa Savom (verujem da ipak ne). 

Link to comment

Lukovic i Mbodj bi bili po mom ukusu. Ovaj iskusan i prekaljen (ali nije zdrav sto je jebeno najbitnije), ovaj jak ko bik, skocan, brz.

Savo mi je prespor i potrosen, Jovanovicu jos fali utakmica on je pratkicno beba ali se vidi da iima puno poverenje Grofa obzirom da je proveo sve minute u igri, ali i bojim se da ce brzo da ide.

Rendulica sam gledao samo protiv Kairata, premalo da bih njega komentarisao.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...